Forum Klubu ROVERki.pl :: [r45] szybkie porady - klima (nagrzewnica?)iDT
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r45] szybkie porady - klima (nagrzewnica?)iDT
Autor Wiadomość
karooo 



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 259
Skąd: Szczecin

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 19:34   [r45] szybkie porady - klima (nagrzewnica?)iDT
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam,
Panowie, rok temu nabilem klime, myslalem ze facet zle to zrobil bo bylem w byle jakim warsztacie(nie chlodzila), dzis udalem sie do najlepszego warsztatu w sz-n, dzwonia do mnie po 3h i mowia ze auto do odbioru, jade zadowolony mowia 80zl ;o , mowia ze czynnik byl i przy nich bylo 7.5 stopnia przy chlodzeniu jak maszyne odlaczyli, pytam sie czy mozemy to sprawdzic, odpalamy auto termometr po 10min ledwo 11 stopni, dodajemy gazu do 1.5tys 12stopni, otoz auto zostalo do jutra rana az silnik bedzie zimny i sie okaze co jest, pan ktory to robi, powiedzial ze moze byc tak, ze nagrzewnica nie domyka do konca, cos w tym stylu jakie klapki czy uszczelki tam sa i moze nie domykac do konca i leciec troche cieplego powietrza, co o tym sadzicie mial ktos juz taki przypadek? prosze o pomoc by nie wyjsc na ciemnego przy gadce jutro.dzieki pozdro:)!
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 12, 2012 19:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 20:26   

Nagrzewnica? A nie przypadkiem zawór nagrzewnicy? jest sterowany linką, łatwo sprawdzić czy linka otwiera i zamyka zaworek w maksymalnych/minimalnych zakresach.
 
 
 
karooo 



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 259
Skąd: Szczecin

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 20:32   

chodzi o to pod maska przy sciance ? mowil, ze nagrzewnica ma jakies uszczelki, ze z biegiem lat parcieja i jak jest zimne ustawione to nadal leci troche cieplego.
 
 
azor77 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 20 Paź 2007
Posty: 757
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 12, 2012 21:51   

karooo napisał/a:
chodzi o to pod maska przy sciance ?

tak to ten zawór przy ścianie musisz sprawdzić
karooo napisał/a:
zewnica ma jakies uszczelki, ze z biegiem lat parcieja i jak jest zimne ustawione to nadal leci troche cieplego.


:mrgreen: powiedz temu facetowi że, sam jest sparciały.
Przepływem płynu steruje tylko ten zawór przy ścianie grodziowej, to od niego zależy czy jest otwarty obieg na nagrzewnice czy zamknięty i jego bym dokładnie sprawdził.
_________________
Był 214 si LPG 16v 1.4 103KM 97r. Platinum Silver
Był R 25 2.0 iDT 113kM 05r. X POWER GREY MET
 
 
karooo 



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 259
Skąd: Szczecin

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 22:41   

czyli ogolnie jest jeden zawor tak? z tego co pamietam do niego idzie niebieska linka, i nic wiecej nie moze byc przyczyna?
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 22:52   

no od nagrzewnicy wychodza dwa krućce z wężami i jeden jest wlewowy a drugi odprowadzajacy. do wlewowego jest podlaczony zawor. Sprawdz czy jak ustawisz pokretlem temp na zimne to linka maksymalnie zamyka zawor i nie mozesz go domknac palcem. Potem to samo tylko przestaw temp na gorace i tyle. Jak linka daje max w obie strony to jest git z zaworem.
 
 
 
karooo 



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 259
Skąd: Szczecin

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 23:01   

a czy cos z ta nagrzewnica moze jeszcze byc w srodku? bo on mowil, ze tam moga byc jakies podkladki ktore nie przyslaniaja do konca???
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Wto Cze 12, 2012 23:13   

nie bardzo. na chlopski rozum, nagrzewnica to w duuuuzym uproszczeniu zbiornik na plyn bez czesci w srodku wypelniony rurkami w ktorym ten plyn plynie. z nagrzewnicy wychodza dwa krocce i koniec. caly czas sie upieram ze Twoj mech mowil o zaworze, bo w teorii rzeczywiscie mimo iz linka otwiera/zamyka zawor to moze byc nieszczelny. ja bym go (zawor) wymontowal (5 minut pracy), zamknal suwakiem, nalal wody z kranu i dmuchnal z jednej strony. jak z drugiej cos trysnie to wiadomo ze zawor nieszczelny.

Jak mi doradzali koledzy z forum, zmien mechanika :)
 
 
 
magneto 




Pomógł: 80 razy
Dołączył: 30 Lip 2008
Posty: 1047
Skąd: Nakło Śląskie



Wysłany: Sro Cze 13, 2012 12:18   

Może chodzi mu o obieg zamknięty/otwarty powietrza. Nie wiem jak to wygląda w roverze ale w toledo była klapka z uszczelką sterowana siłownikiem która zamykala dopływ powietrza z zewnątrz.Miałem ją popękaną po dzwonie i pomimo włączenia na obieg zamkniety przez nieszczelnosci dolatywalo ciepłe powietrze z zewnątrz- a to wpływało na jakość działania klimy
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 13:04   

i zawor o ktorym pisze redcloud, i klapka magneto, moze miec znaczenie.
jesli na zimnym silniku problem ustapi to znaczy ze zawor nagrzewnicy, jesli nie ustapi to wlasnie byc moze powietrze "lewe" sie dostaje przez klapke, pod warunkiem ze na dworze jest upal
 
 
 
karooo 



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 259
Skąd: Szczecin

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 16:56   

witam
dzis na zimnym silniku, chlodzil super, potem znowu lipa, zauwazylem ze spadla linka od tego nawiewu po srodku,(z silnika albo pomijajac) zamontowalem ja ale teraz nie wiem w jakiej pozycji jest prawidlowo, rowniez widze, ze ze skraplacza nic nie leci pod auto, czy to moze miec znaczenie?
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 17:15   

na zaworze na takiej blaszcze jest ta linka zamontowana (blaszka jest na klick). Prawidlowo jest, tak że przekreć regulator na desce na maksa goracym, linka powinna się wysunac tez na maksa, zafiksuj ja na pokretle na zaworze na maksymalnie otwartym. Potem zobacz jak wyzej mowilem czy otwiera/zamyka w pelnym zakresie.

Zakladam, ze to zawor nagrzewnicy, skoro na zimnym silniku bylo ok, no nie bizon, ?
 
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 18:04   

najlepiej zdejmij ta linke z zaworka i przekrec go paluchem na maxa na zamkniecie i zobacz czy dalej daje troche ciepla. jesli tak to zaworek do wymontowania i zrobienie z nim porzadek. redcloud, juz chyba o tym wspominal wczesniej

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 18:04 ]
a sprawdz temperature na srodkowym nawiewie na ustawieniu na niebieskiego ludzika. to wtedy omija nagrzewnice chyba calkiem
 
 
 
karooo 



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 259
Skąd: Szczecin

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 20:01   

wszystko rozumiem, ale jak mam sprawdzic na tym zaworku czy daje troche ciepla? chcialem go wymontowac ale chyba bym musial wode zlac?

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 19:01 ]
acha i jeszcze jedno panowie, jak jest u was? u mnie pod autem w ogole wody nie ma, tak jak by skraplacz nie skraplal;o

[ Dodano: Sro Cze 13, 2012 20:01 ]
hmm panowie tak siedzie mysle i mysle, ogolnie problem jest taki, ze klima na 100% jest sprawna bo sa cisnienia jest szczelna itd. czynnik jest. Gdy dotykam rur to jedna jest lodowata a druga ciepla tak jak powinno byc.

wychdzoi na to, ze klima dziala w silniku,ale nie dochodzi do auta zimne powietrze, znaczy sie dochodzi ale nie do konca, jest jak by ogrzane lekko, no i glowny proble jeszcze to to ze pod autem woda sie nie zbiera ?, pewien znajomy powiedzial mi ze moze to byc wina takiego klina, ze moze on byc zapchany i dlatego tak jest, jest to zaraz na sciance obok tego zaworku co regulujemy ze srodka. co myslicie o tyM?
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

Wysłany: Sro Cze 13, 2012 20:24   

karooo, odnosnie klimy to sie nie wypowiem, odnosnie zaworku tak:

Plynu wycieknie tylko tyle ile w nagrzewnicy - jakies 200-300 ml, jak bedziesz odpinal to niech bedzie zimny zebys sie nie poparzyl. Ja odciagalem weze sznurkiem i przywiazalem je do czegos zeby byly "pionowo".
Kluczem nasadowym z grzechotka odkrecilem mocowanie zaworku z grodzi, palcami odpialem blaszke, ktora trzyma linke.

Nalej troche wody do kawalka weza, ktory jest przy zaworku, zamknij zaworek i dmuchaj. Jak pocieknie to masz jasnosc.
 
 
 
karooo 



Dołączył: 09 Paź 2010
Posty: 259
Skąd: Szczecin

Rover 45

Wysłany: Pią Cze 22, 2012 14:15   

witam
panowie ma ktos jakis pomysl? zaworek okazuje sie sprawny, sprawdzaja mi wlasnie ten dlawik czy jak to sie nazywa przy zbiorniku plynu, sie okaze, bo teraz tylko chyba juz tylko to pozostaje? bo wszystko inne sprawne
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Czw Lis 18, 2010 02:41
kasjopea
Brak nowych postów [R45] Fotele - szybkie pytanie
borekWLKP Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Czw Sty 22, 2015 02:01
borekWLKP
Brak nowych postów [r420] szybkie pytanie o EGR
veldrin_scoll Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pon Gru 27, 2010 13:35
veldrin_scoll
Brak nowych postów [R45 1.8 '01] Nagrzewnica.
edzio123 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sro Gru 02, 2009 18:11
edzio123
Brak nowych postów [416] nagrzewnica
grzegorz1652 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Sob Lut 11, 2012 13:45
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink