Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Szarpanie(drganie) przy ruszaniu po nocy
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Szarpanie(drganie) przy ruszaniu po nocy
Autor Wiadomość
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 29, 2009 07:30   [R75] Szarpanie(drganie) przy ruszaniu po nocy
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam wiem ze nieraz było pisane o takim właśnie szarpaniu i czytałem duzo o tym ale u mnie problem wygląda nieco inaczej. Chodzi o to że silnik przy ruszaniu zachowuje sie jakby miał wyrobioną poduszkę lecz dzieje sie to tylko po nocy jak autko długo stoi i jest zimne po 5-6 ruszeniach z miejsca przestaje praktycznie wcale.najgorsze jest z rana drga strasznie nie da sie normalnie ruszyc a po paru ruszeniach drgania ustają.Czy to może być objaw czegoś innego niż poduszki?jesli poduszka to ile ich jest i która to może być.Czy może to byc cos innego?Możliwe żeby poduszka zachowywała sie po nocy inaczej niż po krótkiej jeździe? prosze o pomoc.

[ Dodano: Sro Cze 24, 2009 20:17 ]
widze że nikt nie jest w stanie cokolwiek powiedzieć na ten temat? :)
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Sob Lis 27, 2010 13:39, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 29, 2009 07:30   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Koji 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Słupca

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 07:18   

Witam. Mam Roverka 75 CDT i ten sam problem. Rano jak ruszam to z 2 sekundy coś poszarpie, potrzęsie. Jest tak tylko przy ruszaniu. Dopiero co kupiłem auto i podczas jazdy próbnej jak sprzedawca do mnie dojechał rozgrzanym autem takiego objawu na pewno nie było.
Macie jakieś pomysły?
 
 
 
menior 



Pomógł: 8 razy
Dołączył: 01 Lis 2008
Posty: 291
Skąd: werona italia

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 30, 2009 19:57   

ja tez na zimno odczuwam takie wibracje,w serwisie rovera powiedzieli ze poduszki mozna wymienic sa 2
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lip 30, 2009 23:02   

Zawsze jak silnik jest zimny to pracuje mniej stabilnie (nie równomiernie). Jeżeli dodatkowo jest uwalona.
Może jeszcze któryś wtryskiwacz trochę leje i na zimny będą również podobne objawy.

Poduszkę lub wkład :grin:

http://www.tedgum.pl/pl/k...NIKA-PRAWA.html

http://www.tedgum.pl/pl/k...OLNA-WKLAD.html
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



  Wysłany: Pią Lip 31, 2009 10:01   

mam to samo ale ostatnio sypła mi pompa wody i kazałem mechanikowi sprawdzić poduchy,powiedział że jest wszystko ok...
 
 
 
Koji 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Słupca

Rover 75

Wysłany: Nie Sie 02, 2009 16:54   

Hmm, poduszki to raczej nie są bo jak dodaje więcej czy mniej gazu to nie robi różnicy. A to szarpanie jest z rańca straszne. Wali tak jakby miało coś odpaść. Po małej rundce autkiem chodzi wszystko idealnie... Napek rozwiązałeś już ten problem w aucie? Po Twoim opisie problemu wychodzi, że dolega naszym autkom ta sama przypadłość.
 
 
 
denirok 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 26 Lip 2009
Posty: 60
Skąd: częstochowa



Wysłany: Nie Sie 02, 2009 20:09   

WITAM
Miałem podobny problem i tu was troche zdziwie-padło mi koło dwupasowe. Diagnozę można przeprowadzić w nastepujący sposób: zdiąć koło od strony pasażera, zdiąć plastikowe nadkole i widzimy koło dwupasowe, które jak ma jakieś rysy i przesunięcia to znaczy że jest guma w środku padnięta i przy rozruchu gdy ogólnie troche silnik sam w sobie chodzi nierówno i tak samo przy ruszaniu gdy siły naciągu pasków się zwiękrzają koło chodzi na boki i wali o blok , ustaje gdy silnik sie nagrzeje i pracuje bardziej elastycznie.
Przy okazji można sprawdziś samemu stan łapy poduszki bo widzimy ją z boku a nie z kanału od spodu i można przyuważyć czy nie ma też widocznych przesunięć na gumach.
Jeżeli koło masz oki to stawiam na łape dolną.
http://allegro.pl/item696...a_rover_75.html
POZDRO
_________________
NAWET JAK STOI ZJ....Y - JEST PIĘKNY....
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 07:29   

U mnie nie ma żadnego stukania ale same drgania.wydaje mi sie ze będzie to jednak poducha.niestety z braku czasu nie mam kiedy sie za to zabrac.A co do tego koła pasowego to wydaje mi sie że gdyby u mnie to było to by za każdym razem tak drgało a u mnie gdy było cieplej nic takiego sie nie działo dlatego podejżewam że guma od poduchy robi sie bardziej miękka lub sztywna i drgania ustępują przy cieplejszych temperaturach??
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sie 03, 2009 11:01   

Temperatura otoczenia na poduszkę na pewno nie ma żadnego wpływu. Bardziej tu chodzi o ciepłe powietrze które wlatuje do silnika i silnik pracuje równiej, więc drgania jakie przenosi są mniejsze co za tym idzie poduszka (jeżeli jest padnięta) odbiera mniejsze drgania i tym samym nie stuka :grin:
 
 
Koji 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Słupca

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 14:28   

Dzisiaj byłem wymienić olej i przy okazji okazało się, że ta łapa wzdłuż auta co jest przy wydechu nie ma prawie wcale gumy w pierścieniu. Mam nadzieję, że to właśnie to jest przyczyną szarpania auta gdy jest zimny silnik. Na pewno dam znać w tym wątku jak po wymianie.
Wychodzi, że to jest właśnie ta poduszka, do której link dał kolega Denirok
http://allegro.pl/item696...a_rover_75.html
straszna drożyzna i chyba zainteresuję się używaną :/
Chociaż muszę sprawdzić dokładnie jeszcze raz bo możliwe, że sam wkład wystarczy
http://www.tedgum.pl/pl/k...OLNA-WKLAD.html
Ale mam problem ze znalezieniem cennika Ted-gum
Ostatnio zmieniony przez Koji Pon Sie 03, 2009 16:07, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
szamanpl 



Pomógł: 10 razy
Dołączył: 20 Wrz 2008
Posty: 83
Skąd: j-w



Wysłany: Pon Sie 03, 2009 14:30   

koło dwumasowe sprawdza się ruszając na dwójce BEZ GAZU,jeżeli po deliktnym puszczeniu sprzęgła ruszy płynnie i się toczy to dwumasa OK.jeśli szarpie,zdycha,to dwumasa do wymiany -tak gdzieś kiedyś wyczytałem na forum
_________________
sprzedany
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sie 03, 2009 17:04   

Koji sam wkład na pewno wystarczy. Nie ma potrzeby wymiany całej łapy za 300zł jak wkład ok 100,a łapa sama jest dobra czyli nie pęknięta, nie skrzywiona.
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 17:30   

no to widze że i u mnie bedzie ta łapa silnika do wymiany,mam nadzieje że też wystarczy sam wkład jednak zaczekam aż kolega koji da znać czy pomogło,sądziłem ze temp otoczeia ma jakis wpływ na poduszki dlatego nie byłem pewny czy to właśnie poduszka ale z tego co piszecie i u mnie bedzie juz sie odzywała poducha
 
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pon Sie 03, 2009 17:39   

szamanpl napisał/a:
koło dwumasowe sprawdza się ruszając na dwójce BEZ GAZU

denirok napisał/a:
-padło mi koło dwupasowe.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 19:17   

Koji napisał/a:
Witam. U mnie tez walnieta jest ta poduszka. Czy konieczna byla wymiana całej łapy czy tylko samej gumy? Ile kosztowała? Mógłbyś podać mi link do niej? Strasznie szarpie mi autem na zimnym silniku podczas ruszania i mam andzieję, ze to jest to. Też mam duży ubytek gumy w tym łączniku.


Ja wymieniłem całą poduszkę na oryginalną kupioną u Tomiego. Po rozmowie z PHJOWI zrezygnowałem z samej tulei gdyż podobno czasem po takim zabiegu te tuleje się kręcą w obudowie i wydają różne dźwięki.
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Sie 03, 2009 22:30   

Dukat11 nie ma takiej opcji aby się kręciła, chyba że ucho jest pęknięte albo tuleja za mała, ale nigdy z czymś takim się nie spotkałem. Tuleje w wahaczu np. tylnym jak masz walniętą to też nabijasz nową a nie kupujesz cały wahacz.
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Pon Sie 03, 2009 23:07   

Ja tylko napisałem co ja zrobiłem. A że różnica nie była aż tak duża to kupiłem całość. Wyciskanie tulei też kosztuje
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Sie 04, 2009 14:11   

Wkład ok 100zł. Wybycie i wbicie max 20zł lub samemu 0zł. :wink:
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Pią Sie 07, 2009 17:10   

i mówicie że to szarpanie na zimnym silniku to wina poduchy?to ja niewiem co jest u mnie skoro mechanior powiedział że wszystkie poduszki są ok...i czego mam teraz szukać??
 
 
 
Koji 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 18 Lip 2009
Posty: 29
Skąd: Słupca

Rover 75

Wysłany: Pią Sie 07, 2009 18:27   

Ja zamówiłem z allegro sam wkład. 115zł + wysyłka. Czekam jak przyjdzie.
Przy wymianie oleju, na podnośniku, po odkręceniu osłony silnika dolnej, ewidentnie było widać jak ta łapa dolna tylna ma ubytek gumy około 2/3. Luz totalny. Mam nadzieję, że to przez to szarpało. Dam znać jak po wymianie. Poniedziałek, wtorek.
Słuchaj w jednym warsztacie też mi powiedzieli, że poduchy są ok. Ale mechanikowi nie chciało się nawet rozebrać osłony tylko kazał mi na ręcznym ruszać do przodu. A jak u innego olej wymieniałem to wyszło wszystko pięknie. Sprawdź tą pod osłoną dolną. 3 śrubki chyba są :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Szarpanie przy ruszaniu
Gość Rover serii 75, MG ZT 3 Pon Lis 01, 2010 20:16
jesse
Brak nowych postów [R75] stuk przy ruszaniu, stuki przy skręcie
cin1391 Rover serii 75, MG ZT 18 Wto Gru 13, 2016 06:45
AdaskoC
Brak nowych postów [R75] Dymienie przy ruszaniu
mdw12 Rover serii 75, MG ZT 12 Pon Mar 19, 2012 08:10
Rowan
Brak nowych postów [R75] Szarpania przy ruszaniu
kocjan Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Mar 07, 2010 12:41
apples
Brak nowych postów [R75] Chrupotanie przy ruszaniu
iturea Rover serii 75, MG ZT 9 Nie Lut 14, 2010 21:10
apples



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink