Forum Klubu ROVERki.pl :: [827] Problemy, Naprawa, Przerabianie.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[827] Problemy, Naprawa, Przerabianie.
Autor Wiadomość
eonmax 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Wałcz



  Wysłany: Wto Lip 17, 2012 22:34   [827] Problemy, Naprawa, Przerabianie.
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.7 Rok produkcji: 1995

Witam wszystkich "roverzystów". Dostałem w prezencie rok temu rovera 827 który padł mi w czerwcu tamtego roku z powodu popełnionych przezemnie i kolegów błędów, nagrzany silnik (bez wody w chłodnicy- bo nie wiedziałem że układ przecieka) Przyjął na swój gorący silnik zimną wodę do chłodnicy i porozsadzało go. Byłem wtedy głupi i nic nie wiedzący. Teraz jest troche lepiej z widzą o samochodach ale nie znam się na tym jak wy drodzy klubowicze. Czytając wasze posty i fachowe porady czasami się gubiłem i dla tego mam pare pytań. - to tak na wstęp.

Proszę po przeczytaniu posta nie pisać użyj funkcji "szukaj" bo cały czas latam po tematach, nawet po założeniu tego posta będę to robił. Jestem laikiem więc proszę podejść do sprawy profesjonalnie i wytłumaczyć mi te rzeczy w możliwie najprostszy sposób. Ludzi mających czas i mogący go poświęcić mi i mojemu roverkowi proszę o pw.

Teraz gdy mój roverek wyszedł z naprawy po rocznej egzystencji bez silnika, mam parę problemów i to nie z nowym silnikiem ale z pozostałością po kradzieżach z samochodu i z powodu zastania się go.

1. PGN-FI Czemu ta kontrolka świeci jak mam ją wyłączyć/naprawić. widziałem parę postów na forum ale chciałbym aby ktoś to jakoś jaśniej mi wytłumaczył.

2. SRS od poduszek tyle wiem po postach ale czy nie da się jej wyłączyć??

3. Problem z otwarciem bagażnika, przycisk w kabinie kierowcy nie reaguje (ten pod tym od klapki benzyny), przewody się zastały czy jak ??

4. Klakson nie działa, czy to sprawka mechaników którzy montowali mi silnik??

5. Nie równo chodzi na LPG. Jest to związane z błędną instalacją bądź jej konfiguracją ? czy po prostu mam tak bo mam mało gazu w baku ??

6. Problem z szyberdachem.. Dojeżdża do owiewki i się cofa, nacisnąłem na nią i coś strzeliło i jak na razie działa, ale problem pewnie powróci.

6. Złodzieje wkradli mi się do samochodu nie mam zamka i chciałbym takowy otrzymać, czy można mi podać na pw jakiegoś producenta tego bądź ewentualnie zamiennik zamka/wkładki?? Ile kosztuje instalacje tego jeżeli sam nie dałbym rady ?

7. Chciałbym poznać nr kom do jakiegoś dobrego sprzedawcy części do rovera bo muszę pare zakupić, nie wliczając zamka to listwy mi się odklejają i "chcą" już odpaść, żarówki bądź całe klosze od świateł.


W miarę czasu spędzonego w samochodzie i eksploracji innych zakątków samochodu będę aktualizował listę problemu bo wiem że takowe będą.

UP
UP

8. Licznik nie działa... -Prędkościomierz. Obrotomierz i inne wskaźniki działają poprawnie.
Ostatnio zmieniony przez eonmax Pon Mar 04, 2013 22:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lip 17, 2012 22:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Nie Lip 22, 2012 21:24   

1) Pod fotelem jest komputerem sprawdź czy na czerwono mruga dioda

2)Da się tylko że to jest dioda przylutowana . Mi działa SRS jako jedynemu w kraju przez to że z golfa III mam komputer od SRS

3)Podaj napięcie na zamek w klapie i sprawdź czy otwiera jeśli tak to znaczy że gdzieś musi być przerwa

4)Sprawdź miernikiem czy jest napięcie na klaksonie . Sprawdź bezpiecznik . Tempomat Ci działa ?

5)Która generacja ? Zatankuj do pełna i zobacz

6)Napisz jak nie będzie działał przesmaruj cały ten mechanizm

7)Generalnie poszukaj na allegro zamków itp kup se razem ze stacyjką żeby pasował albo dorób sobie centralny sterowany pilotem bo napewno oryginalnego na podczerwień pilota nie ma .

Generalnie polecam Ci przelutować skrzynkę bezpieczników napewno pomoże jest pod kierownicą . Tylko wszystkie luty.
 
 
 
eonmax 




Dołączył: 05 Mar 2012
Posty: 2
Skąd: Wałcz



  Wysłany: Pon Lip 30, 2012 16:34   

A co z pt nr 8 ??
 
 
soviet100 




Pomógł: 14 razy
Dołączył: 08 Mar 2012
Posty: 499
Skąd: Czechowice-Dziedzice

Rover 800

Wysłany: Sob Sie 04, 2012 16:22   

Zrób te wcześniejsze pkt . Pkt 8 sobie na forum znajdziesz .
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [825] naprawa deski nad zegarami
maniekott Rover serii 800 8 Sob Lis 29, 2014 21:48
Senn
Brak nowych postów [R820] Naprawa silnika
janusz_szelagow Rover serii 800 5 Pią Lip 25, 2008 23:56
sTERYD
Brak nowych postów [R825] Ile kosztuje naprawa roverka
jarku Rover serii 800 9 Wto Paź 23, 2007 16:53
piter34
Brak nowych postów [827] Problemy ogólne
pawel321 Rover serii 800 6 Sob Gru 28, 2013 13:15
pawel321
Brak nowych postów [R827] Problemy z LPG
saib_78 Rover serii 800 4 Sro Paź 28, 2009 20:47
blue827



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink