Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG zs] szarpie i przerywa
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: Raptile
Czw Lut 19, 2015 23:36
[MG zs] szarpie i przerywa
Autor Wiadomość
Macfly 




Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: Kraków



  Wysłany: Sro Lut 18, 2015 21:26   [MG zs] szarpie i przerywa
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2004

Witam wszystkich forumowiczów na wstępie dodam ze nie pisze ze swojego konta ponieważ do mojego nowo założonego nie mogę się zalogować więc pisze z kumpla konta ale do rzeczy, kilka dni temu nabyłem MG auto już przy oględzinach nie chciało jeździć jechało do max 2-3 tys i potem się dławiło musiałem wcisnąć sprzęgło aby obroty spadły i po wbiciu wyższego biegu przyspieszało znów do 3k i je odcinało ale ta usterke udało się usunąc okazało się ze kabel biegnący od klemy minusowej do karoserii był na drut patęcie a dokładniej na wkręcie do karoserii założyłem nową kleme i kabel minusowy do karoserii i można było autem jakoś jechać ale na tym nie koniec. MG miało również zbyt wysokie obroty na kompie wyskoczyl błąd "potencjometr przepustnicy zwarcie do masy " wiec zmieniłem potencjometr na używkę która leżała w garażu i teraz pięknie trzyma obroty ale do rzeczy auto do 4tys obr. jedzie ok po wyżej tzn od 4-7 tys jest wyczuwalne szarpanie około 6 szarpnięć przy przyspieszaniu np. na 3 biegu od 4-7k na gazie jest to samo przucz tego na gazie tez lekko przerywa po niżej 4 tak jak by wypadał zapłon na którymś z cylindrów lecz nie zawsze tak jest naj częściej przy mocniejszym wciśnięciu pedału gazu. świece zmieniłem lecz nie na irydowe które kosztowały 200zł tylko platynowe NGK za 110zł mam nadzieje ze to nie przez moją oszczędność MG mi teraz przerywa jutro zmienię kable na NGK bo sa jakieś No name i nie zbyt młode chyba ale nie widze na nich przebicia wiec pytanie do was gdzie dalej szukac jak usterka nie zniknie jutro po zmianie przewodów zapłonowych ? będę bardzo wdzięczny za jakieś sensowne propozycje :wink:
Ostatnio zmieniony przez Macfly Czw Lut 19, 2015 22:00, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 18, 2015 21:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
daniello 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2014
Posty: 147

Rover 400

Wysłany: Czw Lut 19, 2015 15:12   

Czy to o te bordowe z okolic krakowa czy Myślenic? 1,8 z LPG?

Irydowych świec do gazu nie dawaj bo się nie nadają, lepiej kup zwykłe z denso i już.

Co do wypadania zapłonu- jak nie kable i świece to może cewka niedomaga
 
 
Macfly 




Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lut 19, 2015 17:57   

Tak kolego kupiłem to bordowe z myślenic :razz: a co do sprawy przerywania ja założyłem dziś przewody zapłonowe NGK i przerywanie po niżej 4 tys ustało ale zostało to po wyżej 4 tyś a co do świec ja załorzylem nowe platynowe czy coś takiego cztero elektrodowe ale skoro proponujesz zwykłe swiece to dziś przeżuce swiece z mojego Poldka 16k4f mam tam zwykłe NGK bo nie chce kupować kolejnych świec bo już za te dałem ponad stówę :evil: ale dzięki za pomoc ;-)
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 20, 2015 05:54   

Macfly napisał/a:
a co do świec ja załorzylem nowe platynowe czy coś takiego cztero elektrodowe ale skoro proponujesz zwykłe swiece to dziś przeżuce swiece z mojego Poldka 16k4f mam tam zwykłe NGK bo nie chce kupować kolejnych świec bo już za te dałem ponad stówę ale dzięki za pomoc

założyłeś coś, co rzadko działa niestety :/ Kup denso K20tt i będzie śmigał. Świece z 4-ma elektordami miał Kozik w swoim VVC i nie jeździło to... ustaw do tego jakąś przerwę sensowną, z 0,75mm na wszystkich i testuj.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Macfly 




Dołączył: 08 Sty 2014
Posty: 17
Skąd: Kraków



Wysłany: Nie Lut 22, 2015 08:22   

Panowie dzięki za pomoc :wink: udało się usunąc usterkę winne były zaśniedziałe styki na cewkach zapłonowych przy tych sprężynkach :razz: a świece dałem Denso takie jak proponowałeś sa tanie bo za komplet dałem 33;80 :mrgreen: i teraz MG zapierdziela.
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Nie Lut 22, 2015 08:44   

Elegancko ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Wto Lut 24, 2015 11:05   

Markzo napisał/a:
Świece z 4-ma elektordami miał Kozik w swoim VVC i nie jeździło to...


jeździło ale tylko na benzynie, na gazie za cholerę nie chciało (szarpanie podczas jazdy)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R416] Przerywa szarpie głównie na LPG
psyho99 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 17 Pią Lut 10, 2012 15:47
snake0908
Brak nowych postów [R 416Si + lpg 99r.] szarpie, drży, telepie przerywa
driftdreamer Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Nie Mar 07, 2010 22:59
driftdreamer
Brak nowych postów [ROVER 416si] Szarpie i przerywa ,dławi się
Qbas Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Wto Paź 25, 2016 20:37
Gekus
Brak nowych postów [R400,1998,2,0.TD]przerywa,szarpie w czsie jazdy...
pabloroverek Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Wto Cze 01, 2010 22:21
borsi
Brak nowych postów [R45] Szarpie, szarpie szarpie POMOCY!!!
toshi Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Cze 28, 2013 11:50
toshi



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink