Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pewne problemy (Karoseria,Webasto,Elektryka)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pewne problemy (Karoseria,Webasto,Elektryka)
Autor Wiadomość
Fxln 



Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 14



  Wysłany: Czw Lut 05, 2015 18:38   [R75] Pewne problemy (Karoseria,Webasto,Elektryka)
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam. Nadszedł czas aby zacząć dopieszczać mojego Roverka :) . Otóż mam problem z :
- Progami : Aktualnie mój roverek stoi u blacharza i czeka na nowe , ale mam pytanie czy opłacalne jest płacić 3 krotną cenę za nowy próg, czy próbować szukać używanego w dobrym stanie?

- Webasto : Po odłączeniu i podłączeniu akumulatora , roverek płonie... z pod maski wydobywają się kłęby białego dymu i na skrzyżowaniach nie raz wyskakiwali z gaśnicami do mnie :D . Oczywiście po wyłączeniu silnika i uruchomieniu go ponownie, webasto już się nie włącza. I tu jest moje pytanie - próbować sam je naprawić, czy oddać to w ręce specjalisty który zrobi to szybko i boleśnie, jeżeli chodzi o portfel.

- Elektryka : Dioda od Poduszek powietrznych tak daje po oczach, że po roku czasu stwierdziłem, że dla bezpieczeństwa czas to naprawić. I tu jest moje pytanko, czy lepiej poucinać te kostki , czy próbować z nimi walczyć. Pewien elektryk już "to" zrobił po 2 przesunięciach fotela znowu się uśmiecha :) .

- Elektryka 2 : Mam w planach kupno nowej tapicerki, bo niestety przednie fotele są zapadnięte i przyznam szczerze, że przy 180 cm wzrostu jakoś widzieć samą kierownice to dziwne uczucie. Planuje zamontowanie skórzanej tapicerki + podgrzewane fotele. W wyposażeniu nie mam podgrzewanych foteli. Czy potrzeba jakiegoś magika, który pociągnie te kable do foteli, czy dam sobie radę sam?
Prawdopodobnie fotele będą od anglika. Czy fotel kierowcy da się jakoś przerobić tak, aby pasował do wersji europejskiej ?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lut 05, 2015 18:38   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 18:56   

Coo do webasto to czyszczenie komory potrzebne. Miałem to samo. Zjedz do jakiegoś serwisu ciężarówek lub coś podobnego i Ci to zrobią. Coo do kontrolki poduszek o wtyczki pod fotelami mogą nie mieć dobrego styku :)
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
Fxln 



Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 14



Wysłany: Czw Lut 05, 2015 19:00   

@MatiNitro

Co do webka, postaram się zobaczyć czy mam coś w okolicy.

Co do kosteczek , lepiej je wyciąć , czy próbować się z nimi męczyć?
Ostatnio zmieniony przez Fxln Czw Lut 12, 2015 20:15, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 19:10   

webasto wyczyść, u mnie skończony był palnik i ropa lała się po komorze spalania przez co taki tłusty węglowy nalot osiadł na całej komorze. rozebrałem na częsci pierwsze wygrzałem opalarką cały środek i ładnie odpadały suche fragmenty pyłu.

Palnik sobie zregenerowałem za całe 0 zł uszczelki które pękły mi przy demontażu też wykonałem sam i webasto śmiga już od miesiąca.

Popraw styki pod fotelami od poduszek... zlutowanie niby dobre, ale sam mówisz że chcesz wymienić fotele i co ? znów cięcie łaczenie?

Jak ogarniasz trochę schematy do dasz radę sam zrobić podgrzewanie, zreszta był juz temat na forum i na pewno uzyskasz niezbędną pomoc.

Fotele z anglika pasują bez przeróbek chyba że mówisz o sterowaniu elektryki, ale i to zdaje się było już rozwiązane
_________________
75 Red Edition
 
 
Fxln 



Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 14



Wysłany: Czw Lut 05, 2015 19:13   

No właśnie mi chodzi o to sterowanie :) Widziałem że fotel pasażera nie ma takich bajerów jak fotel kierowcy :D .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 05, 2015 19:40   

jak jest bez pamięci to zdeje się że można przełożyć, ktoś to już tutaj chyba opisywał
_________________
75 Red Edition
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Czw Lut 05, 2015 20:03   

Fotele z pamięcią można przerobić bez problemu, praktycznie nic nie widać później. Pomogę chętnie jak byś miał problemy, kilka kompletów przerobiłem :)

Instalację pod fotele można prosto zrobić i działa nawet pamięć, nie trzeba pod nic podpinać, pod żaden moduł :) Wystarczy + i - :)
 
 
Fxln 



Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 14



Wysłany: Pią Lut 06, 2015 09:44   

Co do przeróbki foteli : Lepiej zabrać się za to sam , czy oddać w ręce magika?
 
 
AdaskoC 




Pomógł: 86 razy
Dołączył: 09 Maj 2013
Posty: 1730
Skąd: Ciechanów



Wysłany: Pią Lut 06, 2015 12:13   

Samemu, przyjemna robota. Jak masz kątówkę i spawarkę to śmiało można robić. Lub samą kątówkę, bo spawania jest tam na 2 min, pierwszy lepszy Ci to za piwo pospawa :-)
 
 
gustav.pl 




Pomógł: 12 razy
Dołączył: 09 Cze 2008
Posty: 337
Skąd: Warszawa



Wysłany: Wto Lut 10, 2015 11:52   Re: [R75] Pewne problemy (Karoseria,Webasto,Elektryka)

Fxln napisał/a:
Otóż mam problem z :
- Progami : Aktualnie mój roverek stoi u blacharza i czeka na nowe , ale mam pytanie czy opłacalne jest płacić 3 krotną cenę za nowy próg, czy próbować szukać używanego w dobrym stanie?


Jeżeli chcesz Roverkiem trochę dłużej pojeździć, to myślę, że warto zainwestować w nowe progi, bo w używkach nie ma dużego wyboru, a i na te "w dobrym stanie" to bym uważał. Jeżeli pisząc próg, masz na myśli jedynie tą zewnętrzną/widoczną warstwę blachy, to ja za ich wymianę na nowe zapłaciłem( z materiałem) coś ok. 300zł/szt. Koszt samego progu(wygiętej na wzór blachy) to ok. 200zł/szt.
_________________
rover forever
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Telestart T90 + webasto - problemy z elektroniką
geffi Rover serii 75, MG ZT 36 Czw Sty 24, 2013 14:10
geffi
Brak nowych postów [R75] Problemy z elektryką
wojtekg1981 Rover serii 75, MG ZT 13 Czw Maj 10, 2012 09:14
Boncky
Brak nowych postów [R75] problemy z elektryką
Mateusz_Radom Rover serii 75, MG ZT 69 Pią Kwi 14, 2017 15:23
taba19
Brak nowych postów [R75] Problemy z elektryką
moskitpl Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Sty 17, 2011 12:20
moskitpl
Brak nowych postów [R75] Dziewne problemy z elektryka
mironh Rover serii 75, MG ZT 5 Czw Cze 29, 2017 19:19
mironh



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink