Forum Klubu ROVERki.pl :: [ MG ZTT] Pytanko o korekcje swiatel xenon
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[ MG ZTT] Pytanko o korekcje swiatel xenon
Autor Wiadomość
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



  Wysłany: Sro Cze 13, 2012 17:50   [ MG ZTT] Pytanko o korekcje swiatel xenon
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2004

Hej witam wszystkich .Troche sie naczytalem o lamach i ich ustawianiu a wlasciwie korekcji recznej w modelach przed i po facelifcie i w zasadzie nic nowego nie wnioslo to i nadal mam kilka pytan do znawcow tematu mianowicie .Jestem posiadaczem MG ZT-T 190 PLUS w wersji Tourer z silnikiem 2,5 v 6 .Kilka miesiecy temu przed kupnem zadalem na tym forum pytanie o to czy lampy po facelifcie to xenony czy soczewki ,oczywiscie uzyskalem full informacji i w momencie kupna mojego Mg - ka zaraz to sprawdzilem a wiec TAK mam xenony ,ALE ...
No wlasnie ale .Naczytalem sie troche o lampach typu xenon i w zasadzie 70 % wszystkich posiadaczy wypowiqda sie ze przy lampach typu xenon musza byc spryskiwacze fabrycznie montowane do czyszcze nia kloszy aby nie rozszczepiac brudami na kloszu swiatla z lamp .Jak juz nadmienilem mam xenony ale w/w spryskiwczy na lampy nie mam i tu moje pierwsze pytanie czy byl to absolutny wymog tych spryskiwaczy i np po jakiejs stluczcxe ktos zalozyl inny moze tanszy zdezak czy poprostu czasmi nie bylo tych spryskiwaczy .Moze zalezy to od rocznika albo cos w tym stylu .Kolejne pytanko to to jak regulowac kat padania swiatla na jezdnie .Mianowicie jak juz nadmienilem mam xenony i podczas wlaczenia stacyjki slychac harakterystyczny odglos ustawiania sie lamp ale pozniej juz nic tzn np w nocy jadac na xenonach ( swiatla tz3w krutkie ) nie mam mozliwosci podnoszenia czy opuszczania lamp moze to dziala tylko na tzw dlugich swiatlach .Czytalem o jakis czujnikach na wachaczach i o samopoziomowaniu lamp xenon w Mg zt ale czy rzeczywiscie cos takiego istnieje ? Bylbym wdzieczny wam za jakakolwiek sugestie w tym temacie i pomoc .Pozdrawiam z krainy deszczowcow Szkocji ---- Dziej
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 13, 2012 17:50   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 18:19   

A jak sprawdziles ze to ksenony a nie soczewki,na dodatek jesli nie maja spryskiwaczy w zderzaku?
jesli dobrze sie orietuje to ksenony musza miec na bocznej powierzchni lampy napis XENON i w autach jakie ogladalem sa do nich spryskiwacze,byc moze cos bylo i z tym zderzakiem,
we wnetrzu auta nie ma mechanicznej-recznej regulacji wysokosci swiecenia jak w przypadku lamp soczewkowych,natomiast co do spryskiwaczy to chyba nie problem dolozyc, w UK masz takie mozliwosci z czesciami do Rovera ze glowa boli,chcialbym to miec we Francji,korzystam z Ebaya uk ale oplaty pocztowe to katastrofa!!!!!!
_________________
Stanislaw
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:05   

Dzieki Stanislaw za szybka odpowiedz .Jesli chodzi o twoje sugestie to powiem to w ten sposob :
Na przedniej czesci oslony plastikowej na chlodnicy mam naklejke XENON LAMP i rysunek ksiazeczki aby jak by co pewnie sprawdzac z instrukcja obslugi samochodu lub np jak wymieniac zarniki
po 2 gie przy standardowych zarowkach lub soczewce zazwyczaj sa zarowki H1 i nic poza tym a tutaj sa oznaczenia XENON BULBS , a takze pomiedzy zarowkami z tylu lampy jest cos jakby skrzyneczka plastikowa do ktorej dochodza przewody a z niej dopiero wychodza przewody do zarowek i na niej jest naklejka rover mg group xenon lamp , takze po zdjeciu gumowych ochraniaczy przy zarowkach ine ukazuja sie zarowki jak to w przypadku zwyklych lamp ( mialem Rovera 75 ) a na zarowkach sa rowniez dziwne czarne obudowy cos w rodzaju skrzyneczek .Tak wiec jestem w 90 % pewien ze to xenony .Reasumujac xenon lamp naklejki oryginalne fabryczne na obudowie chlodnicy , cos w rodzaju trafo pomiedzy lampami z naklejkami fabrycznymi xenon lamp .Jsli chodzi zas o korekcje lamp to jak juz pisalem pomimo dzwieku przy wlozeniu kluczyka do stacyjki cos jakby lampy sie poziomowaly nie mam mozliwosci jakiegokolwiek recznego ustawienia lamp . Tak czy inaczej dzieki za rady .Apropo gdybys cos znalazl do swojego samochodu a czesto jest UK bid only zawsze moge to wyrwac na ebay .uk dla ciebie i poprostu ci to przeslac .Zaden problem dla mnie .Pozdrawiam Andrzej

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:02 ]
Hejka dorzucam kilka fotek moze to cos rozswietli :lol:

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:05 ]
kilka fotek
nie wiem dlaczego dodalem zdjecia jako zalaczniki i wogole ich nie widac .Wiec opisze co i jak
na tym trafo jest naklejka Rover nr XBC 002790
hella
H7
H9
W5W
uk - ci code C5
Naklejka na obudowie chlodnicy XENON HEADLAMP ONLY i wzor ksiazeczki z dlonia plus wykrzyknik w trojkacie i wzor pioruna rowniez w trojkacie
Ostatnio zmieniony przez dziej076 Sro Cze 13, 2012 19:13, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:11   

wydaje mi się że mógł być wymieniany zderzak ;) jeśli w module świateł nie masz ręcznego poziomowania świateł to zapewne masz oryginalne ksenony:) można też sprawdzić zbiornik spryskiwaczy czy nie ma czasem dwóch pompek jedna do przedniej szyby a druga właśnie do reflektorów :) a może gdzieś pod maską masz schowane nie zamontowane dysze spryskiwaczy bo zderzak mógł być wymieniany

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:11 ]
dziej076, ja zdjęć żadnych nie widzę ...
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:30   

Jesli chodzi o reczne poziomowanie swiatel to wyglada to w ten sposob :
po wlozeniu kluczyka w stacyjke i przekreceniu wlacznika swiatel np na tzw obrysowki nic sie nie dzieje dalej o jedna pozycje czyli tzw swiatla krotkie dzwiek poziomowania swiatel znam to bo w zasadzie w kazdym samochodzie z korekta swiatel takie cos mialem .Pozniej chcac recznie poziomowac swiatla np jadac z w pelni zaladowany nie ma takiej mozliwosci tzn jest male pokretelko z kilkoma cyferkami do tejze korekcji ale pomimo krecenia zadnego odglosu czy korekty swiatel nie ma .

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:30 ]
jak dodac zdjecia ?? dodaje jako zalacznik i nic
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:34   

dziej076, a więc ten moduł świateł jest od oryginalnych ksenonów :

http://img06.allegroimg.p...8/57/2357385793

a ten od zwykłych gdzie regulacja występuje i jeśli masz takie coś to ksenony były dokładane:

http://img18.allegroimg.p...7/31/2348873197

zdjęcia zapożyczone z allegro

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:34 ]
dziej076, najlepiej poprzez http://imageshack.us/ i wklej linki
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:44   

Haszczyc dzieki za fotke a wiec tak mam ten ze zdjecia nr 2 tzn z reczna korekta ustawien lamp .jesli chcesz wysle ci te fotki na mail zaraz .
http://imageshack.us/phot...0/1000232z.jpg/
to jest link do tego zdjecia z tym trafo za lampa .
http://imageshack.us/phot...4/1000231m.jpg/
link do zdjecia z naklejka na obudowie chlodnicy
jeszcze jedna fotka jest to tyl zarowki po zdjeciu ochrony tej gumowej i jest to zarowka od swiatel tzw dlugich
http://imageshack.us/phot...3/1000234h.jpg/
to fotka od tylu zarowki krotkich swiatel czyli soczewki .troche niewyrazna bo malo miejsca ale ten pomaranczowy kabel hmmmmm zastanawia co nie
http://imageshack.us/phot.../1000240qx.jpg/
przednia prawa lampa ze zdezakiem jak widac brak spryskiwaczy
http://imageshack.us/phot.../1000241bl.jpg/
Ostatnio zmieniony przez dziej076 Sro Cze 13, 2012 20:26, w całości zmieniany 5 razy  
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 19:58   

dziej076, czyli masz dokładane ksenony ;) i wcześniejszy właściciel nie pofatygował się z założeniem spryskiwaczy reflektorów ;)
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 20:28   

Hejka powyzej dodalem linki do zdjec moze to troche naswietli sprawe .
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 20:51   

dziej076 ja tez mam taka naklejke z napisem XENON i rysunkiem ksiazki,ale nie mam spryskiwaczy i chyba tych kostek o ktorych piszesz,u mnie jest jeszcze jasno to ide do auta zobaczyc co mam za tymi swoimi lampami,napewno mam reczna regulacje pokretlem wysokosci swiecenia obok wylacznika swiatla,i jestem przekonany ze mam tylko soczewki a nie Xenony,nie mam tez spryskiwaczy na zderzaku,ide patrzec co to ja mam w tym swoim Roverze
_________________
Stanislaw
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 21:03   

kolego, to nie xenon, to jest zwykła żarówka h9, na 100% nie xenon. Wygoogluj sobie h9 ostam i zobaczysz co masz włożone w soczewkę
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 21:12   

Ok wszystko cacy i pieknie ale no wlasnie ale :
na nakladce na krotkie swiatla tam gdzie soczewka idzie z tego trafo pomaranczowy gruby kabel plus oczywiscie trzy inne kabelki moze xenonik jest tylko na soczewce dodam ze zarowka dlugich swiatel tego nie ma .Apropo moj sprzecik to MG ZT-T 190 PLUS TOURER
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 21:18   

dziej076 No i u mnie jest tak
regulacje mam taka jak na zdjeciu numer 2 u kolegi haszczyca
mam przy kazdej lampie taka skrzynke z napisem HELLA i w miejscu gdzie ty masz napis UK ja mam EUROPE
napis na tej skrzyneczce H7 H9 W5
podlaczenie zarowki takie same jak na Twiom zdjeciu,czy jest tam napis H9 dzis juz nie zobacze bo za pozno ale jutro lub w piatek to sprawdze
i teraz juz nie bardzo rozumiem z ta zarowka H9 normalnie powinno chyba byc w Roverze H1 H7 I W5W a dlaczego jest H9, nie wiem musze troche popatrzec co jest w tym aucie,napewno poprzedni wlasciciel nie robil zadnych modyfikacji w tym aucie byl na to za stary,auto musialo tylko jezdzic a nie wygladac
_________________
Stanislaw
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 21:22   

z tego co widzę po lifcie nie zakładali h1 tylko h9 i obaj nie macie xenonów :!: :wink: jak jest napisane H7, H9, to oryginalnie nie ma xenonów
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 21:26   

Stanislaw troche namotam ale w moim poprzednim Roverze 75 mialem wlasnie H1 i nie bylo tego trafo po srodku nie mowiac juz o tych tylnych podlaczeniach a juz napewno nie bylo slowa o H9 czy xenon naklejek gdziekolwiek heeeheeeee.
 
 
Stanislaw 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 04 Lis 2010
Posty: 188
Skąd: Francja

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 21:39   

sam juz nie wiem,mozna zglupiec ale w piatek dobiore sie do tych swoich lamp i posprawdzam co ja tam mam,ale mysle ze sa to tylko soczewki a nie Xenony
_________________
Stanislaw
 
 
dziej076 



Dołączył: 12 Lut 2012
Posty: 49
Skąd: EDINBURGH - SCOTLAND



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 22:35   

Hej witam ponownie .Idac do glowy po zdrowy rozsadek jak i z ciekawosci pojechalem dzisiaj do dealera SEATA a to dlatego ze wlasciciel przeksztalcil salon ROVER MG w Seata po ogloszeniu upadlosci firmy ale wszystkie czesci lacznie z diagnosta zpstaly w Seacie .Dotarlem do fiszek komputerowych dzieki uprzejmosci servisu i to co tam zobaczylem totalnie mnie zdziwilo mianowicie
Zarowno Rover jak i Mg po facelifcie montowalo w swych samochodach i xenony i zarowki H9 oraz H7 .Niestety musze przyznac ze moj model ma wszystko przygotowane do montazu xenonow lacznie z oryginalna pompka w zbiorniczku spryskiwaczy i pelna instalacja * ale bez spryskiwaczy na zdeezakach ) i posiada zarowki H7 i H9 .dODATKOWO W SERVISIE POWIEDZIANO MI ZE Mg w swych modelach z 2003 roku jeszcze na starych lampach czasami montowal xenony ale np w UK mieli problemy z iloscia kandeli zarnikow oraz palacymi sie od goraca kloszami .Dlatego w modelach przed faceliftem xenony mozna poznac po naklejce wewnatrz lamp z nazwa xenon technology .Pozniej zaprzestano dokladania tej naklejki i montowano jak leci raz xenon a raz zarowki .Aczkolwiek ilosc miejsca jest wystarczajaca na montaz xenonow .Dodatkowo gosc ze swrvusu powiedzial mi ze czestym zjawiskiem w uk byl fakt iz we wczesnych modelach po facelifcie czasami nie montowano spryskiwaczy na leflektory POMIMO montowanIA xenonow i na odwrot czasami montowano spryskiwacze przednich lamp bez xenonow ot taki maly dodatek no i oczywiscie extra koszt .Tak na koniec dodam od siebie ze znalazlem na ebayu oryginalne xenonki do mojego modelu i juz je lcytuje a wiec doloze .O progresie poinformuje .Jeszcze raz wielkie dzieki wszystkim za wszystko za pomoc i oddanie w rozwiklaniu tego problemu .Moze na przyszlosc komus sie to przyda .Pozdrawiam z krainy deszczowcow Szkocji --- Andrzej
 
 
haszczyc 



Pomógł: 38 razy
Dołączył: 27 Lut 2009
Posty: 1631
Skąd: Zabrze

Rover 75

Wysłany: Czw Cze 14, 2012 22:42   

dziej076, te stare lampy bedziesz sprzedawac?
 
 
PD 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Kwi 2007
Posty: 270
Skąd: Rybnik



Wysłany: Czw Cze 14, 2012 22:53   

ale przeciez wystarczy zobaczyc na barwe swiatla oraz sposob zapalania i bedzie wiadomo czy xenon czy zwykla
_________________
Był R75 CDT 2.0 2001r. automat sedan, jest R75 Tourer CDT 2.0 , 2001r.
 
 
 
Gonia 




Pomogła: 20 razy
Dołączyła: 29 Wrz 2001
Posty: 356
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Cze 15, 2012 08:34   

Stanislaw napisał/a:
powinno chyba byc w Roverze H1 H7 I W5W a dlaczego jest H9,


Ja mam H7 (krótkie), W5W (pozycyjne) i H11 (długich, takie same jak przeciwmgielne).
_________________
Gonia
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] ustawianie swiatel
hribsatan Rover serii 75, MG ZT 1 Wto Wrz 09, 2014 20:54
zedziczek
Brak nowych postów [R75] xenon
xen0n Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Gru 03, 2017 12:45
prebenny
Brak nowych postów [R75] Poszedl dym ze sterownika i swiatel - LSM
bluetom2 Rover serii 75, MG ZT 14 Wto Maj 03, 2011 18:59
apples
Brak nowych postów [MG ZT lampy bi-xenon]
dj_darco Rover serii 75, MG ZT 89 Sro Lut 01, 2017 12:06
longer86
Brak nowych postów [R75] Xenon problem
rafalmis1 Rover serii 75, MG ZT 2 Pon Paź 21, 2013 11:44
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink