Forum Klubu ROVERki.pl :: IQ test :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
IQ test :)

Robił ktoś??
Autor Wiadomość
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 23, 2008 06:29   

Ogólnie sobie sprawdziłem ta stronę i...no ludzie to śmiech jest. Zwykłe kodiq - taka japońska czy chińska gra logiczna. Nawet na tescie psycho dla kierowców sa bardziej skomplikowane zadania. Dodam, ze niestety nie ma to nic wspólnego z testem na IQ....ale na pewno ma sporo wspólnego z zarabianiem kasy przez twórców strony :)

Test na IQ rózni się między innymi tym, ze nie jest wyłacznie obrazkowy i nie da isę go rozwiazać w 15minut, co więcej składa się z 3 części, niektóre zadania/pytania wymagają przede wszystkim rozumienia tekstu z którego odpowiedź wynika sama...wszyscy to znamy. A tu...mamy dalekowschodnią girke za wynik której ktoś jeszcze sobie każe słono płacić....kogo wy chcecie nabrać...samych siebie?? 100kt w kodaiq to taka norma pozwalajaca odróznić fakt, ze nie jest się szympansem ;) Olejcie to :D
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lip 23, 2008 06:29   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Sro Lip 23, 2008 13:19   

Thrillco napisał/a:
Zwykłe kodiq - taka japońska czy chińska gra logiczna.

Nie mogę znaleźć w necie żadnych informacji na temat gry o nazwie "kodiq" ani "kodaiq"
...ale na pewno SMS-a o takiej właśnie treści (ta druga wersja) wysyła się po wykonaniu testu :lol:

Thrillco napisał/a:
Dodam, ze niestety nie ma to nic wspólnego z testem na IQ....
Thrillco napisał/a:
Test na IQ rózni się między innymi tym, ze nie jest wyłacznie obrazkowy i nie da isę go rozwiazać w 15minut

Tzn., że jest część obrazkowa w prawdziwym teście IQ? Jeżeli tak, to to co jest na stronie stanowi jedynie fragment testu sprawdzający konkretne zdolności.

Thrillco napisał/a:
100kt w kodaiq to taka norma pozwalajaca odróznić fakt, ze nie jest się szympansem ;) Olejcie to :D

Moim zdaniem liczba punktów w tej "grze" dobrze odzwierciedla posiadane IQ (dla jasności -> ja testu sobie tam nie robiłem), a Twoje porównanie do szympansów jest nie na miejscu. ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lip 23, 2008 13:32   

smieszy mnie jesdno... wszyscy sie smieja ze test dla szympansow itd itp... to czemu wszyscy nie robia po 150-200 pkt?? ba dodam ze kilka osob mialo wyniki rzedu 80 pkt :)

Sam zrobilem dalem sie naciagnac na smsa, wynik 104 w porownaniu np do 119 tomiego czy 80 pana X oczyms swiadczy,.. Nie mowie ze tomi jest genialny a pan X szympansem :)

Mialem kiedys test w którym bylo ok 100 zadan i 25 minut tam mi wychodzilo ok 90IQ czyli normalnie.

A w ogóle to jestem teraz na haju bo rozpuszczalnik mi sie wylal wpokoju :D
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
morris 




Dołączył: 29 Mar 2007
Posty: 219
Skąd: Kraków/Lublin



Wysłany: Sro Lip 23, 2008 15:39   

piter34 napisał/a:
Tzn., że jest część obrazkowa w prawdziwym teście IQ? Jeżeli tak, to to co jest na stronie stanowi jedynie fragment testu sprawdzający konkretne zdolności

Tak dokładnie jest. Nawet na stronie tego testu można o tym przeczytać. Nazywanie jednak wyniku IQ jest zabiegiem komercyjnym, chociaż każdy twórca testu może sobie nazwać wynik jak chce. Zresztą niektórzy zawodowo zajmujący się badaniem różnic indywidualnych podają taką definicję: inteligencja to jest to, co mierzą testy (więc w zależności od tesu inteligencja będzie oznaczała trochę co innego, ważna jest rzetelność podczas tworzenia skali). Uważam, że ten test jest w miarę miarodajny, a jak czytam o tym, że komuś wyszedł w "bardziej" rzetelnych testach wynik IQ 133 lub więcej, to ... :lol: gratuluję (nieszczerze) dobrego samopoczucia
_________________
Zdrowy sen nie tylko przedłuża życie, ale i skraca dzień roboczy.
 
 
Thrillco
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 23, 2008 17:01   

sam wynik w takich testach tez nie koniecznie świadczy o czymkolwiek. Moze się zdazyc, ze jednego dnia nie dobijecie do 90 a na dzień nastepny bez trudu przeskoczycie 100. Poza tym jest masa przypadków, kiedy osoby częsciowo uposledzone osiagają niesamowite wyniki jednego dnia by nastepnego wrócić do normy. Niektórzy "niepełnosprytni" mają w ogóle bardzo wysokie IQ a nie potrafią na codzień pójść do sklepu po bułki bo traca orientacje albo w połowie drogi już nie mają pojecia dlaczego wyszli. Ja osobiście IQ wole nazywac miernikiem czlowieczenstwa...stad ten tekst o szympansach :) No i jeszcze chodziło głównie o to, ze jest to część obrazkowa..niektóre czlekoksztaltne nieźle sobie z nią radzą.

Morris nie chodzi akurat o niczyje samopoczucie a taki test jak ten z linku od Mensowego różni się tym, że jedynie ten w mensie jest opracowany wg. pewnych norm ustalonych dawno temu i aktualizowanych, chociazby o fakt, ze człowiek się rozwija i to co kiedyś było wynikiem świetnym dziś może się okazac miernym.
"Coś" to jest obecnie powyżej 140 pkt.

I całym tym swoim wynikiem nie ogarniam tego "gratuluję (nieszczerze) dobrego samopoczucia"...wyschło ci coś czy jak ??
 
 
tom214Si
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lip 23, 2008 21:28   

morris napisał/a:
jak czytam o tym, że komuś wyszedł w "bardziej" rzetelnych testach wynik IQ 133 lub więcej, to ... gratuluję (nieszczerze) dobrego samopoczucia

ten ktoś komu gdzieś wyszło więcej niż 133 nie trwierdził że był to bardziej miarodajny test ;)
Tak przy okazji moja kuzynka ma 148 (umowna granica geniuszem bycia ;) ) a ponadto zna(łe)m osobiście jedną taką co ma 156 (oficjalne, certyfikowane) - tzn. IQ 156 a nie Alfę Romeo ;)
Najinteligentniejsza Polka (spośród zmierzonych rzecz jasna) ma 176, a najinteligentniejszy człek na świecie rzekomo 227....i nie potrafi samodzielnie nawet herbaty zaparzyć (sic!)
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lip 23, 2008 23:02   

Ja ten test przerwalem po 6 pytaniu bo chcialem zobaczyc co jest na koncu ;)
Na koncu pojawil sie komunikat ze musze wyslac sms'a wiec... olalem temat ;D
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Test IQ
staf Offtopic 5 Sob Sie 08, 2009 13:50
bociannielot
Brak nowych postów test licznika R75
memphisto Offtopic 3 Pon Lip 13, 2009 14:47
sknerko
Brak nowych postów ROVER 75-Test auta
tronsek Offtopic 4 Wto Sty 22, 2013 10:16
Rowan
Brak nowych postów Test Rovera 25 na Autocentrum
Senn Offtopic 7 Wto Maj 29, 2012 18:37
rovek
Brak nowych postów Narodowy Auto Test
Oceń swój samochód wypełniając ankietę
zuber84cool Offtopic 20 Nie Gru 06, 2009 18:25
mi_sza1



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink