Forum Klubu ROVERki.pl :: [R400] Poważna awaria czy próba naciągnięcia na usterkę?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R400] Poważna awaria czy próba naciągnięcia na usterkę?
Autor Wiadomość
Pan_Kleks 



Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 8



  Wysłany: Czw Maj 07, 2015 22:26   [R400] Poważna awaria czy próba naciągnięcia na usterkę?
Typ: Di Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1999

Witam Wszystkich.
Pewnego wieczorka mój roverek zaczął nieswojo się zachowywać.Najpierw zapaliła się kontrolka silnika,a następnie stracił moc.Po ponownym rozruchu objawy ustąpiły.Po kilku dniach sytuacja się powtórzyła więc zacząłem szukać przyczyny.Znajomy mechanik wysłał mnie do elektryka na poszukiwanie błędów komputera.Nie podam kodu błędu,ponieważ nie został mi podany,a diagnoza brzmiała: błąd czujnika podciśnienia.Razem z błędem zostałem skasowany i zapewniony,że czekają mnie wydatki.Liczyłem,że jakiś czas jeszcze pojeżdżę...jakiś czas jest określeniem bardzo odpowiednim gdyż następnego dnia kontrolka zapaliła się ponownie i auto definitywnie straciło moc.I tutaj mam pytanie do Was.Czy faktycznie tak się robi,czy też słuszne mam obawy,że chcą mnie zrobić w balona.Otóż Panowie na podstawie wyżej rzeczonego błędu poinformowali mnie,że łopatki w turbinie z powodu zanieczyszczeń zmieniły swoją geometrię i mogą ją dla mnie umyć za jedyne kilkaset złotych.Nie jestem fachowcem od mechaniki,ale zacząłbym może od owego czujnika,bo co do w/w mycia odnoszę się raczej sceptycznie.I drugie pytanie.Czy przy myciu starej turbiny nagle nie okaże się niezbędna jej wymiana bądź regeneracja,tego chciałbym w miarę możliwości uniknąć,a podejrzewam,że Panowie taką opcję mogliby mi w trakcie zabiegu wystosować.Za odpowiedzi dziękuję i czekam na jakieś sugestie odnośnie mojej awarii.
P.S.
Forum już po łebkach przeleciałem także przy najbliższej wolnej okazji i miejscu w garażu sprawdzę szczelność przewodów,obejrzę w miarę możliwości egr,odepnę przepływomierz.Może coś to pomoże,bo chwilowo nie mam zbyt wiele kasy na poważne remonty.Pozdrawiam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Maj 07, 2015 22:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Remigiusz 




Pomógł: 375 razy
Dołączył: 12 Gru 2007
Posty: 7755
Skąd: Podkarpacie

Rover 45

Wysłany: Czw Maj 07, 2015 22:58   

Masz SD czy SDI ?? Czyli 4 sruby na pokrywie czy 3 sruby na pokrywie silnika ?
_________________
( ͡° ͜ʖ ͡°) Diagnostyka i Chip Tuning Rover/MG Diesel oraz kodowanie pilotów
 
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Maj 08, 2015 10:46   

Pan_Kleks napisał/a:
poinformowali mnie,że łopatki w turbinie z powodu zanieczyszczeń zmieniły swoją geometrię i mogą ją dla mnie umyć za jedyne kilkaset złotych.
Totalna bzdura i ewidentna próba naciągnięcia. A tak na marginesie, to w tych autach nie ma turbiny ze zmienną geometrią łopatek.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Maj 08, 2015 11:38   

Naciągają Cię, kody możesz sobie sam wybłyskac w Twoim modelu, jest tutorial gdzieś na stronie klubowej :ok:
 
 
 
piotrek1000 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 253

Rover 75

Wysłany: Pią Maj 08, 2015 12:23   

tronsek napisał/a:
Pan_Kleks napisał/a:
poinformowali mnie,że łopatki w turbinie z powodu zanieczyszczeń zmieniły swoją geometrię i mogą ją dla mnie umyć za jedyne kilkaset złotych.
Totalna bzdura i ewidentna próba naciągnięcia. A tak na marginesie, to w tych autach nie ma turbiny ze zmienną geometrią łopatek.


Pewnie przy okazji czyszczenia zdiagnozowali by padającą dwumasę, kończącą się pompę CR. Rób antyreklamę gdzie się da.
_________________
Był: Mercedes W124 300CE, Rover 75, 45,Jest Lexus ES330, Mitsubishi Pajero Pinin, Volvo V
50 t5
 
 
Pan_Kleks 



Dołączył: 23 Sie 2013
Posty: 8



Wysłany: Pią Maj 08, 2015 13:02   

Witam.
Silnik jest ten mocniejszy 105km a ile mam śrub na pokrywie,to nie wiem.Sam sobie raczej nic nie zrobię,ponieważ mam uszkodzoną prawą rękę,a jedna ręką,to ja tam nic nie zdziałam.Ciężko u mnie w okolicy o rzetelnego mechanika.Większość właśnie patrzy żeby oskubać,a się nie narobić,ale niestety tak jest nie tylko u mnie.Miałem swojego czasu przykry przypadek...otóż będąc za granicą poczułem intensywny zapach ropy,wyciek,pomyślałem.Nie miałem już kasy,a do granicy było blisko,po za tym mam tam rodzinę.Podjechałem z bratem do jego znajomego mechanika,który opanował wyciek w kilka minut.I tenże mechanik powiedział mi,że jeżeli bym przyszedł do niego sam,to samochód stałby kilka dni,a zapłaciłbym za wymianę pompy wtryskowej,która oczywiście nic wspólnego z awarią nie miała,bo pękł tylko jakiś wężyk,bodajże nadmiarowy.Ja rozumiem,że każdy chce zarobić,ale za takich fachowców,to ja podziękuję więc czekają mnie w takim układzie jeszcze poszukiwania warsztatu,ech.Co prawda mam jeszcze dwóch ziomków,którzy parają się mechaniką,tylko pytanie jak stoją z czasem...jutro sobota,może coś ogarnę,a jak nie to od poniedziałku szukam jakiegoś w miarę uczciwego mechanika na przełomie lubelszczyzny i podkarpacia.Dzięki i poadrawiam.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Maj 08, 2015 13:13   

Pan_Kleks, sprawdzenie bledow robi sie zwierając dwa piny na kostce od diagnostyki, jakby co to nie duzo roboty jest :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R400] Dymi na niebiesko,poważna usterka?
DaM1993 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Sty 03, 2017 19:22
Adrian
Brak nowych postów [R400] Awaria elektroniki
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Wto Gru 02, 2008 00:45
Misiek7563
Brak nowych postów [R400] Awaria tylnych drzwi :)
ascaris Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Sro Paź 15, 2008 00:05
Zukowaty
Brak nowych postów [solved][R400 95-99] "awaria" pokrętła kierunku na
tetryk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 8 Czw Cze 25, 2009 00:02
sTERYD
Brak nowych postów [R 45] Awaria zawieszenia
matts Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 14 Pon Maj 09, 2011 22:27
matts



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink