Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Problem z zamkiem - kluczyk się przekręca + kod radio
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Problem z zamkiem - kluczyk się przekręca + kod radio
Autor Wiadomość
Plina 



Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 10



Wysłany: Wto Lut 16, 2016 12:32   [R75] Problem z zamkiem - kluczyk się przekręca + kod radio
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Przede wszystkim chcę się przywitać, miło mi że stałem się członkiem grupy posiadającej Rovera :wink:

Niedawno kupiłem R75, wiadomo, drobiazgi do zrobienia. To co potrafiłem zrobiłem na podstawie informacji z forum, np. wymiany żarówek.

Najbardziej uporczywy problem to ten z zamkiem, muszę otwierać auto przez bagażnik..
Pilot od centralnego nie działa (pytanie, czy w ogóle zadziała? Zdjęcia poniżej).
Jeśli chodzi o otwieranie drzwi kluczem, w prawo nie mogę ruszyć, w lewo kręci 360 stopni, momentami z delikatnym oporem.
Przycisk centralnego w aucie - raz działa, raz nie, nie ma zasady.
Natomiast w trakcie jazdy automatyczne zamknięcie zamyka wszystkie drzwi.
Czy ktoś kojarzy może podobny problem? Czytałem w podobnych wątkach, ale nie znalazłem takiego.

Druga sprawa, muszę wprowadzić kod do radia, a nie dostałem go z dokumentami. Czytałem że są tutaj specjaliści w tej kwestii, mogę liczyć na pomoc? ;)

Zdjęcia pilota:
http://zapodaj.net/7a84b35f41413.jpg.html
http://zapodaj.net/556459544e3f4.jpg.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Lut 16, 2016 12:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 16, 2016 13:13   

Ten kluczyk wygląda jakby go piesl zjadl i wys....

Ale do rzeczy, poszukaj tematu o obracającym sie kluczyku byl w zeszłym tygodniu wiec bedzie gdzies na górze.

Pilot hmmm najlepiej bedzie chyba kupic pilot używany i zgłosić sie do MaReK powinien dopisać świeżego pilota ;)

Czy przycisk w kabinie ma problem z otwieraniem i zamykaniem czy tylko z otwieraniem? Jesli wszystkie zamykają sie elegancko w trakcie jazdy to podejrzewam kłopoty z silniczkami w zamkach ze dokonują żywota...

Jakie masz radio?
Pokaz który model, bo jesli masz te najtańsze najgorsze seryjne badziewie to nawet bym się nie glowil skąd brać kod tylko zmienić na inne ;)
_________________
75 Red Edition
 
 
marcin.misek 
Klubowicz



Profesor
Coding Group


Pomógł: 53 razy
Dołączył: 13 Maj 2012
Posty: 1058



Wysłany: Wto Lut 16, 2016 19:46   

Plina napisał/a:
Pilot od centralnego nie działa (pytanie, czy w ogóle zadziała? Zdjęcia poniżej).

Brak mu jednego przycisku, wiec nie ma prawa działac poprawnie. Jego ogolny stan posdumowal juz longer86.
Sprawdz czy ten guzik co jest da sie nacisnąc, jesli tak, to wsadz dobrą baterię i sprawdz czy przy jego przyciśnieciu zamki się zamykaja, albo czy chociaz zapala sie czerwona doida na liczniku ( po lewej od przebiegu).
Jeśli tak, mozna próbować dolutowac mu brakujący guzik, może będzie działało.
Natomiast jeśli nie, to albo pilot walnięty, albo zle zakodowany.

Moim zdaniem prosciej i szybciej dorwac coś nowego( używanego ) i dopisać. I wymien obudowę, bo w tej po paru dniach z nowym stanie się to samo.

Plina napisał/a:
Natomiast w trakcie jazdy automatyczne zamknięcie zamyka wszystkie drzwi.

Po ruszeniu ? To jedna z opcji BCU, mozna to przestawić aby tego nie było.

Co do radia, ciężko bedize uzyskac kod radia po nr VIN, o ile to wogole oryginalne radio które wyszło z fabryki wraz z samochodem.
Najskuteczniejsza metoda to serwis Car-Audio lub inny ktory się tym zajmuje.
Acz najlepsza to chyba metoda kolegi longer86
_________________
Kodowanie, diagnoza R75/MG ZT
Dopisywanie kluczy, pilotów
Chiptuning : CDT -> CDTI-> i wiecej
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 00:08   

Pytanie podstawowe, skąd kolega jest?
Jeśli to mazowieckie - zapraszam, jeśli dolny śląsk - to jedź do marcin.misek. Jeśli inne, to wybierz sobie gdzie bliżej :)

Jeśli ten pilot przeżyje naprawę, to super. Jeśli nie przeżyje, to polecam zakupić używany, przełożyć grot i dokupić nową obudowę kluczyka na alledrogo.

Plina napisał/a:
Przycisk centralnego w aucie - raz działa, raz nie, nie ma zasady.

Wszystko zależy w jakich okolicznościach go używasz.

Plina napisał/a:
Czy ktoś kojarzy może podobny problem? Czytałem w podobnych wątkach, ale nie znalazłem takiego.

Oj tam. Trudno, żeby ktoś miał identyczną kompilację błędów. Jednak na pewno każdy z osobna już był tu omawiany wielokrotnie :P

Plina napisał/a:
Czytałem że są tutaj specjaliści w tej kwestii, mogę liczyć na pomoc? ;)

Byli kiedyś tacy na zagranicznych forach, co oryginalne radia potrafili po VIN rozkodować. Pytanie jest zasadnicze, czy Twoje radio to jest oryginał i czy na 100% pochodzi z tego auta :) Generalnie Philips czy Alpine rozkodować można w ok. 40min. ale trzeba radyjko rozłożyć na stole. W Alpinie jestem w stanie wywalić kod w ogóle, w philipsie odczytać lub zmienić na jakiś inny.

longer86 napisał/a:
MaReK powinien dopisać świeżego pilota ;)

Ale nie zapominaj o marcin.misek ;) Bez niego ja też bym nie potrafił :P

Pozdro,
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 00:15   

MaReK napisał/a:
Ale nie zapominaj o marcin.misek Bez niego ja też bym nie potrafił


Oczywiście Wy moje M&M'sy :D
_________________
75 Red Edition
 
 
Plina 



Dołączył: 12 Lut 2016
Posty: 10



Wysłany: Sro Lut 17, 2016 13:45   

Dzięki za podpowiedzi Panowie!

MaReK, niestety ani jedno, ani drugie, jestem z pomorskiego, okolice trójmiasta, jest ktoś zaufany w tych rejonach?

MaReK napisał/a:
Jeśli ten pilot przeżyje naprawę, to super. Jeśli nie przeżyje, to polecam zakupić używany, przełożyć grot i dokupić nową obudowę kluczyka na alledrogo.

Co do używanego kluczyka, taki jest ok? Plus nowa obudowa, wiadomo.
http://allegro.pl/rover-7...5969886327.html

MaReK napisał/a:
Wszystko zależy w jakich okolicznościach go używasz.

Wczoraj byłem tylko chwilę przy aucie, więc wyłapałem jedynie że otwiera wszystkie, zawsze, a zamyka czasami.
Drzwi kierowcy to jeszcze inna bajka. Kiedy są zamknięte, mogę normalnie wcisnąć cypel i zamknąć drzwi, luźno. Kiedy są otwarte, wchodzi tylko do połowy (nie próbowałem na chama) i nie zamyka.

Poczytałem poprzedni wątek o obracającym się kluczu i przy powolnym kręceniu w lewo, mniej więcej po 90 stopniach czuć większy opór, ale bez efektów.
Kręci się jednak w obie strony. Nie znalazłem tam pomysłu na rozwiązanie ;)

Co do radia, dzisiaj, może jutro będę miał chwilkę to rozkręcę i zobaczę, może nawet będzie na nim napisany kod. Jeśli nie to spiszę numery, ale chyba lepiej będzie po prostu wymienić. :wink: [/quote]
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 14:48   

Cypel w drzwiach kierowcy kiedy sa otwarte celowa sie nie wciska, takie idiotoodpoene żeby sobie auta nie zatrzasnąć, a jednak niektórzy potrafią :p
_________________
75 Red Edition
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lut 17, 2016 15:22   

Zapraszam na wycieczkę :) Z trójmiasta to szybko i jesteś w stolicy ;)
Ogarniemy w 2h problem i pojedziesz do domu.

A jak nie chcesz jeździć, to zostaw auto na 2 dni pod domem. Wyciągnij z niego 2 rzeczy (BCU moduł komfortu oraz radio) i wyślij mi je. Ja Ci odsprzedam pilota i zaprogramuje oraz zdejmę kod z radia. W dobie INPOStu przesyłka będzie relatywnie tania ;)

albo do marcin.misek ślij :) Albo jedno tu drugie tu :)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
natsu9 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Sty 2014
Posty: 118



Wysłany: Sro Lut 17, 2016 17:11   

Pilot nie ma prawa zadziałać bo masz urwany mikro styk i widzę ze nad drugim co się ostał brakuje 3 elementów smd
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] problem z zamkiem
bobek2525 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Sie 16, 2017 12:19
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
Marian2oo6 Rover serii 75, MG ZT 5 Wto Mar 31, 2015 21:27
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
Gość Rover serii 75, MG ZT 13 Sob Sty 17, 2015 11:59
zbygru
Brak nowych postów [R75] Problem z zamkiem
nitta Rover serii 75, MG ZT 11 Pią Lut 13, 2009 11:09
SeniorA
Brak nowych postów [R75] Problem z centralnym zamkiem
Kouek Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Sie 17, 2010 09:16
benola



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink