Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] Błędne wskazanie temperatury silnika
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R200] Błędne wskazanie temperatury silnika
Autor Wiadomość
morthell 



Dołączył: 01 Kwi 2015
Posty: 1



Wysłany: Wto Cze 16, 2015 21:32   [R200] Błędne wskazanie temperatury silnika
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 16v Rok produkcji: 1999

Witam :)

Od niedawna jestem właścicielem Roverka 200 1.4 Si z 99 roku. Roverek zagazowany. Od samego początku jak nim jeżdżę mam problem z wskazaniami temperatury silnika na desce rozdzielczej.

Samochód odpala normalnie, porusza się normalnie. Gdy się rozgrzewa wskazówka na desce zatrzymuje się mniej więcej w poziomie tak jak jest na zdjęciu. Występuje to tylko wtedy kiedy jadę samochodem, kiedy ma jak się chłodzić. W trakcie postoju na włączonym silniku wskazówka idzie mniej więcej w połowę skali i wtedy też uruchamia się wentylator przy chłodnicy. Sprawdzałem czujnik temperatury ten od ECU, wydaje mi się że jest sprawny. Znajomy mechanik stwierdził też że termostat zachowuje się poprawnie. Ostatnio jednak miałem problemy z gazem, parownik nie był w stanie osiągnąć temperatury. Komp od gazu pokazywał ok. 30 stopni, w tym samym czasie wskazówka na desce była w pozycji jak na zdjęciu.

Pytania moje są następujące - czy jest jakiś sposób sprawdzenia temperatury bez podłączania się pod testbooka?
W jaki sposób dostać się z do tego drugiego czujnika od wskazań na deskę - jak go odłączę nie jestem w stanie dojść miernikiem do pinów.
Czy jest możliwość że termostat otwiera się za wcześnie?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 16, 2015 21:32   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
maniu48 
Moderator




Pomógł: 9 razy
Dołączył: 05 Cze 2010
Posty: 815
Skąd: Staszów

MG ZS

Wysłany: Wto Cze 16, 2015 22:38   

Niedawno podobna sytuacja była w moim 2.0T. Wskaźnik pokazywal minimum a gdzy doszedł do ,,optymalnej" trmp. włączal sie wentylator- okazało sie ze czujnik temp. który pokazuje temp na desce byl walnięty. Gaz natomiast przelączal mi sie dopiero przy 55stopniach(ustawiony na 30), dolalem płynu, odpowietrzyłem dokładnie układ i dziala jak marzenie.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ruszti 




Pomógł: 8 razy
Dołączył: 22 Wrz 2012
Posty: 138



Wysłany: Wto Cze 16, 2015 22:59   

Sprawdź masę w aucie :) czy czasem nie urywa się przewód idący od akumulatora do nadwozia.
Przydatny link Czujniki Rover
 
 
Sadev 



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 24



Wysłany: Czw Lip 02, 2015 21:56   

Witam, podpinam się pod temat, mianowicie jakiś czas temu przestała działać mi kontrolka temperatury na desce, wymieniłem czujnik od wskazań (niebieski) teraz śmiga aż miło, stopniowo wskaźnik się podnosi i dochodzi prawie do połowy podziałki (czytałem że to prawidłowy stan). Aczkolwiek próbowałem wymusić aby wskaźnik poszedł nieco wyżej, są upalne dni więc myślę iż to nie jest zbyt trudne, na postoju przytrzymałem około 30 sekund silnik na 3500obr, wskaźnik ani drgnął wyżej. Najgorsze jest to że mam działający wentylator chłodnicy, a on się nie załącza gdy przewody gumowe od płynu chłodzącego aż parzą... Mam różnice temperatur między górnym przewodem od chłodnicy a dolnym, ale mam taką wątpliwość czy otwiera się termostat, macie może jakiś prosty sposób na zweryfikowanie tego? Już raz przegrzałem ten wspaniały silnik nie chciałbym tego powtarzać ;)
 
 
AndrewS 
Klubowicz





Pomógł: 159 razy
Dołączył: 27 Lut 2001
Posty: 3640
Skąd: Puławy

Rover 800

Wysłany: Czw Lip 02, 2015 22:36   

Sadev napisał/a:
na postoju przytrzymałem około 30 sekund silnik na 3500obr,


myślę że za krótko, najlepiej po dosc dynamicznej jezdzie niech pochodzi z 5-10 min, a najlepsze do tego sa bramki na autostradzie :mrgreen: , przynajmniej tak jest u mnie w 1.4 serii K jaki i 2.0 T

Sadev napisał/a:
a on się nie załącza gdy przewody gumowe od płynu chłodzącego aż parzą...


chcesz mi powiedzieć że rozróżniasz ręką temperaturę miedzy 90 i 105 stopni ??

Sadev napisał/a:
Mam różnice temperatur między górnym przewodem od chłodnicy a dolnym,


czym to zmierzyłeś ??
jesli to prawda to znaczyłoby ze termostat sie do konca nie otwiera, ale wtedy wskaźnik temp na desce poszedłby do góry, chyba że układ jest zapowietrzony
_________________
Pozdrawiam Andrzej
Rover 800, byl 214 Si 95
FSO 125p 1.4 16V MPI
Jawa 350
 
 
 
Sadev 



Dołączył: 21 Paź 2014
Posty: 24



Wysłany: Czw Lip 02, 2015 23:47   

Odpowietrzam układ już któryś raz z rzędu, dolewałem płynu cały czas, bo poziom opadał (brak wycieków). Nie, nie chcę powiedzieć że rozróżniam małe różnice temperatury, ale jest mega upalnie, przejechałem ponadto ponad 10km naprawdę dając w palnik, 4-5tys, później nieco na postoju i nic, wentylator ani drgnie podobnie jak wskazówka, a gdy odepnę czujnik temp. wentylator automatycznie się załącza. A co do termostatu, jak to jest, skoro czujnik wkręcony jest w duży obwód, zakładając że termostat niedomaga i się nie otwiera, to jakim cudem czujnik ma sczytać zbyt wysoką temperaturę jak z tego co widzę musi być do tego otwary duży obieg? Chyba że nie mam racji :?:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [MG ZR 160] Błedne wskazanie temperatury + cos jeszcze
lopez86100 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Czw Sty 07, 2010 21:45
marcinmarcin
Brak nowych postów [R200]Problem z Czujnikiem temperatury silnika.
andrzej9339 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Sro Mar 02, 2011 15:22
andrzej9339
Brak nowych postów [R200 1,4 Si] Nie działa wskaźnik temperatury silnika
poziomkaZ Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Pią Mar 25, 2011 21:01
poziomkaZ
Brak nowych postów [R200,1.4,105kucy,98] Cuda na wskaźniku temperatury silnika!
po wymianie płynu chłodniczego
kumilek23 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Gru 25, 2009 11:39
Matius



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink