Forum Klubu ROVERki.pl :: Kto wkurza na drodze...??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Kto wkurza na drodze...??

Typologia;)
Autor Wiadomość
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



  Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:22   Kto wkurza na drodze...??

Kochani!

Kto Was wkurza na drodze? :)
Mam już pewne swoje typy - ale ciekaw jestem zdefiniowania kolejnych zaobserwowanych wg Was;)

Więc dla rozpoczęcia...

1. Kolesie (chociaż i Panie się zdarzają) "w słomianych kapeluszach";) a więc sobotni/niedzielni (hipermarketowi/kościelni) kierowcy po których należy spodziewać się absolutnie wszystkiego - skręcania w lewo z prawego pasa itp.

2. Do czego służy pas do skrętu w prawo?
Do ominięcia kolejki czekających do jazdy na wprost.

Jakim samochodem można wjechać z prędkością 80km/h na 20centymetrowy krawężnik?
Służbowym oczywiście;) Kto nimi jeździ?
Przedstawiciele handlowi...prawie zawsze w pośpiechu, jeżdżący niespecjalnie ostrożnie (nie zwracają uwagi na puknięcia, otarcia itp)...

3. ?? :)

Temat oczywiście uogólniający - jednak nie chcący nikogo obrażać i do potraktowania z małym przymrużeniem oka ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:31   

strasznie banalny temat :roll: tyle już powstało żartów, anegdot i historyjek (ogólnie, także poza Forum) że nie sadzę by ktokolwiek mógł napisać coś nowego... :???:
 
 
Bobas111 




Dołączył: 15 Kwi 2008
Posty: 43
Skąd: GLIWICE



Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:31   

Przede wszystkim dziury i bojaźń o zawieszenie :) A do tego dochodzą ludzie nie potrafiący ruszyć jak jest zielone światło. Zawsze muszą sobie postać. Czy gdzieś ludzie ruszają normalnie jak zapala się zielone światło?
Wkurza mnie jeszcze popisywanie się na drodze. To nie miejsce na to. Chcesz poszaleć, jedź na tor.
Aha, jeszcze używanie świateł przeciwmgłowych w deszcz ( i nie tylko ) Po co to? Te światła używa się jak widoczność spada poniżej 50m...
_________________
>: 4 8 15 16 23 42
 
 
kasjopea 


Członek Zarządu
wiceprezes


Dołączyła: 08 Paź 2007
Posty: 3890
Skąd: Włocławek

MG ZS

Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:35   

Mohery, które wpadają nagle na jezdnię prosto pod samochód i udają cichociemnych
_________________
Pozdrawiam Monika
 
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Sro Kwi 23, 2008 22:47   

tom214Si napisał/a:
strasznie banalny temat :roll: tyle już powstało żartów, anegdot i historyjek (ogólnie, także poza Forum) że nie sadzę by ktokolwiek mógł napisać coś nowego...


Hmm...i tak i nie;)
Każdy z nas jeździ inaczej. Na co innego zwraca uwagę itd;) A każdy dzień może coś nowego przynosić;)

Bobas111 napisał/a:
do tego dochodzą ludzie nie potrafiący ruszyć jak jest zielone światło. Zawsze muszą sobie postać. Czy gdzieś ludzie ruszają normalnie jak zapala się zielone światło?

No tak, uliczne śpochy to specyficzni ludzie;) Zielone dawno się mieni, a gość albo na zieleńsze czeka, albo jak stwierdza że zieleńsze nie będzie, jedynkę zaczyna zapinać... :/
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 07:46   

Wkurzają mnie sk... którzy jak się ich wyprzedza to dodają gazu zamiast odpuścić, mam dla takich specjalną atrakcję po takim fakcie :twisted:
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Kamil79 




Dołączył: 18 Wrz 2007
Posty: 207
Skąd: mazury



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 08:14   

A mnie drażnią bandyckie miny kierowców BMW, dziwne miałem w rodzinie 525 24v na 17` i jakoś z bratem bandytów z siebie nie robiliśmy ;) . Śmieszą mnie także zawsze śpieszący się kierowcy Skód i Passatów, ale weź tu jeździj sportowym samochodem wolno jak całe 110 koni z diesla pod nogą.
Ostatnia kasta to kierowcy golfów 2 i 3 którzy przeważnie siedzą nienaturalnie na fotelu jak by mieli z niego spaść trzymają kierę tylko jedną ręku u góry (mistrzostwo), do tego jeżdżą agresywnie . Przyciemniają nagminnie szyby, naklejają jakieś tribale i pająki , zakładają wielkie buczące wydechy z których przeważnie wydobywa się zapach źle wyregulowanej instalacji gazowej.... ułańska fantazja
 
 
rav1984 



Dołączył: 25 Mar 2008
Posty: 54
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 08:27   

Kozik napisał/a:
Wkurzają mnie sk... którzy jak się ich wyprzedza to dodają gazu zamiast odpuścić, mam dla takich specjalną atrakcję po takim fakcie


czyżbyś miał zamontowany hak z tyłu i po wyprzedzeniu takiego chama ciśniesz ostro w hebel??
_________________
Pozdrawiam
R@v
 
 
 
Piotrass 




Dołączył: 08 Sty 2007
Posty: 430
Skąd: Lubsko

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 08:32   

Bobas111 napisał/a:
Aha, jeszcze używanie świateł przeciwmgłowych w deszcz ( i nie tylko )
Jak już pisałem w innym wątku - światła przeciwmgielne innych użytkowników dróg wcale mnie nie oślepiają, nie przeszkadzają. Używanie świateł p. mgielnych faktycznie poprawia widoczność. Oczywiście z rozsądkiem - nie wchodzi w grę jazda na p. mgielnych w mieście - bo niby co ? Fajnie to wygląda? :lol:
Kamil79 napisał/a:
siedzą nienaturalnie na fotelu jak by mieli z niego spaść trzymają kierę tylko jedną ręku u góry (mistrzostwo)
:lol: :lol: :lol: Dokładnie !! !
_________________
F.T.H8TER5 and join the music!
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 09:03   

rav1984 napisał/a:
czyżbyś miał zamontowany hak z tyłu i po wyprzedzeniu takiego chama ciśniesz ostro w hebel??


Taki człowieczek jeśli zdołam go wyprzedzić ma gwarantowaną jazdę przez minimum 1km z prędkością odpowiednią do obowiązujących przepisów - 20km/h
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Futhark 




Dołączył: 15 Sty 2007
Posty: 9
Skąd: cyberprzestrzeń



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 09:17   

A mnie wkurzają ludzie, którzy traktują całą szerokość jezdni jako jednen pas ruchu. Im wyraźnie Bozia kierunkowskazów nie dała - i mózgów...
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 12:06   

Kamil79 napisał/a:
siedzą nienaturalnie na fotelu jak by mieli z niego spaść trzymają kierę tylko jedną ręku u góry (mistrzostwo)


Widziałem to nie tylko w Golfach, ale wszelkiej maści wyścigowe Kadetty, Calibry, stare 3'ki itd.
Teraz niedawno w Gdańsku gościa widziałem, co chyba rekord świata pobił w tej dyscyplinie;)

Wygięty, przechylony, w prawą stronę oczywiście - tak że nie siedział na wprost kierownicy, tylko z głową i połową tułowia na przeciwko konsoli środkowej (patrząc od tyłu, to pomiędzy fotelami:) ), lewy nadgarstek oparty właśnie u góry o kierownicę, a prawa ręka albo oparta na siedzeniu pasażera albo łokciem starał się do drzwi pasażera dosięgnąć...

I to w dwa razy w dwa różne dni go widziałem - więc jest to widocznie jego "normalna" pozycja za kierownicą;)
Nie żeby mnie jakoś specjalnie zdenerwował, bardziej rozbawił;) Szkoda że aparatu nie miałem, fotę bym strzelił;) (jechałem jako pasażer;))
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Kozik 




Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 12:17   

Ostatnio się bardzo zbulwersowałem jak jechałem za Seicento Van - jechał szybko - no ok, ale... za siedzeniami za kratką (w przedziale bagażowym) przewalał się dzieciak który mógł mieć tak ze 4 lata. Po prostu 0 myślenia jak można tak robić??? :shock:

Denerwuje mnie ogólnie jak debile zapierniczają z dziećmi które na dodatek nie są przypięte w fotelikach.

Ja nie mam swoich dzieci ale wiem, że to bardzo niebezpieczne i zawsze będę to piętnował!
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
lineumaciel 



Dołączył: 05 Cze 2007
Posty: 360
Skąd: Olsztyn



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 13:04   

mnie.... goście malinowi jadący 50km/h na lewym pasie......
nie raz darło mi się przez gardło spier... na prawy...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 14:23   

Moimi mistrzami są "krótkowzroczni" - nie widzą, że nie ma jak zjechać ze skrzyżowania i wjeżdżają, a potem się jeszcze dziwią jak im się pokazuje, gdzie się powinny puknąć. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
argail 




Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 445
Skąd: Radom

Rover 75

Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 14:45   

Cytat:
mnie.... goście malinowi jadący 50km/h na lewym pasie......
nie raz darło mi się przez gardło spier... na prawy...

Staaaary ... jak ja Cię wspaniale rozumiem ..... ;)
Dojeżdżam do pracy obwodnicą, więc naturalne jest że nie jadę 50 km/h - niestety - jak to na obwodnicy zdarzają się TIR'y i inne duże pojazdy - i niestety dość często zdarza się jakiś kapelusznik czy też inny gatunek jadący właśnie 50 po lewym pasie ... Nie jestem ryzykantem, nie duszę samochodu, nie wciskam się niewiadomo gdzie - ale litoooości ... 50 na obwodnicy ?? ? TIR go mija na prawym pasie, ludzie się wściekają a ten tur tur tur tur .....
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
promap 



Dołączył: 23 Mar 2008
Posty: 37
Skąd: Częstochowa



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 14:55   

Cytat:

IR go mija na prawym pasie, ludzie się wściekają a ten tur tur tur tur .....


a najgorzej jak jedzie na prawym 50km/h i równo z im na lewym 50km/h i wtedy ni hu hu ani zlewej ani z prawej . A tu np. żona rodzi :grin:
_________________
My ROVER is my Life
Ostatnio zmieniony przez maciej Czw Kwi 24, 2008 15:04, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 15:15   

wyprzedzajace sie ciezarowki na autostradzie...
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 15:51   

A ja to jestem troszkę dziwny - mnie najbardziej wkurza jak się złapie na tym, że właśnie na kogoś się wkurzam ;) Zazwyczaj staram się nie denerwować na innych kierowców, nawet jak czynią najbardziej niedorzeczne manewry na drodze. Dużo przyjemniej czuję się jak zamiast puszczenia wiązanki z zaciśniętych warg uśmiechnę się pod nosem i wezmę taką sytuację na luzie. Szkoda nerwów panie i panowie ;)
 
 
Azazel85 




Dołączył: 06 Gru 2007
Posty: 48
Skąd: Köln / Gdańsk



Wysłany: Czw Kwi 24, 2008 17:59   

thef napisał/a:
A ja to jestem troszkę dziwny - mnie najbardziej wkurza jak się złapie na tym, że właśnie na kogoś się wkurzam ;) Zazwyczaj staram się nie denerwować na innych kierowców, nawet jak czynią najbardziej niedorzeczne manewry na drodze. Dużo przyjemniej czuję się jak zamiast puszczenia wiązanki z zaciśniętych warg uśmiechnę się pod nosem i wezmę taką sytuację na luzie. Szkoda nerwów panie i panowie ;)


Amen ;)
Mam dokładnie tak samo, czy przez to też jestem jakiś "dziwwwnyyyy"? ;)
Ogólnie trudno mnie z równowagi wyprowadzić, tak samo za kółkiem - aczkolwiek na pewno na takich kierowców zwracam szczególną uwagę;)

Widząc taką osobę na drodze, zawsze się śmieje że pewnie żonę/narzeczoną/dziewczynę (bądź ich męskich odpowiedników) tego kierowcy, bolała wczoraj głowa, i dlatego ten ma wysokie ciśnienie i tak jeździ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Co zwiedzić po drodze ?
Małopolska, Podkarpacie
roboo Offtopic 3 Czw Cze 12, 2008 19:56
Gość
Brak nowych postów Nieprzyjemna sytuacja na drodze...
blads Offtopic 49 Pon Mar 22, 2010 03:18
Perez
Brak nowych postów Proszę - uważajcie na drodze
Marrkus Offtopic 71 Pią Sie 22, 2008 22:04
Mayson
Brak nowych postów Kolejny ROVER'kowicz w drodze
Papaa2 Offtopic 25 Wto Paź 05, 2010 11:48
borsi
Brak nowych postów Wszystkiego najlepszego na nowej drodze życia
MARGOS Offtopic 14 Czw Maj 16, 2013 22:23
kruszan



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink