Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45 Diesel] Zaczął ciszej pracować silnik.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45 Diesel] Zaczął ciszej pracować silnik.
Autor Wiadomość
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 10:34   [R45 Diesel] Zaczął ciszej pracować silnik.
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Nie wiem czy się cieszyć czy może płakać. Auto zaczęło ciszej pracować. Jak wiadomo silniki diesla w R45 dość głośno pracują a mnie spotkała wczoraj jak wracałem z pracy niespodzianka. Roverek zaczął ciszej chodzić. Przy obecnych temperaturach pali po pół obrotu i nie pracuje tak głośno. Bzyczy na początku chyba zawór EGR. Ale co zauważyłem to obroty tak jak by nie były równe chociaż wskazówka jest tak jak należy. Oczywiście od razu po odpaleniu jest troszkę wyżej ale po chwili spada do normalnego poziomu. Co zauważyłem. Wczoraj ubytek płynu chłodzącego ale nie wywala go wydechem i nie ma w oleju. Czy cieknie jakimś przewodem tego nie wiem bo wszędzie mokro i nie widzę. Dzisiaj po odpaleniu pochodził może 10 min. i w zbiorniczku płyn był cieplutki. Mam się czym martwić czy to dobrze że ciszej pracuje? Ma ktoś może jakiś pomysły? Bardzo proszę o porady i z góry bardzo dziękuję.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Gru 17, 2012 10:34   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
barney79 




Pomógł: 28 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 513
Skąd: Gogolin

Rover 45

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 17:43   

Trudno napisać cokolwiek bo nie wiemy "JAK PRACOWAŁ PRZED CISZĄ". Jak pali bez problemu i nic mu nie dolega to chyba OK.
 
 
 
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 19:41   

No właśnie czy mu nie dolega to nie wiem. Chodził dość głośno. Nie wiem jak to opisać. Tak bardzo twardo ale nie wiem czy to dobre określenie. Teraz chodzi znacznie ciszej jak by był jakiś jtd czy cdi. Pali dość ładnie nić dodatkowego się nie świeci na desce. Tyle tylko, że znacznie ciszej chodzi. Tak jak by nie wiem pracował na trzech cylindrach tylko, ale silnikiem nie trzęsie i obroty jak widać dobrze. Mam tylko takie wrażenie że nie równo pracuje. I mocy tez mu nie brakuje. ładnie ciągnie nawet na 5-tym biegu. Pomyślałem że może rozrząd przeskoczył ale chyba by były trochę inne objawy.
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Gru 17, 2012 21:42   

Minimalnie mógł zmienić się kąt wyprzedzenia zapłonu - pasek się uciągnął, ułożył... ciężko odpisać, ale są znane przypadki zmiany bezingerencyjne. Jeśli kąt np. się przyśpieszył, silnik pracuje ciszej i bardziej miękko, nie wpływa to źle na jego żywotność. Można powiedzieć, że jeśli ma osiągi, odpala prawidłowo i się nie dławi, to wszystko jest ok.

Ale to tylko jedna z tez.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Lukasik 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 26 Lut 2010
Posty: 201
Skąd: Przysucha

Rover 45

Wysłany: Wto Gru 18, 2012 08:53   

A można jakoś sprawdzić ten kąt wyprzedzenia zapłonu? To, że chodzi ciszej raczej mi nie przeszkadza i nawet mnie raduje. Ale wolałbym mieć pewność że Twoja teza kruszan jest słuszna. I szczerze mówiąc wolałbym, żeby tak było.

A i dodam jeszcze, że nie dawno bo tydzień temu miałem dość groźnie wyglądający wyciek oleju. Pękł przewód który jest za alternatorem. Został wymieniony dolałem oleju i śmigam. Podczas naprawy tej usterki był demontowany alternator i mechanik założył mi nowy pasek wielorowkowy.

[ Dodano: Wto Gru 18, 2012 08:53 ]
Zlokalizowałem przyczynę ubytku płynu chłodniczego. Cieknie z węża górnego który idzie od chłodnicy pod górną rurą od intercoolera. Taki krótki wąż który zaraz jest łączony w taki jak by trójnik. Ma ktoś może namiar na taki wąż? Zapytałem również na forum w dziale giełda - kupię.
 
 
michu027 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 10 Sie 2012
Posty: 125
Skąd: Piotrkowice

Rover 400

Wysłany: Sob Gru 22, 2012 18:29   

Wąż można dobrać/dorobić z jakiegoś innego. Trzeba stary wziąć na wzór i dociąć :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [diesel r45] osłona pod silnik
borek88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 18 Pon Lip 04, 2011 21:40
Gość
Brak nowych postów [R416] Zaczął palić więcej, ot tak?
marcin8004 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Wto Sie 07, 2012 20:19
grisza23
Brak nowych postów [ROVER 414i 1.4 16v 1999r.] Głośny silnik - jak DIESEL ?
GIZMO1981 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Sob Cze 12, 2010 22:39
oprawca_1978
Brak nowych postów [r45 diesel z 2004 po lifcie] - Pytanie o silnik oraz o Rave
redcloud Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pon Sie 29, 2011 09:42
sobrus
Brak nowych postów [R414] Zaczął dymić na niebiesko i wziął olej
bemet Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Czw Kwi 10, 2008 19:08
bemet



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink