Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Układ chłodzenia - ubytek płynu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Układ chłodzenia - ubytek płynu
Autor Wiadomość
dawid.h
[Usunięty]






  Wysłany: Nie Lip 03, 2011 21:04   [R75] Układ chłodzenia - ubytek płynu
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam wiem ze były podobne tematy do mojego ale chce sie poprostu z góry dowiedzieć co mnie czeka. Ostatnimi czasy zauważyłem ze wskazówka od temperatury gdzie mialem zawsze poniżej połowy zaczyna szybko wskakiwać na środek, mało tego w ostatni zimny dzien włączyłem ogrzewanie wybierając nawiew z silnika wskazówka poskoczyła prawie pod czerwoną kropeczke czyli pod samą góre. a więc sprawdzając iż nie mam płynu w chłodnicy zakupiłem nowy i włałem 3 litry az do momentu pokazania sie w zbiorniczku to poziomu normalnosci sprawdzam chłodnice nic nie cieknie ale co najgorsze wszystkie 3 litry które włałem wyciekły mi nie wiem skąd poniewaz mam osłone pod silnikiem i zaczęlo kapac gdzies z boku gdzie mialo dojscie mniejsza o to. chodzi o to ze z góry patrząc nie bylo widac skad cieknie i pytanie na pewno wiecie skad to moze cieknąc z góry dzięki za odpowiedz
Ostatnio zmieniony przez apples Pon Lip 04, 2011 11:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lip 03, 2011 21:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 03, 2011 21:36   

Twoje pytanie to z serii " zepsuła mi się lodówka, czy wiecie co dolega mojemu telewizorowi? ":) nie obrażaj się ale nie za bardzo można Ci jakoś pomóc, zalej płyn, ściągnij dolną blendę i zlokalizuj wyciek, pewnie albo wąż pęknięty albo trójnik na łączeniu węży. Twój silnik jest bardzo podatny na przegrzewanie się i HGF, trzeba bardzo pilnować temperatury silnika, poziomu płynu chłodniczego i oleju. Jak wskazówka chodz by lekko ucieknie za połowę to już czasem za późno i uszczelkę szlag trafia, pilnuj temperatury...

a jak dolewałeś 3l płynu to miałeś jakieś drugie tyle w układzie więc bardzo malutko. Ja co miesiąc sprawdzam poziom płynów.
_________________
Pamparampam
 
 
 
dawid.h
[Usunięty]






Wysłany: Nie Lip 03, 2011 21:43   

i tak mi nic nie da sprawdzanie bo na pewno sam sie za to nie zabiore bo nie znam sie na mechanice musze jutro poprostu zajechac do mechanika i niech naprawi. generlanie chcialem tylko spytac co to moze byc :P
 
 
VMatas 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 09 Mar 2010
Posty: 609
Skąd: Pszów

Rover 75

Wysłany: Nie Lip 03, 2011 21:57   

Czas urlopów - dla jasnowidzów też.. Sorry za offtop, ale nie mogłem powstrzymać się :D No kto może zgadnąć skąd ci leci płyn? Nawet jak nie napisałeś z którego boku? Jak sam nie zobaczysz i nie będziesz robił to oddawaj do mechaników i nie narażaj się na moderatora… :D

P.S. I lepiej już nie jedz do mechaników tym autem, bo przegrzejesz silnik bez płynu :/
_________________
Land Rover Discovery 3 2.7 HSE
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 08:06   

VMatas napisał/a:
Czas urlopów - dla jasnowidzów też.. Sorry za offtop, ale nie mogłem powstrzymać się :D No kto może zgadnąć skąd ci leci płyn? Nawet jak nie napisałeś z którego boku? Jak sam nie zobaczysz i nie będziesz robił to oddawaj do mechaników i nie narażaj się na moderatora… :D

P.S. I lepiej już nie jedz do mechaników tym autem, bo przegrzejesz silnik bez płynu :/


jak już nie przegrzał...
_________________
Pamparampam
 
 
 
piterazim 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 13 Wrz 2010
Posty: 168
Skąd: Leszno

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 04, 2011 09:26   

Rzuć też okiem na olej.
 
 
Oskar 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 20 Paź 2009
Posty: 428
Skąd: Międzywodzie

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 05, 2011 00:49   

chciałem się trochę podłączyć do tematu, mianowicie ucieka mi płyn i teraz wiem że to nie uszczelka pod głowicą, olej okey żadnego budyniu wszystko jest ok, układ był sprawdzany nic nie cieknie, czasem nic nie ubywa a czasem znika nawet do 2 litrów... i czy jeździ czy stoi nie ma różnicy, znika bardzo powoli, wcale, a czasem nie wiadomo kiedy. Nie jest to również chłodnica i termostat, czytałem też, że może to być korek, ale też raczej na to mi nie wygląda. Gdzie tam może to uciekać? Dodam, że zimą uciekał bardziej niż latem. Silnik 2,0 V6.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] I ubytek płynu chłodniczego
fenix_tbg Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Wrz 08, 2008 14:03
piter34
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodzącego
Uszczelka pod głowicą?
Piotrass Rover serii 75, MG ZT 78 Wto Maj 27, 2008 13:40
akuss85
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodzącego
Ubytek płynu oraz jego ślady przy wtryskach.
lukasio Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Paź 20, 2007 11:10
Rowan
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodniczego
roadking Rover serii 75, MG ZT 30 Czw Wrz 18, 2014 17:04
Balas87
Brak nowych postów [R75] Ubytek płynu chłodniczego
jak sprawdzić czy to uszczelka pod głowicą?
mecho Rover serii 75, MG ZT 39 Pią Lis 16, 2018 23:43
rover75ruda



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink