Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Miękka stacyjka. Nie kręci rozrusznikiem.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Miękka stacyjka. Nie kręci rozrusznikiem.
Autor Wiadomość
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Sro Maj 21, 2014 20:09   [R400] Miękka stacyjka. Nie kręci rozrusznikiem.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.6 Rok produkcji: 1998

Witam :)

Mam taki nietypowy problem. Otóż dzisiaj chcąc uruchomić silnik zostałem przywitany jakąś usterką.

Problem jest następujący.

Idę do samochodu. Otwieram drzwi normalnie z pilota. Wsiadam do samochodu. Przekręcam kluczyk w pozycję I następnie II. Słychać chyba grzanie świec ( niech mnie ktoś poprawi jak się mylę) radio się włączyło, szybki sobie otworzyłem. Kręcę kluczyk w pozycje III i ZONK. Miękka stacyjka, która nie stawia żadnego oporu. Nawet rozrusznikiem nie zakręciło. Kilka razy otwieranie i zamykanie samochodu, przeczyszczenie klemy. Nic. Otworzyłem samochód odszedłem kilkanaście metrów, aby pilot stracił łączność z komputerem. Wsiadam, kręcę i immo blokuje rozrusznik. Słychać tylko ten dźwięk. Nacisnąłem pilota. Dźwięk zniknął, ale stacyjka nadal miękka. Zamknąłem samochód i poszedłem zdenerwowany na piwko. Po 20 minutach przychodzę wkładam kluczyć, samochód odpala. Po 40 minutach to samo. Nie ryzykowałem wyjazdu i odstawiłem samochód do serwisu. Powiedzcie, co może być przyczyna takiego zachowania? Rozrusznik regenerowany jakieś 6 miesięcy temu. Akumulator nowy.
Dzięki za pomoc

[ Dodano: Sro Maj 21, 2014 20:09 ]
Dostałem telefon z serwisu. Posprawdzali ładowanie, wiązki , rozrusznik i nic nie znaleźli i nie wiedzą za co się zabrać. Być może że immo zablokował na jakiś czas. Czy jest to możliwe? Co jeszcze sprawdzić?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Maj 21, 2014 20:09   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
frydrys 



Pomógł: 6 razy
Dołączył: 22 Lip 2011
Posty: 316
Skąd: Włocławek



Wysłany: Czw Maj 22, 2014 20:18   

wd 40 i pryśnij w skrzynke bezpieczników pod maską - miałem podobny objaw i od 3 lat mam spokój po takim zabiegu :razz:
 
 
fredii 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 30 Gru 2011
Posty: 363

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 22, 2014 22:03   

frydrys napisał/a:
wd 40 i pryśnij w skrzynke bezpieczników pod maską - miałem podobny objaw i od 3 lat mam spokój po takim zabiegu :razz:


No widzisz. Za późno wszedłeś :cry: na forum i w serwisie niby naprawili usterkę gdyż przeczyścili bezpieczniki i jakieś tam styki pod stacyjką i koło komputera pod maską. Samochód odpala, ale wyniknął następny problem. Otóż dotychczas, gdy zamykałem samochód z pilota od razu 3 razy migały światła i kierunkowskazy. Teraz, gdy zamknę światła migają z kilkusekundowym opóźnieniem. I teraz następna ciekawostka. Gdy otworzę drzwi z pilota, ale nie otworzę ich fizycznie i powtórnie zamknę z pilota światła zamigają od razu. Natomiast, gdy otworzę drzwi fizycznie i zamknę, po czym nacisnę zamykanie na pilocie znowu muszę odczekać kilka sekund na miganie świateł. Zauważyłem tez, że po serwisowaniu podczas otwierania drzwi na desce rozdzielczej świeci się kontrolka drzwi oraz bagażnika. Gdy zamknę drzwi obie kontrolki gasną. Powiedzcie mi czy mogli coś źle podłączyć? Gdzie szukać przyczyny? Krańcówki przeczyściłem, ale nic to nie pomogło. Mechanicy musieli coś źle wpiąć. Możliwe, że przez to światła migają z opóźnieniem?

[ Dodano: Czw Maj 22, 2014 22:03 ]
Teraz zauważyłem, że jest brak podświetlenia bagażnika. Nie świeci się też lampka wewnątrz na podsufitce. Nie podświetla się stacyjka. Dioda immo na drzwiach obok rygla się nie świeci. Otwieram drzwi to na desce rozdzielczej świeci się równomiernie kontrolka drzwi i bagażnika. Kurna, co jest? Co oni spierniczyli?

Prosiłbym kogoś miłego i uczynnego o schemat bezpieczników pod kierownicą. Może tam coś nie styka albo źle podpięli? Możliwe czy nie?
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Miękka stacyjka. Nie odpalił.
fredii Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Czw Sie 08, 2013 23:59
fredii
Brak nowych postów [R400]Nie kręci rozrusznikiem
shilus82 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sro Lut 09, 2011 21:07
shilus82
Brak nowych postów [r 400 2.0 Di '99] kręci rozrusznikiem, nie zapala
GG Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 7 Sob Paź 09, 2010 10:35
tronsek
Brak nowych postów [R420] Kręci rozrusznikiem ale nie odapala
UncleAllEvil Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lut 21, 2012 19:13
UncleAllEvil
Brak nowych postów [R416] Problem z rozrusznikiem. Nie kręci.
banerRSP Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pon Gru 24, 2012 18:28
banerRSP



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink