Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75 2,0 CDT] poduszka silnika, kolektor, turbo, airbag, etc
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75 2,0 CDT] poduszka silnika, kolektor, turbo, airbag, etc
Autor Wiadomość
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Pon Mar 23, 2015 10:07   [R75 2,0 CDT] poduszka silnika, kolektor, turbo, airbag, etc
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam.
Od miesiąca nie wychodzę spod samochodu. Doprowadziłem go już do stanu dobrego. I teraz kilka pytań:

1/ Po zaciągnięciu hamulca ręcznego nie świeci się kontrolka informująca o tym fakcie. Natomiast po przekręceniu kluczyka do fazy zapłonu pojawiają się dwa błędy "Anomalie AirBag" (na pewno nie w kierownicy, bo sprawdzałem i jest ok) oraz "Anomalie ..coś tam" wraz z czerwoną ikonką wykrzyknika w kółku (jak ręczny) i nie wiem o co chodzi, bo - nowe klocki, nowe tarcze, nowe rozpieraki, nowe czujniki ABS, nowe czujniki zużycia klocków wjechały tydzień temu. ABS działa, elektroniczne sterowanie siłą hamowania działa, płynu jest na max.

2/ Podczas remontu zawieszenia mechanior zauważył, że poduszka "gruszka" jest rozerwana, rozczłonkowana wręcz w połowie. I tu mam pytania - warto kupić używkę na allegro? Nówki wydają się nieco inne i napisane jest, że pasuje również do Freelandera, co mnie nie przekonuje - gruszka wydaje się wyższa. I oczywiście prośba o poradę, jak zabrać się do wymiany tego cudactwa, jakieś porady?

3/ Oczyściłem w weekend EGR - było około 4mm sadzy. Doczyściłem go do perfekcji. Zawór chodzi ciężko, ale wydaje mi się, że to normalne. Nieźle trzeba było naciskać kluczem, aby go otworzyć. Jednak okazało się, że kolektor dolotowy jest równie mocno zapaskudzony. I tu dwa pytania: jak skutecznie go oczyścić? - zalać olejem napędowym, pozatykać otwory i zrobić "shake shake"? Czy może ten magiczny specyfik Liqui Moly do czyszczenia kolektorów? Da radę?

4/ Turbina - odnoszę wrażenie, że nie kręci tak, jak powinna. Co prawda nie ma świstów, gwizdów, czuć, że się załącza, ale wydaje mi się, że nie ciągnie jak powinna. Czytałem na forum o jakimś "cięgnie", które otwiera dopływ do turbo. Czy dam radę dostać się do tego z kanału i przeczyścić? Jak powinno chodzić to cięgno?

5/ Tempomat - naprawiłem taśmę w kierownicy - klakson i sterowanie radiem zaczęło działać. Tempomat natomiast nadal nie trybi. Rozpędzam się do 60km/h, wciskam przycisk na panelu - świeci się zielona lampka na przycisku, ale ani na komputerze pokładowym, ani na zegarach nie wskakuje ikonka włączonego tempomatu. Sprawdziłem czujniki pod pedałami, choć marny do tego dostęp, były "wyciśnięte" do tyłu. Próbowałem je dopchać do pedałów, ale w momencie zwolnienia pedałów znów uciekały do tyłu. Jakies porady?

6/ Termometr zewnętrzny nie działa. Na desce nadal wskazuje -30. Sprawdziłem kable, wtyczkę i wydaje się ok. Jak sprawdzić, czy sam czujnik jest sprawny?

Z góry dziękuję :)
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Mar 23, 2015 10:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Mar 23, 2015 10:27   

2/ Najlepiej kup nową poduszkę, ale musisz dowiedzieć się od sprzedawcy, że poduszka na pewno jest do CDT.
Poduszki różnią się sztywnością jeśli chodzi o benzynę i diesla.
Używanej na dłuższą metę nie warto, ponieważ nie wiadomo w jakim jest stanie - też ma trochę km nalatane i może się okazać, że już trochę zesztywniała i nie będzie tłumić drgań silnika jak powinna.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Wycieki oleju - odma, turbo, intercooler, kolektor
koza-06 Rover serii 75, MG ZT 18 Sro Gru 01, 2010 15:12
koza-06
Brak nowych postów [R75] Poduszka silnika
Domino88 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Mar 22, 2010 23:01
kris-tofer
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R75] Poduszka silnika
sebols Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Wrz 02, 2010 13:05
witgut
Brak nowych postów [R75] poduszka silnika
zimek-1985 Rover serii 75, MG ZT 8 Sro Cze 08, 2016 11:10
prebenny
Brak nowych postów [Rover75] poduszka silnika
grota10 Rover serii 75, MG ZT 5 Sro Wrz 28, 2016 21:27
AdaskoC



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink