Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Problem z uruchomieniem immobilaizer i pilot
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Problem z uruchomieniem immobilaizer i pilot
Autor Wiadomość
rajdon 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa / Pułtusk



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 10:06   [R25] Problem z uruchomieniem immobilaizer i pilot
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2002

Witam Was,
ostatnio w moim Roverku 25 - zaskoczył mnie problem, którego nie mogę dokładnie znaleźć na forum (są tylko częściowe opisy).

Wysiadłem z auta, otworzyłem bagażnik, w momencie zamykania bagażnika kliknąłem przycisk zamknięcia na pilocie. Pilot zamknął drzwi, ale nie zamknął zamka bagażnika.

Od tego momentu pilot przestał działać (nie otwiera, nie zamyka) lub coś w aucie nie reaguje na działanie pilota. Gdy otworzę auto z kluczyka, wsadzam kluczyk do stacyjki i przekręcam (pojawiają się ikonki i pikanie - to chyba immobilaizer) samochód nie chce odpalić - rozrusznik nie rusza zupełnie.

Wymieniłem baterie w pilocie, użyłem też drugiego pilota od kompletu, ale nie powodują one reakcji auta. Dodaj też, że przy przekręcaniu kluczyka pilot jest blisko stacyjki (co z moich informacji powinno odblokowywać immo).

Ze spychu też nie chce zapalić.

Moje pytania:
1. Co mogło się popsuć i gdzie?
2. Czy to immo blokuje rozrusznik?
3. Czy można jakoś odłączyć immo, aby nie blokował - odpiąć jakiś kabel lub bezpiecznik?

Dodam też, że ostatnio zrobiło się chłodno na dworze i zastanawiam się, czy po prostu gdzieś wilgoć czegoś nie popsuła.

Pozdrawiam,
Marek
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 18, 2011 10:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 10:11   

rajdon napisał/a:
3. Czy można jakoś odłączyć immo, aby nie blokował - odpiąć jakiś kabel lub bezpiecznik?
Można dezaktywować kodem.

A może wiązka się uszkodziła w tylnej klapie i tylko tak to się zbiegło? Albo krańcówka któraś?
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
rajdon 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa / Pułtusk



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 10:29   

Czy zwarcie w tylnej klapie może mieć wpływ na blokowanie immo?

Czy można wziąć skądś indziej kod, jeśli nie posiada się książeczki serwisowej?
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Pomogła: 196 razy
Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 10:39   

rajdon napisał/a:
Czy zwarcie w tylnej klapie może mieć wpływ na blokowanie immo?
Uszkodzona wiązka może powodować różne cuda, czy akurat problemy z immo to nie wiem, niech koledzy się wypowiedzą.

rajdon napisał/a:
Czy można wziąć skądś indziej kod, jeśli nie posiada się książeczki serwisowej?
Kod immo powinien być na takiej karteczce wielkości karty kredytowej. Najczęściej z kodem kluczyka i kodem radia. Jeśli go nie masz to można go jedynie zczytać specjalnym komputerem niestety. Ale w Warszawie dysponuje nim klubowicz Mariusz418.
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
kris2828 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 102
Skąd: ZMY/Gorzów Wlkp.



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 11:06   Re: [R25] Problem z uruchomieniem immobilaizer i pilot

2. Czy to immo blokuje rozrusznik?

[/quote]

Tak na 100% blokuje imo jak pika a rozrusznik się nie kręci
spróbuj przy pikaniu imo wcisnąć przycisk otwierania-ale pewnie już tak robiłeś ;p

może dokładnie przeglądnij czy w papierach jak kupowałeś auto nie było gdzieś zapisanego kodu albo zadzwoń do byłego właściciela jeśli masz taką możliwość i się zapytaj o kod, ja akurat zauważyłem ze miałem zapisane ołówkiem np.5s, 4l, 2p w karcie pojazdu i nie wiedziałem na początku co to jest i gdzieś na tym forum przeczytałem przypadkiem o kodach d imo i sprawdziłem ten kod i wyłączył mi imo ;D

a weź jeszcze po wymianie baterii z pilota odłącz akumulator i podłącz go z powrotem i potem przytrzymaj kilka krotnie na parę sekund przycisk od zamykania pilota a i sprawdź czy w pilocie wszystko jest dobrze polutowane bo mi tez nie chciał odpalić (tak samo jak ci) ale zauważyłem ze słabo miałem coś przylutowane w pilocie po poprawieniu lutu już zawsze odpala .
 
 
rajdon 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa / Pułtusk



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 11:18   

Pytanie uzupełniające:
gdzie się ten kod wklepuje? Bo ja mam radio nieoryginalne (bo czasami są cyferki przy radiu).

Co z odłączeniem kablami immo? jest to możliwe?
 
 
kris2828 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 102
Skąd: ZMY/Gorzów Wlkp.



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 11:25   

jak masz np kod 5sL, 3p,7L to to oznacza przekręć kluczykiem od strony kierowcy w drzwiach na 5sekund w lewo,3x w prawo i 7x w lewo a jak przy wpisaniu zatrąbi tobie samochód to to chyba oznaczało ze źle wpisałeś kod.
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 11:34   

1. Nigdy nie odpalaj swojego roverka na pych....możesz zakończyć życie silnika.
2. Sprawdź bezpieczniki
3. Sprawdź wiązkę tylnej klapy
4. Rozłóż pilota i zobacz dokładnie czy nie poluzowało się na lutach to trzymadełko od baterii (to bardzo częsta awaria)
5. Czy po wymianie baterii zsynchronizowałeś pilota ?
 
 
 
rajdon 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa / Pułtusk



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 12:03   

@PLEMASTER:

Dziękuję za dużą ilość wskazówek.

Pilota z nową baterią próbowałem zsynchronizować (wciskałem jeden i drugi przycisk na 5-10 sekund, oba naraz też) - nie wiem, czy to poprawne.

Sprawdzałem też drugiego pilota i też samochód na niego nie reagował (rozumiem, że jego nie muszę synchronizować, jeśli działał wcześniej).

Jeśli mógłbyś jeszcze podpowiedzieć, które mniej więcej bezpieczniki odpowiadają za immo. Nie mogłem tego znaleźć na rozpisce.

Ps. Co do zapalania ze spychu, musiałem niestety parę razy tak zrobić, bo jak kiedyś zabrakło mi paliwa, to nie mogłem odpalić, mimo dłuższego podpompowania pompką przy filtrze. Chyba, że coś pominąłem, ale to nie ten wątek.
 
 
kris2828 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 05 Wrz 2011
Posty: 102
Skąd: ZMY/Gorzów Wlkp.



Wysłany: Wto Paź 18, 2011 12:20   

w moim r214i bezpiecznik pod maską nr 1 (15amper) to układ centralnego zamykania, nr 5 (15amper) to silnik. poszukaj może książkę obsługi w necie do twojego r tam będziesz miał podane bo nie wiem czy w twoim to będą te same.
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Wto Paź 18, 2011 13:28   

Źle zsynchronizowałeś pilota, tutaj masz opisane jak się to robi: http://www.roverki.pl/zro...serii-400-.html

Sprawdź jeszcze dokładnie te luty w pilocie.

Co do odpalania z pychu...raz się uda, drugi raz też a za 3 przeskoczy ci rozrząd i silnik praktycznie do wymiany.
 
 
 
rajdon 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa / Pułtusk



Wysłany: Sob Paź 22, 2011 23:35   

Panowie i Panie -> SUKCES!!!

Udało się :) Rover się odblokował. A teraz krok po kroku:

1. Sprawdziłem bezpieczniki - F5 (25A) pod maską był przepalony (niby jest od jakiegoś światełka i od trąbki, ale na wszelki wypadek wymieniłem).
2. Rozebrałem jeszcze raz oba piloty.
- wyjąłem baterie,
- trzymając jeden, potem drugi przycisk - rozładowałem kondensatory,
- włożyłem baterie na nowo,
3. Zsynchronizowałem -> Naciskając 4-5 razy po kolei przycisk zamykania na pilocie, auto nagle się zamknęło. Analogicznie dla przycisku otwierania (4-5) razy i się otworzyło. To samo z drugim pilotem.

4. Od tej pory zamyka i otwiera się normalnie (1 przyciśnięcie), Immobilajzer się też naturalnie odblokował.

Dziękuję Wam za pomoc,
do dziś nie miałem nawet w świadomości, że pilota trzeba synchronizować, gdy jest firmowy.

Bardzo pomogliście, jeśli mógłbym się jakoś odwdzięczyć :)


[ Dodano: Sob Paź 22, 2011 23:35 ]
Panowie i Panie,
mam niestety problem nadal.
Ustaliłem już, że odpowiedzialny za to pośrednio jest bezpiecznik F5, jak napisałem wyżej.
Tyle tylko, że nie mogę dojść, dlaczego on się przepala.
Przepala się w momencie gdy zamykam drzwi pilotem lub kluczykiem, generalnie przy większej wilgotności powietrza.
Logicznym jest, że należy szukać przetartego kabla, ale jeśli moglibyście coś podpowiedzieć, byłby wdzięczny.

Pozdrawiam,
Rajdon
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 09:37   

Sprawdź punkt 3. z tego co ci wcześniej napisałem tzn. Otwierasz klapę bagażnika i po prawej stronie będziesz miał taki gumowy wężyk. Zdejmujesz go i w środku jest wiązka kabli. Pewnie kilka będzie miało poprzecieraną izolację albo będą nawet pozrywane. Poizoluj polutuj jak trzeba i spowrotem nałóż gumową osłonkę.
 
 
 
rajdon 



Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 29
Skąd: Warszawa / Pułtusk



Wysłany: Nie Paź 23, 2011 14:53   

Dziękuję Kolego za odpowiedź,
faktycznie ten punkt nieco pominąłem.
Wężyki gumowe mam po obu stronach, ale zgodnie z radą dobrałem się do tego z prawej.
Osłonki w 4 kablach były przetarte, 1 kabel przerwany. Będę musiał to naprawić.
Ten gumowy wężyk trzeba niestety chyba rozciąć, bo nie widzę opcji, aby go elegancko zdemontować, a za bardzo zasłania kable.

Pozdrawiam,
Rajdon
 
 
plemaster 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 24 Maj 2010
Posty: 391
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Nie Paź 23, 2011 19:23   

Da się go od góry wyciągnąć z karoserii i zsunąć. Chyba że na prawdę nisko jest awaria to w tedy tylko rozcinać.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r25 2.0 idt 2001r] -immobilaizer - jak zaprogramować pilot
wacek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Nie Sty 22, 2012 20:57
marcin316
Brak nowych postów [R216] Problemy z uruchomieniem auta (pilot)
Mateo1993 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 22 Czw Sty 30, 2014 16:21
Mateo1993
Brak nowych postów [r220 SDi 98r] Problem z uruchomieniem.
mossberg Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Pon Sty 21, 2013 12:00
Julek
Brak nowych postów [Rover 216]Problem z uruchomieniem
kuman Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Maj 03, 2007 13:08
piter34
Brak nowych postów [R25 2.0 TD] brak przyspieszenia i problem z uruchomieniem
kondziu27 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Czw Gru 20, 2007 22:07
vector2



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink