Forum Klubu ROVERki.pl :: [r75] Stukanie, brzęczenie w okolicach dachu
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r75] Stukanie, brzęczenie w okolicach dachu
Autor Wiadomość
amigojwr 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 57
Skąd: Jawor (dolnośląskie)

Rover 75

  Wysłany: Nie Mar 02, 2014 17:14   [r75] Stukanie, brzęczenie w okolicach dachu
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2001

Witam,

od jakiegoś czasu gdy jadę po dziurawych drogach (nie muszą być duże dziury) bądź kostce brukowej słyszę jakieś stukanie, brzęczenie - metaliczny odgłos. Ostatnio wyczaiłem, że drgania ustępują gdy ręką docisnę podsufitkę do dachu. Wyszedłem z auta i zacząłem stukać po dachu, faktycznie jest jedno miejsce, które wydaje te odgłosy. Te stuki są skutkiem wpadania dachu/podsufitki w rezonans.

Co radzicie? Pomyślałem o macie wygłuszającej. Jest jakieś inne wyjście jak zdjęcie podsufitki i umieszczenie wspomnianej maty między nią, a blaszany dach?

Ciężko jest rozpracować tą podsufitkę? Jak ją rozebrać? Myślałem odgiąć ją tylko z jednej strony i wsunąć matę.

Może macie jakiś inny pomysł?

pozdrawiam i dziękuję za pomoc, Maciej
_________________
R75, 2.0, V6, 150 KM, benzyna/lpg, automat, 2001r.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Mar 02, 2014 17:14   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
jpawel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Dębica

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 04, 2014 10:33   

Cześć,
podpinam się pod temat:

mam ten sam problem. Jestem po wymianie tapicerki na podsufitce, osłonach słupków przód/tył i pleckach - plastikach foteli przednich. Chcę to poskładać do kupy, ale muszę wcześniej pozbyć się brzęczenia, drżenia blachy, do której kręci się przednią lampę podsufitki.

Czy mata bitumiczna przyklejona na łączeniach pasa blachy z dachem coś pomoże? Generalnie chcę pociąć matę bitumiczną na elementy, którymi uda się wykleić całą tą listwę - pas blachy wzmacniający czoło dachu.

Jeszcze muszę przykleić na całej długości kabel idący nad podsufitką. Chcę to zrobić taśmą neoprenową - czarna piankowa taśma do wygłuszeń o szerokości 4cm. Przykleję cały kabel do podsufitki. Oryginalnie klejony był klejem na gorąco.

Czy mam dobre pomysły? Może jakieś sugestie dotyczące brzęczenia dachu, osłon słupków przednich i kokpitu na styku z przednią szybą?
_________________
Rover 75 2.0 CDT, 2000 rok
 
 
 
markozalko 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 11 Kwi 2010
Posty: 1051
Skąd: Ostrołęka



Wysłany: Wto Mar 04, 2014 10:47   

Powiem Wam coś. Jakiś czas temu miałem coś podobnego. Jak przejeżdżałem przez jakieś dziury czy małe wyboje coś wpadało w rezonans właśnei z tyłu. Wsadzałem jakies kawałki czegoś miękkiego między podsufitkę a miejsce gdzie się kończy ona i nadal to samo. Okazało się że jeden z amortyzatorów całkiem wylał i miał 27%. Byłem zdziwiony bo niecałem 20 tyś. km wcześniej je wymieniałem. Może sprawdzcie czy macie sprawne je.
 
 
MatiNitro 




Pomógł: 24 razy
Dołączył: 06 Sie 2011
Posty: 755
Skąd: Kielce

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 04, 2014 10:53   

Ja miałem brzęczenie w okolicy tylnej lampki. Wyjąłem lampkę i między podsufitkę a dach w kilku miejscach włożyłem kawałki pianki/gąbki tak aby usztywnić wszystko i od tamtej pory mam spokój.
_________________
BluebeRRRrrry 75 2.0 CDTi AUTOMAT
 
 
 
jpawel 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 76
Skąd: Dębica

Rover 75

Wysłany: Wto Mar 04, 2014 12:23   

Wszystko mam sprawne, zawieszenie igła, przód wymieniony 2 dni temu, poducha "8" zrobiona, nic nie drży i nie brzęczy prócz tej podsufitki i na styku szyby z kokpitem. Nakleje bitum na blache dachu i fini.
_________________
Rover 75 2.0 CDT, 2000 rok
 
 
 
amigojwr 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2012
Posty: 57
Skąd: Jawor (dolnośląskie)

Rover 75

Wysłany: Sro Mar 12, 2014 13:43   

MatiNitro napisał/a:
Ja miałem brzęczenie w okolicy tylnej lampki. Wyjąłem lampkę i między podsufitkę a dach w kilku miejscach włożyłem kawałki pianki/gąbki tak aby usztywnić wszystko i od tamtej pory mam spokój.


U mnie w tej części co u Ciebie dobiega stukanie, nawet jak z zewnątrz pukam w dach to właśnie w tym jednym miejscu (okolice tylnej lampki) słychać ten dziwny dźwięk. Może faktycznie lepszym pomysłem od ściągania całej podsufitki będzie wyciągnięcie lampki i włożenie przez ta dziurę czegoś pomiędzy podsufitkę, a blaszany dach. Tak zrobię w pierwszej kolejności, gdy to nie pomoże ściągnę podsufitkę.

Jak się uporam z problemem dam znać.
Dzięki wszystkim za odpowiedzi w tym temacie.

[ Dodano: Sro Mar 12, 2014 13:43 ]
Włożenie kawałków maty przez wnękę po tylnej lampce na podsufitce nie pomogło, wiedziałem, że czeka mnie ściąganie podsufitki. Co się okazało? Środkowa poprzeczna belka dachu była odklejona i luźno latała. Po przyklejeniu jej problem ustąpił. Dzieki jeszcze raz za pomoc, pozdrawiam, Maciej.
_________________
R75, 2.0, V6, 150 KM, benzyna/lpg, automat, 2001r.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Stukanie na wybojach i stukanie przy cofaniu!!!
e-rutex Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Lut 03, 2016 09:39
estern
Brak nowych postów [MG ZT] Brzęczenie nad schowkiem
j0zek Rover serii 75, MG ZT 11 Czw Mar 05, 2015 15:19
j0zek
Brak nowych postów [R75] Denerwujące brzęczenie
menior Rover serii 75, MG ZT 20 Nie Cze 24, 2012 10:58
haszczyc
Brak nowych postów [MG ZT 190] wydech i jego brzęczenie
wingregor Rover serii 75, MG ZT 0 Sro Paź 08, 2014 19:53
wingregor
Brak nowych postów [R75] Proszę pomóżcie! Brzęczenie.
RaD256 Rover serii 75, MG ZT 54 Wto Kwi 27, 2010 08:09
Uglyboy



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink