Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 600] nie równa praca silnika po odpaleniu rano
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 600] nie równa praca silnika po odpaleniu rano
Autor Wiadomość
Przemas 



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: Bełchatów



  Wysłany: Wto Paź 16, 2012 19:58   [Rover 600] nie równa praca silnika po odpaleniu rano
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1994

Koledzy pomóżcie... Gdy odpalam rano mojego Rovera od kilku dni obroty z ssania opadają aż prawie chce zgasnąć po czy znów wracają do około 1500 czyli ssanie ale przerywa i szarpie a przy dodaniu gazu nie równo pracuje i nie za bardzo chce dynamicznie wejść na obroty ale jak juz popracuje i troszkę nabiera temperatury to jest ok. Wymieniłem świece Desno Kable Bosch tez próbowałem na Beru i nic poprawy. Zawory nie regulowane około 25 tys. przy aparacie zapłonowym elektryk grzebał jakieś półtora roku temu coś tam wymieniał ale było ok. Mój Roverek ma gaz sekwencje silnik Hondy F20Z1.. Pomóżcie czy mam spróbować z silniczkiem krokowym (umyć) czy może coś się zapłon przestawił bo już mi się pomysły kończą co dalej ... Dziękuję z góry
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Paź 16, 2012 19:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
slax 
Klubowicz





Pomógł: 85 razy
Dołączył: 24 Sie 2009
Posty: 2054
Skąd: Kamienica Szlachecka

Rover Coupe

Wysłany: Wto Paź 16, 2012 21:20   

Wyczyść silnik krokowy oraz przepustnicę, sprawdź drożność wszystkich kanałów w przepustnicy. Wyreguluj koniecznie zawory, w szczególności że masz gaz trzeba to robić częściej, na koniec ustaw wolne obroty.

http://www.honda.cba.pl/ wszystko masz tutaj :mrgreen:
 
 
madagaskar 



Dołączył: 17 Wrz 2012
Posty: 3



Wysłany: Pią Paź 19, 2012 22:36   

urzadzenie rozruchowe zapchane .miałem kiedyc honde z 2 litrowym motorem ,odpalał jak był zimny ale kulawo chodził,im zimniej tym gorzej .po rozgrzaniu ok.zawory kolego to jakby był ciepły by kulał.trochę fizyki trzeba znać .
 
 
KRYS 




Pomógł: 35 razy
Dołączył: 06 Cze 2007
Posty: 766
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Nie Paź 21, 2012 15:09   

madagaskar,
o czym ty piszesz? rozrusznik ? krokowiec?
_________________
http://www.fundacja-smolenia.org/
 
 
 
Przemas 



Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 51
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Nie Paź 21, 2012 20:24   

Ok, dziękuje ale gdzie to urządzenie rozruchowe jest, gdzie szukać i jak to wyczyścić? co zrobić proszę o pomoc...Dziękuje
 
 
 
Kumata 



Dołączyła: 29 Paź 2012
Posty: 5



Wysłany: Pon Paź 29, 2012 19:32   

Witam Fachowców od Roverków :wink: Mam problem i mam nadzieję że pomożecie biednej kobiecie :razz:
Było lato wszystko ok zrobiło się chłodniej i kaplica. Akumulator kręci, kręci i umiera, zaczynają wariować kontrolki zamka centralnego etc. Wymieniłam akumulator i nic to samo, wymieniłam rozrusznik i nic to samo teraz czekam na zamówiony czujnik wału korbowego ale już chodzą pogłoski że to nie to... Kiedyś pojechałam do pracy(odpalił bez problemu bo ciepły silnik) miałam nockę więc stał pod chmurką i rano nawet nie zagadał, nawet nie zakręcił. Kolega podjechał z kablami gazował gazował i trochę zakręcił i nic... kolega spalił prawie cały bak paliwa a moja miłość ani drgnie. Kolejny kolega przyjechał z baterią w bagażniku i po kilku próbach odpalił.... co jest? co mam jeszcze zrobić? czy czujnik wału korbowego rozwiąże problem? Mam Rover-a 600 220000 wykulane diesel. Błagam pomóżcie mi ja sobie wszystko sama wymienię tylko już nie wiem co. Dodam tylko że po takich próbach odpalenia przewody od akumulatora są ciepłe a akumulator już tylko klika przy próbach odpalenia. Z góry dziękuję za odpowiedź :roll:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 600] Kody błędów, gasnący silnik i nie równa praca
lucrah Rover serii 600, Honda Accord 3 Pią Maj 04, 2012 23:02
Balas87
Brak nowych postów [R620] Zawieszające się obroty po odpaleniu silnika
wiciubecia Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Paź 23, 2008 08:10
Gość
Brak nowych postów [R620] Grzanie świec po odpaleniu silnika
Justys885 Rover serii 600, Honda Accord 19 Czw Sty 01, 2009 13:35
NEOSSS
Brak nowych postów [600] problemy z praca silnika
tigerg60 Rover serii 600, Honda Accord 1 Sob Sie 20, 2011 10:51
Koju
Brak nowych postów [R623] Głośna praca silnika
kermit01 Rover serii 600, Honda Accord 7 Wto Paź 26, 2010 20:54
przemek199



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink