Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45] - ogólne opinie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45] - ogólne opinie
Autor Wiadomość
Forsberg 



Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 2



Wysłany: Nie Gru 30, 2012 19:09   [Rover 45] - ogólne opinie

Witajcie :)

kusi mnie Rover 45, z tego względu mam kilka pytań. Nie podam konkretnego ogłoszenia gdyż auto planuję kupić dopiero w styczniu\lutym.
Jednakże przeglądałem już oferty, m.in. na Allegro i stąd chciałbym się ogólnie poradzić Was co do tego samochodu.

Auto będzie mi potrzebne do codziennej jazdy do pracy w Holandii (oraz po pracy). Średnio niech będzie 150 km dziennie.
Nie jestem typem rajdowca więc nie muszę mieć super szybkiego silnika - po prostu ma dobrze jeździć i przyspieszać bez "mulenia".


    * Do jakiego przebiegu najlepiej patrzeć na ten model?
    * Słyszałem o dość kiepskich przednich szybach. Jak z nimi jest? Czy na serio są tak łatwo rysujące się?
    * Wątpliwości też budzi skrzynia biegów. Ponoć wsteczny oraz jedynka chodzą "dziwnie" i należy się do tego przyzwyczaić. Co jest nie tak z tymi biegami? Czy te zachowanie dotyczy modeli z okolic 2004 roku, które są nowsze?
    * Czy wersja sportowa (MZMG) poza fajniejszym wyglądem ma jakieś wady techniczne, które sprawiają iż jest gorszym modelem od podstawowego Roverka?
    * Znajomy poleca mi założenie gazu gdyż jest tani. Osobiście się trochę tego obawiam bowiem jakoś ciężko się przyzwyczaić do wożenia butli z gazem. Choć paliwo w Holandii jest dość tanie (jak do zarobków),a na granicy DE-NL już po 1 EUR powyżej 15 litrów to jednak cena gazu za 70-80 eurocentów jest też miła :)
    *Na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu?


Ogólnie słyszałem pozytywne opinie i takie też czytam, niemniej nie ma to jak zapytać się na forum o Roverach :))
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 30, 2012 19:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Gru 30, 2012 19:11   

Forsberg napisał/a:
Słyszałem o dość kiepskich przednich szybach. Jak z nimi jest? Czy na serio są tak łatwo rysujące się?

bzdura
 
 
redcloud 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 02 Wrz 2009
Posty: 313
Skąd: Trzebinia

Rover 45

  Wysłany: Nie Gru 30, 2012 19:16   Re: [Rover 45] - ogólne opinie

Cytat:
Witajcie :)


Witaj przyszły współbracie w doli i niedoli Roverowej :)

Cytat:
Auto będzie mi potrzebne do codziennej jazdy do pracy w Holandii (oraz po pracy). Średnio niech będzie 150 km dziennie.
Nie jestem typem rajdowca więc nie muszę mieć super szybkiego silnika - po prostu ma dobrze jeździć i przyspieszać bez "mulenia".


2.0 idt Diesel

Cytat:
* Do jakiego przebiegu najlepiej patrzeć na ten model?


Bez znaczenia = 2.0 idt Diesel

Cytat:
* Słyszałem o dość kiepskich przednich szybach. Jak z nimi jest? Czy na serio są tak łatwo rysujące się?


eeee? Pierwsze słyszę

Cytat:
* Wątpliwości też budzi skrzynia biegów. Ponoć wsteczny oraz jedynka chodzą "dziwnie" i należy się do tego przyzwyczaić. Co jest nie tak z tymi biegami? Czy te zachowanie dotyczy modeli z okolic 2004 roku, które są nowsze?


Może nie tyle dziwnie, co dzwoni lewarek - ten typ tak ma. Na szczęście Markzo & Co. rozwiązali już problem Short Shifterem za 120 zł

Cytat:
* Czy wersja sportowa (MZMG) poza fajniejszym wyglądem ma jakieś wady techniczne, które sprawiają iż jest gorszym modelem od podstawowego Roverka?


MG to w zasadzie to samo. Różni się trochę designem i mapą w kompie. Tym razem kłania się Remi i Jego chipy-wtedy bez znaczenia są mapki

Cytat:
* Znajomy poleca mi założenie gazu gdyż jest tani. Osobiście się trochę tego obawiam bowiem jakoś ciężko się przyzwyczaić do wożenia butli z gazem. Choć paliwo w Holandii jest dość tanie (jak do zarobków),a na granicy DE-NL już po 1 EUR powyżej 15 litrów to jednak cena gazu za 70-80 eurocentów jest też miła :)


2.0 idt Diesel :mrgreen:

Cytat:

*Na co powinienem szczególnie zwrócić uwagę podczas zakupu?


No cóż temat rzeka na co zwracać uwagę. To chyba tak jak z każdym wózkiem?
A może chcesz kupić MG ZR Firq'a? tylko 173 BHP. więc na pewno nie będzie zamulać i diesel więc mało pali :)



Lepiej Szoso? :-P
Ostatnio zmieniony przez redcloud Nie Gru 30, 2012 19:33, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
pistolet 




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 24 Sie 2010
Posty: 335
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Sty 03, 2013 19:11   

Pozwolę sobie podpiąć się pod temat. W przeciągu najbliższych kilku miesięcy noszę się z zakupem Rovera 45 rocznik 2004/2005 (po liftingu). Strasznie uparłem się na ten samochód, a początkowo miałem zamiar kupić R25 2004/2005 - też po lifcie. Stwierdziłem jednak, że nie ma co stać w miejscu i R25 będzie identyczny gabarytowo jak moja 200-ka, stąd zmiana zdania. Przeglądałem popularne portale aukcyjne i przyznam szczerze, że jest wyjątkowo mały wybór tych samochodów.
Jestem w stanie nawet sprowadzić takie auto z zagranicy - samemu po nie pojechać, tylko musiał by to być pewniak. Nie ma na forum kogoś kto trudni się takim interesem i byłby w stanie pomóc coś w tej kwestii?

Na forum widziałem obecne tylko 2 takie modele w posiadaniu kolegów ADI-mistrzu i Jordan87. Gdzie ja dostanę takie auto w rozsądnej cenie?! :)
_________________
http://www.autocentrum.pl...ydatki-paliwowe
 
 
szylozbi 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 28 Paź 2010
Posty: 308
Skąd: Katowice

MG ZS

Wysłany: Czw Sty 03, 2013 20:46   

pistolet, sprawdź PW
Znalazłem na tablicy ciekawy egzemplarz:
http://tablica.pl/oferta/...dcc801f8;r:6;s:
 
 
Hq-Aero-Dynamic 



Dołączył: 23 Gru 2012
Posty: 4



Wysłany: Sro Sty 09, 2013 14:59   

Wystarczy przejrzeć kilka wątków na forum,dobrze byłoby też w dziale z ogłoszeniami. Na portalach aukcyjnych faktycznie wybór jest bardzo znikomy,co świadczy o unikatowości modelu 45.
 
 
Forsberg 



Dołączył: 30 Gru 2012
Posty: 2



Wysłany: Pią Sty 11, 2013 11:01   

Dzięki za pomoc ;)

Mój znajomy z pracy ma Rovera 75, zamierzam się go spytać co i jak bowiem wersja 75 też mi się podoba :)

Nie jestem przekonany tylko do części. Jak by nie patrzeć Rover już nie istnieje i jest to mało popularne auto - z tego względu pomimo, że podstawowe części mogą być uniwersalne to te "cięższego kalibru" czyli poważniejsze - wymagające importu z innego kraju.

Szczerze powiem, że mam na oku jeszczę Opla Astrę II - 3 drzwiowy 1.8 na gaz z prostym silnikiem (bez pompy). To auto też mi się podoba, a na jego korzyść przemawia fakt, że jest o wiele popularniejsze, a przez to jest masa zamienników.
Niestety wnętrze jest brzydsze, ale jak ma to być auto do pracy toteż nie ma co cudować :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [MGF] Planowany zakup, pytanie ogólne pytanie
konradoos Chcę kupić ROVERka 2 Sro Lut 23, 2011 18:44
Skwirek
Brak nowych postów [Rover 75] Rover 75 do 20 tysięcy złotych - proszę o opinię
DanWro Chcę kupić ROVERka 1 Wto Lut 14, 2012 18:49
haszczyc
Brak nowych postów [Rover 75]CHCE KUPIC ROVER-a PROSZE O OPINIE
dzienix21 Chcę kupić ROVERka 2 Pon Lip 12, 2010 18:57
apples
Brak nowych postów ROVER 216 Si 1.6 opinie :)
norbi Chcę kupić ROVERka 9 Sro Lip 27, 2011 13:21
borsi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink