Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 214 Si '97] Naprawa skrzyni Łódź
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: Paul
Pią Lis 19, 2010 10:51
[Rover 214 Si '97] Naprawa skrzyni Łódź
Autor Wiadomość
sim_co 




Dołączył: 09 Maj 2009
Posty: 66
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Cze 15, 2010 22:03   [Rover 214 Si '97] Naprawa skrzyni Łódź

Witam,

Czy ktoś może naprawiał skrzynię w Łodzi i może mi polecić jakiś warsztat, który dobrze to zrobi?

Ale od początku - ostatnio w 'trasie' podczas prędkości > 120 km/h przy odejmowaniu nogi z gazu wystąpiło zjawisko 'wyskakiwania' 5 biegu. Przy 'normalnej' wolniejszej jazdy po mieście nic niepokojącego się nie działo. W każdym razie śpieszyło mi się i parę razy bieg ponownie wrzucałem, próbowałem trzymać. W pewnym momencie zgrzytnęło i od tego momentu 5 biegu właściwie nie można wrzucić. Dodatkowo jest jakiś inny dźwięk - jakby ciche grzechotanie - przy jeździe na niższych biegach, ale te wchodzą i działają niby bez zarzutu.

Pojechałem dzisiaj do warsztatu, ale do jutra mają zdecydować, czy się podejmą grzebania w skrzyni. W sumie myślałem, że mam sprawną na wymianę, ale się okazało - po telefonie do byłego właściciela auta - że w tej drugiej jest do wymiany łożysko główne i jakiś 'oring w tulei', bo inaczej z niej cieknie.

Tutaj wracam do pytania, czy ktokolwiek 'robił' w Łodzi skrzynię, bo wg Mariusza418 - 'skrzynia prosta jak budowa cepa', ale jak widać nie dla każdego, albo nie każdemu się chce...

W sumie jeśli ktoś ma to 'zrobić' i za chwilę skrzynia znowu się 'odezwie', to wole zarezerwować sobie termin u Mariusza - pewnie jakiś lipiec - zostawić na chwilę auto w stolicy i mieć pewność, że skrzynia będzie żyła długo i szczęśliwie ;)

Pozdrawiam.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 15, 2010 22:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MARGOS 




Dołączył: 27 Maj 2009
Posty: 709
Skąd: Łódź był Olsztyn

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 16, 2010 23:13   

Nie wiem czy dużo podpowiem, ale skrzynie miałem robioną przed roverkiem (a właściwie to był motyw żeby nabyć R) w seicento 900. Tak jak w twoim przypadku podczas jazdy wyskakiwała mi 5-ka. Ostatecznie skrzynią zajął się mechanik w Pabianicach, raczej ładnie się dotarło, bo zaraz SC sprzedałem, a reklamacyjnych telefonów nie miałem.
Pabianicki mechanik przez jakiś czas "prowadził" mojego R, ale z powodu problemów zdrowotnych na początku kwietnia wymianę uszczelki pod głowicą zleciłem do roboty w Łodzi. Mogę się zorientować u jednego i drugiego fachowca mogliby się zająć skrzynią w Twoim roverze.

Pozdrawiam

(Marcin)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 12:12   

Odświeżę trochę temat bo tez potrzebuje kogoś ogarniającego Rovera w Lodzi bo jakiś czas temu trafiłem do naciągaczy i partaczy :roll: , do wymiany mam skrzynie, sprzęgło, ogarniecie hebli, fajnie jakby jeszcze portki byli w stanie wymienić.

Na ile tak mniej więcej wiadomo mam się szykować za wymianę sprzęgła i skrzyni?
 
 
 
BLAZEJ 



Dołączył: 07 Kwi 2010
Posty: 3
Skąd: Rybnik



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 14:47   

Witam,

Nie jestem w wprawdzie z Łodzi ale ostatnio też miałem dosyć poważny problem ze skrzynią biegów (niepokojący szumy, zgrzyty, biegi nie chciały wchodzić). Szczerze to odradzam "sim_co" grzebania w skrzyni (wielu mechaników nie chce się tego podejmować w uwagi na to, że można dużo zepsuć) a Ci którzy się podejmą to swoje skasują.
Kupiłem na allegro używaną skrzynię z przebiegiem 100 000 km w cenie 400 zł. Wymontowałem starą wrzuciłem nową i wszystko chodzić. :)

Pozdrawiam
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 21, 2012 14:48   

Generalnie w Łodzi to takich super rewelacyjnych nie ma.
Jak chcesz mieć zrobione dobrze i w miarę cenowo to uderzaj do Krzyśka i Rysia
na Rojną 62.
Zakład Mechaniki Samochodowej Ryszard Szubka i powiedz że jesteś od Arka.
Namiar 501 284 265 - Krzysiek
 
 
asgard88 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 30 Cze 2008
Posty: 147
Skąd: Łódź



Wysłany: Czw Lut 23, 2012 18:53   

Właśnie widzę ze kiepsko tym bardziej ze chcialbym żeby oni załatwili części z braku czasu. Tragedia :roll:

Jedyny mi znany jeszcze to serwis na Starorudzkiej 12 ale tam w zasadzie to widziałem same LandRovery I coś mało popularny zakład na forum.

Jak nic nie wymyśle to będę dzwonił na Rojną bo jeszcze myślę czy nie lepiej do wawy go zawieść i mięć spokój :/
 
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Pią Lut 24, 2012 09:07   

Części szukaj w ASO Citroena albo Peugeota. Roverowa R65 pochodzi od skrzyni MA produkowanej przez PSA i stosowanej m.in. w Peugeotach 106, 206, 207, 306 oraz Citroenach AX, Saxo, C3 i DS3. Do połowy 2004r. była też montowana w Mini One i Cooper.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 25] Prostowanie felg - Łódź
gaia_pl Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Sob Lut 28, 2015 08:34
Victor1989
Brak nowych postów [ Rover 214 ] Naprawa szyberdachu
pniewus Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Nie Maj 12, 2013 22:11
Drwal85
Brak nowych postów [rover 200, 1998. B1.4] hamulce tylnie - naprawa, pytanie
arekck Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 5 Wto Cze 28, 2016 14:35
NoPE
Brak nowych postów [rover 25] wybierak skrzyni
Ksantia Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Kwi 09, 2018 14:46
Ksantia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink