Forum Klubu ROVERki.pl :: Problem z laptopem - nie uruchamia się...
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z laptopem - nie uruchamia się...
Autor Wiadomość
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Czw Lip 14, 2011 22:37   Problem z laptopem - nie uruchamia się...

Witajcie,
Załamka...

Dziś mój laptop odmówił współpracy. Rano działał ok, zainstalował aktualizacje, potem znowu działał ok. Został wyłączony, przetransportowany w inne miejsce i zaczęły się problemy.

Przy odpaleniu zaczął pojawiać się komunikat, że system windows wykrył błąd i wskazywał opcje uruchamiania (tryb awaryjny, tryb normalny itd.) Przedstawia to filmik tutaj: http://www.youtube.com/watch?v=wKZYGmxb1bo

Żadna natomiast z opcji nie doprowadzała do uruchomienia systemu, ciągle wracało do tego samego ekranu.

No i zacząłem się bawić... znalazłem klawisz OneKey Recovery i pośpieszyłem się z jego przyciśnięciem. Zaczął chyba formatować dysk. Wyłączyłem więc laptopa i teraz jedyne co się pojawia to komunikat, że brak pliku boot czy coś w tym stylu.

Na laptopie mam bardzo ważne dla mnie dokumenty, oprogramowanie, projekty itd. Jak to wszystko szlag trafi to mnie chyba też.

Czy ktoś z Was ma jakiś pomysł co można zrobić, aby nie stracić zawartości dysków i doprowadzić do normalnego opalania się kompa?

Laptop to Lenovo Y530 z systemem Vista premium.

Bardzo proszę o pomoc.
Pozdrawiam
k3master
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 14, 2011 22:37   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 22:58   

To jakaś epidemia ;)
Mam dwa laptopy na odzysk danych :) Niestety tam obydwa usery doprowadziły recovery do końca i jedyna opcja to odzysk plików. Obydwa laptopy to lenovo ;)

Jeśli format nie doszedł do końca można jeszcze przywrócić kopię wpisu i dysk będzie działał normalnie. Przerabiałem to ostatnio, jak mój wspólnik wywalił mi dysk z filmami ROVERkowymi ;) Zakupiłem kilka programów i jeden uratował mi, a właściwie jemu :P życie ;)

Te Twoje projekty w czym są? Word, Excel, Cad? Czy coś innego?
Szkoda, że dzieli nas duża odległość, bo bym Cię zaprosił i spróbował pomóc ;)

To była Vista czy windows 7?

Pytam, bo zauważyłem, że przychodzą do nas klienci z Vista i twierdzą zgodnie wszsycy, że po aktualizacji system chciał się uruchomić i kończyło się na "ZAMYKANIE SYSTEMU WINDOWS", tak wisiał kilkanaście godzin. Po wyłączeniu i ponownym włączeniu już nie wstawał.

Na czym Ci bardziej zależy? Na odzyskaniu całego systemu, czy tylko plików znanych rozszerzeń?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
slax 
Klubowicz





Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 22:58   

Pozostaje Ci chyba tylko wymontowanie Twardziela i podłączenie go do PC'ta, tak chyba najprościej będzie grać zawartość dysku a potem to już na spokojnie sformatować i postawić system od nowa
_________________
R220 Coupe Turbo + MGF 1.8 + MG ZS180 + MG ZT190 :D
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lip 14, 2011 23:02   

Aha. Doczytałem właśnie, że to Vista - być może to ten sam problem ;)

[ Dodano: Czw Lip 14, 2011 23:02 ]
slax napisał/a:
tak chyba najprościej będzie grać zawartość dysku

Jeśli zapuścił formatowanie jest szansa, że MFT się wyczyścił.
Trzeba go będzie wyciągnąć z "backupu" jeśli formatowanie się nie dokończyło.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 06:03   

Z ilu partycji korzystałeś? Czy dokumenty trzymałeś tak jak większość przeciętnych użyszkodników na C?
Jeśli miałeś je na innej partycji (np. D:\) to recovery nie powinienbył jej tknąć, i teraz wystarczy Ci LiveCD jakiejś dystrybucji linuxa (najlepiej chyba Ubuntu - dużo sterowników, proste w obsłudze). Uruchamiasz, otwierasz dysk D który Ci się automatycznie zamontujesz, i kopiujesz na Pendrive'a/przenośny dysk USB wszystkie dane. Potem klasyczny format całości i instalacja systemu na nowo. I do tego laptoka podejdzie już Win7 jeśli masz możliwość skołowania oryginału, lub chcesz "przetestować" pirata (co ja piszę w ogóle :mrgreen: )

Jeśli wszystko miałeś na C, to pozostaje Ci chyba tylko wizyta w firmie specjalizującej się odzyskiem danych (nie warto się samemu tym babrać - chyba że w przypadku odzyskiwania zdjęć z karty pamięci).
Jeśli te dane są b. cenne i ważne, to np. polecam w Krakowie (masz tylko 50 KM) firmę http://www.odzyskiwanie-danych.com.pl - raz korzystałem z ich usług, i byłem wniebowzięty. Cena za usługę powinna się mieścić w przedziale 100-500, bo nie wiem ile zdążyło poniszczyć OneKey Recovery...
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Lip 15, 2011 08:09   

Witam,
Dziękuję Panowie za odpowiedź.

Postaram się odnieść do Waszych postów:
MaRek: spotykamy się znowu :-) Tak, więc mój recovery robił się może przez 10-12 minut, cały czas miał status "inicjacja". Pytanie ile w tym czasie zdążył pokasować i czy też trzeba odzyskiwać dane czy wystarczy "dograć" jakieś pliki i pomóc mu w rozruchu.

Moje projekty to głównie pliki Adobe Photoshop, Illustrator, After Effect. Trochę też dokumentów z MS Office. Dużo tego było niestety.

Dzięki za zaproszenie :-) Jeśli w okolicy nikt nie rozwiąże mi tego problemu to wsiadam w auto i podjadę do Wa-wy.

Tak, mój system to Vista. Jeśli też się spotkałeś z podobnymi przypadkami to czy możliwe, że aktualizacja była jakaś błędna?

Na czym mi zależy? Generalnie najbardziej na plikach stworzonych w w/w programach. Nie jestem w stanie tego wszystkiego odtworzyć w krótkim czasie. A klienci będą czekać na dokończenie projektów. Instalki mam oryginalnych programów, więc to nie problem. Tylko same pliki.

slax:
Myślałem o takiej opcji. Nie mam niestety płytki startowej do systemu. Nie zrobiłem jej na samym początku przy użyciu Recovery i teraz lipa. Zresztą sam to wolę już się tym nie bawić bo tylko pogorszę sytuację.

practicator:
Komp miał 3 partycje: C, D, F. Na C były wszystkie instalki programów i trochę plików na pulpicie (zawsze po kilku dniach przenoszę z pulpitu na F, ale tym razem już nie zdążyłem). D był dyskiem Lenovo i nic poza folderami Lenovo tam nie zgrywałem. Wszystko pozostałe miałem na dysku F.

Tak jak pisałem wyżej: wolę już sam nic nie robić. Nawet jeśli wydaje się to proste. Na danych mi zależy bo są ciężkie do ponownego stworzenia od zera.
Dzięki za namiar do firmy - przedzwonię tam i zapytam jak oni oceniają (i wyceniają) taki problem.

Dzięki jeszcze raz za posty.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 08:54   

k3master napisał/a:
Tak, więc mój recovery robił się może przez 10-12 minut, cały czas miał status "inicjacja". Pytanie ile w tym czasie zdążył pokasować i czy też trzeba odzyskiwać dane czy wystarczy "dograć" jakieś pliki i pomóc mu w rozruchu.

To można stwierdzić wyciągając dysk i podłączając pod inny komputer.
Na pewno boot sector jest skasowany, stąd komunikat jaki Ci się pojawia.
Nie wiem która opcja recovery Ci się uruchomiła. Czy taka, która się instaluje tylko na partycji C, czy taka która przywraca fabryczne ustawienia na dysku usuwając dane ze wszystkich partycji oprócz tej Lenovo Recovery.

k3master napisał/a:
Moje projekty to głównie pliki Adobe Photoshop, Illustrator, After Effect. Trochę też dokumentów z MS Office. Dużo tego było niestety.

Hmmm... O ile officesowskie dokumenty to pikuś, o tyle te APh, AE mogą być problemem, ze względu na swoją niewielką popularność. Ale spokojnie... mnie się udało do APremiere PRo odzyskać pliki, więc nie musi być źle :) Projekty jednak korzystają z danych zewnętrznych jak np. pliki z filmem czy muzyką, które były gdzieś na dysku. W najgorszym wypadku oprogramowanie recovery odzyska pliki bez ich pierwotnych nazw. Czyli będziesz musiał odnaleźć i zmienić nazwy tych powiązanych plików. Trochę pracy żmudnej, ale może warto.

k3master napisał/a:
Zresztą sam to wolę już się tym nie bawić bo tylko pogorszę sytuację.

Dokładnie tak ;)
Na tym kompie lepiej już nic nie rób. Jeśli już to tylko podłączając pod inny komputer w celu dostępu do partycji. Spróbuj z firmą podaną przez practicatora, a jak ceny będą zaporowe to wsiadaj do auta i w drogę na wawe ;) Może się uda w cenie wycieczki pomóc ;)

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Lip 15, 2011 10:59   

MaReK napisał/a:
k3master napisał/a:
Moje projekty to głównie pliki Adobe Photoshop, Illustrator, After Effect. Trochę też dokumentów z MS Office. Dużo tego było niestety.

Hmmm... O ile officesowskie dokumenty to pikuś, o tyle te APh, AE mogą być problemem, ze względu na swoją niewielką popularność. Ale spokojnie... mnie się udało do APremiere PRo odzyskać pliki, więc nie musi być źle Projekty jednak korzystają z danych zewnętrznych jak np. pliki z filmem czy muzyką, które były gdzieś na dysku. W najgorszym wypadku oprogramowanie recovery odzyska pliki bez ich pierwotnych nazw. Czyli będziesz musiał odnaleźć i zmienić nazwy tych powiązanych plików. Trochę pracy żmudnej, ale może warto.


Jest więc nadzieja :-) Trochę mi poprawiłeś humor. Może nie wszystko stracone :-)

MaReK napisał/a:
Spróbuj z firmą podaną przez practicatora, a jak ceny będą zaporowe to wsiadaj do auta i w drogę na wawe Może się uda w cenie wycieczki pomóc


Ceny widzę w cenniku, ale jeszcze nie zadzwoniłem z moim konkretnym przypadkiem. Z tego co widać opcje express są zaporowe, a mi zależy na czasie. :-)
Marek, jaka jest Twoja dostępność? Jakie dni i godziny? Jeszcze działam, ale jak będę wiedział to będzie łatwiej coś zaplanować.
Dzięki.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:05   

Jutro próbuję naprawić mojego sandałka, żeby jeździł ;)
Więc ta sobota odpada całkowicie. W niedziele jestem niedostępny, chyba że od ok. 21:00.

Od poniedziałku do piątku możemy się umawiać dowolnie. Z racji odległości mogę poczekać na Ciebie i spróbować pomóc :)

Te ceny jeszcze nie są takie kosmiczne ;)
W Warszawie jedna z firm profesjonalnie zajmująca się odzyskiem danych krzyczy sobie 1,5 tyś. od jednego megabajta ;)

Widocznie mają na to klientów ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:34   

mam dobrą/niedobrą informację...
Sam jestem posiadaczem Lenovo z tej samej rodziny, więc niektóre ich problemy są mi już znane i co mi się udało dodatkowo ustalić z supportu:

Jeśli między stworzeniem kopii systemu (zwykle świeżo po zakupie) a feralnym przywróceniem za pomocą tego przycisku, zmniejszono partycję systemową (C:) to odzyskiwanie zatrzyma się w punkcie inicjalizacja i się powiesi. W takim wypadku skasowany został albo sam MBR, albo tak jak pisał slax MFT (zawiera m. in. informacje o rozmiarze, ścieżce, datach edycji każdego pliku na danej partycji).
Jeśli ważne dane są na osobnej partycji, to problem z głowy praktycznie.

Za to Vista się pewnie gryzła bo przy aktualizacji zainstalował się SP1 a wersja recovery którą miałeś wgraną zgodnie z tym co pisali na stronie lenovo:

Cytat:
W niektórych przypadkach aplikacja Lenovo OneKey Recover 5.0 nie jest całkowicie zgodna z poprawką MS Vista. Problem ten może prowadzić do błędu instalacji uaktualnienia Vista SP1 i system Vista może nie uruchamiać się normalnie.


Wszystko wskazuje na to że więcej czasu zajęłaby mi instalacja od nowa Windowsa i reszty oprogramowania, w porównaniu z czasem potrzebnym na "naprawę". Zawartość partycji z danymi odratuję od ręki, a co z plikami z pulpitu i resztą C, to nie wiem.

Zależnie od tego jak byłoby wygodniej, mógłbym nawet dzisiaj do Ciebie podjechać i zrobić z tym porządek, lub jak wolisz możesz podjechać do Krakowa (zawsze to 5 razy krócej niż do Wa-wy). Koszt to ewentualne paliwo lub drobny datek ;)
Jutro z rana niestety wyjeżdżam na cały dzień, ale w niedzielę jestem spowrotem.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Lip 15, 2011 11:51   

MaReK napisał/a:
Od poniedziałku do piątku możemy się umawiać dowolnie. Z racji odległości mogę poczekać na Ciebie i spróbować pomóc


Hej, fajnie bo mam akurat urlop od poniedziałku to mógłbym podjechać. Będziemy w kontakcie. Może nie będzie konieczności bo widzę, że practicator jest na miejscu i oferuje również swoją pomoc :-)

practicator napisał/a:
Zależnie od tego jak byłoby wygodniej, mógłbym nawet dzisiaj do Ciebie podjechać i zrobić z tym porządek, lub jak wolisz możesz podjechać do Krakowa (zawsze to 5 razy krócej niż do Wa-wy). Koszt to ewentualne paliwo lub drobny datek
Jutro z rana niestety wyjeżdżam na cały dzień, ale w niedzielę jestem spowrotem.


hej,
No tak się składa, że jestem teraz w Krakowie (ul. Kapelanka) i będę do ok godziny 15-tej. Mam też ten komputer przy sobie. Możemy się więc umówić jakoś?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 12:14   

jasne. mogę tam podjechać tak na 13:30. tylko adres jakiś lub firmę potrzebuję :)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Lip 15, 2011 12:19   

super.
Stoję na parkingu zadaszonym hipermarketu Tesco. Laptopa mam w bagażniku, wiec tam najlepiej się spotkać.

Jak sądzisz czy do 15-tej uda się cokolwiek zrobić? Bo gdyby to miało dłużej trwać to muszę odwołać dentystę :-)

Mój telefon: 696476329. Proszę daj mi sygnała to oddzwonię i przekażę dokładną lokalizację na parkingu.
Dzięki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 12:24   

Jeśli skasował się MBR (Boot Sector), to po podłączeniu do innego windows'a można to naprawić. Ba, nawet byle jaka płytka instalacyjna z vistą sobie z tym poradzi.

Jeśli MFT to już gorzej, ale też się da wyciągnąć go z kopii.

Zanim jednak cokolwiek będzie dłubane, proponuję zrobić ISO dysku w takiej postaci jak jest obecnie. Zajmie to pewnie trochę miejsca i czasu, ale w razie "W" nie będzie "UPS... a bo ja myślałem, że to zadziała..." :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 12:45   

wiem. to będzie już robota na troszkę dłuższą posiadówkę. ale na 95% nie tknął tego F, więc spod dowolnego liveCD można zamontować, najlepiej z opcją read-only :) i kopiować ;)

[ Dodano: Pią Lip 15, 2011 12:45 ]
tak, do 15 będę dokładnie wiedział co jest nie tak, i ile mi to zajmie, a w optymistycznym scenariuszu zdążę skończyć. ew. laptop byłby do odbioru zaraz po dentyście :)
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Lip 15, 2011 12:51   

practicator napisał/a:
tak, do 15 będę dokładnie wiedział co jest nie tak, i ile mi to zajmie, a w optymistycznym scenariuszu zdążę skończyć. ew. laptop byłby do odbioru zaraz po dentyście


OK, w takim razie będę czekał na kontakt. Dentystę mam w Książu Wielkim, więc ewentualnie umówimy się na odbiór w niedzielę. Dogadamy się na miejscu :-)
Dzięki
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 14:51   

Działajcie chłopaki :)
Powodzenia i dajcie znać co i jak ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
k3master 




Dołączył: 11 Sty 2007
Posty: 115
Skąd: Książ Wielki



Wysłany: Pią Lip 15, 2011 15:15   

MaReK napisał/a:
Działajcie chłopaki
Powodzenia i dajcie znać co i jak


Marek, działamy. Wszystko w toku :-)
Damy znać.
Pozdrawiam
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
practicator 




Dołączył: 05 Kwi 2011
Posty: 284
Skąd: Kraków

MG MGF

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 19:00   

Partycja C w rozsypce - błędny MBR, ani $MFT ani $MFTMirr nie nadawały się do niczego,
Dane newralgiczne zostały odzyskane z innej partycji.

Świeżo zainstalowany system na świeżej czystej partycji niestety od razu się wywala - OneKey Recovery działa niestety sprzętowo, i nawet przy czystym dysku reaguje na przycisk, a dane ma zapisane w sobie zupełnie jak BIOS. Szukam metody jak go zresetować/zneutralizować/wyłączyć programowo.
_________________
Czytanie postów na forum może powodować schorzenia psychiczne i utratę wiary w ludzką inteligencję
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lip 15, 2011 21:49   

Nie wiem czy nie byłoby lepiej wrzucić nowy dysk, a ten jednak zostawić.
Czym odzyskiwaliście MFT?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Problem z laptopem toshiba satellite a350-110
Raptile Offtopic 2 Pon Lip 25, 2011 13:24
Pawkaz
Brak nowych postów Problem z laptopem Lenovo ThinkPad R61i - dźwięk
Adrian355 Offtopic 2 Sob Paź 02, 2010 09:06
Tomassso
Brak nowych postów Problem z excelem
michone Offtopic 7 Sob Wrz 11, 2010 01:00
kajox1
Brak nowych postów HTML/CSS problem z IE :/
pomoc przy tworzeniu strony
michone Offtopic 10 Sob Mar 21, 2009 12:47
michone
Brak nowych postów Problem z rave
Bidi Offtopic 5 Pią Sty 23, 2009 15:49
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink