Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]NOWY silnik się lekko grzeje, woda znika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75]NOWY silnik się lekko grzeje, woda znika
Autor Wiadomość
Syri 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 41



Wysłany: Sob Maj 30, 2015 10:06   [R75]NOWY silnik się lekko grzeje, woda znika
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 1999

Witam, silnik się lekko grzeje, co wg. mnie znaczy lekko? Znaczy to, że grzeje się tylko w mieście w korku ale jak włączę ogrzewanie na maksa to temperatur spada. Udało mi się ustalić, że wentylator nie chodzi po włączeniu klimy na LOW (a wg. informacji na forum powinien) ale jak się mocniej zagrzeje to uruchamia się na dość wysokim biegu (przy ok 113 stopniach czyli trochę późno). Wczoraj na gorącym silniku zauważyłem, że chłodnica jest zimna pomimo tego, że rura która idzie do chłodnicy jest gorąca, woda w zbiorniczku wyrównawczym była, chciałem odkręcić śrubę od odpowietrzania ale żeby uniknąć poparzenia poczekałem z tym do rana. Rano na zimnym silniku wykręciłem całkiem śrubę od odpowietrzania i... zero wody, zbiorniczek na zimnym silniku też jest pusty. Jest to mój trzeci! silnik. Wcześniejsze przegrzania kończyły się następująco (podam wydarzenia, moim zdaniem przydatne w diagnozowaniu które działy się od 2012 czyli odkąd zakupiłem samochód do dziś)
- Instalacja LPG
- Wymiana uszczelki pod głowicą, termostatu, pompy wody
- Wymiana silnika
- Wymiana uszczelki pod głowicą i głowicy (wzięta ze starego silnika bo była w lepszym stanie, wytrzymało to miesiąc czyli jakieś 2000km)
- Wymiana silnika i odłączenie LPG (parownik odłączony, trójniki w wężach przy nagrzewnicy zastąpione rurkami)

Możliwe, że termostat to jakaś lipa ale chciał bym poznać waszą opinię, dodam tylko, że przy każdej awarii chłodzenia najpierw zawsze zapowietrzała się nagrzewnica a teraz w środku grzeje ładnie (no i przy okazji obniża temp. cieczy chłodzącej). Jeżdżę spokojnie, nie więcej niż pozwalają na to przepisy więc silnik nie jest katowany. Nie wierzę, w to, że to znów uszczelka. Co jeszcze poza uszczelką może powodować ubywanie wody?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 30, 2015 10:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Maj 30, 2015 14:52   

bardzo możliwe że masz zatkaną chłodnicę lub uszkodzony termostat. Co do termostatu to jak chcesz jeździć bezpiecznie bez obaw o uszczelkę głowicy to załóż termostat PRT z Land Rovera Freelandera ja zrobiłem na tym silniku bez uszkodzenia uszczelki 120kkm w tym ponad 60kkm z PRT wszystko na LPG.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Syri 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 41



Wysłany: Sob Maj 30, 2015 18:48   

W którą stronę powinien być wsadzony termostat?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sob Maj 30, 2015 22:49   

Tak żeby sprężyna otwierająca była od strony małego obiegu.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Syri 



Dołączył: 06 Sty 2012
Posty: 41



Wysłany: Sob Maj 30, 2015 23:22   

Więc termostat wymieniony na razie na taki sam, wymienię na ten o którym mówisz ale do tego czasu muszę jakoś jeździć. Miałem wyciek wody przy kolektorze dolotowym i przy okazji go zniwelowałem, teraz nie mogę dziana odpowietrzyć. Ta rura która wychodzi z silnika jest gorąca, ale już samo kolanko przy chłodnicy jest zimne, tak samo jak i cała chłodnica.

Dobra wszystko zrobione, woda nie ubywa odpowietrzony. W przyszłą sobotę biorę się za szczotki w wentylatorze a już teraz zamówiłem termostat o którym pisałeś. Podpowiesz mi jak go najlepiej zamontować?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75 1.8] POMOCY "NOWY" - znika płyn z chłodn
smut_89 Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Paź 04, 2013 21:57
apples
Brak nowych postów [R75] Silnik się grzeje
soulz Rover serii 75, MG ZT 59 Pon Mar 14, 2016 16:42
feldbahn75
Brak nowych postów [R75] Grzeje się silnik
se7en86 Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Wrz 07, 2008 22:10
se7en86
Brak nowych postów [R75] Gdzie kupic nowy silnik krokowy do 2,0 benzyna?
kirk50 Rover serii 75, MG ZT 4 Sob Maj 04, 2013 23:25
kirk50
Brak nowych postów [R75] Lekko zamula ok 3 tys/obr.
scareface Rover serii 75, MG ZT 3 Nie Gru 08, 2013 14:06
rafalmis1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink