Forum Klubu ROVERki.pl :: [R-75] Hak i przyczepka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R-75] Hak i przyczepka
Autor Wiadomość
janio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 335



Wysłany: Pią Lis 07, 2014 08:59   [R-75] Hak i przyczepka
Typ: CDTi Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2004

Witam kolegów rowerzystów!
Postanowiłem odgrzać kotleta z dnia 10.11.2007 na tym forum pod tytułem „Hak holowniczy – montaż, schemat”. Przydał by mi się ale nie myślałem że to tyle problemu szczególnie z elektryką. Że do LSMu trzeba podłączać jakąś puszkę bo ze względu na większy pobór prądu robi się choinka w samochodzie lub inne wariacje świetlne. A czy do przyczepki nie można podłączyć żarówek ledowych? Pobierają bardzo mało prądu i wtedy nie trzeba by tej puszki dodatkowej, pewnie by wystarczyło tylko podpięcie się do jednej tylnej lampy, może ktoś już to przerabiał? No i druga sprawa bardzo ważna, co z czujnikami cofania, przecież przy cofaniu będą cały czas piszczały. Bardzo proszę o jakieś sugestie lub praktyczne porady.
_________________
Od 1996 roku Rover 416 Si
Od 2016 roku Rover 25 Lift
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lis 07, 2014 08:59   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 07, 2014 09:52   

ja mam hak, podpięte to jest w lewą tylna lampę i nic nie świeciło na desce, chociaż tylko raz targałem lawetę.

Co do czujników cofania, możesz zrobić przekaźnik że po podpięciu przyczepki rozłączy obwód czujników
_________________
75 Red Edition
 
 
Dziadek 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 22 Maj 2008
Posty: 957
Skąd: Dąbrowa Górnicza



Wysłany: Pią Lis 07, 2014 16:06   

U mnie to samo- podpięte pod tylną lampę bez żadnych dodatkowych "wynalazków" i od sześciu lat ciągam trzy różne przyczepy. Dopiero w zeszłym roku wymieniłem w kempingu na LEDy, chociaż nigdy nic się nie działo. Ot tak dla oszczędności prądu. Co do pikania czujnika, to albo wytrzymasz ten dźwięk przez kilkanaście sekund, albo zrobisz tak jak radzi przedmówca. W końcu na wstecznym nie jeździ się kilometrami.
_________________
Sprawdzajka pisowni nie boli.
 
 
 
skrzypol 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 54
Skąd: leszno

Rover 75

Wysłany: Pon Lis 10, 2014 21:51   

Kilka lat temu (samodzielnie) zakladalem haki i instalacje elektryczna bez zadnej "dodatkowej elektronicznej puszki" i jak podlaczam przyczepki czy lawety to jest OK, wszystko dziala dobrze i zadnycjh komunikatow ale jak kiedys podlaczylem lewete czesciowo na LEDach to wyskoczyl mi na desce kumunikat z jakims znaczkiem (jakby hak) ale swiatla (w samochodzi i lawecie) dzialaly normalnie, po odlaczniu lawety komunikat wyswietlal sie jeszcze kilka dni i sam znikl...
_________________
http://skrzypol.fotosik.pl/
 
 
 
janio 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 12 Mar 2013
Posty: 335



Wysłany: Pon Lis 10, 2014 23:00   

Dziękuję Wam wszystkim za porady. Z tego co tu wyczytałem to nie powinienem mieć z tym problemu, chyba poradzę sobie. Zamykam temat.
_________________
Od 1996 roku Rover 416 Si
Od 2016 roku Rover 25 Lift
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink