Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zmiana ustaień zamka centralnego
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zmiana ustaień zamka centralnego
Autor Wiadomość
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



  Wysłany: Wto Lis 05, 2013 12:01   [R75] Zmiana ustaień zamka centralnego
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2005

Witam, czy jest możliwość zmiany ustawień zamka, tak by nie zamykał drzwi po rozpoczęciu jazdy - cholernie mnie to irytuje. Czy da się to zrobić nie podpinając go do komputera? Nie mam w pobliżu fachowca z interfejsem do Rovera. Można zrobić to jakoś samemu (np. tym przyciskiem od kasowania licznika)?
Ostatnio zmieniony przez Rover_75_1_8_t Pią Lis 15, 2013 08:45, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lis 05, 2013 12:01   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zetes 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 11 Lut 2007
Posty: 558
Skąd: Turek

Rover 75

Wysłany: Wto Lis 05, 2013 13:25   

Rover_75_1_8_t, wydaje mi się, że konieczny jest komputer.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wschodni 



Dołączył: 25 Lut 2012
Posty: 233
Skąd: Zielona Góra



Wysłany: Wto Lis 05, 2013 13:54   

Tak komputer. I tego co sie orientuje to tylko T4 moze to zmienic tak jak otwieranie wszystkich zamkow na raz, a nie kazdy po kolei.
 
 
kosaaro 




Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 92
Skąd: Dębica



Wysłany: Wto Lis 05, 2013 20:39   

Właśnie dowiadywałem się niedawno bo to jest tak wkó.....jące przynajmniej dla mnie
Gość mi powiedział, że zmieni prędkość przy jakiej ma się zamykać na 200km/h i będzie ok. (nie miał T4) Samemu nie zrobisz !! ! Kto to w ogóle wymyślił to nie wiem :(
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 00:15   

kosaaro napisał/a:
Gość mi powiedział, że zmieni prędkość przy jakiej ma się zamykać na 200km/h i będzie ok.

Taki cwaniak ;D ? Ciekawi mnie jego sposób "przyrządzenia tej potrawy" - czekam na wieści.
Konfiguracja tego zjawiska mieści się w obszarze niedostępnym zwykłym maszynom. Jest zapisana w module komfortu GM6, którego nie jest tak łatwo zmusić do współpracy z czymkolwiek innym niż T4 ;/

kosaaro napisał/a:
Kto to w ogóle wymyślił to nie wiem :(

Patent zapożyczony z BMW (jak 90% elektroniki w tym aucie) :) To nic innego jak system antynapadowy - żeby Cię nikt nie wysadził na skrzyżowaniu, tudzież nie otworzył Ci kufra (np. kombi). W BMW faktycznie jest opcja aktywacji tego zjawiska albo po ruszeniu, albo po uzyskaniu określonej prędkości. W naszych autach jest to chyba 7-10km/h (nie ma chyba zmiennej wartości jeśli chodzi o konfigurację na T4).

Pozdrawiam,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Sro Lis 06, 2013 07:58   

Dzięki za podpowiedzi - czyli rozumiem, że pozostaje jedynie udać się do mechanika i podpiąć auto pod komputer.
Chociaż i tak mnie zastanawia czemu producent nie przewidział opcji wyłączania tego - bezpieczeństwo przede wszystkim ;) .
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lis 06, 2013 09:26   

nie chodzi tylko o 75, w alfach stosowany jest ten sam sposób, przynajmniej w 156 był
_________________
75 Red Edition
 
 
kosaaro 




Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 92
Skąd: Dębica



Wysłany: Czw Lis 07, 2013 20:31   

MaReK napisał/a:
To nic innego jak system antynapadowy - żeby Cię nikt nie wysadził na skrzyżowaniu, tudzież nie otworzył Ci kufra (np. kombi)


W każdym chyba aucie jest na konsoli przycisk do zamykania drzwi i można sobie go włączyć kiedy nam to pasuje, Dla mnie to głupota żeby za każdym razem to się automatycznie robiło.

A co przy stłuczce, kolizji kiedy kierowca traci np. przytomność ? Trzeba rozwalać szybę żeby go wyjąć ? czy się samo deaktywuje ?
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1055



Wysłany: Czw Lis 07, 2013 20:56   

Cytat:
A co przy stłuczce, kolizji kiedy kierowca traci np. przytomność ? Trzeba rozwalać szybę żeby go wyjąć ? czy się samo deaktywuje ?

podczas kolizji drzwi się otwierają.
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
kosaaro 




Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 92
Skąd: Dębica



Wysłany: Czw Lis 07, 2013 21:28   

To chociaż tyle
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 00:54   

kosaaro napisał/a:
W każdym chyba aucie jest na konsoli przycisk do zamykania drzwi i można sobie go włączyć kiedy nam to pasuje,

Można, ale trzeba pamiętać. Tak samo jest z włączaniem świateł i automatycznym uruchamianiem ich po zapłonie. Po co to robić, jak mamy pokrętło i każdy sobie może włączać sam? Żeby nie mieć przykrej niespodzianki jak się zapomni ;)

kosaaro napisał/a:
A co przy stłuczce, kolizji

Teoretycznie powinno się otworzyć, w praktyce... chyba trzeba sprawdzić ;P
Jak miałem przygodę i oparłem się kołem o krawężnik, wywaliło mi poduchy, ściągnęło napinacze pasów, to się sam nie otworzył ;) Faktem jest, że przednie poduchy nie ucierpiały ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Pią Lis 08, 2013 09:45   

kosaaro napisał/a:


Dla mnie to głupota żeby za każdym razem to się automatycznie robiło.



Zgadzam się, zbyteczne wydzieranie się centralnych zamków - jak auto kupiłem w jednych drzwiach nie działał - musiałem wymieniać. Zanim wyjadę z podwórka, zamki 3 razy się otworzą i zamkną - wyjazd z garażu, otwarcie bramy posesji, zamkniecie bramy - to rozwiązanie powiedzmy jeszcze do przyjęcia dla tych co mają wszystkie bramy z pilota sterowane :wink: . Mogę zrozumieć troskę producenta nad naszym bezpieczeństwem, ale opcję wyboru powinni dać :???:
Ostatnio zmieniony przez Rover_75_1_8_t Pią Lis 08, 2013 10:21, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 10:15   

Cytat:
ale opcję wyboru powinni dać :???:

To też dali... komputerem ;)
W BMW też nie ma tego na wyciągnięcie ręki, trzeba programować ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Pią Lis 08, 2013 10:24   

No bez przesady, do serwisu jeździć z takim byle czymś. Przecież to są ustawienia jak dla mnie komfortu jazdy, to nie mal tak jak gdybym miał jechać do serwisu żeby mi temperaturę wnętrza auta nastawiali :D
Ostatnio zmieniony przez Rover_75_1_8_t Pią Lis 08, 2013 10:42, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 08, 2013 10:35   

Pewnie gdybyś kupował nowe auto z salonu zadano by Ci pytanie o opcje do skonfigurowania ;)
A ponieważ kupiłeś auto używane, to musisz jeździć z ustawieniami czyjegoś widzimisię, dopóki nie podjedziesz na T4 ;) Jako ciekawostkę powiem Ci, że po pierwszym padzie zamku wyłączyłem tę opcję w p.dziec ;) Jeszcze jest jedna opcja - otwieranie zamków na raz lub najpierw kierowca, a potem reszta drzwi. Tę opcję mam włączoną, ponieważ zwykle jeżdżę sam i nie muszę eksploatować zamków zbędnym otwieraniem.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Rover_75_1_8_t 



Dołączył: 26 Wrz 2013
Posty: 44



Wysłany: Pią Lis 08, 2013 10:48   

MaReK napisał/a:
Pewnie gdybyś kupował nowe auto z salonu zadano by Ci pytanie o opcje do skonfigurowania ;)
A ponieważ kupiłeś auto używane, to musisz jeździć z ustawieniami czyjegoś widzimisię, dopóki nie podjedziesz na T4 ;)

No fakt tu masz rację ;-)
Cytat:

Jako ciekawostkę powiem Ci, że po pierwszym padzie zamku wyłączyłem tę opcję w p.dziec ;) .
Jeszcze jest jedna opcja - otwieranie zamków na raz lub najpierw kierowca, a potem reszta drzwi. Tę opcję mam włączoną, ponieważ zwykle jeżdżę sam i nie muszę eksploatować zamków zbędnym otwieraniem.

No i widzę że mamy dokładnie takie same przemyślenia :-)
Ostatnio zmieniony przez Rover_75_1_8_t Wto Lis 12, 2013 09:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
kosaaro 




Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 92
Skąd: Dębica



Wysłany: Sob Lis 09, 2013 16:26   

MaReK napisał/a:
W BMW też nie ma tego na wyciągnięcie ręki, trzeba programować


Nie prawda !! ! Miałem bmw serii 7 i nic się nie zamykało samo, był przycisk na konsoli do zamykania i otwierania zamków
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Lis 10, 2013 19:54   

kosaaro napisał/a:
Miałem bmw serii 7 i nic się nie zamykało samo, był przycisk na konsoli do zamykania i otwierania zamków

Toż u nas też jest ;) Na wyciągnięcie ręki lewej... otwieranie/zamykanie.
A to, że nie było automatycznie, wynikało pewnie z tego, że nie było to zaprogramowane ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Nie Lis 10, 2013 20:06   

To programowanie samoczynnego zamykania wyszło prawdopodobnie po zakazie stosowania antynapadu. Swego czasu byłem w Niemczech świadkiem kampanii przeciw samozamykaniu,które najczęściej zamawiały głupie baby ze strachu przed wtargnięciem do auta seryjnego gwałciciela :grin:
Służby ratownicze podawały za przykład przypadki,kiedy po stłuczce pasażerowie tracili przytomność i nie było pod ręką kamienia żeby wybić szybę i wydostać rannych,np. z płonącego auta.
Ja nigdy nie pozwalam blokować drzwi, co innego blokada wewnętrznej klamki z tyłu-mojego wnuczka nieraz korciło wysiąść w czasie jazdy.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
kosaaro 




Dołączył: 29 Wrz 2013
Posty: 92
Skąd: Dębica



Wysłany: Pon Lis 11, 2013 23:28   

Dla mnie to powinno wyglądać tak- seryjnie, bez tego "badziewia" , a jak ktoś chce to sobie programuje żeby mu się zamykało !! !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pilot centralnego zamka
niqel Rover serii 75, MG ZT 13 Pon Sty 18, 2010 20:31
niqel
Brak nowych postów [R75] Sterownik centralnego zamka
piotr1972 Rover serii 75, MG ZT 55 Sob Maj 06, 2017 02:28
MaReK
Brak nowych postów [R75] Schemat zamka centralnego
Colin1488 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Lip 14, 2009 20:16
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Siłownik centralnego zamka
satan Rover serii 75, MG ZT 2 Pią Maj 02, 2008 09:55
rafalg
Brak nowych postów [R75] dźwięk zamka centralnego
markozalko Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Mar 31, 2011 21:01
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink