Forum Klubu ROVERki.pl :: [r620 Si 94r]lampka podsufitki okablowanie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r620 Si 94r]lampka podsufitki okablowanie.
Autor Wiadomość
thelgilius 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

  Wysłany: Wto Lip 07, 2015 13:34   [r620 Si 94r]lampka podsufitki okablowanie.
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Witam, w ostatnich dniach stwierdziłem iż nadszedł czas by zająć się sprawami mniej ważnymi w samochodzie. Początkowo padło na czujniki otwarcia/zamknięcia drzwi. Po ich wymianie na liście pojawiła się lampka podsufitki która nie chce świecić przy otwartych drzwiach. Po jej rozebraniu i operacji z miernikiem zauważyłem że nie dochodzi do niej prąd, gdy jest ona ustawiona na automatyczne świecenie przy otwartych drzwiach. Wygląda to tak jakby przewód masy był przerwany jednak nie wiem gdzie szukać go dalej (okolice nóg pasażera/kierowcy). Kabel w podsufitce jest biało niebieski jednak pod nogami znalazłem ich kilka i nie bardzo wiem który to. Z góry dziękuje za jakąkolwiek pomoc i/lub nakierowanie mnie na właściwy trop.

rover 620 1994r.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 07, 2015 13:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Mattheo 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 12 Kwi 2014
Posty: 44
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Lis 30, 2015 22:25   

Kolego wszystko znajdziesz w Rave i schematach instalacji zamieszczonych na stronie trochę mi pomogły.
Ja sam szukałem tej wiązki i znalazłem. Jeśli chcesz naprawiać szukałbym przekaźnika od tego światełka bo jest to trochę skomplikowane do wytłumaczenia ale powinieneś poszukać w schematach tego co Ci trzeba.
Jeśli chcesz szukać wiązki to powinieneś otworzyć przednie drzwi pasażera i zdjąć boczek przy nawiewie między drzwiami a nawiewem tj. przy zawiasach drzwi od środka auta. Jest tam jedna zaślepka zdejmujesz ją, odkręcasz śrubę i z wyczuciem zdejmujesz plastik bo jest bardzo kruchy, ja swój miałem połamany. Po zdjęciu tego plastiku dobrze jest też wyjąć schowek od dołu odkręcając dwie śrubki na śrubokręt krzyżakowy. Wtedy masz dobry dostęp. Wiązka ta jest schowana w czarnym peszlu i idzie jak widać do góry czyli w słupek a w dolnej części idzie właśnie w głąb tego boczku co odkręciłeś dalej w komorę silnika. Powinieneś zobaczyć tam dwie kostki zaczepione do prawej strony na wsuwce jedna jest brązowa i nie ma przewodów bynajmniej u mnie a druga jest szara. Uwaga jest tam ciasno a szara kostka jest odwrócona tyłem czyli odpina się ją od siebie wciskając zabezpieczenie. Jeśli ją znalazłeś jesteś w domu bo do niej idą Twoje przewody od światła czyli ten biały z niebieskim paskiem i czarno zielony, już nie pamiętam ale oba są takie same jak w podsufitce. Ja zdejmowałem peszel bo musiałem wlutować się z podświetleniem nóg, musiałem się pochwalić ;-)

Powodzonka!
 
 
thelgilius 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Lip 2015
Posty: 4
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Lis 30, 2015 22:57   

Dzięki za odpowiedź :) Na ogół kilka dni temu miałem trochę wolnego czasu odnalazłem takową wiązkę jednak postanowiłem dojść aż do puszki pod nogami kierowcy. Tam też był problem.. (blaszki w wtyczce nie stykały, podoginałem lekko i aktualnie wszystko śmiga)

Również muszę się pochwalić. Naprawiając takową lampkę, dorobiłem sobie odrazu podświetlenie pod nogi :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620] Lampka podsufitki nie świeci przy otwarciu drzwi
konrad1993 Rover serii 600, Honda Accord 9 Sro Sie 14, 2013 23:29
misiek6a12
Brak nowych postów [R600]Lampka podsufitki przód - co to za czarne coś?
mustek3 Rover serii 600, Honda Accord 2 Pon Lut 15, 2016 21:11
Rademenez_
Brak nowych postów [R620] Naprawa podsufitki
irecki26 Rover serii 600, Honda Accord 12 Nie Lis 14, 2010 09:39
Charly216
Brak nowych postów [R620] Klej do podsufitki
irecki26 Rover serii 600, Honda Accord 3 Wto Cze 16, 2009 20:43
staf
Brak nowych postów [R620] Lampka podsufitka
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 16 Sro Sty 26, 2011 13:06
tomason



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink