Forum Klubu ROVERki.pl :: [Freelander] 2.0 TD4, 2003r pompa paliwa?!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Freelander] 2.0 TD4, 2003r pompa paliwa?!
Autor Wiadomość
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 19:44   [Freelander] 2.0 TD4, 2003r pompa paliwa?!
Typ: TD4 Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2003

Witam,
dzisiaj spotkała mnie nie miła niespodzianka a mianowicie pojechałem do kolegi w odwiedziny Landkiem i przy próbie odpalenia...krecił,kręciłł a nie zapalił! :twisted: po chwili zastanowienia i sprawdzeniu bezpieczników zaciekawił mnie fakt że zawsze podczas przekręcania kluczyka słychać było małe buczenie pompy paliwa gdzieś z tyłu samochodu a tym razem cisza jak makiem zasiał!? więc moje pytanie gdzie w TD4 jest ta cholerna pompka i gdzie ją mogę szybko zakupić ? a może ewentualnie naprawić czy zamiennik jakiś dostać?
Na Alledrogo sprawdzając są takie do baku i jakieś inne mocowane poza bakiem? :bezradny:
trzeba sprawdzać jakie ma moja pompa oznaczenia literowo-cyfrowe?
Sprawa o tyle pilna że auto potrzebne na piątek!!!! a tu d...blada!
Bardzo prosze o podpowiedż.... może ma ktos jakieś fotki jak to ustrojstwo wymienić?
Pozdrawiam
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Gru 28, 2011 19:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:12   

W tym roczniku masz pompę paliwa przelotową.
http://allegro.pl/pompa-p...1969136410.html
Taka ma być.
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:22   

Syntax....jesteś zawsze w potrzebie i chwała Tobie za pomoc :grin: ale teraz dzwoniłem do gościa ze sklepu i mówi że do roku 2002 były w baku i nadkolu a od 2003 sa tylko w nadkolu?! przecież mnie szl....zaraz trafi bo auto stoi , czasu mam mało a nawet nie wiem co zamówić? :evil:
podął mi taką że ma być? : http://moto.allegro.pl/la...1987119212.html
A tak zapytam nie śmiało to mógłbym do Ciebie jakiś kontakt tel otrzymać na PRIV? jakby nie daj boże znów coś sie sp.... w Landku? bo zanim siąde na neta i zapytam to nieraz dużo czasu upłynie
pozdrawiam
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:33   

OK zlazłem do komórki.
W twoim przypadku ma być ta z gumą.
Masz już tak jak u mnie pompę montowaną w nadkolu.
Na przełomie 2001/2002 się to zmieniło.
Podaj mi VIN to dokładnie sprawdzę bo były 2 wersje osprzętu do silnika TD4 M47
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:39   

Syntax jesteś gość! :ok: dzięki jeszcze raz....i punkcik też dodałem :mrgreen:
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:40   

Generalnie w przypadku naszego paliwa to 150.000 i pompa do wymiany chyba że co 50.000 filterek w nadkolu zmienisz.
Ja robiłem płukanie baku to byś się zdziwił ile syfu było na dnie a tankuję BP albo Shell to sobie pomyśl ile syfu jest jak tankujesz na tanich stacjach.
Zanim wymienisz pompę spróbuj wlać dużą dawkę dodatku do diesla.
Może się przeczyści i przepali.
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:48   

po zakupie Landka powymieniałem chyba wszystko co było można filtry, oleje, poduszki itd....brat powiedział że zgłupiałem żeby tyle kasy wydac na "szpeje" a ja uważam że tak powinno się dbać o staruszka :mrgreen: tym bardziej że to samochód małżonki :rotfl: bo moja zafirka chodzi jak zegarek :wink:
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 21:03   

Ok mam VIN a więc masz dokładnie taką samą pompę jak dałeś linka i możesz spokojnie zamawiać.
Wymiana nie jest trudna i byle mechanik to ogarnie.
Zamów też sobie filtr paliwa przelotowy bo będzie dojście a nie jest drogi i to się raczej parami wymienia.
http://allegro.pl/land-ro...1968614520.html
 
 
marshal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Pon Sty 02, 2012 14:00   

Pytałeś gdzie jej szukać, a no ukryła się pod prawym tylnym nadkolem, demontaż nadkola to prosta sprawa, następnie klucz 10 i 2 srubki podtrzymujące plastikowa opbudowę filtra i pompy, potem 4 zatraski i składamy. Tak przy okazji jeśli padla pompa to powód zabite sitko na czerpaku w zbiorniku. Do wyczyszczenia tego musisz podwinąć wykładzinę na wyskości tylnej kanapy, odkręcić blachę następnie pokretło czerpaka ( najlepiej na dwa srubokręty), czerpak w góre i ..... . Przy składaniu najpierw załóż gumkę - uszczelkę tą która wyjęłła sie na czerpaku, tak łatwiej osadzić ja na miejscu.
 
 
kapral 



Dołączył: 27 Paź 2011
Posty: 45
Skąd: Jaworzno



Wysłany: Sro Sty 04, 2012 16:03   

Powiem tak.....brat wyciągnął pompkę i raczej nie było z tym problemów, natomiast z zakupem u mnie na miejscu to prawdziwa porażka! :twisted: w hurtowniach typu intercars chcieli za podróbke 0d 500zł?! :evil: chyba ich juz pop.... i nie wiedzą ile i za co brać tyle kasy a mnie zależało na czasie więc szybko na internet i najbliższa możliwość zakupu okazała się za 150zł! Bermach i po sprawie! Landek jeżdzi i pompka również śmiga :mrgreen: i filtr również wymieniony
Dzieki wszystkim za podpowiedzi :ok:
 
 
marshal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Wto Sty 10, 2012 12:12   

nie bagatelizuj tematu sitka w zbiorniku, to był jeden z powodów zepsutej pompy, jeśli nie oczyścisz sitka to przy dobrym szczęściu czeka cię ta sama robota w zimie za rok
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Sty 10, 2012 14:09   

No niestety paliwo na stacjach mamy niefajne.
Kupiłem sobie porządny niemiecki lejek z sitkiem to byłem w szoku jak lałem diesla kupionego na stacji Orlen.
Pełno paproszków na sitku.
I kup tu nowoczesnego diesla a potem się dziw że 100.000 i wtryski padły. albo co zima to wymiana filtra paliwa.

Ja w swoim aucie płukałem bak przed wstawieniem nowej pompy paliwa.
Szok na dnie to był syf jak smoła.
 
 
marshal 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 05 Gru 2011
Posty: 12
Skąd: Leżajsk



Wysłany: Wto Sty 10, 2012 20:56   

to właśnie miałem na myśli ( czarny szlam na dnie zbiornika i na sitku) podpowiadając koledze by wyczyśćił sito, właściwie w zbiorniku jest 2 stopnie filtracji, rzdkie zgrubne i to gęste na smoku o którym pisałem
 
 
milky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 26 Kwi 2012
Posty: 36



Wysłany: Czw Kwi 26, 2012 08:57   

Nie do końca prawda z tymi hurtowniami. Pompy paliwa do takiego modelu można dostać nawet za jeszcze wyższe kwoty, więc 500 zł nie powinno być zaskoczeniem (zwłaszcza jeżeli chodzi o znanego producenta). Poza tym z własnego doświadczenia muszę się zgodzić z kolegą SyntaX - po raz: co do paliwa, a po dwa: że warto wyłożyć nieco więcej pieniążków na solidną pompę, niż wymieniać co rok na takie po 100 zł. Zwłaszcza, że "lepszy" model kosztuje nieco ponad 2x więcej niż Ty zapłaciłeś - pompa paliwa Kager. Teściu niedawno wymieniał do swojego Land Rovera i śmiga aż miło ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] FAQ z nr częsci
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 2 Czw Lut 08, 2018 14:05
SyntaX
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Linki do stron z przydasiami do Freelandera
sknerko Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Czw Cze 02, 2016 10:32
sknerko
Brak nowych postów Przyklejony: [Freelander] Foto poradnik demontaż konsoli środkowej.
Proszę o przypięcie do FAQ
SyntaX Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 0 Nie Wrz 09, 2012 08:21
SyntaX
Brak nowych postów [Freelander] Pompa paliwa
Nie pracuje pompa paliwa
malutka Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Nie Lis 06, 2011 12:09
pj77
Brak nowych postów [freelander]Pompa paliwa
judaska Land Rover (Freelander, Range Rover itp.) 3 Sro Gru 19, 2012 15:18
marshal



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink