Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200vi] Problem z Hamulcami
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Adrian
Pon Lut 13, 2012 20:18
[R200vi] Problem z Hamulcami
Autor Wiadomość
lysymassdnm 



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów Łódzki



  Wysłany: Pon Lut 13, 2012 19:57   [R200vi] Problem z Hamulcami
Typ: VVC Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1997

Witam Serdecznie. Mam problem jesli chodzi o hamulce w moim roverku. Odkad go kupilem wiedzialem ze klocki i tarcze przod sa do wymiany. W Grudniu wymienilem je na nowe komplety i niestety problem jest ten sam. Mam twardy pedal hamulca i moim zdaniem nie hamuje on za dobrze tak jak powinien. Dla porownania. Moj tata ma roverka 416Si i zmienial rowniez klocki i tarcze na dokaldnie te same komplety co ja i wszystko jes wporzadku, hamuje tak jak powinien. Sprawdzalem plyn hamulcowy i wszystko jest w normie. Mechanik ktory mi zakladal owe hamulce powiedzial mi ze mam do wymiany szczeki tylnie poniewaz jak samochod byl w powietrzu to przy zakreceniu tylnim kolem po nie calym obrocie kolo zwalnialo gwaltownie. 2 sprawa tez byla taka i przeprasza z gory za slownictwo ale nie wiem jak mam to inaczej nazwac. Przy wymianie klockow byl problem ze tak sie wyraze z takim dzyndzelkiem na gumce z tego co pamietam ktory powinien chodzic luzno jak na sprezynie i sie odbijac a w lewym kole bylo to przypieczone i unieruchomione. Mechanik to rozgrzewal i staral sie to poruszyc. Fakt udalo sie ale nie chodzilo tak plynnie jak w kole prawym. Moim zdaniem chodzilo dosyc ciezko. Prosze o pomoc, Co moze byc przyczyna hamulcow ? z gory dziekuje za pomoc i pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez lysymassdnm Pon Lut 13, 2012 20:14, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 13, 2012 19:57   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:02   

lysymassdnm napisał/a:
2 sprawa tez byla taka i przeprasza z gory za slownictwo ale nie wiem jak mam to inaczej nazwac. Przy wymianie klockow byl problem ze tak sie wyraze z takim dzyndzelkiem na gumce z tego co pamietam ktory powinien chodzic luzno jak na sprezynie i sie odbijac a w lewym kole bylo to przypieczone i unieruchomione. Mechanik to rozgrzewal i staral sie to poruszyc. Fakt udalo sie ale nie chodzilo tak plynnie jak w kole prawym. Moim zdaniem chodzilo dosyc ciezko


kup zestaw naprawczy zacisku, w zestawie masz 2 te "szpilki" i chyba gumki trzeba wszystko łądnie wewnatrz wyczyścić i dac smaru i samo ma odbijać,a nie na siłę. BO przez to zacisk nie pracuje tak jak powinien- nie przejmuj sie tym- wiele samochodów to ma.Nawet młodsze roczniki :wink: ( Swoją droga dziwny mechanik,że Cie wypuścił na ulice z takim układem hamulcowym) zestaw może będzie pasował od hondy civic, jeżeli ma taki sam wymiar tarcz to sądze,że będzie to samo. ew. weź cześć na pokaż. Jarzmo (siodło) zacisku dobrze wyczyść. blaszki mają być b.czyste, jeżeli nie były w zestawie z klockami. Szczeki wymień
szczeki wymień.
 
 
 
lysymassdnm 



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów Łódzki



Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:22   

Tak sie zastanawiam czy to nie jest jakos na stale w tych zaciskach, przynajmniej tak mi sie wydawalo :)
 
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:24   

te "szpilki" się wyciąga i później trzeba w środku ładnie wyczyścić papierem ściernym/pilnikiem, dać trochę smaru,żeby wszystko ładnie luźno chodziło

Przez to albo słabo hamuje,albo stale klocek trze o tarcze hamulcową i zaraz będziesz drugi komplet klocków kupował ew. + tarcze jeszcze
 
 
 
lysymassdnm 



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów Łódzki



Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:32   

Rozumiem, znalazlem taka aukcje tylko nie wiem czy to o te szpilki chodzi. Sa podobne ale opis mnie zmylil.

http://allegro.pl/szpilki...2118153909.html

[ Dodano: Pon Lut 13, 2012 22:32 ]
Nie moglem znalezc innego zdjecia jesli chodzi o roverka wiec posluze sie sie fotografia z Forda mondeo. I na tym zdjeciu juz moge stwierdzic ze to chyba o te szpilki chodzi :)

http://www.google.pl/imgr...brotj2Bg&zoom=1
 
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:33   

nie to nie to, zaraz spróbuje coś znaleźć i Ci pokazać, dlatego wziąłem w ""

http://www.roverki.pl/zro...ku-bez-abs.html

zdjęcie nad zdjęciem klocków , w osłonie gumowej masz takie "szpilki" trzpienie, gdzie jest wkrecana śruba je musisz wymienić


http://allegro.pl/zestaw-...2076044748.html

chodzi o element,kory wchodzi w gumową osłonę, nie pamiętam jak się nazywa :/
ten podobny do śruby, ale nie ma gwintu

chyba to sie nazywa trzpień lub szpilka jarzma o ile dobrze kojarzę, w sklepie powinni zrozumieć,ale bardziej bym stawiał na trzpień
 
 
 
lysymassdnm 



Dołączył: 13 Lut 2012
Posty: 4
Skąd: Aleksandrów Łódzki



Wysłany: Pon Lut 13, 2012 22:54   

Ogromnie dziekuje za pomoc :) Jutro po pracy pojade do sklepu i zalatwie wszystko, odezwe sie jak mi poszlo :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R200VI]problem z wariatorem?
rychliq Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Pon Maj 28, 2012 20:39
Kozik
Brak nowych postów [R200Vi] Problem z elektroniką.
luke27 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Czw Wrz 05, 2013 13:11
luke27
Brak nowych postów [R200vi'97]problem z wentylatorem
qusiko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Czw Kwi 23, 2009 22:57
qusiko
Brak nowych postów [R200vi] Problem z hamulcem
Korczus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Cze 16, 2009 15:29
Korczus
Brak nowych postów [R25]-problem z hamulcami
leszek-sroka Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Pon Wrz 05, 2011 08:59
PTE



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink