Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Klimatyzacja milczy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Klimatyzacja milczy
Autor Wiadomość
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 13:31   [R75] Klimatyzacja milczy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witajcie forumowicze... Po zakupie swojego jakze "cudownego" autka wychodza kolejne kwiatuszki. Nabilem miesiac temu klime. Nie bylo w niej w ogole czynnika. Jak zalaczylem na poczatku... slychac bylo wrrrr lekko skoczyly obroty - domniemam ze zalaczyla sie sprezarka - powietrze lecialo zimne. Teraz gdy jezdze i przelacze z trybu econ na normalny nie slychac aby cokolwiek sie zalaczalo. powietrze leci cieple... z deski rozdzielczej slychac jedynie "pssssssssssssssssssss". Nigdzie nie ma sladu zeby byla nieszczelnosc. Czy od razu trzeba oddac auto do serwisu klimy czy mozna poprobowac cos samemu? Czy najlepiej podjechac nad rzeke i zepchnac auto do wody bo przyznam szczerze ze juz nie mam sily... ;/
Ostatnio zmieniony przez tazOR Wto Maj 22, 2012 13:52, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 22, 2012 13:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 13:52   Re: [R75] Klimatyzacja milczy

tazOR napisał/a:
Czy najlepiej podjechac nad rzeke i zepchnac auto do wody bo przyznam szczerze ze juz nie mam sily... ;/


Uwierz mi że ja dobrze wiem o czym piszesz. Tez czasem nie mam siły. Jedną rzecz zdiagnozuję i nie zdążę jej zrobić a już kolejna się ujawnia :( Co do klimy, jsa miałem tak po zakupie auta, nabili mi klimę pojeździłem dzień dwa, i po klimie. Okazało się że sprężarka zatarta była. Wcześniej próbowali w serwisie ją reanimować i na końcu okazało się że nie da rady ale za ten zestaw naprawczy musiałem zapłacić 400 zł. Używana sprężarka kosztowała 350 zł. Tak czy siak ok. 1000 zł na starcie też w nią wsadziłem a zarzekali się sprzedający ż enie nabijali klimy i dlatego nie działa. Stary chwyt.
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 14:04   

Takich sprzedawcow powinno sie spalic na stosie powolnym plomieniem zeby sie pomeczyli troche zanim zywot skoncza :twisted: Ja mam nadzieje ze nie bede musial wymieniac... jak robie test klimy wszystko jest ok... rurka cienka jest goraca... ta grubsza jest ciepla wiec nie wiem czy dobrze czy zle ;/
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 15:38   

A działa Ci wentylator chłodnicy? Jeśli nie to masz odpowiedź.
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 15:54   

Poswiecilem troche w komorze silnika i znalazlem obok filtra oleju przy aku miejsce gdzie jest ubabrane na zolto-zielono... a z tego co pamietam taki kolor ma czynnik. ta obudowa jest jakby rozsunieta... dookola alu a w srodku widac plastik... moze poprostu caly czynnik mi tedy wywialo? mial ktos podobny przypadek?
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 16:01   

Jak działa klima to ta grubsza rura jest prawie lodowata, więc u ciebie nie działa jak powinno. Może być że uciekł cały czynnik i na resztkach oparu coś tam dmucha. A jak z tym wentylatorem u ciebie? Jak tylko włączasz klimę to wiatrak się kręci czy nie??
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 16:02   

Nie wiem czy o to chodzi... ale jak wlaczam klime i ustawie na auto to tak dmucha z nawiewow ze mi wlosy deba staja :)
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 16:27   

Nie chodzi o to czy dmuchawa daje na twarz itp, tylko włącz klimę i ustać przed autem i spójrz czy ten wentylator się kręci co jest za grillem?
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 16:33   

Aha :) Sorry :P Dobra. zaraz wlasni jade w miasto to zejde i sprawdze :) A co myslisz o tym obrazku ktory wrzucilem? to upackanie na zolto oznacza wyciek?
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 16:37   

Szczerze ci powiem że ja tam nic nie widze, ślepy jestem albo co. Ale jak dla mnie na bank masz nieszczelność w układzie albo coś ze sprężarką. Szkoda tylko że nawet takie sprawdzenie i nabicie klimy jak u mnie kosztuje 150 zł. Ostatnio miałem problem z wentylatorem a myślałem ż emam mało czynnika. Pojechałem na nabicie i okazało się że 150 zł poszło się ....... bo czynnik był.
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 16:40   

Akurat z czynnikiem to nie problem bo mam mozliwosc sprawdzenia tak o czy jest czy nie... bardziej sie boje ze to moze byc grubsza sprawa... bo slychac ze cos tam sie zalacza... pochodzi chwile i cze ;/ ale jak sie przyjrzec to widac zolty kolor :) whatever. sprawdze czy sie kreci wentyl.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 16:42   

To jak masz możliwość sprawdzić to jedź i zobacz czy jest. Jak jest nieszczelność to za jakiś czas będzie to samo.
 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Maj 22, 2012 19:20   

a jak wlanczam klime to obroty mam w miejscu nic sie nie pdnosza.. sprezarka sie nie zalancza? sa jakies kostki albo bezpieczniki? wiatrak sie kreci ale nie mam pojecia na ktorym biegu
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 08:27   

Delikatnie obroty faluja jak zalaczala mi sie sprezarka. markozalko wentylator ani drgnie - moze to jest spowodowane tym ze caly czynnik sie ulotnil ;/ chyba ze sie myle. w sobote beda mi robic auto to dam od razu klime do przejrzenia.
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 08:57   

Będziesz na zlocie ??
Mam w zapasie oringi do klimy.
Niedaleko jest zakład gdzie nabijają, możemy się przy piwku pomęczyć.
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 12:06   

tazOR napisał/a:
Delikatnie obroty faluja jak zalaczala mi sie sprezarka. markozalko wentylator ani drgnie - moze to jest spowodowane tym ze caly czynnik sie ulotnil ;/ chyba ze sie myle. w sobote beda mi robic auto to dam od razu klime do przejrzenia.


Wiesz u mnie było tak że po włączeniu za jakiś czas uruchamiał się wentylator (za jakieś 30 sekund) i chodził głośno na drugim biegu. Wtedy myślałem że ten typ tak ma. Wczoraj wymieniłem rezystor i wiatrak włącza się zaraz po uruchomieniu klimy i chodzi na 1 biegu o wiele ciszej. Myślę że tu może być problem, skoro wentylator zawsze chodzi przy klimie a u ciebie nie chodzi to szukaj może tu przyczyny.
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 12:27   

A jaki to jest rezystor i gdzie mozna kupic? Wiem ze moze jakbym przewertowal inne tematy to gdzies bym odnalazl... ale skoro juz tu sie dyskusja tyczy to zapytam zeby szybciej bylo :) a co do zlotu to chyba raczej nie ;/ ze szczecina kawal drogi;/
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Sro Maj 23, 2012 12:35   

Ja kupowałem tu http://www.tme.eu/pl/kata...y=112318&page=1
a rezystor AX100WR 0R47 według strony głównej http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=65908

choć u ciebie może być coś inne, ja napisałem co u mnie było.
 
 
tazOR 



Dołączył: 19 Wrz 2011
Posty: 168
Skąd: Szczecin



Wysłany: Sob Cze 09, 2012 09:21   

Hej chłopaki. Wybrałem się w końcu do serwisu klimy. Sprawdzili, prześwietlili UVką i postawili diagnoze: przy skraplaczu (?) (na samym dole, zeby sie dostac trzeba zdjac zderzak) wchodzi rurka i tam jest wszytko ubabrane na zolto + delikatnie puszcza przy zaworku. Czy to moze byc jakas uszczelka i zrobie to we wlasnym zakresie czy trzeba im oddac? Przesada tylko jest ze pracownik palnal (bo szefa nie bylo) ze zrzucenie i zalozenie przednego zderzaka kosztowac bedzie ok 300 zl ;] ]]] a z tego co widzialem to wystarcz pare srubek odkrecic i uwazac zeby nie uwalic zaczepow. Prosze o jakies rady :)
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 09, 2012 12:56   

tazOR, zderzak samemu bez problemów ściągniesz i założysz też samemu :) bez większych problemów ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT-T] Rozrusznik czasami milczy.
HarryVip Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Sty 23, 2010 12:04
HarryVip
Brak nowych postów [R75] Silnik milczy, czy zatarty ??
Trebor75 Rover serii 75, MG ZT 27 Sob Kwi 11, 2009 14:34
lamer
Brak nowych postów [R75T CDTi] PDA- parktronik działa, albo milczy
brak błędu
sTERYD Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Cze 14, 2020 15:25
sTERYD
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
piotr1972 Rover serii 75, MG ZT 40 Pią Cze 13, 2014 17:54
longer86
Brak nowych postów [R75] Klimatyzacja
apples Rover serii 75, MG ZT 32 Sob Maj 12, 2012 15:17
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink