Forum Klubu ROVERki.pl :: [r200 sdi] Check engine
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r200 sdi] Check engine
Autor Wiadomość
lgronek 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 8



Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 18:07   [r200 sdi] Check engine
Typ: SDi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1998

Witam po ostatnich naprawach myślałem że trochę czasu minie do następnej awarii lecz widać długo się nie nacieszyłem mój problem nie potrafiło zdiagnozować 4 warsztaty gdyż każdy ma inne koncepcje co dla mnie jest oznaką że albo tylko jeden zna się na rzeczy albo takich fachowców to ... :)

A więc do rzeczy problemy jakie występują :
Autko zaczęło znowu posiadać wycieki z okolic rozrządu i po prawej i po lewej jest mokro i pokapuje na ziemie trochu oleju.
Następna sprawa nie dość że głośność pracy wzrosła strasznie to autko trzęsie się jak by zaraz miało wylecieć w powietrze i przy jeździe i na postoju trzęsie się wszystko. Kierownica drży że jest to widoczne z daleka pedały też skrzynia także.
Następne to przy jeździe jaki i na postoju na "luzie" gdy przytrzymam gaz chwile na jednakowej prędkości włącza sie cheack engine silnika i auto przechodzi w stan awaryjny gaśnie dopiero gdy puszczę nogę z gazu nie ma znaczenia prędkość włącza się zawsze gdy chwilę jadę ze stałą prędkością (wachania 5km w dół górę nie robią różnicy)
Następna dziwna sprawa to to że nie mogę podpiąć go pod kompa na stacji gdyż sprawdzałem na 7 różnych komputerach i ciągle odmowa tzn brak komunikacji z komputerem silnika :(

Zastanawiające jest to że autko nie ma mocy trochę jakby więcej pali i nie dość że silnik zamulony to jeszcze wali w aucie wszystko jakbym czołgiem jechał.

Podpowiem że zawieszenie i układ kierowniczy koła (felgi i opony nowe) bez żadnych zarzutów 0 luzów zbieżność super koła wyważone solidnie sprawdzone wszystkie elementy (olej filtry nowe rozrząd i układ wydechowy także nowe) zawieszenie silnika i skrzyni też nowe wszystkie poduszki i łapy nowe . wszystkie naprawy były robione przez doświadczonych mechaników (ojciec i wujek mechanicy z 25-letnim stażem w zawodzie i oni też rozkładają ręce) tyle że to na moje oko wygląda na sprawy z elektromechaniki a nie mechaniki wiec ich nie winie :)

Więc moje pytanie co robić skoro nawet dobrzy elektrycy i mechanicy oglądali każdy twierdzi że to są nienormalne zachowania ale nie maja pojęcia od czego to się bierze (i nie naciągając na koszta są zieloni od czego się zabrać bo jedno zaprzecza drugiemu)
Może ktoś z was posiadał takie problemy napiszę jeszcze co zrobione zostało w aucie przez ostatnie 3 miesiące :
Wymieniony rozrząd
naprawione zawieszenie
naprawione zawieszenie silnika i skrzyni
wymienione przewody i rury od turba intercoolera wspomagania chłodnicy itp
wymieniona uszczelka miski wraz z olejem i filtrami
wymieniony czujnik cofania skrzyni biegów
wymienione koła (opony i felgi + śruby wszystko nowe)
Wymieniony układ wydechowy całość orginalne nowe


Nie wiem co dalej jeżeli nie znajdę rozwiązania auto na sprzedaż i po problemie gdyż to jużnie jest brak chęci ale brak pomysłu co dalej :(
Ostatnio zmieniony przez Adrian Wto Kwi 29, 2014 06:50, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 25, 2014 18:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 00:00   

Tryb awaryjny auta? Pierwsze słyszę ale nie zaprzeczam.
Sonda lambda sprawna? Autem trzęsie bo może nie pali na wszystkie cylindry?
Rozrząd poprawnie ustawiony?
Wyeliminuj wycieki.
Check Engine koniecznie trzeba sprawdzić. Próbuj dalej. Może kabel masz niewłaściwy i nie ma komunikacji? Albo sterownik padł? Niestety trzeba to wszystko posprawdzać i metodą eliminacji dojść do niesprawnego podzespołu lub elementu.
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Sabz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 08:54   

lgronek, do tego można jeszcze profilaktycznie kable na pompie sprawdzić. Chyba rzeczywiście drogą eliminacji trzeba iść.

NoPE, Jest coś takiego jak tryb awaryjny :razz:
_________________
A driver don't pick the car. The car'll pick the driver.
It's a mystical bond between man and machine...
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sob Kwi 26, 2014 17:14   

NoPE napisał/a:
Sonda lambda sprawna?
:lol:
pewnie juz to zrobiles, ale profilaktycznie zapytam: wyblyskales błędy sobie żeby zobaczyc co komp na to :?:
 
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 15:37   

bociannielot napisał/a:
wyblyskales błędy sobie żeby zobaczyc co komp na to

:hmm:
problem mnie nie dotyczy tylko lgronka ale o so hosi?
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 15:40   

NoPE napisał/a:
problem mnie nie dotyczy tylko lgronka ale o so hosi?

Chodzi o to, że diesel nie ma sondy lambda, a ty kazałeś ją sprawdzić :lol:
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Nie Kwi 27, 2014 20:35   

:oops:
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
lgronek 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 8



Wysłany: Pon Kwi 28, 2014 23:52   

sabzu generalnie mieszkasz nie tak daleko ode mnie i mogłbym podjechać w któryś dzionek to sam rzucisz okiem na te dziwaczne problemy na które nie zna odpowiedzi już nie jeden mechanik :) ja jestem szczerze to słabiutki w sprawy związane z mechaniką ale mam doświadczonych ludzi za sobą :) jak to ojciec stwierdził chciałeś alfe kupiłeś teraz rover :) wiec jak wyskrobiesz któregoś dnia chwilę daj znaka wcześniej a auto teraz jest jeszcze sprawdzane pod względem elektryki zobaczymy co ci panowie powiedzą :) jak coś ciekawego się dowiem od tych elektryków to zdam sprawozdanie :)
 
 
Sabz 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2012
Posty: 299
Skąd: Szklarska Poręba

Rover 200

Wysłany: Wto Kwi 29, 2014 09:36   

lgronek, Szczerze Ci powiem, że ja również nie jestem jakimś specem, chociaż mógłbym popatrzeć. A tak w ogóle, to najbliżej Ciebie mieszka tronsek :wink: Możemy wszyscy razem się umówić
_________________
A driver don't pick the car. The car'll pick the driver.
It's a mystical bond between man and machine...
 
 
 
lgronek 



Dołączył: 02 Mar 2014
Posty: 8



Wysłany: Czw Maj 01, 2014 22:32   

Nie ma problemu ja codziennie od godziny 16 jestem wolny wiec dostosuje sie do was jeżeli chodzi o dzien i miejsce spotkania . Dodam ze udali mi sie sprawdzić bledy i jedynie co jest to brak pamięci eprom czy jakoś tak bo ktoś kiedyś nieudolnie usowal imobilaizer ale jak to powiedzieli to nie ma wplywu na objawy które posiadam i problem leży jedynie po stronie mechanicznej i jak pisalem jest to zagadka ;) wiec wracajac do tematu pisać pw jak macie czas i checi rzucić okiem na ta niewiadoma ja jestem do dyspozycji tak jak pisalem na początku .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200 1.4 98r ] kontrolka check engine
zapal Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 12 Nie Maj 10, 2009 17:45
pablomontoya
Brak nowych postów [R200] Swiecący Check Engine
thansen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 4 Czw Lut 09, 2012 10:00
thansen
Brak nowych postów [R200] Wkurzający CHECK ENGINE
thansen Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Nie Lip 24, 2011 21:44
karolkos
Brak nowych postów [r200 2,0 sdi 99r] check engine, brak mocy
kipy Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 1 Pon Lut 23, 2009 14:11
Brt



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink