Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: sTERYD
Nie Sty 05, 2014 20:14
[R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka
Autor Wiadomość
stanley89__ 



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 9

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 19:44   [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam mam problem gdy wyjmę kluczyk ze stacyjki zapalają mi się światła stopu, gdy włożę i przekręcę na pozycje I to gasną gdzie szukać problemu? od jakiegoś czasu ciasno wchodzi mi kluczyk do stacyjki ale nie wiem czy to jest z tym związane.
Proszę o porady
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Gru 20, 2013 19:44   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 19:48   

stanley89__, sprawdź czujnik położenia hamulca przy pedale pod kierownicą ;) najprawdapodobniej z nim będzie problem ;)
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
stanley89__ 



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 9

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 20, 2013 21:11   

ok zerknę jutro, tylko ze swiatła stopu działają normalnie na włączonym zapłonie, swiecą ciągle po wyjeciu kluczyka, ale sprawdzę ten czujnik
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10907
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Sob Gru 21, 2013 10:28   

prędzej coś z LSM. Po wyjęciu kluczyka nawet jak wciśniesz pedał, to światła nie powinny świecić.
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
stanley89__ 



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 9

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 15:25   

Koledzy moze ma ktoś jakiś pomys żeby obejść sie bez wizytu w warsztacie, pogrzebałem pod nogami kierowcy wszystko ok wyjąłem przłącznik świateł tyż wydaje sie być ok jedno mnie tylko zastanawia bo zdarzyło mi sie go polać płynem hydraulicznym jak wymieniałem pompke ale jak do tej pory było ok mogło coś sie przepalić od płynu?? wysłuszyłem i nic nie dało po kilku minutach STOP znowu sie zapalił jak mu sie umyśli to zgaśnie i potem znowu sie zapala nie wiem co jest;/
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Pią Gru 27, 2013 16:23   [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka

stanley89__ napisał/a:
Koledzy moze ma ktoś jakiś pomys żeby obejść sie bez wizytu w warsztacie, pogrzebałem pod nogami kierowcy wszystko ok wyjąłem przłącznik świateł tyż wydaje sie być ok jedno mnie tylko zastanawia bo zdarzyło mi sie go polać płynem hydraulicznym jak wymieniałem pompke ale jak do tej pory było ok mogło coś sie przepalić od płynu?? wysłuszyłem i nic nie dało po kilku minutach STOP znowu sie zapalił jak mu sie umyśli to zgaśnie i potem znowu sie zapala nie wiem co jest;/


Na 99,5% moduł LSM przerabiałem dokładnie to samo jakieś trzy tygodnie temu .kupiłem używkę z allegro (dokładnie taki sam tzn ,z obsługa wszystkich świateł ,halogeny itd,)wymiana banalnie prosta ,koszt 40 pln +wysyłka 18 ,stan wizualny modułu ,idealny wygląda jakby wyciągnięty z nowego auta i po problemie
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 17:13   Re: [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka

alpacino napisał/a:
Na 99,5% moduł LSM przerabiałem dokładnie to samo jakieś trzy tygodnie temu .kupiłem używkę z allegro (dokładnie taki sam tzn ,z obsługa wszystkich świateł ,halogeny itd,)wymiana banalnie prosta ,koszt 40 pln +wysyłka 18 ,stan wizualny modułu ,idealny wygląda jakby wyciągnięty z nowego auta i po problemie

Nie masz czasami Err na wyświetlaczu przebiegu dziennego? Przy wymianie modułu LSM trzeba zakodować w nim prawidłowy VIN i przebieg.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 17:35   

HarryVip, na Err pomaga wymiana frontpanelu. Ze starego uszkodzonego LSM'u w miejsce w sprawnym LSM'ie ;) choć dostrzegłem teraz dziwną rzecz. W tym temacie www.roverki.pl/zrob-to-sa...roverze-75.html autor miał korpus ze swojego R a frontpanel z obcego LSM'u. A odwrotny zabieg czyli frontpanel z R z obcym korpusem LSM'u też działa, albo to tylko zbiegi okoliczności.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 18:32   

Cytat:
Nie masz czasami Err na wyświetlaczu przebiegu dziennego? Przy wymianie modułu LSM trzeba zakodować w nim prawidłowy VIN i przebieg.

Nie w każdym przypadku. Ważny jest rocznik auta. Przebieg powyżej 300 kkm nie uaktualnia się w każdym module

MatiNitro napisał/a:
HarryVip, na Err pomaga wymiana frontpanelu. Ze starego uszkodzonego LSM'u w miejsce w sprawnym LSM'ie
.
Dane nie są zapisane we front panelu... więc nie ma to żadnego znaczenia ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 18:58   

MatiNitro napisał/a:
HarryVip, na Err pomaga wymiana frontpanelu. Ze starego uszkodzonego LSM'u w miejsce w sprawnym LSM'ie ;) choć dostrzegłem teraz dziwną rzecz. W tym temacie www.roverki.pl/zrob-to-sa...roverze-75.html autor miał korpus ze swojego R a frontpanel z obcego LSM'u. A odwrotny zabieg czyli frontpanel z R z obcym korpusem LSM'u też działa, albo to tylko zbiegi okoliczności.

Troszkę mi nie pasuje ta teoria. :)
Tak wygląda "front panel":



Nie ma tam żadnych układów pamięci. Tylko przełączniki, potencjometr, diody LED i kilka elementów dyskretnych (rezystory / diody) SMD. Nie widzę żadnego związku pomiędzy wymianą panelu przedniego a prawidłowym zapisaniem VINu i przebiegu. Robi się to troszkę inaczej. ;)
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 19:11   

HarryVip, czyli tak jak napisałem to po prostu zbieg okoliczności, gdy wymiana korpusu LSM na obcy i założenie front panelu od naszego R działa bez wyświetlania Err. Czyli albo nowy LSM zadziała bez Err albo kodowanie przebiegu i VIN'u .
 
 
 
stanley89__ 



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 9

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 20:20   

Dzięki za odzew Panowie, też mi sie tak wydaje:) kupie LSM i jak przetestuje to powiem co i jak, pozdrawiam
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Pią Gru 27, 2013 20:43   

stanley89__ napisał/a:
Dzięki za odzew Panowie, też mi sie tak wydaje:) kupie LSM i jak przetestuje to powiem co i jak, pozdrawiam

Z problemem podobnym do Twojego borykam się już jakieś dwa lata i powoli zaczynam się do niego przyzwyczajać. Stop od czasu do czasu działa jak chce. Światła się zapalają bez naciskania hamulca raz na dłużej, raz na krócej. Czasami podczas jazdy, czasami na postoju. Czasami wystarczy wyłączyć na chwilę zapłon, czasami uruchomić silnik, żeby zaczęły działać normalnie. Wymieniałem czujnik przy pedale hamulca, wymieniłem moduł LSM. Problem niestety nie ustąpił. Nie ma żadnej reguły typu temperatura, wilgotność, pora roku. Do dziś nie znalazłem przyczyny... Może Tobie się uda.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Gru 28, 2013 17:56   [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka

MatiNitro napisał/a:
HarryVip, na Err pomaga wymiana frontpanelu. Ze starego uszkodzonego LSM'u w miejsce w sprawnym LSM'ie ;) choć dostrzegłem teraz dziwną rzecz. W tym temacie www.roverki.pl/zrob-to-sa...roverze-75.html autor miał korpus ze swojego R a frontpanel z obcego LSM'u. A odwrotny zabieg czyli frontpanel z R z obcym korpusem LSM'u też działa, albo to tylko zbiegi okoliczności.

Nie,nic nie musiałem kodować ,ani cudować :lol: ,zwykła przekładka...zero błędów
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sob Gru 28, 2013 17:57   

a ktory rok auta?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
stanley89__ 



Dołączył: 31 Maj 2013
Posty: 9

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 04, 2014 08:31   

Witam dostałem wczoraj rano przesyłkę z LSM, identyczny numery jak na moim starym, przełożyłem i jak do dzisiaj jest spokój, przyznam że nerwowym okiem co jakiś czas zerkam na auto na podwórku czy aby sie nie zaświecił stop ale na szczęście jest ok:)
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Sob Sty 04, 2014 08:45   

stanley89__, a Err wyskoczył Ci na wyświetlaczu?
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Sty 04, 2014 12:58   [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka

MatiNitro napisał/a:
stanley89__, a Err wyskoczył Ci na wyświetlaczu?


Przestańcie już z tym Err-em ,wszyscy!...nic nie wyskoczyło i nie wyskoczy !! ! jeżeli założył identyczny LSM z takim jaki miał :D
Acha , i nic nie trzeba kodować !! ! ,żadnego przebiegu itp...zwykła przekładka ,jeden warunek... identyczny model LSM
Ps: przecież pisałem ,że miałem to samo ok miesiąca temu i wszystko OK
 
 
HarryVip 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 04 Sty 2010
Posty: 632
Skąd: Zakopane

MG ZT-T

Wysłany: Sob Sty 04, 2014 14:33   Re: [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka

alpacino napisał/a:
Przestańcie już z tym Err-em ,wszyscy!...nic nie wyskoczyło i nie wyskoczy !! ! jeżeli założył identyczny LSM z takim jaki miał :D
Acha , i nic nie trzeba kodować !! ! ,żadnego przebiegu itp...zwykła przekładka ,jeden warunek... identyczny model LSM
Ps: przecież pisałem ,że miałem to samo ok miesiąca temu i wszystko OK

Totalne bzdury piszesz kolego i nawet nie masz o tym pojęcia. Opamiętaj się i nie wypowiadaj jak autorytet, bo nim nie jesteś. Polecam lekturę forum w tym temacie Panie Znawco.
 
 
alpacino 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 309



Wysłany: Sob Sty 04, 2014 22:31   Re: [R75]Święcą siwatłą STOPu po wyjęciu kluczyka

HarryVip napisał/a:
alpacino napisał/a:
Przestańcie już z tym Err-em ,wszyscy!...nic nie wyskoczyło i nie wyskoczy !! ! jeżeli założył identyczny LSM z takim jaki miał :D
Acha , i nic nie trzeba kodować !! ! ,żadnego przebiegu itp...zwykła przekładka ,jeden warunek... identyczny model LSM
Ps: przecież pisałem ,że miałem to samo ok miesiąca temu i wszystko OK

Totalne bzdury piszesz kolego i nawet nie masz o tym pojęcia. Opamiętaj się i nie wypowiadaj jak autorytet, bo nim nie jesteś. Polecam lekturę forum w tym temacie Panie Znawco.


TOTALNE bzdury to Ty wypisujesz i być może znam się w tym temacie lepiej od Ciebie i sądząc po Twojej wypowiedzi to Ty tym bardziej nie jesteś znawcą :P potrafisz tylko innych krytykować? ja ten temat przerabiałem na własnej skórze i BEZ !! ! pomocy niektórych nibyfachowców z forum ,więc nie zgrywaj mądrali! :evil:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Choinka po wyjęciu wtyczki od webasto
Krzysiek15255 Rover serii 75, MG ZT 5 Sob Sty 25, 2014 14:17
sash997
Brak nowych postów [R75] Światła stopu
dzidek76 Rover serii 75, MG ZT 0 Wto Sie 13, 2013 12:00
dzidek76
Brak nowych postów [R 75] TC i ABS świecą się razem
domel101 Rover serii 75, MG ZT 33 Nie Sty 17, 2016 17:45
martinsc
Brak nowych postów [R75] Halogeny nie świecą
keda Rover serii 75, MG ZT 27 Czw Lis 29, 2018 15:14
christopher7
Brak nowych postów [75] Zalana świeca
Sejmen Rover serii 75, MG ZT 1 Czw Maj 03, 2012 14:52
rtoip69



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink