Forum Klubu ROVERki.pl :: [414i] Głośna praca silnika i drgania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[414i] Głośna praca silnika i drgania
Autor Wiadomość
Ari 



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 23



Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 20:45   [414i] Głośna praca silnika i drgania
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1998

Miałem ostatnio problemy z Roverem. Po nagrzaniu w różnych sytuacjach (jak się zatrzymywałem, jak ruszałem, jak zaczynałem wciskać gaz i jak za mocno wcisnąłem gaz) najpierw drgał, a po ok. miesiącu zaczął gasnąć.

Pojechałem do warsztatu. Stwierdzili, że to pompa paliwa i nie umieli załatwić nowej. W końcu pojechałem więc do dobrego warsztatu. Okazało się, że rzeczywiście pompa paliwa dawała za małe ciśnienia, ale głównym powodem były kable zapłonowe, które jeszcze w tym samochodzie nie były wymieniane (co podobno się prawie nie zdarza, żeby kable wytrzymały 16 lat). Po wymianie kabli i pompy wszystko wyglądało w miarę dobrze, jednak silnik trochę drgał i głośniej pracował.

Następnego dnia drganie się nasiliło i tak już zostało. Dźwięk silniki to jest taki terkot, mi się kojarzy z bardzo starymi samochodami. Wcześniej, przed naprawą takiego dźwięku nie było.

Mechanik, oprócz kabli i pompy stwierdził też, że trzeba wymienić uszczelkę pod głowicą, co kosztuje prawie 1500 zł, bo olej się miesza z płynem chłodniczym oraz że niedługo sprzęgło do naprawy. Dolał mi też trochę wody do zbiornika z płynem chłodniczym, wg mnie jest teraz za dużo, a wcześniej nie ubywało, ale ja się na tym nie znam.

Czy takie objawy mogą występować po wymienianie kabli/pompy, albo z usterek, których jeszcze nie naprawiłem? Jak poważne są to sprawy i czy w takim stanie mogę nim jeździć? Planowałem pojechać niedługo w trasę ok 500km, ale trochę zaczynam się bać tego.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 20:45   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dawid257 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 141



Wysłany: Sro Kwi 09, 2014 22:21   

zacznijmy od tego że jak masz uszczelke pod głowicą do roboty i miesza Ci już płyn z olejem to ja bym nigdzie nie jeździł żeby nie przegrzać głowicy i innych elementów więc może najpierw zacznij od tego. a koszta to nie są wcale takie duże ja ostatnio zmieniałem u siebie to mi wyszło kolo 700zł chyba ale olej 150 i cos tam jeszcze a tak to uszczelka 120zł dobra FAI uszczelniacze wałków 60 zł pod pokrywe 30 i pod kolektory obie ze 30 i tyle wystarczy i do tego planowanie i szczelność głowicy 100zł


a robota to już zależy czy samemu czy warsztat

a to klekotanie to może popychacze zaworów Ci klepią
 
 
 
Ari 



Dołączył: 25 Lis 2012
Posty: 23



Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 01:31   

Gdyby nie to, że miałem właśnie wymienione kable zapłonowe powiedziałbym, że jeden nie łączy praktycznie. Jest to możliwe? Moc jednak spadła i trzęsie silnikiem tak, jakby był na niskich obrotach.
 
 
dawid257 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 19 Sty 2013
Posty: 141



Wysłany: Pią Kwi 11, 2014 08:38   

może ci nie chodzi na wszystkie cylindry poprostu i dlatego tak trzepie silnikiem i nie ma mocy. sprawdz czy każda świeca chodzi i czy na kazdym kablu jest iskra
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R 400] - Głośna praca Silnika
Mocniak Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 5 Pon Lis 17, 2014 13:32
Arhi
Brak nowych postów [R45] Głośna praca silnika :/
Ameba Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Wrz 13, 2007 15:48
Ameba
Brak nowych postów [R45] Głośna praca silnika.
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Lip 25, 2008 23:38
Brt
Brak nowych postów [R45] - głośna praca silnika (diesel).
damianz11 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 22 Nie Maj 01, 2011 19:40
damianz11
Brak nowych postów [R416] Głośna praca silnika
wiktorio0001 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Maj 02, 2007 19:51
krzych1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink