Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Panel ogrzewania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Panel ogrzewania
Autor Wiadomość
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Pią Lip 20, 2012 20:16   [R45] Panel ogrzewania
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Padło mi otwieranie/zamykanie ogrzewania. Jeśli obrócę max na "ciepło", nie chce już wrócić do pozycji min "zimno".
Rozebrałem dziś cały panel i widzę luźno wiszące 2 linki: niebieską i czarną. Luźno to przesada, ale o ile niebieska linka trzyma się w obudowie mocowania swojego pokrętła, o tyle czarna linka (ta popsuta) nie trzyma się na niczym, jest tylko zaczepiona o bolec pokrętła.
Poza tym czarna linka wygląda tak, że ma grubą czarną osłonę, potem jakby cieniutką czarną osłonę, w której jest stalowa linka zakończona czymś metalowym, czego dojrzeć już nie mogłem.
Linka ciągnąć, ciągnie (otwiera ciepłe), ale już nie wraca, stawia opór (nie zamyka ciepłego).
Czy linka nie jest uszkodzona w ten sposób, że metalowa końcówka oderwała się od pancerza?
Czy ktoś potrafi mi łopatologicznie wytłumaczyć jak powinna przebiegać linka w rowkach? O co, gdzie i na jakiej wysokości powinna być zaczepiona końcówka pancerza?

[ Dodano: Pią Lip 20, 2012 20:16 ]
Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale po długim rozpoznaniu wydaje się, że w panelu został oderwany fragment mocowania - małej komory w której była blaszka dociskowa (wg rave).
Dobrze kombinuję, że linka być może dobra a brakuje jedynie blaszki mocującej?

Na domiar złego kupiłem sobie panel, tyle że RHD i na dokładkę bez żadnych blaszek. :(
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lip 20, 2012 20:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
yogibear 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 13 Mar 2011
Posty: 33
Skąd: EL

Rover 400

Wysłany: Sob Lip 21, 2012 08:02   Re: [R45] Panel ogrzewania

drooid napisał/a:
Nie wiem, czy dobrze kombinuję, ale po długim rozpoznaniu wydaje się, że w panelu został oderwany fragment mocowania - małej komory w której była blaszka dociskowa (wg rave).
Dobrze kombinuję, że linka być może dobra a brakuje jedynie blaszki mocującej?

Na domiar złego kupiłem sobie panel, tyle że RHD i na dokładkę bez żadnych blaszek. :(



Dobrze kombinujesz, miałem podobnie tylko z zimnym jak zimą próbowałem wstawić uchwyt na kubek obok pokręteł. Zimno było wtedy bardzo Roverku.

Musisz w miejsca na zdjęciu drugim lub trzecim (gdzie trochę jest ułamane mocowanie) umieścić pancerz linku, metodą prób i błędów sam oceń jw jakiej odległości od "wajchy"powinien być wsunięty. Później wymyślasz jak to przymocować, u mnie padło na poxipol tylko wcześniej zmatowiłem pancerz linki i delikatnie ponacinałem bo inaczej nie wytrzyma.

Ja trochę nie trafiłem i jak obrócę w prawo pokrętło to nie jest ono idealnie w poziomie.

Powodzenia
_________________
Chcesz zrobić coś dobrze?
Zrób to sam.
 
 
 
drooid 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 16 Kwi 2007
Posty: 209
Skąd: Łódź

Rover 45

Wysłany: Sob Lip 21, 2012 13:14   

Udało mi się jakimś cudem wymontować panel i z dwóch złożyć jeden. Co prawda LHD różni się układem gałek i stroną wyprowadzenia linek od RHD, ale zasadniczo wszystkie podzespoły są takie same.
Do zblokowania linki ogrzewania wykorzystałem jedyną blaszkę z nowego panelu (tą od linki nawiewów).
Niestety montaż wygląda gorzej niż demontaż. Żeby było w miarę łatwo, zakładałem linki na odkręcone od panelu mechanizmy. Założenie linki ogrzewania wymagało dodatkowo niemal całkowitego demontażu wajchy napinacza, gdyż ma ona długi trzpień wchodzący w rowek czarnej obudowy, że założenie oczka linki jest niemożliwe.
Dopiero po zamocowaniu linek i dokręceniu blaszek mocujących, po kolei przykręcałem zespoły do panelu. Łatwe, szybkie i wygodne to nie jest ale da się wykonać.
Linkę ogrzewania poprowadziłem kanałem jak na zdjęciu. Zaznaczyłem też brak w trzpieniu w "nowym" panelu. Przy zakupach części używanych warto wiedzieć jak powinna wyglądać oryginalna część. Szczęśliwie wajchę wykorzystałem swoją.
Nie wiem do czego jest ten drugi kanał po prawej. Ktoś ma jakąś teorię?
_________________
Pozdrawiam
Drooid
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 400 1998 1,6 16V] jak wyjac panel ogrzewania?!
polofix Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Wto Kwi 20, 2010 22:37
polofix
Brak nowych postów [R420 SDI 2.0 97r] Panel od nawiewu
Michal_Lewy Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Wto Mar 15, 2011 19:25
andrew0503
Brak nowych postów [R45] Panel sterowania lusterkami nie działa w 2 strony
van-reiv Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Wto Lip 16, 2013 05:56
van-reiv
Brak nowych postów [R420] jak wykręcić panel z drzwi z ręcznie opuszczaną szybą
gucjusz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Lis 04, 2011 17:13
zelu
Brak nowych postów [r45] brak ogrzewania
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 43 Sob Lis 30, 2013 16:08
szoso



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink