Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] 97r wymiana podświetlenia w calym kokpicie
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] 97r wymiana podświetlenia w calym kokpicie

jakie zarówki/diody??
Autor Wiadomość
themartino 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 125
Skąd: Wro71



Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 22:31   [R214] 97r wymiana podświetlenia w calym kokpicie

R214 97r
Chce wymienić podświetlenie w moim R na np niebieskie, konkretnie chodzi mi o podświetlenie
-zegarów
-guzików np. od ś.przeciwmgielnych, klimy itp
-lampki w dopsufitce
-lampki w bagażniku
-lampki w schowku

Jesli ktoś wie jakie żarówki/diody sa w poszczególnych miejscach i najlepiej gdyby podal linka (np z allegro) z taka zarowka to był bym bardzo wdzieczny za pomoc


BTW - jakie żarówki sa w bocznych kierunkach??


jeszcze jedno pytanie czy w zegarach kolor nadaja zarówki czy kolorowa folia??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 22:31   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 23:34   

themartino napisał/a:
zegarach kolor nadaja zarówki czy kolorowa folia??


wydaje mi się ze jest to kolor bursztynowy, ja przerobiłem podświetlenie na czerwono oczywiscie bez schowka, podsufitki i bagażnika, próbowałem wielu różnych żarówek ale i tak najlepszy efekt dały żarówki pomalowane lakierem do paznokci, w szczególności w podswietleniu zegarów bo tam żarówki diodowe rozpraszające były zbyt mało rozpraszające i były niedoświetlone, ja radziłbym lakierem do paznokci, jest jasno i łatwiej uzyskać intensywne podświetlenie.

[ Dodano: Pon Kwi 21, 2008 23:35 ]
A jeśli chodzi o podsufitkę to żarówka diodowa biała dała bardzo dobry efekt
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
themartino 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 17 Kwi 2008
Posty: 125
Skąd: Wro71



Wysłany: Pon Kwi 21, 2008 23:43   

a jaki to jest TYP zarówek / jak one sie nazywaja??
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 13:07   

themartino napisał/a:
a jaki to jest TYP zarówek / jak one sie nazywaja??

Pomoże ktoś koledze?
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pią Kwi 25, 2008 13:27   

Myślałem że ktoś profesjonalniej odpowie jak nie to ja coś spróbuje wymodzić.
Deska rozdzielcza 3 żarówki takie jak postojówki chyba W5W, a podświetlenie pokręteł to żarówka mniejsza wielkościowo od tej postojówkowej chyba w3w podświetlenie przycisków to podobno R3 mini (tego nie jestem pewien), w przypadku podświetlenia próbowałem żarówkami diodowymi rozpraszającymi ale za słabo rozpraszają i podświetlenie nie jest wystarczające.
Jak ktoś wie lepiej i się pomyliłem to niech mnie poprawi :wink:

[ Dodano: Pią Kwi 25, 2008 13:31 ]
Podsufitka i schowek to żarówka rurkowa taka sama jak przy podświetlaniu rejesracji i taka sama jak przy podświetleniu wnętrza w maluchu :mrgreen:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
tysszek 




Dołączył: 27 Sie 2008
Posty: 80
Skąd: Bogatynia



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 20:39   

Zna może ktoś długość żarówki w podświetleniu podsufitki?! Bo chcę sobie zamówić a na allegro jest z 3 rodzaje. Wiem że w bagażniku i nad tablicą rejestracyjną są te same:D

Będę bardzo wdzięczny za odp. Do auta nie mam jak zejść bo garaż mam ładny spacer od domu;(

Bo do podświetlenia klimy i reszty z tego rzędu zakupię te 7mm kolor czerwony bo ktoś pisał że ładnie wygląda a takiego jaki jest oryginalnie nigdzie nie ma :( link
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pon Lut 09, 2009 23:08   

36 mm :) a co do zarowek reszty dopiero byl taki temat i robilem taki ladny kolorowy opis...

i jeszcze raz to samo

R200 zarowki podswietlenia



zegary 3 sztuki typ W5W



panel nawiewu 2 sztuki typ T5
Zegarek 1 sztuka typ R5 (ta sama zarowka inny klosz)



Bagzanik 1 sztuka typ T4W



schowek, lampka kabiny typ C5W 36mm
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 12, 2009 19:59   

Ja bym chciał zrobić podświetlenie na niebiesko, tak mi radio świeci i podoba mi się ten kolorek, a ten oryginalny bursztyn jakiś taki mdły jest ;/

Ale czy da radę zrobić to w zegarach wymieniając tylko diody? Lub pomalować tak jak kolega wyżej pisał lakierem do paznokci? Jeśli tarcze są przezroczyste to myślę że powinno to wystarczyć?

Co do przycisków klimy itd to tam wiem że są malutkie diody z czerwonymi kapturkami, więc problemu nie powinno być, wymienić i powinno ładnie świecić.

A jak z resztą typu zegarek i pokrętła nawiewów bo tego jeszcze nie rozbierałem nigdy, tam też kolor dają żarówki ? :)

Ooo taki efekt bym chciał uzyskać :) http://www.roverki.pl/mod...8&orderby=dateD
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Czw Lut 12, 2009 23:35   

powiem ci tak rozebralem calego r jesli chodzi o wymianie podswietklenia na czesci...


w przelacznikach wystarczy zastosowac diody 5mm wchodza na ciasno ale jest ok :)

zegarek to jedna zarowka sciagasz ten plastik (oslone) potem 2 srubki i za zegarkiem masz zarowke , panel nawiewu odkrecasz 4 srubki 2 od strony pasazera i kierowcy od konsoli srodkowej i podciagasz ja do tylu powinna sie wysunac potem sciagasz pokretla i pod nimi 2 srubki zdejmujesz ta plastikowa oslone i masz tam 2 zarowki... z zegarami jest latwo 8 srubek i dwie kostki z kablami i to wszystko

ja mialem robic na zielono.. ale ten burszytn mocno psuje jakosc i barwe swiatla .. wiec zrobilem na czerwono i jest ok...

jesli chodzi o zastosowanie diod odradzam sa slabe i poporstu w dzien a nawet lekki zmrok to zerowy efekt... lepsza sa kolorowe zarowki... koszt jednej 2,50 (orginalne bosma)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 13:00   

Daj jakąś fotkę i pochwal się jak to wygląda z takimi żarówkami :razz:
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 19:50   

No właśnie pochwal się fotami :)

Ja właśnie wracam zrezygnowany z garażu... Kupiłem żarówki W5W niebieskie, ale jak założyłem to zegary świeciły na zielono ;/ Pomalowałem więc je lakierem do paznokci, dosyć ciemnym granatem, nic się nie zmieniło poza jeszcze słabszym światłem.. no i już myślałem że coś spaliłem bo dymek poleciał, okazało się że lakier się podsmażył :|

Jak na razie zostawiłem stare żarówki z tym że wywaliłem te kapturki, trochę jaśniej świecą.

Jestem ciekaw jakim cudem kolega dudekmis uzyskał niebieski kolor http://www.roverki.pl/mod...8&orderby=dateD ... Każdy inny kolor od czerwonego będzie miał ciężko przebić się przez te bursztynowe tarcze ;/ Jakby przezroczystych angole nie mogli zrobić :(

Nie wiem czy się zabierać za zegarek i pokrętła nawiewów, jak ma być taki sam efekt to szkoda roboty...
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 19:55   

ok potem zrobie fotki :) a jak uzyskal taki efekt juz wam mowie. raz mialem stary licznik od rovera i z tylu na tarczach jest taka jakby miala farba czy cos ze niby ma rozpraszac swiatlo a pod tym pomaranczowa warstwa... wszysto wydaje sie jakbym nie do usuniecia ale przez przypadek moja dziewczyna wylala zmywacz do paznokci na ta tylna czesc i to zeszlo z zegara i tak na probe zalozylem niebieska zarowke i wlasnie byl taki efekt. ale to tylko tak o napisalem prosze nie probowac tego w domu bo nie wiem jakie moga byc sktoki :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 13, 2009 20:15   

No właśnie tak się zastanawiałem nad tymi tarczami, że skoro one mają w sobie kolor to musi być jakaś farba czy coś w tym stylu, którą można jakoś zmyć :)

Jeśli tarcze by były przezroczyste, to wtedy można dać żarówki pod kolor i jakiś efekt uzyskać.

Jednak wolał bym usłyszeć jeszcze kilku opinii na ten temat, żeby niczego nie spierd*** ;p
 
 
 
zapal 



Pomógł: 22 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 508
Skąd: Z Google :)



Wysłany: Pią Lut 13, 2009 23:02   

zdjecia beda jutro dzis niestety juz nie mam czasu efekt bedzie taki jak na zdjeciu czyi podswietlenie nie calkiem rozprowadzone po zegarach :)
_________________
www.dvhk.eu nowe forum nowe mozliwosci :)
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Sob Lut 14, 2009 12:04   

A ja nadal czekam na jakieś wypowiedzi co do wybielania tarcz. Czy rozpuszczalnik nie zmyje czegoś więcej niż tylko tego kolorowego bursztynu?

Zapal a u Ciebie jak to wyglądało jak wylał się ten zmywacz? :)

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 22:24 ]
Zapal i co z ta obiecaną fotką??? :)
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 17:49   

Nie wiem czy już się dowiedziałeś jak uzyskać idealny, równy efekt nowe podświetlenia swoich zegarów, postanowiłem ci w jakiś sposób pomóc to znaczy na dobry początek zapraszam do lektury która rozwieje wszystkie wątpliwości.

http://www.civicklub.pl/f...read.php?t=8027
 
 
 
Korczus 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 31 Mar 2008
Posty: 438
Skąd: Leszno

Rover 200

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 18:03   

Nooo dzięki wielkie, o taką odpowiedź mi właśnie chodziło :) Po takiej operacji, dając niebieskie żarówki musi świecić na niebiesko, bo już same tarcze nie mają koloru bursztynu :)

Zegary by się dało zrobić z tego co widać. Zastanawiam się tylko jeszcze jak to wygląda jeśli chodzi o pokrętła nawiewów, przyciski klimy itd.. oraz zegarek, czy tam też taki zabieg można przeprowadzić czy może tam wystarczy sama wymiana żarówek...??

Bo jeśli nie da się np, zrobić na niebiesko zegarka czy nawiewów, to lepiej w ogóle nie ruszać bo nie będzie to ciekawie wyglądać jak jedno będzie świecić na czerwono a drugie na niebiesko...
 
 
 
camaro17 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 27 Maj 2008
Posty: 1320
Skąd: Pęgów

MG ZR

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 18:34   

Nie ma za co, nie żałuj opcji POMÓGŁ. A co do zegarka to w moim R400 wystarczyło zmienić żaróweczkę na biała diodę tak u mnie to wyszło, ale z tego co wiem to ten zegarek ma w sobie jakąś folię wstawioną i trzeba go rozebrać i po prostu to wyciągnąć. Co do oświetlenia pokręteł od nawiewów to proponuje zamontować żaróweczki szklane 1,2W malowane w całości na odpowiedni kolor np. takie
http://moto.allegro.pl/it...0_mm_tanio.html
 
 
 
marek78 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 06 Kwi 2007
Posty: 97
Skąd: Gorlice



Wysłany: Pią Lut 27, 2009 20:59   

Witam,a ja przy okazji zapytam,mianowicie-wymieniłem u siebie żarówki(niektóre)na diodowe i super tylko wynikła pewna sprawa,żarówka która oświetla wnętrze pojazdu czyli ta diodowa nie gaśnie całkiem(np.po zamknięciu drzwi)tylko się żarzy delikatnie cały czas tak że ledwie to widać,dopiero gdy wyłącznik przełącze na off gaśnie,zaznacze że przy normalnej żarówce ten efekt nie występuje.Nie wiem czego to jest wynikiem,czy czegoś zepsutego czy poprostu żarówki diodowe tak mają,może ktoś coś wie na ten temat z góry dzięki. :?:
 
 
Deamian 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 10 Lip 2008
Posty: 477
Skąd: Józefów k/Łukowa

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 27, 2009 23:49   

marek78 właśnie jest aktualny temat w tej sprawie. Wystarczyło poszukać :wink:

http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=36490
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214]Brak podświetlenia deski rozdzielczej.
bartoss2000 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Gru 18, 2012 18:07
leszczu
Brak nowych postów [R214 97'] Jak obejsc wylaczenie podswietlenia deski
chodzi o fakt samowylaczania sie podswietlenia deski i zegarow
marcin8c Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Nie Sty 24, 2010 14:22
marcin8c
Brak nowych postów [R25] Wymiana podświetlenia zapalniczki
har0 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 9 Sob Kwi 09, 2011 00:18
kamax_19
Brak nowych postów [MG ZR] Wymiana zarówki podswietlenia tarcz
j0zek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Sie 07, 2013 20:15
RAKU_44
Brak nowych postów [r214si 96r] wymiana żarówki podświetlenia pokrętła wentylat
jano07 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Wto Wrz 22, 2009 08:50
pietro



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink