Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 25]Cieżko chodzace wspomaganie. Babelki w zbiorniczku
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 25]Cieżko chodzace wspomaganie. Babelki w zbiorniczku
Autor Wiadomość
gorski32 




Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 57
Skąd: Polska

Rover 25

  Wysłany: Czw Lip 04, 2013 16:07   [Rover 25]Cieżko chodzace wspomaganie. Babelki w zbiorniczku
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2001

Witam wszystkich. :) nurtuje mnie jedna rzecz w moim Roverku;/ ciężko chodzące wspomaganie kierownicy. Czy to normalne w waszych Roverkach? Jeszcze dziś zauważyłem ze w zbiorniczku płynu od wspomagania wychodzą bąbelki takie male tak jak by się pieniło w nim i bąbelki wychodzą a jak dam gazu to trochę mniej ich jest. Czy to jest normalne bo coś mi się wydaje ze NIE. Jaka może być przyczyna takiego babelkowania w zbiorniczku? Pompa siada czy gdzieś nieszczelność w układzie ? Jak myślicie ? :)
_________________
Damian G.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 04, 2013 16:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
macku667 




Dołączył: 15 Paź 2012
Posty: 32

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 04, 2013 16:23   

Jak dla mnie układ wspomagania się zapowietrzył. Jeśli trafiłem, naprawa tego nie zajmie Ci dużo czasu i nie będzie wymagać wkładu dużego finansowego :P
 
 
gorski32 




Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 57
Skąd: Polska

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 04, 2013 19:25   

Tez o tym pomyślałem ale wydaje mi się ze to nie to ale pewien nie jestem. :) a jak je odpowietrzyć? :) czytałem na forum ze wystarczy otworzyć zbiorniczek i kręcić kierownica na maxa prawo lewo ale to nic nie daje bo nadal są te bąbelki i jedno jeszcze zauważyłem bo jak kręcę na postoju na maxa w lewo i jak już mam kola na maxa to nagle obroty silnika idą do góry i zaraz spadaj i jak robię tak kilka razy to obroty tak opadaj ze silnik prawie gaśnie ;O a to chyba nie jest normalne ? Powiem ze jak kręcę w prawo na maxa to dzieje się tak samo. ;O
Co myślicie ?

[ Dodano: Czw Lip 04, 2013 19:25 ]
Panowie pomożecie :) ?
_________________
Damian G.
 
 
hannar 



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 33
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lip 05, 2013 22:00   

gorski32 napisał/a:
Tez o tym pomyślałem ale wydaje mi się ze to nie to ale pewien nie jestem. :) a jak je odpowietrzyć? :) czytałem na forum ze wystarczy otworzyć zbiorniczek i kręcić kierownica na maxa prawo lewo ale to nic nie daje bo nadal są te bąbelki i jedno jeszcze zauważyłem bo jak kręcę na postoju na maxa w lewo i jak już mam kola na maxa to nagle obroty silnika idą do góry i zaraz spadaj i jak robię tak kilka razy to obroty tak opadaj ze silnik prawie gaśnie ;O a to chyba nie jest normalne ? Powiem ze jak kręcę w prawo na maxa to dzieje się tak samo. ;O
Co myślicie ?

[ Dodano: Czw Lip 04, 2013 19:25 ]
Panowie pomożecie :) ?


Witam
Mam identyczny objaw. Przy max skręconych kołach czasem gaśnie mi silnik tak że na parkingu muszę mocno dodać gazu żeby wyjechać na skręcie.
Bąbelkowanie w zbiorniczku też jest. Jedyne wspomaganie działa bez zastrzeżeń (trochę jest słabsze niż w innych samochodach ale podobno to taki urok roverków)
Krzysztof
 
 
gorski32 




Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 57
Skąd: Polska

Rover 25

Wysłany: Sob Lip 06, 2013 08:01   

A jak mysliszrobic cos z tym;)? moim zdaniem na pewno nie powinno byc tych babelkow w zbiorniczku i zastanawiam sie skad to sie bierze;) bo to chyba swiadczy o nieszczelnosci ukladu;)
_________________
Damian G.
 
 
hannar 



Dołączył: 16 Sty 2012
Posty: 33
Skąd: Łódź



Wysłany: Sob Lip 06, 2013 14:54   

gorski32 napisał/a:
A jak mysliszrobic cos z tym;)? moim zdaniem na pewno nie powinno byc tych babelkow w zbiorniczku i zastanawiam sie skad to sie bierze;) bo to chyba swiadczy o nieszczelnosci ukladu;)

Pokazałem to mechanikom i oni powiedzieli że tak może być. Że to nie awaria. Być może mechanik nie zna się. Szukałem na forach ale poza "odpowietrzeniem" które w moim przypadku (i twoim też) nic nie daje i wymianą płynu (w moim przypadku nic nie dała) nie znalazłem wyjaśnienia powodu takiego zachowania (płynu nie ubywa).
Krzysztof
 
 
gorski32 




Dołączył: 12 Lut 2013
Posty: 57
Skąd: Polska

Rover 25

Wysłany: Nie Lip 07, 2013 11:24   

Ja tez bylem u mechanika wczoraj i powiedzial ze przyczyna skretu kol na maxa w lewo lub prawo podczas postoju ze wtedy az gasnie silnik moze byc krzywa maglownica a babelki w ukladzie moga byc przyczyna pompy wspomagania i nieszczelnoscia ukladu.
_________________
Damian G.
 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Czw Lip 18, 2013 00:18   

tez mi wlasnie cos lipnie wspomaganie dziala szczegolnie na 17" i 205/45;p
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Czw Lip 18, 2013 09:58   

hannar napisał/a:
Pokazałem to mechanikom i oni powiedzieli że tak może być. Że to nie awaria.
zmień warsztat :rotfl: .
 
 
 
SyntaX 



Pomógł: 93 razy
Dołączył: 16 Lis 2008
Posty: 2228
Skąd: Łódź



Wysłany: Pią Lip 19, 2013 00:42   

Zdejmujesz węże przy zbiorniczku.
Dajesz ciśnienie z kompresora by wywaliło stary płyn.
Zalewasz nowym płynem.
Przód w górę i kręcisz ze 30 razy szybko kierownicą prawo lewo na wyłączonym zapłonie i zdjętym korku ze zbiorniczka.
Opuszczasz auto i zakładasz korek i musi być miód malina.
Podstawa to wywalić syf przy użyciu kompresora i zalać dobry płyn.
Osobiście polecam SWAG - Drogi ale warto.
Raz na 3 lata należy zmienić płyn i wspomaganie masz jednym paluszkiem.
Jak odkręcisz korek i czuć taki słodkawy zapach to znaczy że płyn jest ewidentnie do zlania a maglownica do przepchania z syfu.
 
 
Julek 



Pomógł: 21 razy
Dołączył: 15 Wrz 2012
Posty: 520

Rover 25

Wysłany: Pią Lip 19, 2013 12:23   

kompresor do zbiorcznika?i wtedy mowisz bedzie malina? nawet na 205.45? sam sprobuje;p
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 200/25/MG ZR] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 0 Pon Sty 24, 2011 18:27
kasjopea
Brak nowych postów [R25 2.0 iDT] ciężko chodzace pedały ;/
cys90 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Sro Lut 10, 2010 15:09
iwan00
Brak nowych postów [R200SDI] Ciezko chodzace drzwi
xtek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 17 Pon Sty 05, 2009 09:18
jackson420
Brak nowych postów [R220] Ciężko chodzące Cięgno przy Turbo czy zawór EGR
Bozzzz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Nie Lis 28, 2010 21:26
mi_sza1
Brak nowych postów [R200 1.4i 98r] Ubytek płynu chłodzącego i babelki...
Ubytek płynu chłodzącego i babelki...
Wydryszek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 10 Pon Cze 01, 2009 11:01
Wydryszek



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink