Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Parktronic, wsteczny - instalacja
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Parktronic, wsteczny - instalacja
Autor Wiadomość
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 17:05   [R75] Parktronic, wsteczny - instalacja
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam wszystkie tematy są o tym że padają czujniki wtecznegbo przy skrzyni biegów.U mnie natomiast problem jest bardziej skomplikowany.Gdy żarówki od wtecznego wykręce to czujniki parkowania działają gdy tylko jedną chociaz wkręce wsteczne czasami sie zapalają ale czujniki przestają działać:/ co to moze byc?gdzie coś sie może psuć?kostki przy światłach już czyściłem ale nic to nie dało.Gdzie może być przyczyna jakies pomysły?
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:46, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Gru 10, 2009 17:05   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 17:26   

Przejrzyj złącza w obwodzie wstecznego biegu. Prawdopodobnie masz gdzieś zaśniedziały styk lub lekkie zwarcie
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 17:53   

hmm no tak tylko którędy on idzie:) koło świateł w bagażniku wszytsko przejżałem więc zostaje chyba mi zobaczyć koło tego czujnika koło skrzyni biegów bo nie wiem gdzie on idzie jeszcze.
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 18:05   

Od skrzyni wchodzi do góry za/pod akumulator, a następnie do puszki z kablami i bezpiecznikami obok webasto. Potem z całą wiązką do tyłu. Te kable przy czujniku są trochę kiepsko zaizolowane i może tam masz zwarcie. Poruszaj wtyczką. Dostęp do czujnika masz dosyć dobry przy skręconych kołach w prawo.
Sprawdź też ECU od parktronica. Jest w bagażniku obok nadkola z prawej strony. Może wilgoć się dostała i kable zaśniedziały.
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Czw Gru 10, 2009 19:40   

oki super dzieki za odpowiedź jutro w dzień przejże całą instalke.a jak juz masz tak obcykany cały wteczny i parktronic to może powiesz mi dlaczego jak wrzucam wsteczny to mi czujnik pika cały czas a dopiero jak sie zblize do czegos to działa prawidłowo z natężeniem częstości pikania. kiedyś było dobrze pikneło raz i potem dopiero gdy sie zbliżałem teraz jest błędnie:/ czujniki wszystkie działają
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Gru 10, 2009 20:08   

Tak jak pisałem sprawdź ECU. Od niego idzie też sygnał na "brzęczek". Jest w takim miejscu że mogła dostać się wilgoć i dlatego on też wariuje. Miałeś wodę w bagażniku?
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 17:17   

no rozumiem że te ECU to ta czarna puszka przyczepiona do nadkola z prawej strony to pustukałem tam popukałem ale nic tam sie nie dzieje są też dwie kostki to je wyciągałem ale dalej nic a wody w bagażniku nie miałem jeszcze.. dzis przestało działać wszytsko nie działa ani wteczny ani czujniki i mi sie czasami zapala kontrolka o przepalonych żarówkach wtecznego chociaż żarówki są dobre.czujnik przy skrzyni sie nie rusza siedzi twardo kable nie urwane.nie mam pojęcia chyba mnie czeka jakiś fachura
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 17:25   

Odłącz kable od tej puszki, poruszaj, psiknij jakimś kontaktem i włóż z powrotem. Kable przy czujniku skrzyni siedzą mocno bo wtyczka jest na zatrzask, ale może nie mieć dobrego styku.

Czy robiłeś coś ostatnio w aucie? Może to mieć coś wspólnego.
 
 
napek 



Dołączył: 21 Kwi 2009
Posty: 35
Skąd: olsztyn

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 11, 2009 19:43   

aha no to bede musiał ściągnać koło zeby tam sie dobrze dostać bo mam krótkie łapki hehe no a w aucie nic nie robiłem właśnie dlatego nie podejżewam nic innego bo mi przestawały świecić raz na jakis czas pna jeden dzień i potem dalej dobrze no i teraz całkiem padły;/ oki porobie to i zobacze ale to po weekendzie bo człowiek musi teraz "odpocząć":)
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Gru 11, 2009 19:51   

Lub masz zwarcie na którejś czujce. Teraz może bezpiecznik się spalił.
To miłego weekendu :grin:
 
 
teskatlipoka 



Dołączył: 18 Maj 2006
Posty: 28
Skąd: Nowa Sól



Wysłany: Pią Mar 05, 2010 17:51   czujniki parkowania, problemy z uruchomieniem

Witam serdecznie
Mam problem z uruchomieniem czujników parkowania, proszę pomóżcie :cry:

Temat był wielokrotnie opisany i opieram się na informacjach przeczytanych na tym forum, problem w tym że chyba coś źle robię albo czegoś nie robię a powinienem zrobić.

Więc po kolei:

Dostałem oryginalny zestaw z demontażu, w zestawie mam 4 sensory z gniazdami montażowymi, oryginalny głośniczek, oryginalna wiązka kabli oraz sterownik model: YWC105180.
Co zrobiolem:

- sprawdziłem stan kabli miernikiem, czy gdzieś nie ma przerw w połączeniach.
- wszystkie kostki wypryskałem Kontaktem 24
- podłączyłem czujniki i wpiąłem moduł do czarnej wtyczki wychodzącej z wiązki kabli od tylnej lampy. Mam taką oryginalną i wszystkie opisy wskazują że to właśnie jest ta wtyczka.
- głośniczka nie podłączałem bo nie znalazłem żadnej wtyczki pod głośnik, ani na boczkach ani pod tylną półką
Rozebrałem praktycznie cały bagażnik aby sprawdzić całą wiązkę czy gdzieś nie wychodzą kabelki na głośnik i nic nie ma.
Stwierdziłem, że być może system korzysta z głośnika przy kierownicy.
- włączyłem zapłon oraz wbiłem wsteczny bieg i .... kompletna cisza.

Pierwsze co pomyślałem to potrzebuję jednak podłączyć głośniczek i sprawdzić czy sensory cykają

- wszystkie sensory cykają.
- głośniczek podłączyłem do styków nr 2 i 8 zgodnie z podanymi przez forumowicza, oznaczeniami styków:
"1-auxiliary power suply, 2-speaker, 3-wolny ,4 -k-bus przewod bialo czerwony w zolte kropki ,5-wolny ,6-masa,7-wolny,8-speaker,9-wolny,10-wolny,11-wolny ,12-przewod zielono braz podlaczyc do lampy cofania do przewodu tez zielono braz Powodzenia"

Nadal cisza, absolutna cisza

- sprawdziłem miernikiem czy mam napięcie na pinie nr 1, oczywiście mam.

Przeszukując forum znalazłem informację, że jeden z forumowiczów posiada w Roverku zestaw sensorów z dwoma głośniczkami.
Pomyślałem że być może styki nr 2 i 8 są stykami dwóch głośniczków odpowiednio podłączanych: pin 2 i 6 to pierwszy głośnik a pin 8 i 6 to drugi głośnik, oczywiście pin 6 to masa czyli umowny "minus"

Na jednej parze styków znowu kompletna cisza a na drugim zestawie tak samo tylko dodatkowo z głośnika poszedł dym i w ten sposób spaliłem głośnik. :beczy:

Ale co tam nie poddaję się, głośnik znalazłem już na aukcji i planuję zmienić moduł na model: YWC107190 i od początku przerabiać temat.

Pytania:

- Czy istnieją różne schematy, opisy pinów czarnej wtyczki?
- Do których dokładnie pinów powinienem podłączyć głośniczek.
- Czy różne typy modułów YWC mogą różnić się zasadą działania i przez to inaczej należy podłączać piny?
- Jeśli auto nie było nigdy wcześniej wyposażone w sensory parkowania to czy po podłączeniu takiego zestawu konieczne jest zrobienie testbooka, bo inaczej zestaw nie będzie działał?
- Co źle zrobiłem i czego jeszcze nie zrobiłem a powinienem zrobić?

Proszę pomóżcie
Pozdrawiam Krzysztof

[ Dodano: Wto Mar 02, 2010 17:43 ]
Naprawdę nikt nie potrafi pomóc?

[ Dodano: Pią Mar 05, 2010 17:50 ]
Problem rozwiązałem :mrgreen:
Ostatnio zmieniony przez apples Sob Cze 11, 2011 12:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Czw Lip 07, 2011 16:58   

Możesz napisać jak rozwiązałeś problem? bo ja mam oryginalny parktronik nie dokładany, i tez jest cisza ,czujniki oprócz jednego wszystkie cykają, no ale pomimo to powinien być ten krótki sygnał że jest uszkodzony a tu cisza...
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Korulek92 



Dołączył: 01 Gru 2012
Posty: 4

Rover 75

  Wysłany: Sob Gru 01, 2012 12:43   Brzęczyk Od Czujnika Cofania.

Witam.
Nie wiem czemu ale jak uruchamiam zapłon i wbijam bieg wsteczny w środku auta nie słychać "brzęczyka". Dopiero jak podejdę do zderzaka to słychać regularne nie zbyt głośne pikanie w prawym świetle cofania.
I oto moje pytanie: Czy on ma tak cicho pipać czy powinienem go słyszeć w aucie?
Z góry dzięki.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 19:07   

głośniczek jest pod tylną półką lub w poliftach za zegarami, powinieneś słyszeć pikanie głośno i wyraźnie a co ci pika w światełku to musisz sprawdzić, są takie żarówki z brzęczykami może taka jest tam wczepiona ale to nie ma nic wspólnego z czujnikami poprostu załacza sie po wrzuceniu wstecznego, jeśli u ciebie nic nie słychać z okolic gdzie powinien być głosniczek to pewnie jest uszkodzony i trza wymienić :wink:
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
dukat11 




Pomógł: 203 razy
Dołączył: 02 Lis 2008
Posty: 1449
Skąd: Trójmiasto

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 20:57   

dafit napisał/a:
głośniczek jest pod tylną półką lub w poliftach za zegarami, powinieneś słyszeć pikanie głośno i wyraźnie a co ci pika w światełku to musisz sprawdzić, są takie żarówki z brzęczykami może taka jest tam wczepiona ale to nie ma nic wspólnego z czujnikami poprostu załacza sie po wrzuceniu wstecznego, jeśli u ciebie nic nie słychać z okolic gdzie powinien być głosniczek to pewnie jest uszkodzony i trza wymienić


Nie za zegarami a w zegarach ten sam głośnik który brzęczy przy zapalonych światłach kierunkach itd. I jest on używany długo przed liftem. Ja mam 2002r i używa głośniczek w zegarach
_________________
Pozdr.
Dukat11
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 02, 2012 22:23   

chodziło mi o ten subtelniejszy lift w 2001r
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Czw Lis 13, 2014 23:11   

Czy jest jakiś sposób na sprawdzenie samego głośniczka czy jest sprawny?
Zakupiłem cały zestaw: czujniki, wiązka, moduł. wtyczka do modułu oraz wtyczka do głośniczka była już w aucie.
Zamontowałem czujniki wszystko podłączyłem i... cisza :/
Sprawdziłem uchem czujniki: cykają wszystkie. Podłączyłem zwykły buzzer zakupiony w sklepie elektronicznym zamiast oryginalnego na początku pikał tak bardzo szybko ale auto stało w garażu i ok 40cm od zderzaka były drzwi garażowe więc może przez to...
Potem podłączyłem ponownie oryginalny głośnik i cisza. Potem znowu uniwersalny buzzer i już nie pikał. Było słychać jedynie lekkie bzzzz gdy przyłożyłem do ucha. Możliwe że się zjarał(?)
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Pią Lis 14, 2014 11:48   

Zmierz multimetrem jakie napięcia są na tym głośniczku bo bardzo możliwe ze nowy się spalił. Przy okazji można by zmierzyć oryginalny głośniczek omomierzem bo powinien jakiś tam opór mieć (chyba) :mrgreen:
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
xROnx 




Pomógł: 20 razy
Dołączył: 09 Lip 2007
Posty: 1614
Skąd: Grunberg

MG ZT

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 15:44   

OK sprawdze (o ile mi się uda bo na mierniku to ja się słabo znam ;)
zastanawia mnie dlaczego ten nie oryginalny coś tam piszczał a oryginał milczał... :/
 
 
Sintram 
Klubowicz





Dołączył: 30 Wrz 2011
Posty: 87
Skąd: Garwolin

Rover 75

Wysłany: Pią Lis 14, 2014 18:30   

Ja też dokładałem i miałem tą samą sytuację z tą różnicą że głośniczek w polifcie jest w liczniku. Dzięki pomocy kolegi MaReK i komputera dało się to uruchomić.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Parktronic
toks Rover serii 75, MG ZT 23 Sro Cze 16, 2010 08:44
dukat11
Brak nowych postów [R75] Dźwięk parktronic
franki01 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Gru 04, 2013 22:02
zedziczek
Brak nowych postów [R75] Parktronic zwariował
roadking Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Gru 10, 2007 11:21
roadking
Brak nowych postów [zt-t]Nie działa parktronic
Gusio92 Rover serii 75, MG ZT 36 Pon Sie 20, 2018 13:57
Gusio92
Brak nowych postów [R75] Parktronic - jaki kupić?
zetkaii Rover serii 75, MG ZT 7 Pon Lis 09, 2009 19:18
Lechos



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink