Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Filtr cząsteczek stałych
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Filtr cząsteczek stałych
Autor Wiadomość
maroflo85 



Dołączył: 07 Lip 2012
Posty: 1



Wysłany: Sob Lip 07, 2012 14:20   [R75] Filtr cząsteczek stałych
Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam ludziska jestem nowy i planuje kupic rover75 w dieslu. Mam pytanie ktore mnie nurtuje .Mam na oku rovera75 z silnikiem cdti z 2005r .Czy te silniki mialy montowane filtr czastek stalych,pytam bo czytałem ze to straszny syf i muli samochod. Dodatkowe inf na temat wersji poliftingowej tez sie przydadza bo juz sam nie wiem co mam o tym myslec .Jesli jest to czy sa z tym filtrem jakies problemy ?? Dziekuje z góry i pozdrawiam. MArek
Ostatnio zmieniony przez apples Sro Lip 31, 2013 14:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Lip 07, 2012 14:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Sob Lip 07, 2012 20:30   

Rovery nie miały filtra cząstek stałych także nie masz się o co martwić ;)
_________________
Sprzedam Radia z Androidem do Rovera 75 / BMW e46
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

  Wysłany: Pon Lip 29, 2013 11:41   [R75] Filtr cząsteczek stałych w roverze 75 !
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Nabyłem roverka 75 produkcja 02.03.2005 rok. W niemieckich dokumentach wykonanych przeglądów znalazłem wpis dotyczący pozycji "1 x Paltikerfilter za 890 euro " ( nie jest to wpis z książki serwisowej tylko z "AutoWolf GmbH" ). Wiadome jest, że w tłumaczeniu oznacza to filtr cząsteczek stałych. Patrząc na dokonany przegląd widzę tu wymianę filtrów: olejowego, powietrza i przeciwpyłkowego ( pollenfilter ). Reasumując mam zapytanie ? Czy ten model roverka ma już filtr cząsteczek stałych czy po prostu w "niemcowni" również klienta nabili w butelkę za dodatkowe 890 euro ?? ? Jest jeszcze możliwość, że ta pozycja to po prostu cena wymiany filtru odpowietrzenia skrzyni korbowej ?? ?

PS. Moja skromna wiedza motoryzacyjna podpowiada mi, że w tym autku nie ma filtru cząsteczek stałych chyba, że się mylę i od 2005 roku już w tego typach silników go montowano ?? ?
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 29, 2013 12:10   

R75 spełnia normy Euro 3. Nigdy fabrycznie nie montowano filtra cząstek stałych w tym aucie. W BMW z odpowiednikiem tego silnika również.
Dodanie filtra do auta jest moim zdaniem niemożliwe, a jeżeli tak to bardzo skomplikowane. Koputer musi mieć możliwość jego obsługi, czyli np. okresowe wypalanie i diagnostykę jego stanu.
Myślę, że wpis w książce masz błędny.
Najlepiej jednak zajżeć pod spód, bardzo trudno jest nie zauważyć takiego filtra na układzie wydechowym.
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Pon Lip 29, 2013 16:16   

Pieta napisał/a:
R75 spełnia normy Euro 3. Nigdy fabrycznie nie montowano filtra cząstek stałych w tym aucie. W BMW z odpowiednikiem tego silnika również.


Ciekawe, bo na własne oczy widziałem w serwisie w Krakowie R75 CDT z zieloną nalepką EURO4 (właściciel mieszka w Niemczech, auto serwisuje w Polsce) i mechanik powiedział, że to auto posiada DPF.

EDIT
Pierwsze lepsze zapytanie w guglu:
http://forums.mg-rover.org/showthread.php?t=451992
 
 
encor 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 23 Lut 2009
Posty: 168
Skąd: tbg

Rover 75

Wysłany: Pon Lip 29, 2013 23:31   

Fabrycznie nie montowano filtru cząstek stałych, ale czy takowy można dołożyć, tego nie wiem...

Znalazłem trzy ogłoszenia R75 z Niemiec w których właściciele twierdzą, że filtr DPF w ich autach jest. Albo się nie znają lub to taki chwyt marketingowy? Albo rzeczywiście dodali w jakiś sposób filtr cząstek stałych.

Linki:
http://www.mobile.de/pl/m.../159599951.html
http://www.mobile.de/pl/m.../180620079.html
http://www.mobile.de/pl/m.../168504034.html
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 30, 2013 00:06   

Nie dziwię się, że facet wymienia to w Polsce skoro za miedzą kosztuje to z robocizną 1000 euro. Poza tym temat jest ciekawy bo po co do jednych roverków wkładano by taki filtr a do innych roverków nie. Chyba, że wkładano taki filtr do serii "100 th anniversary". Wiem, że mój roverek również miał zieloną nalepkę na szybie gdy wjechał do Polski. Dowiem się w środę czy było to "euro 4". Pozdrawiam !

PS.Mimo wszystko kolego "Pieta" zajrzałem pod spód i jest tam układ wydechowy inny jak normalnie. Czyli na 95 % mam filtr DPF ! Kolega mechanik mówi mi , że mam auto stworzone tylko do długich tras i mam się tym nie martwić. Nie chciałem auta w dieslu z filtrem DPF, cóż życie !
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 30, 2013 00:30   

Marek chyba jednak będziesz się musiał trochę pomartwić. Ja nabyłem roverka 75 produkcja 02.03.2005 rok. W niemieckich dokumentach wykonanych przeglądów znalazłem wpis dotyczący pozycji "1 x Paltikerfilter za 890 euro " ( nie jest to wpis z książki serwisowej tylko z "AutoWolf GmbH" ). Wiadome jest, że w tłumaczeniu oznacza to filtr cząsteczek stałych. Patrząc na dokonany przegląd widzę tu wymianę filtrów: olejowego, powietrza i przeciwpyłkowego ( pollenfilter ). Reasumując czy w "niemcowni" również klienta nabiliby w butelkę za dodatkowe 890 euro ?? ? Jest jeszcze możliwość, że ta pozycja to po prostu cena wymiany filtru odpowietrzenia skrzyni korbowej ! Mimo wszystko po sprawdzeniu układu wydechowego jestem pewny już na 95 % , że u mnie w moim roverku jest już ten filtr.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Lip 30, 2013 01:11   

Librus napisał/a:
zajrzałem pod spód i jest tam układ wydechowy inny jak normalnie.
Tzn ? Opisz tą nienormalność, a najlepiej wstaw zdjęcie.
Librus napisał/a:
Czyli na 95 % mam filtr DPF !
a gdzie 5% jeśli jesteś tego pewien akcentując to "!" ?
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Wto Lip 30, 2013 22:49   

Zrobię fotkę jak wygląda u mnie układ wydechowy i wszystko będzie jasne.
 
 
ripek 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 44



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 13:10   

Witam
PDF y w R75 są montowane w niemczech na zamówienie. Jak ktosik w mieście mieszka w zielonej strefie to albo buli za taki system albo trza z buta po autko na koniec miasta śmigać.
Osobiście wertując internet za częściami już dwa razy trafiłem na ofertę montażu takiego filtra.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 17:16   

Znajomy mechanik mówił mi, że była u niego raz jedna 75, która miał filtr cząsteczek, więc się jednak takie musiały trafiać... Fabrycznie może nie, ale możiwe, że na potreby jakichś norma montowano filtry :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 17:57   

mieszkajac w zielonej strefie w niemczech musisz miec PDF inaczej nie mozesz do niej wjechac takze roverki moga miec montowane przerabiane uklady wydechowe
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Sie 02, 2013 18:16   

kalafior napisał/a:
musisz miec PDF inaczej nie mozesz do niej wjechac

Ja mam od Acrobat Readera :)

A tak całkiem serio, jeden z naszych kolegów ma pozwolenie na wjazd do strefy ECO u naszych zachodnich sąsiadów, ale nie zauważyłem u niego przeróbek w postaci DPFów czy innych filtrów. Mało tego - kopci jak batory na pełnym morzu ;)

Skoro do R75 można założyć silnik 1,4 16v, to czemu nie można założyć filtra cząstek stałych ;)
Ciekaw jestem czy zabieg profesjonalnego montażu obejmuje rekonfiguracje ECU czy dokładana jest osobna elektronika...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
kalafior 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 389
Skąd: lubelskie



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 18:28   

MaReK, nie podniecaj sie mala zamiana literek :mrgreen:
 
 
ripek 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 44



Wysłany: Pią Sie 02, 2013 18:45   

No literówka się może każdemu zdażyć ;)
Tym bardziej jak się w robocie w klawisze stuka , dobrze że DXFa z tego nie zrobiłem :D

Też mam znajomego który zieloną nalepkę no swojego starego landka załatwił przedstawiając słabą kopię papierów od sprintera
 
 
Librus 



Dołączył: 28 Lip 2013
Posty: 32

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 05, 2013 17:33   

Kolega "Ripek" ma rację. Filtr cząsteczek stałych w R75 montowano właścicielom w Niemczech na zamówienie. U mnie bynajmniej tak zrobiono i to bez ingerencji w elektronikę. Tylko po to aby spełniać wymogi "euro4". Koszt całej usługi to 1800 euro. Cóż jestem ciekawy jak w Niemczech sprawdzą czy spełniam euro4 czy nie spełniam. Poza tym filtrem natknąłem się jeszcze na kilka niespodzianek, ale o tym to już następnym razem. Pozdrawiam !
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] DPF- Filtr cząstek stałych do rover 75
ynst Rover serii 75, MG ZT 9 Pon Cze 09, 2014 22:42
Pingiel
Brak nowych postów [R75] Filtr cząstek stałych (parttikelfilter)
du_dzik Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Lis 06, 2008 20:55
Rowan
Brak nowych postów [R75] Usuwanie stałych błędów?
patrysgn Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Cze 13, 2008 15:33
patrysgn
Brak nowych postów [R75] Filtr odpowietrzenia korbowodu (filtr odmy)
Orint Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Maj 19, 2012 09:43
Orint
Brak nowych postów [R75] Filtr k&n
trawis25 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Mar 26, 2010 12:21
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink