Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Pompka sprzęgła - zamiennik od BMW
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Pompka sprzęgła - zamiennik od BMW
Autor Wiadomość
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 18:03   

dokładnie tak jak ten rusek :)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Cze 02, 2008 18:03   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 18:54   

No więc jak tylko to wszystko odbiorę, a to będzie koło środy - czwartku, to będziemy składać, napisze, jak mi poszło. :wink:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 19:07   

to mam nadzieje że Ci sie uda za pierwszym razem i nie bedziesz sie musiał niepotrzebnie irytować :smile:
powodzenia
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Pon Cze 02, 2008 23:24   

Dam-Kam napisał/a:
uda za pierwszym razem

wiele wątków tego tematu zostało przez Ciebie już praktycznie zastosowane. Uważam, że wszystko powinno zagrać.
Ja zastanawiam się nad tym, aby zastosować wężyk gumowy elastyczny hamulcowy (taki jaki stosuje się przy kołach przednich), bo wtedy można by zaprasować końcówki hamulcowe wkręcane - tak od strony pompki jak i od strony oryginalnej szybko złączki Rover-a.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 10:19   

edward25, powiem szczerze że nie wiem jakie są przewodu hamulcowe w R75. Ale tak jak pisałem, problemem u mnie nie był wąż a zawleczka która ma go trzymać w pompce, wszystko miałem już złożone i odpowietrzałem układ jak mi to wyskoczyło no i chcąc nie chcąc musiałem sie zirytować :wink: a wystarczyłoby żebym z blaszki zrobił własną zawleczkę, mocniejszą :smile:
No ale zapwenie jest wiecej sposobów na wykonanie tego zabiegu więc kombinujmy, kto nie kombinuje nie żyje :mrgreen:
 
 
 
edward25 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 13 Sty 2008
Posty: 193
Skąd: Żabno k.Tarnów



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 18:38   

Dam-Kam napisał/a:
nie wiem jakie są przewodu hamulcowe w R75

Myślalem aby zastosować jakikolwiek (najtańszy) giętki przewód hamulcowy, bo wydaje mi się, że takie połączenie byłoby niezawodne i pewne.
Druga sprawa zawleczki zabezp. przewód w pompie - rozumiem o co Ci chodzi. Poprostu niedopatrzenie, ale nie martw się - pomysł jest wart zachodu i napewno będziesz zadowolony z przeróbki. A i każdy z nas, kto tylko będzie miał ochotę na pomajsterkowanie przy sprzęgle, będzie miał satysfakcje i skorzysta z Twojego rozwiazania.
_________________
Pozdrawiam
Edward
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Wto Cze 03, 2008 19:08   

fakt że udoskanalanie takiego samochodu przynosi satysfakcje ale nie to mój pomysł tylko ruska a znalazł to Kris tak że dzieki mu za ten pomysł :grin:
a nawiasem mówiąc jestem umówiony na poniedziałek na generalny przegląd/naprawę mojej fury... mam nadziej że pech mnie opuści i nie bedę miał do wymiany pompki paliwa w baku (1030zł) i regeneracji turbiny (~1000zł)... :mad: najbardziej boli w tym wszystkim cana części bo to że cos trzeba wymianić to przy tym przebiegu jest jak najbardziej normalne i przeze mnie akceptowalne :wink:
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Sro Cze 04, 2008 16:30   

Dobra wszystko już mam, więc jutro będziemy składać.

[ Dodano: Sro Cze 04, 2008 20:48 ]
Dodaje zdjęcie całości, ten przewód od BMW jest taki długi, na zdjęciu ruska jest właśnie on cały, a nie połączony z roverovskim, tak jak myśleliśmy.
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 17:33   

Rowan, no i jak ?? bo ja wróciłem, dorobiłem zawleczke, przewód siedzi ładnie ale jest jedno ale... nie mogę go odpowietrzyć :/ tzn przelałem cały układ już 0,25l DOT4 i niby powietrze nie leci już z wysprzęglika ale mimo to pedał chodzi tak "bezpłciowo" i nie wysprzęgla :evil: co mogę w tej sytuacji zrobić ?? wie ktoś ?? teraz brat niestety mi uciekł więc dziś sie za to nie zabiore ale jutro będę nad tym jeszcze pracował
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 17:54   

Witam!
To ja sie podepne pod temat. Odpowietrzaj dalej bo ja mialem takie cos ostatnio z oryginalna pompka jak wymianilem wysprzeglik.Niby lecial sam plyn bez powietrza ale pedal chodzil jak u Ciebie i nie wracal.Przelalem chyba z litr DOT4 i dopiero wszystko zaczelo chodzic. U mnie pompa po kupnie auta 2 miesiace temu tez miala oznaki agoni ale sie jakims cudem naprawila i teraz jest sucha i trzyma cisnienie a juz dorobilem sobie blaszke :) Pozdrawiam
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 17:56   

Zukowaty, okej dzięki za radę :ok: :smile: to jutro przeleję całą puszkę DOT4, mam nadzieję że pomoże :grin:
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 19:16   

Słuchaj!!! Ja jestem w niebowzięty i wogóle happy :mrgreen:
Było mniej przerabiania niż u ruska. A jeśli chodzi o odpowietrzanie, to dmuchaj w zbiorniczek, na odkręconym odpowietrzniku.

No więc tak. Zmiany poszły w innym kierunku niż u ruska. Wujek stwierdził że będzie bez blaszki, tylko zakręciliśmy w te oryginalne mocowania. No i co się okazło, jest ok. Tzn. z tej pompy BMW zdjęliśmy ten uchwyt który zakłada się na pedał sprzęgła, i założyliśmy ten od Roverowskiej pompy, pamiętając o 8mm. Zakleiliśmy Poxipolem i sprawdziliśmy czy dobrze trzyma, a jak wiadomo Poxipol to jednak moim zdaniem najlepszy klej czyli :grin: .....Rozumiecie :mrgreen: No to teraz sprawa przewodu idącego do wysprzęglika :mrgreen: Tu dopiero był :shock: okazało się, że wcale nie potrzebny jest inny przewód, wystarczy oryginał :wink: na końcówce wystarczyło pilnikiem spiłować około 0,4 mm na całym obwodzie i wszedł idealnie :razz: potem zawleczka i gotowe. Zbiorniczek jest od Żuka :cool: Pompa ma troche mniejszy skok, tak mi się wydaje, oraz chodzi trochę ciężej. Mi to nie przeszkadza, byle by chodziła, jak się należy :wink: i nie przepuszczała czy lała.

A co do tego twojego problemu, to możliwe, że masz w wężyku idącym od zbiorniczka do pompki powietrze, mówie Ci dmuchaj kolego tylko mocno :grin:
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 20:20   

no to będę jutro dymał :mrgreen:
to super że działa i jesteś zadowolony !! to teraz życzeć pozostało nieprzerwanej eksploatacji :grin:
pzdr
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 20:36   

A nie mozna wziasc przewodu oryginalnego od R i dac do fachmanow zeby zakuli go w koncowke BMW od strony pompy??takie tylko czysto teoretyczne rozwazanie ale chyba najlepsze i najestertyczniejsze wyjscie bo tak troche dziwnie mi sie czyta o przewodzie od stara w mojej perelce :/ Wiem ze nie o to sie rozchodzi tylko zeby dzialalo no ale...
 
 
 
sTERYD 
Klubowicz





Pomógł: 1131 razy
Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 10906
Skąd: ZGL / szczecin



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 20:53   

ale to zbiorniczek jest od żuka, a przewód oryginalny od rovera ;)
_________________
W przypadku obu Roverków w zasadzie mogę powiedzieć, że to spełnienie marzeń. Całe szczęście zostało jeszcze trochę do spełnienia ;)
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 21:05   

Cytat:
Rowan, hehe od BMW to mam pompke, przewód od BMW ponoć jest nie do zdobycia. Ten metalowy przewód co wychodzi z pompki jest od forda a potem dalej do samej szybkozłączki jest przewód gumowy zakupiony w sklepie z częściami do STARa po cenia 4zł/m

O to mi chodzilo ale wiadomo,ile samochodow tyle roznych wesji
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 21:34   

Ale przeczytaj moją wcześniejszą wypowiedź dokładanie.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 21:38   

<glupek> jestem :) Ale fajnie ze z tego wybrnales,ja czekam az moja ducha wyzionie i juz blaszka naszykowana,na razie obserwuje cudowne ozdrowienie ale wiadomo...przed smiercia zawsze sie poprawia
 
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 21:42   

No tak jak mówię, jeśli masz blaszkę naszykowaną to ją wykorzystaj, ale gdybyś nie miał, to moim zdaniem, to jak ja zrobiłem jest ok. Tylko co smutne w tym wszystkim. NIE MAM ŻADNYCH ZDJĘĆ :!: :!: :!: :sad: A to dlatego, że jak zaczęli robić przy tym to ja byłem jeszcze w szkole, a po drugie, aparat się rozładował, a nie widziałem sensu robienia zdjęć telefonem.
 
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Pią Cze 06, 2008 21:45   

Jak chcesz taka blaszke to moge Ci dorobic bo to akurat pikus.Pracuje na obrobce na CNC
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła - zamiennik
maras62 Rover serii 75, MG ZT 6 Czw Sty 07, 2021 14:17
maras62
Brak nowych postów [R75] Zamiennik pompki sprzęgła
endriu50 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Lis 29, 2015 12:07
Balas87
Brak nowych postów [R 75] pompa sprzęgła zamiennik
kamil900 Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Maj 25, 2018 17:07
kamil900
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
rafalg Rover serii 75, MG ZT 72 Wto Maj 20, 2008 12:05
matrix215
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła
maciasw Rover serii 75, MG ZT 11 Sro Lis 04, 2009 11:32
Boncky



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink