Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Zakleszczony bieg + sprzęgło
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Zakleszczony bieg + sprzęgło
Autor Wiadomość
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



  Wysłany: Sob Sie 16, 2014 11:25   [R75] Zakleszczony bieg + sprzęgło
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

To znowu ja i móje awaryjny ROVER... Jadąc po mieście pedał sprzęgła mi się "kończył" zjechałem na pobocze żeby podejżeć ile płynu w zbiorniczku i sucho. Nie mając narzędzi myśle dojade wrzucam wsteczny cofam i jak wrzucałem 1 pedał wpadł do końca a ja zostałem na środku drogi bez sprzegłą i z wrzuconą 1.. Co gorsze 1 chyba się zakleszczyła bo nie moge jej do dziś wyrzucić. Bez sprzęgła odpaliłem auto z wrzuconym 1 biegiem ze stacyjki żeby jakoś zjechać z drogi i tak po metrze po metrze aż się rozbujał i na 1 dojechałem do domu.
Problem mam taki bo sprzegło odpowietrzyłem wydaje się że chodzi ale biegu już nie moge w żaden sposób wyrzucić, jak naładuje akumulator spróbuje odpalić na wciśniętym sprzęgle, jak nie załapie klops bo zostanie mi chyba laweta.
Wiecie co mogło sie rozwalić tym razem bo nie wiem jak koszty szacować..
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Sie 16, 2014 11:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pazdzi0h 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Wrz 2011
Posty: 226
Skąd: Bełchatów



Wysłany: Sob Sie 16, 2014 12:27   

wysprzęglik? płyn mógł uciec przez wysprzęglik, podnieś auto do góry i zobacz czy na łączeniu skrzyni z silnikiem jest mokro
_________________
"bo gdybym zginął to opiekuj się moją rodziną..."
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Sob Sie 16, 2014 14:24   

No tak jest mokro i tez obstawiałem wysprzęglik, właśnie odpowietrzyłem układ zalałem do pełna płynem odpaliłem z wciśniętym sprzęgłem i nie "ciągnie" sęk w tym że bie nie chce wyjść;/
Co mogło pojść?? Skrzynia sie może tak zkleszczyć czy to jakieś inne ustrojstwo;/
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
zacekpl 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 14 Mar 2013
Posty: 314



Wysłany: Nie Sie 17, 2014 11:32   

Musi stać na tym biegu, że nie chce wyskoczyć. Trzeba popychać lekko auto, to bieg sie odkleszczy. Albo jak bedzie sam to podnieś przednie koło i spróbuj wtedy. Może chociaz wtedy dasz rade zaholować go, a nie bulić za lawetę.
_________________
Silniki K-Series-naprawy, modyfikacje- VVC również. info pw.
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 17, 2014 17:16   

spróbuj poszarpać za zewnętrzny mechanizm (dźwignie) zmiany biegów na skrzyni, pod akumulatorem, do których idą cięgna.
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Wto Sie 19, 2014 17:21   

Próbowałem ale nie mogłem zbytnio wyczić które to są a boje się coś do końca urwać;/
Mechanik umówiony na poniedziałek za tydzien dopiero ale masakra;//
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
Fiedia 



Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 15



Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 09:36   wysprzeglik rover 75

Witam
Wymienialem wysprzeglik ostatnio, wszystko niby było zrobione ok, płyn zalany odpowietrzone sprzeglo, biegi pieknie wchodzaiły itd.Zrobiłem może niecałe 100km i było wszystko ok. Wrocilem z urlopu (nie jechalem roverem) jakie było moje zdziwinie, ze dzis rover odpalil, odrazu bieg mi sie zakleszczyl, leje sie z wysprzeglika ciurkiem, plama pod laczeniem silnika i skrzyni. I teraz moje pytanie czy to wina wysprzeglika, firmy maxgear czy to mechanicy cos zle zalozyli?
Oczywiscie na wysprzeglik mam gwarancje , teraz sam nie wiem co mam z tym wszystkim zrobic
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 09:58   

trzeba było kupić Luk-a bądź AP a nie jakieś tanie dziadostwo, na tym się nie oszczędza, bo się traci dwa razy. Sprawdziłeś łączenie wysprzęglika z pompką? Próbowałeś odpowietrzyć układ i wbić bieg?
 
 
Fiedia 



Dołączył: 15 Gru 2012
Posty: 15



Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 11:04   

Moj blad ze kupilem takie badziewie, teraz zamowilem luka i mam nadzieje ze bedzie dobrze. Na łaczeniu pompki i wysprzeglika sucho, pompka tez. Dolewasz plynu niby mozna wbic bieg jest ok ale po nacisnienciu sprzegla dluzej leje sie na laczeniu skrzyni i wysprzeglika, czyli ewidentnie wadliwy wysprzeglik. Dlatego przestrzegam wszytskich przed zakupem w/w badziewa, bo kto oszczedza pozniej placi 2 razy. Zastanawiam sie czy moze to byc wina mechaniika?
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Wto Wrz 30, 2014 14:04   

Jeśli mechanik nie miał wcześniej doczynienia ze sprzęgłem R75 to jak najbardziej mógł się przyczynić do śmierci wysprzęglika. Mógł źle odpowietrzyć układ lub wprowadzić do układu jakiś drobny syf,np. piasek na rękach.
Jak będziesz wymieniał na inny to powiedz mechanikowi by przed wymianą najpierw przepchał z wysprzęglika smar jaki ma w środku. Jak ja kupiłem Luka to miał w środku jakiś towot- pewnie z produkcji jeszcze. Taki smar obniża skuteczność wysprzęglania - może przyczyniać się do wzrostu temperatury w układzie i przegrzewać wysprzęglik. Niech mechanik do jednej rurki doczepi jakąś pompkę i przeleje układ płynem DOT
 
 
fliku 




Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 36

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 03, 2014 13:19   

Witam serdecznie, podłączę się pod temat. U mnie problem występuje z wciśniętym pedałem sprzęgła - musze bardzo intensywnie wciskać sprzęgło żeby móc zmienić bieg (mam prawie podłogę pod butem) - często to nic nie daje i wracam ze pedałem i wciskam ponownie. Czy wystarczy zmiana pąpki w takim razie czy już muszę grzebać w wysprzęgliku ?

dodam że obroty nie pływają przy zmianie biegu / nie ma problemu z autem jak już wrzucę bieg. W norauto zdiagnozowali jako: "sprzęgło się kończy" - porażka, i za taką diagnozę trzeba zapłacić 40 PLN.
 
 
Dawidovs 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 16 Wrz 2012
Posty: 362



Wysłany: Pią Paź 03, 2014 14:41   

fliku napisał/a:
pąpki
oO

Sprawdź połączenie skrzyni z silnikiem czy nie cieknie. Pompka metalowa wzmocniona kosztuje niewiele, zamów, wymień - przyda się na przyszłość. Może twoja nie generuje właściwego ciśnienia. Sprawdź poziom płynu w zbiorniczku
 
 
fliku 




Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 36

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 03, 2014 15:40   

Dawidovs napisał/a:
fliku napisał/a:
pąpki
oO

Pompka metalowa wzmocniona kosztuje niewiele,


no nie tak niewiele z 350 PLN.

Dzięki za odpowiedz, zanim cokolwiek kupię sprawdzę wycieki (skrzynia/dwumas/wysprzęglik) i poziom płynu (może fakt, gdzieś ucieka)
 
 
cyngiel 




Dołączył: 05 Lis 2012
Posty: 42
Skąd: WLKP



Wysłany: Pon Paź 20, 2014 19:24   

A ja mam pytanie dotyczące sprzęgła a raczej jego odpowietrznika. No właśnie nie wiem jak się to nazywa i czy idzie dokupić samą taką część. Chodzi mi o to że zdarł mi się gwint i nie moge odkręcić żeby odpowietrzyć:/ idzie dokupić samą tę końcówkę?
Minęło troche czasu i udało mi się dokręcić ale cieknie mi z odpowietrznika a rurka odpowietrznika luźna;;/ Dokładnie płyn cieknie z miejsca gdzie jest ten gwint ruchomy 13stka.. tam gdzie się wkręca odpowietrznik. Da radę wymienić samą końcówke? Czy to jest część wysprzęglika? JAkie są koszty proszę o pomoc

[ Dodano: Pon Paź 20, 2014 19:24 ]
Nikt nie podopowie??
_________________
Ach ten mój RoVeReQ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] zakleszczony elektryczny fotel. Potrzebna pilna pomoc!
Nicpek24 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sie 13, 2012 06:05
automechanik
Brak nowych postów [R75] Drugi bieg wentylatora
karol77787 Rover serii 75, MG ZT 8 Wto Kwi 21, 2015 20:37
karol77787
Brak nowych postów [R75] Automatyczna skrzynia wyrzuca bieg
Markzo Rover serii 75, MG ZT 17 Sob Lip 23, 2016 10:03
janio
Brak nowych postów [R75] 2.0 V6 nie działa I bieg wentylatora chłodnicy
Dzagorski Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Wrz 07, 2023 20:05
Dzagorski
Brak nowych postów [R75] Awaria ASB - wsteczny bieg - jaka przyczyna??
titanum2b Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Mar 07, 2015 14:08
SeniorA



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink