Forum Klubu ROVERki.pl :: [Rover 45] Problem z nowym sprzęgłem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[Rover 45] Problem z nowym sprzęgłem
Autor Wiadomość
Marcin92 



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 3



Wysłany: Sro Sie 27, 2014 16:16   [Rover 45] Problem z nowym sprzęgłem
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 2000

Cześć. Mam problem ze sprzęgłem. Otóż po wymianie kompletnego sprzęgła podczas ruszania występuje drżenie oraz przy hamowaniu silnikiem podczas puszczania pedału sprzęgła. Sprzęgło wymieniał mi mechanik i wydaje mi się, że go nie odpowietrzył.

Pytanie:

Jak krok po kroku odpowietrzyć sprzęgło. Czytałem różne posty jednak i tak nie wiem od czego zacząć.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sie 27, 2014 16:16   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
sasza 



Dołączył: 16 Mar 2012
Posty: 15
Skąd: Turek



Wysłany: Sro Sie 27, 2014 18:55   

Odkrecasz obudowe filtra powietrza aby dostac sie do wysprzeglika. To taka czarna plastikowa rurka z jednej strony z wezykiem a z drugiej z metalowym bolcem wychodzacym z tej rurki. Wyjmujesz plastikowe zabezpieczenie trzymajace wysprzeglik i wyjmujesz sam wysprzeglik. Nastepnie odkrecasz obudowe bezpieczników znajdujaca sie po stronie kierowcy pod maska koło szyby. Pod ta obudowa znajduje sie pompka sprzegła ze zbiorniczkiem płynu. Odkrywasz korek od tego zbiorniczka bierzesz w reke wysprzeglik i wciskasz w niego ten metalowy bolec aby wypompowac z niego płyn i potem powoli zasysasz. Obserwujesz w tym czasie zbiorniczek z płynem czy wydobywaja sie z niego bąbelki powietrza. Jesli po kilku wcisnieciach nie zauwazysz bąbelków oznacza to ze jest juz odpowietrzone.
 
 
Marcin92 



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 3



Wysłany: Pią Sie 29, 2014 12:56   

Postanowiłem zabrać się dzisiaj do roboty. Jednak napotkałem problem z wysprzęglikiem. Nie mam pojęcia jak go zdemontować, a nie chce go uszkodzić.
 
 
Adrian 
Moderator



Pomógł: 227 razy
Dołączył: 30 Gru 2007
Posty: 2726
Skąd: Ząbki

Rover 400

Wysłany: Sob Sie 30, 2014 11:01   

Chcesz go odłączyć od pompki sprzęgła w miejscu w którym znajduje się ta złączka?
 
 
 
Marcin92 



Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 3



Wysłany: Sob Sie 30, 2014 11:37   

Wysprzęglik wyjęty. Teraz napotkał mnie problem przy montażu. Wysprzęglik nie wychodzi dość mocno by wcisnąć łapę od sprzęgła. Pojechałem dzisiaj do mechanika , żeby pod ciśnieniem wyjąć tłoczek. Przesmarował, oczyścił i zobaczymy jak to wyjdzie. Pytanie, na ile "tłoczek" wysprzęglika powinien wychodzić poza jego obudowę i czy w ogóle powinien wystawać ?


Nowe wieści. Próbowałem odpowietrzyć na zasadzie:

-wlałem płyn do kubeczka
-zanurzyłem do niego wysprzęglik i zrobiłem na zasadzie działania strzykawki
-zanurzyłem przewód od pompki sprzęgła
-znajomy zaczął podnosić i mocniej wciskać pedał sprzęgła (tutaj zaczęły pojawiać się bąbelki)

Edit:
Wysprzęglik zaczął delikatni wciskać łapę sprzęgła, jednak i tak za mało. Podłożyłem pod metalowy bolec gumkę, aby ten bardziej odpychał łapę. Wygląda na to jak by sprężynka była za krótka, nie wiem jak to możliwe ale tak to wygląda. Przy pierwszym demontażu wysprzęglika i próbie odpowietrzenia oraz przy złożeniu wszystkiego do kupy biegi mogłem wrzucać bez wciśniętego sprzęgłą. Za to teraz sam wysprzęglik przestał prawidłowo pracować. Ręce opadają :sad:
 
 
Strike 



Dołączył: 21 Sty 2013
Posty: 15



Wysłany: Pią Wrz 05, 2014 14:47   

Czasami okazuje się, że po wymianie sprzęgła wychodzi uszkodzony siłownik.

Spróbuj go wymienić na nowy, może to coś zmieni.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: [Rover 400/45/MG ZS] Artykuły, z którymi warto się zapoznać
kasjopea Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Lut 18, 2011 21:07
kasjopea
Brak nowych postów [Rover 45] Problem ze sprzęgłem.
Barti Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Pią Lut 25, 2011 22:09
Jugol
Brak nowych postów [Rover 45] Problem ze sprzęgłem
luk7 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Wto Kwi 26, 2016 22:38
sTERYD
Brak nowych postów [Rover 400] Problem ze sprzęgłem.
Matelusz Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Sob Wrz 03, 2016 14:53
Matelusz
Brak nowych postów [Rover 45 '00 1,4 16V] Problem ze sprzęgłem
litwin Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Pon Cze 07, 2010 17:57
greg-si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink