Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214] Głośniczki przód
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214] Głośniczki przód
Autor Wiadomość
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 23:09   [R214] Głośniczki przód

Witajcie. Już od dłuższego czasu myślę o zakupie jakichś głośniczków do mojego roverka. Fabryczne (chyba takie teraz mam) niestety grają fatalnie, nieczysto i generalnie już się do niczego nie nadają.
Czytałem trochę na forum i w internecie no i znalazłem, że należy:
- kupić zestaw odseparowany,
- dystanse,
- wyciszyć drzwi.
Nie zamierzam bawić się w modelowanie obudowy dla tweeterów w słupkach, myślę że wystarczy jak umieszczę je w tym "fabrycznym" dla rovera miejscu, przy klamkach.
Zauważyłem, że najczęściej polecane są te głośniki:
http://allegro.pl/hertz-d...4106461914.html

No nie powiem, żeby były jakieś arcydrogie, ale jak duża będzie różnica w jakości między nimi, a czymś takim:
Klik 1
Klik 2
Klik 3
Klik 4

Głośniki chcę podłączyć bezpośrednio pod radio, bez wzmacniacza.

[ Dodano: Sob Kwi 05, 2014 23:09 ]
Odświeżam, pomóżcie proszę, bo chciałbym w najbliższym tygodniu kupić głośniczki.
Jeszcze ważna sprawa, o której nie wspomniałem - mam kiepskiej jakości radio (Denver), ale podłączałem na próbę radyjko znajomego JVC (z pewnością lepsze od tego którego ja posiadam no i co tu dużo mówić droższego nie byłbym w stanie zakupić) i różnicy praktycznie nie było.
Przymierzam się do tych hertzy, tylko czy one na pewno pod samym radiem dadzą radę?
I na jakie tony są nastawione, tzn. nie zależy mi na basie, wolałbym raczej by dźwięk był czysty (rock).
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Kwi 05, 2014 23:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
frydrys 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 316
Skąd: Włocławek



Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 22:20   

Jak masz radio kiepskie to po co Ci dobre głośniki, ja osobiście polecam głośniki pioneera. Nie musisz inwestować w nowe ja skompletowałem do siebie używki w przyzwoitej cenie.
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Nie Kwi 06, 2014 23:31   

No niby tak, ale kto wie może w przyszłości zakupię jakieś lepsze radio :P
Zamówiłem już te Hertzy, mam nadzieję, że się sprawdzą, w tygodniu wyciszę drzwi, podłączę to i dam znać jak działa.
 
 
group1320 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 25 Lis 2010
Posty: 182
Skąd: Tarnów

Rover 200

Wysłany: Pon Kwi 07, 2014 13:28   

Niestety podstawą jest radio. Miałem kiedyś jakieś Magnaty i pod starym radiem grał kiepsko a kumpel podpiął swoje i inna bajka. DSK tata ma u siebie z wygłuszonymi drzwiami i grają przyzwoicie. Ale nie zdziw się jeśli podepniesz wszystko a tu kicha i nawet lekkiego basu nie usłyszysz.
 
 
nitek44
[Usunięty]






Wysłany: Sob Kwi 12, 2014 20:42   

Eh jestem w trakcie robienia tego wszystkiego, głośniki już mam, podłączyłem na próbę (ale tylko z jednej strony, drugiej jeszcze nie rozkręciłem) i daje radę :)
Mam nadzieję, że jak podłączę drugi to radio nadal będzie mieć wystarczająco dużo mocy.

[ Dodano: Sob Kwi 12, 2014 20:42 ]
Zrobiłem całość i na szczęście zestaw gra bardzo dobrze ;)
Żeby radio (Denver CAU-410) przestało wyrabiać z mocą musiałbym podgłośnić to na tyle mocno, że nie idzie wytrzymać w środku auta. Generalnie jakość jest naprawdę dobra i mogę śmiało polecić te głośniki.
Do wyciszania użyłem taśmy dekarskiej Soudal 10mx10cm niestety tylko jednej rolki na parę drzwi, ale to dlatego że tą stronę od środka auta wykleiłem czymś innym - folią bąbelkową obustronnie pokrytą folią aluminiową. Nie wiem jakie są tego właściwości akustyczne, ale z pewnością nie chłonie wilgoci. No i mimo tego, że wydaje się być szeleszcząca, to jednak po złożeniu nie słychać jej :)
Boczek od środka wykleiłem filcem. Zdjęcia:

 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Jakie głośniczki seryjne w R416si ??
coona Car-audio, nawigacje, radia CB 10 Nie Maj 13, 2007 20:09
UncleAllEvil
Brak nowych postów [R214] Głosniki - przód
wlodi893 Car-audio, nawigacje, radia CB 21 Sro Lut 09, 2011 15:14
Shrekinho90
Brak nowych postów [R214] Głośniki - przód
Cris Car-audio, nawigacje, radia CB 14 Nie Mar 13, 2011 03:54
Cris
Brak nowych postów R214-Montaz glosnikow na przod - jakie i gdzie?
DIL Car-audio, nawigacje, radia CB 3 Czw Lip 03, 2008 12:22
lodowa
Brak nowych postów [r45] Głośniki przód
damianz11 Car-audio, nawigacje, radia CB 4 Nie Kwi 04, 2010 15:04
damianz11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink