Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] "Airbag fault" komunikat - co zrobić
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] "Airbag fault" komunikat - co zrobić
Autor Wiadomość
michalczewski84
[Usunięty]






Wysłany: Czw Cze 18, 2009 19:02   [R75] "Airbag fault" komunikat - co zrobić
Typ: wszystkie Rodzaj silnika: wszystkie Pojemnosc silnika: wszystkie Rok produkcji: wszystkie

Witam wszystkich. Posiadam swojego R75 od 2,5 roku, jakiś tydzień temu po odpaleniu silnika na wyświetlaczu pojawiło się czerwone "airbag fault" i po sekundzie zniknęło, nie zapalają się inne lampki błędeu poduszek. Sytuacja ta powtarza się teraz prawie przy każdym odpaleniu. Co może być przyczyną, ja nie miałem tym autem żadnego dzwona, a wcześniej też było tylko lekko uderzone w prawe tylne drzwi. Czy ten błąd mógł się pojawić przez to że przy dokładnym sprzątaniu szarpnąłem wiązką kabli pod fotelem? Czy może jest tak, że ten błąd wystąpił kiedyś, a teraz bez wykasowania będzie pokazywał się już zawsze? Proszę o pomoc.
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Gru 09, 2010 16:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 18, 2009 19:02   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 19:10   

michalczewski84 napisał/a:
Czy ten błąd mógł się pojawić przez to że przy dokładnym sprzątaniu szarpnąłem wiązką kabli pod fotelem?
Tak, podociskaj kostki pod siedzeniami
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
bajerek 




Dołączył: 27 Kwi 2009
Posty: 46
Skąd: birmingham uk



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 19:35   

hej.
tak to byl powod.
ja tez tak mialem.
przejezdzij kilka kilometrow i powinno zniknac(wczesnies posciskaj dokładnie wszystko)
jak nie to na kompa do skasowania bledu.
pozdro
 
 
marynabiala 



Pomógł: 12 razy
Dołączył: 05 Mar 2009
Posty: 178
Skąd: Szczecin



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 20:24   

Mialem to samo,odlaczylem akumulator i po 0,5 godz odpialem kostki pasazera i kierowcy psiknalem plynem do zlaczy elektronicznych nastepnie wpialem,wypialem poczekalem az wyschnie i znowu wpialem .Rok czasu mija i mam spokoj
 
 
michalczewski84
[Usunięty]






Wysłany: Czw Cze 18, 2009 20:37   

Dzięki Panowie. Spróbuję i napiszę co i jak. Wkurzyłem się tym bardziej, że kupiłem drugie autko już jakiś czas temu, a Roverka będe niedługo z przykrością sprzedawał, a tu nagle patrzę i komunikat poduch... Może się obraził na mnie :)
 
 
andrzej360 




Dołączył: 02 Maj 2009
Posty: 72
Skąd: Kraków



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:08   Kontrolka

Ja też mam komunikat (tylko po niemiecku) o "felerze" poduszki.

Okazuje się, że jeżeli przepali się dioda poduszki (ta któa świeci się na zegarach) to komputer pokazuje błąd poduszki.
 
 
staf 




Pomógł: 241 razy
Dołączył: 28 Maj 2009
Posty: 1762
Skąd: Ludwikowo/k.Płocka

Rover 75

Wysłany: Sob Cze 20, 2009 10:17   

michalczewski84......Wyłapał focha jak nic. :mrgreen:
_________________
www.w-mp3.pl
Nie trąb, robię co mogę :papieros:
 
 
 
michalczewski84
[Usunięty]






Wysłany: Sob Cze 20, 2009 12:24   

oj to ja mam nadzieję, że to jednak ta kosteczka czy gdzieś na stykach pod fotelem, bo chociaż się dostanę - pewnie wymiana tej diodki wymaga rozebrania połowy dechy... Zaraz zjem drugie śniadanko i idę pogmerać :D
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Sob Cze 20, 2009 13:39   

michalczewski84 napisał/a:
zjem drugie śniadanko i idę pogmerać
zacznij od bezpiecznika
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Czw Maj 14, 2015 11:27   

Podepnę się pod temat.

1. Przy każdym uruchamianiu samochodu na IPK wyświetla mi komunikat Airbag Fault.
2. Mimo to kontrolka poduszek na desce nie świeci się.
3. Sprawdziłem kostki pod siedzeniami - są ok, wszystko wyczyszczone, powpinane.
4. Ponadto nie mam żadnego powiadomienia o niezapiętych pasach, a wiem, że w tych samochodach takie powiadomienie jest.
5. Bezpieczniki od airbagów są ok.
6. Jedyne, czego dopatrzyłem się, to w tej grubej wiązce nad pedałami [pod kierownicą] wystaje zaizolowana żółta kostka [typowa jak od airbagów], ale nie jest do niczego wpięta. niestety nie odnalazłem w tamtej okolicy niczego, do czego można byłoby ją podpiąć.

Co jeszcze może być przyczyną?
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Pomógł: 131 razy
Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Wto Maj 19, 2015 17:29   

A w IPK podczas wlaczania stacyjki, zaswieca sie chociaz na chwile do samo testu ikonka poduszek? Moze jakis mily Pan Zenon z garazu nie mogac poradzic sobie z usterka wpierniczyl w gniazdo diody od poduszek czarny silikon ;) ?

INPA Ci nie mowi jakie bledy?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
cin1391 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 19 Lut 2015
Posty: 446
Skąd: Wyszków

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 19, 2015 21:52   

MaReK napisał/a:
A w IPK podczas wlaczania stacyjki, zaswieca sie chociaz na chwile do samo testu ikonka poduszek? Moze jakis mily Pan Zenon z garazu nie mogac poradzic sobie z usterka wpierniczyl w gniazdo diody od poduszek czarny silikon ;) ?

INPA Ci nie mowi jakie bledy?


A jak zdiagnozować airbagi? Bo ja nie zapuszczałem się dalej niż do sterownika silnika i tam tylko ten błąd przepływki się pojawia.

W sumie... prawda, nie zaświeca się ikonka poduszki. To jest ta w prawym górnym rogu wskaźników pod IPK? I tak samo mam Brake Fault, a dioda ręcznego na tablicy pod IPK nie działa, ani przy samoteście, ani gdy zaciągam ręczny...
_________________
Wolę pchać Rovera niż jeździć Golfem
 
 
Ar2 



Dołączył: 29 Sie 2007
Posty: 42
Skąd: mazowieckie



Wysłany: Sro Maj 20, 2015 13:39   

Ja też chciałbym się podpiąć, ale mam nieco odmienny problem.
Po włączeniu zapłonu nie świeci w ogóle kontrolka od Airbag. Po podłączeniu kompa brak komunikacji z centralką Airbag. Poduszki jak twierdzi były właściciel są na pewno. Kiedyś jedna boczna była wystrzelona, ale wymieniona. Los centralki nie znany.
Jak najprościej sprawdzić czy centralka w ogóle jest? Czy można obejść świecenie diody przy odłączonej centralce?
Chciałbym mimo wszystko mieć pewność, że system SRS działa w razie jakby był odpukać potrzebny :) .

Dzięki z góry za sugestie :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Ogłoszenie: !! ZASADY KĄCIKA "Porady techniczne" !!
Przeczytaj, zanim napiszesz PIERWSZEGO posta!!!
kasjopea Rover serii 75, MG ZT 0 Czw Lis 18, 2010 02:43
kasjopea
Brak nowych postów [MG ZT-T] błąd "Brake Fault"
szela81 Rover serii 75, MG ZT 15 Pią Kwi 28, 2017 09:48
wellman
Brak nowych postów [R75] komunikat "alarm" na wyświetlaczu co to ozna
mgrzesiekm Rover serii 75, MG ZT 15 Nie Sty 26, 2014 15:19
sew87
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 75 1.8] POMOCY "NOWY" - znika płyn z chłodn
smut_89 Rover serii 75, MG ZT 9 Pią Paź 04, 2013 21:57
apples
Brak nowych postów [R75] - "skrzypi" przy ruszaniu, drga powyżej 150k
R75 Rover serii 75, MG ZT 4 Pią Paź 24, 2014 19:25
R75



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink