Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sterowanie nawiewami climatronic
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sterowanie nawiewami climatronic
Autor Wiadomość
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Sob Mar 09, 2013 13:04   [R75] Sterowanie nawiewami climatronic
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam
Otóż mam problem z nawiewami w moim R75.
Posprawdzałem silniczki sterowania podziałem nawiewu i wszyskto wydaje się być okej. Klapki się ruszają, wszyskto wydaje się być w porząkdu, tylko w czym rzecz.
Gdy ustawiam nawiew na szybę, lub na szybę i nogi, prawej stronie regulacja temperatury nawiewu działa jak należy, od LO do HI, jest płynna różnica temperatury powietrza wypadajacego z kratek, jednak po lewej stronie, podczas ustawienia LO, nawiew otwiera się na twarz i wali gorącym powietrzem w twarz i zamyka nawiew na szybę (tylko lewa strona) . Natomiast zmieniając z LO na 16*C, to nawiew na twarz się zamyka i gorące powietrze idzie na szybę.....
Zmieniając podział nawiewu z szyby na twarz, to powietrze na twarz leci tylko gdy jest LO, a gdy jest od 16*C do HI, tocały nawiew idzie na szybę, a nie na twarz..
Nie bardzo rozumiem tego działania, wiem, że mam błędy FC 21 i FC22, od czujników nasłonecznienia. Również czy właczona jest klima, czy nie, to podział nawiewów również działa jak chce, w zasadzie na twarz jest na każdej pozycji podziału , lecz na temperaturze LO, dmucha gorącym w twarz...

Generalnie, klapki działają i nie mają żandych porów, p oprostu praktycznie w każdej pozycji, na temperaturze LO, wali m iw twarz gorąc epowietrze, a np nie mogę sobie ustawić załóżmy 20*C na twarz , bo w ogóle nie otwiera klapki na twarz, tylko wieje na szybe, nogi itp... Tak samo problem jest z bocznymi nawiewami na szybę, nir wieje mi z tych tuneli które idą do drzwi...

 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Mar 09, 2013 13:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Sob Mar 09, 2013 17:54   

Pod środkowymi wylotami jest taka rolka do przesuwania lewo/prawo próbowałeś tym przekręcać? To tylko sugestia, bo wyczytałem w instrukcji że to jest od nawiewu na twarz, Gdy grzejesz auto zimą to można go przesunąć w pozycję niebieskiego kółka i wtedy daje zimne powietrze tylko na twarz. Spróbuj tym pokręcić i zobacz co się będzie działo.
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Nie Mar 10, 2013 11:17   

zapomniałem o tym wpsomnieć... Kręcę tym i prawda, coś się tam zmienia, np leci mi ciepłe, lub gorące powietrze, z bliżej nieokreślonego nawiewu, ale napewno nie jest to pełen strumień na twarz...
 
 
Pingiel 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Wrz 2012
Posty: 144
Skąd: Rogowo /k.Żnina

Rover 75

Wysłany: Nie Mar 10, 2013 14:58   

Masz polską instrukcję obsługi r75. Może w niej znajdziesz informacje dotyczące twojego problemu. Jest tam np. napisane " Aby zwiększyć intensywność nawiewanego powietrza do wnętrza samochodu na poziomie twarzy to należy zamknąć zewnętrzne wyloty"a instrukcja obsługi PL jest tutaj http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=19272
_________________
"... a ty lowelku jedź"
 
 
automechanik 



Pomógł: 68 razy
Dołączył: 26 Kwi 2010
Posty: 756
Skąd: Tychy



Wysłany: Nie Mar 10, 2013 15:46   

falko29, spróbuj podmienić panel sterowania, być może on jest przyczyną złego zasterowania klapkami
_________________
rom
 
 
falko29 



Dołączył: 19 Gru 2012
Posty: 82



Wysłany: Sob Lip 27, 2013 12:47   

Po tak długim czasie, przypadkiem dzisiaj grzebiąc pod kierownicą, pomyslałem o tym problemie z nawiewami, zdemontowałem boczek od nagrzewnicy i co ? podmieniłem wtyczki w silniczkach sterowania podziałem nawiewu i temperatury......
Ktoś przede mną musiał tam grzebać i omyłkowo podłączył je odwrotnie.
Wtyczki podmieniłem i hula idealnie, wszystko tak jak fabryka chciała...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Climatronic
michar123 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Lip 07, 2013 19:43
apples
Brak nowych postów [R75] Climatronic nie chłodzi
Marty_Ś Rover serii 75, MG ZT 8 Pon Maj 12, 2014 21:33
rtoip69
Brak nowych postów [R75] Problem z ogrzewaniem climatronic
tom_kos1 Rover serii 75, MG ZT 21 Czw Mar 11, 2010 15:40
apples
Brak nowych postów [R75] Climatronic panel sterowania
michar123 Rover serii 75, MG ZT 3 Czw Paź 10, 2013 21:44
HarryVip
Brak nowych postów [R75] Przełącznik climatronic pytanie
Nevek Rover serii 75, MG ZT 4 Czw Lut 25, 2010 15:59
Nevek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink