Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25] Nagle zgasł i nie odpala
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25] Nagle zgasł i nie odpala
Autor Wiadomość
stig 



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 37



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 19:04   [R25] Nagle zgasł i nie odpala
Typ: IDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam mam Rovera 25 z koscia podnoszącą moc :D
Ze względów ekonomicznych i że coś tam umiem sam je wlutowałem, jakies 4mc temu, dokładnie nie wiem, no i auto do tej pory chodziło, duzo nie jezdziłem moze z 1k km, no i wczoraj jako ze auto długo pracowało na postoju wiec sie troszku zagrzało postanowiłem wystartować troszku ostrzej, w sensie strzał ze sprzegła itd no i to był błąd :evil: Jak juz wsytartowałem to auto zgasło i nie chciało odpalić, wiec hol do domu. Dzis zauważyłem ze jak kręce rozrusznikiem to z wydechu nie leci dym, a zawsze mocno kopcił. Ktoś doradzi od czego zacząc poszukiwać usterki ?
Zaglądałem do rozrządu, pasek cały :neutral: Nie wiem co robić :cry:
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 19:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
RAKU_44 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 17 Lis 2012
Posty: 235
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 19:16   

Check engine się zapala? Bo jeżeli nie to możliwe że coś z kostkami nie tak. Podstawki czy lutowane na stałe ?
Sprawdź czy pompa podaje paliwo na wtryski popuszczając jeden i kręcąc rozrusznikiem, możesz spróbować zapalić też na plaka. Jeżeli pompa podaje paliwo i ciśnienie jest odpowiednie może być to kąt wtrysku jak swego czasu miało to miejsce u mnie tyle że mi auto nie zgasło w trakcie jazdy tylko po zgaszeniu już nie reagowało.
Moja walka z tym wszystkim pod tym linkiem i przy okazji masz w środku link do szczegółowej diagnostyki pompy (7 post):
http://forum.roverki.eu/v...ghlight=#798471
 
 
stig 



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 37



Wysłany: Czw Wrz 05, 2013 20:14   

No więc tak, check sie zapala na pozycji II a jak krece rozrusznikiem to tam po jakiejś chwili gasnie wiec komp ok, kości na stałe wlutowane.

Poluzowałem wtrysk i paliwo sie ładnie lało wiec zakręciłem, i próba odpalenia z samostartem. Z samostartem łapie, nawet chodzi ale cieżko w sumie to dalej nie próbowałem bo jakos dziwnie jak juz odpalał chodził.
Wiec to pewnie sie przestawił kąt wtrysku, już z tym kiedys były problemy, bo nie chciał palić, to mechanik to przestawił to na strzał palił ale znowu nie działał pedał gazu, to znowu cofnął i teraz troszke ciezej pali ale za to działa gaz.

Gdzie moge uzyskac jakies info jak to fabrycznie powinno sie ustawić albo chociaż tak żeby było ok, bo tamten to na oko robił :lol: i chociaż z grubsza jak to sie robi

Edit

Znalazłem to ; http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=72234

tylko czy w itd jest tak samo, chodzi mi o to czy w te same strony sie opóznia i przyspiesza, no i czy przyspieszyc czy opóznić :lol:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 08:55   

stig, przeciez wypowiadaja sie tam chlopaki z iDT, jakby to dotyczyło tylko SDi to by ich tam nie było ;-) .
 
 
 
stig 



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 37



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 11:38   

W sumie masz racje, troszku tam pomajstrowałem przy tym kącie i nic :|

Sam nie odpala, jak psikne mu jakiegos dezodoranta to łapie ale nie chce chodzić, jak chodzi to tak z sekunde i gasnie, do tego strasznie klekocze i głośno.

Co mam sprawdzac dalej :cry:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 11:54   

stig, a jak paliwo z wtrysku ?? leci mocno ??
 
 
 
stig 



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 37



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 12:07   

Wtrysk poluzowałem troszku i przekreciłem z 2-3s to patrzyłem to ulane było wszystko, musze wziąć kogos do pomocy, ale wydaje mi sie paliwo jest ok.

Ogólnie przed wyjazdem tankowałem paliwo bo juz susza była, ale paliwo powinno byc ok bo inne auta jezdza na tym samym u mnie.
No i auto pracowało ok 10min na wolnych obrotach no i pózniej jechałem, zatrzymałem sie strzeliłem ze sprzegła i koniec, troszku zamieliło kołami i zdechł.

Rozrząd nie był przeze mnie wymieniany, ale pasek cały i dość napięty wiec raczej małoprawdopodobne zeby przeskoczył :oops:
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 12:21   

Nie klikaj mi tych pomógł, bo wuja pomogłem, jak Paliwo daje mocno to przynajmniej pompę możesz wykluczyc, to i tak dobra wiadomosc. Ja bym dokladniej ten kąt sprawdził, czegos do jego odczytu pewnie nie masz (w stylu Elm itp) to pozostaje znaleźc dobry warsztat od diesla z mądrym mechanikiem.
 
 
 
stig 



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 37



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 12:31   

Mam obd2 na bluetooth +telefon z aplikacją torque z tym że tam cały czas pokazuję kąt 0° nie wiem czy to wina aplikacji czy czego, R z 01r. No i kąt to chyba sie sprawdza na odpalonym tak? A odpalic za bardzo nie umiem, jak juz tak na chwile złapie te 1k obr/min to klekocze strasznie. Z tym że tylo ze wspomagaczem, sam nie odpala :|
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 12:47   

stig, to sprawdz na lapku :ok: generalnie ustawienie 2-4 stopnie i powinien sie zmieniac w czasie jazdy :ok: tyle wiem ;-)
 
 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Pią Wrz 06, 2013 14:47   

Padła pompa jak na plaku nie chce chodzić :-( paliwo ma sikać ze hej a nie tylko się łac. Powinno mgła taka pryskac.
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
stig 



Dołączył: 26 Maj 2013
Posty: 37



Wysłany: Czw Wrz 12, 2013 18:48   

Plaka nie psikam tylko dezodorant jakiś tam ale w sumie to chyba na jedno wychodzi, co do wtrysku to nie odkrecałem wtrysk tylko luzowałem tą rurke co to dochodzi do wtrysku [ tak jak to sie w starszych dieslach odpowietrzało] no i ładnie sie paliwo leje. Co mnie nie pokoi to to że strasznie klekocze jak juz załapie [ale co to za załapanie, raptem 1s pochodzi] A to na zgaszonym silniku pokaże kąt wyprzedzenia poprawy, czy to musi silnik chodzić ? I jaki program polecacie, bo zanim znajde odpowiedni co to mi pokaże to co szukam to strace cały dzień.

EDIT

Sprawdziłem rozrząd, teoretycznie sie zgadza, ale nie wiem jak pompe sprawdzic czy jest ok :sad:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [214 i] '96r Nagle zgasł podczas jazdy!
Sephiroth Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Wto Lis 10, 2009 09:23
skladak
Brak nowych postów [214si] nagle zgasł , niechce zapalić
dozowacz Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 46 Pią Lut 14, 2014 20:00
dozowacz
Brak nowych postów [R214Si] Nagle zgasł, brak eletryki i dziwne zachowania
Skwarson Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Cze 24, 2012 21:48
Skwarson
Brak nowych postów [R200] zgasł i nie odpala
Noe1122 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 11 Wto Sty 05, 2016 22:19
m166
Brak nowych postów [R200 99r]Zgasł i nie odpala.
leniek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Maj 19, 2010 21:07
ADI-mistrzu



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink