Zobacz temat - [ MG ZR] Dziwne odlosy ze skrzyni na 1 i 2 biegu. (FILM)
 
Forum Klubu ROVERki.pl

Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise - [ MG ZR] Dziwne odlosy ze skrzyni na 1 i 2 biegu. (FILM)

hansikk91 - Nie Paź 19, 2014 18:49
Temat postu: [ MG ZR] Dziwne odlosy ze skrzyni na 1 i 2 biegu. (FILM)
Witam, ostatnio mialem straszne problemy ze skrzynią biegów która strasznie wyla na wszystkich biegach więc postanowiłem kupić nową używaną z gwarancją oraz podjalem decyzje o kupnie nowego sprzęgła. Mechanik zamontowanyl mi nowe sprzęgło i używaną skrzynie.( zostal w niej odwrocony naped). O tyle tylko, ze pierwszym i drugim biegu skrzynia wydaje dziwne odgłosy w szcegolnosci na sprzegle ale i bez niego tez sa a zanikają one dopiero od trzeciego biegu w zwyż
Nie wiem czym to jest spowodowane. Mechanik mówi że skrzynia mogła się zastać i potrzebuje trochę czasu aby przestała warczeć ( od zamontowania nowej skrzyni zrobilem na niej 500 km) Znow drugi kolega mówi mi że to wina nowego sprzęgła i musi się trochę dotrzeć a może po prostu przyczyna tkwi czym innym?
Wiem ze macie tutaj ogromna wiedze dlatego więc pytam się was forumowicze co wy o tym sądzicie czy ktoś mnie taki problem?
Czy może jest to po prostu wada skrzyni? Moze skrzynia nie rozsprzegla poprawnie?
Dziekuje za wszystkie cenne wskazowki i pozdrawiam!

Kozik - Nie Paź 19, 2014 19:09

hansikk91 napisał/a:
.( zostal w niej odwrocony naped).


nie bardzo rozumiem

nagraj dźwięk będzie łatwiej stwierdzić cokolwiek

hansikk91 - Pon Paź 20, 2014 23:04

http://youtu.be/dD8nARgZb-M

Mam nadzieje ze cos uslyszycie. W szczegolnosci warto sluchac o 1 minuty. Ja mam wrazenie ze to sprzeglo. Mechanik zapiera sie ze je zlozyl dobrze. Skrzynia ze tez jest dobra- tak twierdzi sprzedawca i dal mi gwarancje.

Kozik - Wto Paź 21, 2014 12:00

w zasadzie nie wiem czy to co słyszę to to co jest problemem, takie szuranie jakby

trzeba wejść pod auto i sprawdzić czy coś nie obciera o półosie, może dźwignia zmiany biegów dotyka do np wydechu, czy silnik siadł dobrze na półosiach itp

jaki olej został zalany do skrzyni?

popraw też link do filmiku tak żeby bez kombinacji można było otworzyć to więcej osób go obejrzy

hansikk91 - Wto Paź 21, 2014 17:58

ODGLOSY ZE SKRZYNI

Prosze bardzo link poprawiony. Jade dzis do mechanika zobaczymy co on powie.