Forum Klubu ROVERki.pl :: Pytanie komputerowe
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Pytanie komputerowe

niesprawna płyta głowna?
Autor Wiadomość
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Nie Gru 14, 2008 14:26   Pytanie komputerowe

Hej
generalnie znam się na komputerach (pracuje nawet jako informatyk z wykształceniem informatycznym), ale z wiekiem coraz mniej mi się chce grzebać we flakach i dlatego pytam. I tak wczoraj straciłem na to prawie cały 1 dzień :/

Kupiłem płytę główną do ojca komputera Asus A7V600-EAY, ponieważ stara mi padła. Ale mam z nią dwa problemy.

1. Chciałem ją sobie przeszczepić do swojego komputera bo jest lepsza od mojej (obie do athlonów socket A) i wyniknał pierwszy problem. Po podłączeniu mojej grafiki 6800 poprzez złącze DVI do monitora, komputer się uruchamia, przechodzi powitania biosowe itd, dochodzi do momentu jakby miał się zaraz ładować windows i cisza. Tzn monitor się świeci, ale jest ciemność. Po podłączeniu przez stare złącze VGA Windows startuje poprawnie. Po podłączeniu obu monitorów naraz przez DVI i VGA, bios widoczny na obu, ale komputer staje w tym samym momencie co przy samym DVI. Zainstalowałem wszystkie możliwe sterowniki dla pewności i bez zmian. Dodam, że procesor na 100% sprawny, pamięć również, zasilacz bardzo dobry i sprawny. Zresztą, raczej nie ma to wpływu w moim problemie, ale uprzedzam pytania.

2. Drugi problem mam z zasilaczem, problem pierwszy testowałem na swoim zasilaczu firmy TOPOWER 400watowym, który 2 lata czasu kosztował ponad 300zl -> jest git. Ale po podłączeniu do ojca zasilacza, jakiegoś rupiecia starego firmy noname :) , płyta ma zasilanie (pali się kontrolna dioda) ale w ogóle nie startuje. Zasilacz jest wg mnie sprawny, uruchamia komputer ze starą płytą (tzn włącza, ale nie idzie bios, dlatego wymieniłem). Płyta testowana na minimalnej konfiguracji, tj jeden dysk twardy, stara grafika GF 5200. Akurat na swojej płycie nie mogę go przetestować, ponieważ nie ma tej wtyczki dodatkowej 4pinowej z zasilaniem, nie mam pojęcia jak się ona nazywa. I tu nasuwa mi się pytanie, czy sama płyta główna może brać o tyle więcej prądu, że aż się nie uruchamia?

Dodam jeszcze, że płyta kupiona na allegro od użytkownika który ma jeden negatyw o treści mniej więcej takiej "nie polacam, allegrowicz skupuje uszkodzone płyty a sprzedaje jako sprawne" I jeszcze allegrowicz ma kilka przedmiotów w stylu sprzedaje athlona ale pisze, że w niektórych konfiguracjach jest widoczny jako duron. I tego typu niby sprawne urządzenia. Płyta niby w 100% ok. W sumie zasilacz mogę przeżyć, kupie nowy w miare nowoczesny i powinno być ok, ale zastanawia mnie problem z grafiką, bo jest dziwny. Jeszcze dla jasności taki sam skutek był przy bootowaniu z 2 dysków, mojego i ojca.

eh jak ja kocham takie problemy
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Gru 14, 2008 14:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Nie Gru 14, 2008 16:12   

AD 1 czy upgade-owałeś BIOS ??

i pytanie napisz dwa modele płyt bo nie wiem z czym mam do czynienia :/

ps. może to być wina chipsetu nowsza płyta ma inny i inaczej system ją widzi przy podłączeniu przez złącze DVI do kompa ( powinno pomóc reinstalacja syst.)

AD 2 nie wiem jakie to zasilacze ale często jest tak jak zasilacz jest za słaby choć nawet może być nowy ale jest "no name" to komputer nie startuje. weź miernik i sprawdź sobie jakie są napięcia na płycie ile pobiera itp.

Rada : najlepiej wszystko robić na stole nie w obudowie łatwiej dojść :wink:

Co do tej wtyczki jak jej nie ma to omijasz jej wpięcie w płycie. nic się nie stanie gorzej jak ktoś ma a nie wepnie wtyczki. w tej wtyczce zawsze jest możliwość rozczepienia tych dodatkowych 4 pinów :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Nie Gru 14, 2008 18:53   

więc tak:
moj komp: barton 2500, płyta MSI K7N2 Delta-L, GF 6800
drugi; athlon 1800+, plyta Asus A7V600-EAY, GF 5200 - w takim ustawieniu na moim zasilaczu chodzi ok, na ojca nie wlacza sie. Po zmianie grafy na 6800, na vga ok, na dvi nie ok.

Co do formatu windowsa, wlasnie i tak mnie to czeka bo na jednym dysku systemowym zainstalowane sa drivery obu plyt i juz i tak sie nie wlacza windows poprawnie :) Ale format to jest druga z rzeczy, które nie lubie robić przy komputerze, zaraz po grzebaniu we flakach. Chociaż, kiedyś było zupełnie inaczej jak miałem więcej wolnego czasu...

co do rady o montowanie na stole, to tak robie inaczej bym się chyba zesr...jakbym mial ładować wszystko do obudowy za każdym razem.

A co do wtyczki to wolałem nie ryzykować, ale skoro w sumie ona jest nie potrzebna do końca to może potestuje ten stary zasilacz na mojej konfiguracji.

Dzięki za odpowiedź, liczyłem że obędzie się bez formatu :) Teraz to nawet 2 mnie czekają prawdopodobnie. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

edit: aha, bios niby jest najnowszy, wg sprzedawcy...sprawdzę to dla pewności
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Nie Gru 14, 2008 19:21   

Azer podobny problem mielismy z komputerem kolegi MichaelP ;)
Grafika nowa, niby startuje. Powitalny ekran biosu, pasek postepu windowsa i ...
albo sie uruchomi i w moment zawiesi, albo sie zatrzyma na czarnym ekranie, albo wyskocza krzaczki kolorowe. U niego problemem byl zasilacz. Mial 320 W modecom.
Ja mialem jakis noname 350 W. U niego te 320 W chociaz ruszalo system. Moje 350 W powodowalo tylko wywolanie karetki i zadnych reakcji.
W koncu zakupil zasilacz 400 W - porzadny. I problemy zniknely.

Co do startu systemu z nowa plyta (chipsetem) inna obsluga przerwan to nawet gdyby system sie zaladowal to polecalbym reinstalacje ;)
Mam klientow ktorzy upieraja sie, ze instalka nie wchodzi w gre. Ma zostac stary system i juz. Robimy rozne kombinacje i udaje nam sie system uruchomic, ale wracaja po tygodniu i ten czas pozwala im podjac jedyna sluszna decyzje ;)

Co do biosu. Nie sluchaj zapewnien sprzedawcow tylko wejdz na strone producenta, sprawdz jaka jest aktualna wersja biosu i porownaj ja z ta ktora wyswietla sie przy starcie.
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Nie Gru 14, 2008 21:52   

MSI = tragedia na tym robione są najtańsze komputery :/
Asus = jak przedmówca napisał nowy chipset = reinstalacja systemu nieunikniona :)

Po za tym że asus ma możliwość UPDATE BIOS zrobić z poziomu windows wystarczy internet i program Asus Update :)

miłego siedzenia
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Nie Gru 14, 2008 22:51   

no dobra, za waszymi radami, wgrałem najnowszy bios w wersji beta, wgrany był ostatni stabilny i jechane format :) I co? masakra...cały czas na DVI staje przed ładowaniem windy.

Może troche więcej opowiem, może coś was naprowadzi. Przez VGA mam podłączony stary crtek 17' a na DVI 20' LCDek na jednej karcie grafiki. Instalowałem winde na crtku, w sumie nie wiem czy coś to może zmienić, ale chyba zaraz pojade z formatem na mointorze przez DVI. Poinstalowane wszystkie drivery od płyty, chipsetu itd, stery od grafy najnowsze oraz stery od LCDka. Teraz tak, włączam winde na crtku, podłączam w czasie pracy windy lcdka na 2 wtyczke, w konfiguratorze nvidii wybieram, sobie wszystkie opcje, 2 monitory na raz, lcdek jako glowny i wszystko śmiga na obu monitorach, wykrywa poprawnie odświeżanie lcdku, rozdziałke no to czas na restart :) ...oczywiście bez zmian. Kilka testów włącznie z odłączeniem crtka i odinstalowainem driverów w czasie pracy windy, żeby widział system tylko lcd i cały czas LCD martwy.

edit: testowa konfiguracja: Athlon 1800+, plyta Asus A7V600-EAY, GF 6800LE, 1gb ddrków, ustawienia biosu domyślne (wyjmowana bateria).
 
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 14:18   

1. czy w starej plycie nie bylo problemu z dzialajacym lcd na dvi? spotkalem sie juz z kartami ktore nie wstawaly z obu gniazd :/
2. podlaczyles w obu przypadkach dodakowe zasilanie do plyt glownych + do 6800??
3. w biosie jedziesz na default?? wylacz dodatkowo cashowanie karty graficznej.

Instalujesz system nastempujaco :
1.system xp+sp3
2.sterowniki nforce
3. reszta sterownikow
??

przeszukalem na szybko wójka google pod kontem "dvi black screen" i musze Cie zasmucic :(
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 14:29   

damiwr napisał/a:
MSI = tragedia na tym robione są najtańsze komputery :/

No co ty ? :)
Najtansze sa robione na ECS (chyba juz nie ma), Soltek (tez nie wiem czy zyje), ASrock, itp.

MSI, Gigabyte, Asus nigdy nie sprawialy mi problemow.

W serwerach uzywam plyt tylko Intel'a.
Chociaz mam jeden AMD i tam siedzi Asus.

No ale co "kraj to obyczaj" wiec Ty masz zle doswiadczenia z MSI :)

Co do problemu wiadacego kolegi azera, to ja jakos nie moge sobie wyobrazic
co ty czynisz ;) Zrozumialem z tego, ze po restarcie tryb tekstowy nie potrafi
przelaczyc Ci karty na wyzsza rozdzielczosc tak?
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
Rowan 




Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 15:13   

Sam mam MSI P35 Neo II i nie narzekam. Polecił mi ją kuzyn informatyk, powiedział, że to dobra płyta, a odradził Foxccona, nie wiem dlaczego. Najgorzej z tego co wiem wypada ABit. Słyszałem historie, że na niektórych ABitach wychodzą różne jaja po założeniu C2D powyżej 2.8Ghz. Nie wiem czy to prawda, ale tak słyszałem.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 16:33   

Jest tyle szkół ile opinii :)
Foxconn jest z tej samej polki co MSI :)
Abit z tej co Assrock ;)

Tak naprawde oprocz ceny i wyposazenia plyt niewielka jest roznica.
Im wyzsza cena, tym lepsza jakosc produktu, do tego
jeszcze dochodzi uznanie marki w srodowisku. Akurat Microstar (MSI) na rynku
istnieje od lat.

Co do problemu kolegi ja nie wiem czy uda sie pomoc na odleglosc.
To takie leczenie chorego przez telefon.

Nie wiem czy masz mozliwosci wachlowania roznym sprzetem, ale
jesli tak, to sprawdz wszystkie podzespoly w roznych konfiguracjach.

Jak odlaczysz stary monitor i wlaczysz komp. tylko z podlaczonym monitorem
do DVI dzieje sie to samo? Na karcie masz dwa wyjscia DVI i jedno z nich
leci po przejsciowce? Sprobuj moze wlaczyc CRT po przejsciowce z DVI.

Jakis ciezki przypadek ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 16:49   

michone napisał/a:
1. czy w starej plycie nie bylo problemu z dzialajacym lcd na dvi? spotkalem sie juz z kartami ktore nie wstawaly z obu gniazd :/
2. podlaczyles w obu przypadkach dodakowe zasilanie do plyt glownych + do 6800??
3. w biosie jedziesz na default?? wylacz dodatkowo cashowanie karty graficznej.


1. nie oczywiście, że nie
2. tak podłączam
3. pozmieniałem wszystko w biosie gdzie znalazłem slowo agp poza tymi co było logicznie lub nic by nie zmieniło w stylu auto, ale nic się nie zmieniło
michone napisał/a:

Instalujesz system nastempujaco :
1.system xp+sp3
2.sterowniki nforce
3. reszta sterownikow
??


taką mniej więcej miałem kolejność + to co sama winda wykryła z driverów podczas instalacji.

MaReK napisał/a:
Co do problemu wiadacego kolegi azera, to ja jakos nie moge sobie wyobrazic
co ty czynisz Zrozumialem z tego, ze po restarcie tryb tekstowy nie potrafi
przelaczyc Ci karty na wyzsza rozdzielczosc tak?

Nie windows się nie uruchamia, zdaje się że 'halt' jest przed momentem jak powinien się włączać. Zaraz dodam SS czego nie ma na DVI.

Wy dajcie mi się obudzić po drzemce po pracy, a ja w tym czasie potestuje co pisaliście i dodam SS z tego co mi się nie pokazuje z normalnego procesu uruchamiania przed win :)

[ Dodano: Pon Gru 15, 2008 16:51 ]
michone napisał/a:
1. czy w starej plycie nie bylo problemu z dzialajacym lcd na dvi? spotkalem sie juz z kartami ktore nie wstawaly z obu gniazd :/
2. podlaczyles w obu przypadkach dodakowe zasilanie do plyt glownych + do 6800??
3. w biosie jedziesz na default?? wylacz dodatkowo cashowanie karty graficznej.


1. nie oczywiście, że nie
2. tak podłączam
3. pozmieniałem wszystko w biosie gdzie znalazłem slowo agp poza tymi co było logicznie lub nic by nie zmieniło w stylu auto, ale nic się nie zmieniło
michone napisał/a:

Instalujesz system nastempujaco :
1.system xp+sp3
2.sterowniki nforce
3. reszta sterownikow
??


taką mniej więcej miałem kolejność + to co sama winda wykryła z driverów podczas instalacji.

MaReK napisał/a:
Co do problemu wiadacego kolegi azera, to ja jakos nie moge sobie wyobrazic
co ty czynisz Zrozumialem z tego, ze po restarcie tryb tekstowy nie potrafi
przelaczyc Ci karty na wyzsza rozdzielczosc tak?

Nie windows się nie uruchamia, zdaje się że 'halt' jest jeszcze przed momentem jak powinien się włączać. Zaraz dodam SS czego nie ma na DVI i odpowiem na reszte uwag.

Wy dajcie mi się obudzić po drzemce po pracy, a ja w tym czasie potestuje co pisaliście i dodam SS z tego co mi się nie pokazuje z normalnego procesu uruchamiania przed win :)

[ Dodano: Pon Gru 15, 2008 18:00 ]
MaReK napisał/a:
Nie wiem czy masz mozliwosci wachlowania roznym sprzetem, ale
jesli tak, to sprawdz wszystkie podzespoly w roznych konfiguracjach.

Jak odlaczysz stary monitor i wlaczysz komp. tylko z podlaczonym monitorem
do DVI dzieje sie to samo? Na karcie masz dwa wyjscia DVI i jedno z nich
leci po przejsciowce? Sprobuj moze wlaczyc CRT po przejsciowce z DVI.

Jakis ciezki przypadek ;)

Wiem, że ciężki, z prostym bym sobie poradził :)

możliwości testowania na innym sprzęcie, szczerze mówiąc to wole już kupić tylko ten drugi zasilacz i dac już tą płytę ojcu i żyć na swojej.

na karcie mam, jedno dvi jedno vga, kabel to dvi-d single link, wg tej strony. Niektórzy w googlach radzili zmianę na inny kabel, może tak zrobie. Nie mam żadnej przejściówki niestety, dodatkowo nie mam kabla vga aby podłączyć pod lcdka 20tke przez vga (dałem swojej ex :P ) i podłączam pod crtka ze stalym okablowaniem.

Tak więc cały czas testuje tylko na takich konfiguracjach. Jak DVI to do LCD, jak vga to do CRT.


Co do zrzutu z aparatu :P to tego ekranu nie widać przy bootowaniu komputera z podłączonym monitorem przez dvi, nawet z odłączonym dyskiem. Proba bootowania np ubuntu bez dysku wpiętego nie udana, tj nie dochodzi do tego okna. Przetestowałem kartę na moim komputerze z taką samą konfiguracją tylko moją płytą główną i prockiem mocniejszym, ubuntu ładuje się bez problemu.

Więc w sumie nie wiem czy windows ma aż takie wtyki żeby na tym etapie móc coś nagrzebać? Na moje to zostaje, grzebanie w biosie/zworkach.
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 20:02   

Co do dyskusji wy wiązanej o płytach.

Marku nie można powiedzieć że MSI to sprzęt 1 klasa

i zgadzam się z tym że co kraj to obyczaj.

Jednakże jak ktoś ma nawet i abita czy msi a potrafi tego nie zajeździć to będzie mu służyć.

I tu się zamyka temat.

A jeżeli chodzi o główny wątek to :

Ja już się zgubiłem :roll:

Co ma Rover do Opla ??

Nie ma to nic wspólnego BOTOWANIE i WYŚWIETLANIE NA MONITORZE.

Z botowaniem może być problem jeżeli chodzi o raid(SATA) i takie ustawienie w biosie pod Xp. Często mi się zdarza w serwisie :)

Ale grafiki nie kumam jak to ustawiasz dwa monitory które działają a potem robisz restart i już nie działają ??

Po co ten restart ??

Lub ja czegoś może nie zakumałem niestety nie jestem omnibusem :) :shock:

Czekamy na testy i co będzie dalej.
 
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 20:19   

po co bootowanie? W sumie tak dla picu, pokazuje tylko w którym momencie komputer staje przy połączeniu DVI. Jak mam wyłączone bootowanie z napędu to tego ekranu ze zrzutu nie widać w obu konfiguracjach. Tak więc dzięki takiemu prostemu zabiegowi pokazałem punkt zaczepu, który na moje oko jest jeszcze przed ładowaniem windy. Przed tym ekranem jest ekranik od raidu, który jest widoczny w obu konfiguracjach.

Co do 2 monitorów to powiem prościej, win uruchamiam na vga podpinam dvi i działają poprawnie oba po skonfigurowaniu w panelu nvidii. Robie restart zostawiając tylko dvi i wraca temat. Pokazałem tym, że w sumie w windie wygląda, że jest w porządku.

Testy skończyłem narazie bo wyczerpałem pomysły, które w obecnej chwili jestem w stanie zrealizowac. Możesz jeszcze rozwinąć problem z raid na stata bo ta płyta ma taką opcję, ale w sumie związku z grafą raczej nie powinno to mieć.

dzięki za zainteresowanie :ok:
_________________
R25 sprzedany :( | Mazda 3
 
 
 
Konix 



Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 20:40   

Miałem kiedyś GF6800gt nas pci-e. Wyjścia 2xDVI 1xTv.
Podłanczałem pod to tylko CTR na przejściówkach. Komputer startował tylko na podłączonym wejściu bliżej płyty głównej. Dodatkowy wyświetlacz można było załączyć dopiero po starcie windowsa, inaczej bardzo często zatrzymywał się na etapie ładowania sterownika grafiki, ale czasami startował normalnie. Przyjąłem że "ten typ tak ma". Postaw sobie jakiegoś CTR na szafie, uruchamiaj na nim komputer, po załadowaniu windowsa załącz LCD, wyłącz CTR i po problemie ;)
 
 
azer 




Dołączył: 18 Cze 2008
Posty: 1058
Skąd: Poznań

Rover 25

Wysłany: Pon Gru 15, 2008 20:52   

hm, jeden z gorszych pomysłów jakie słyszalem. CRT ma to do siebie, że jest duży ....Co dalej...Rozumiem, że trochę napłodziłem już tekstu, ale wcześniej pisałem że na starej płycie wszystko śmiga normalnie a po podpięciu pod lepszą nie.

W sumie zyskuje tylko nowszy chipset (może o 1% większą wydajność), gigabitową kartę, której i tak nie wykożystam, sata (tak stara nie ma) i głównie 4x usb v2 (w starej mam 1x v2 i 4x v1.1 co przy podłaczeniu drukarki skanera myszki dysku usb 500giga robi różnicę)
 
 
 
damiwr 




Dołączył: 11 Lis 2008
Posty: 575
Skąd: Mińsk Mazowiecki



Wysłany: Pon Gru 15, 2008 21:39   

azer napisał/a:
Testy skończyłem narazie bo wyczerpałem pomysły, które w obecnej chwili jestem w stanie zrealizowac. Możesz jeszcze rozwinąć problem z raid na stata bo ta płyta ma taką opcję, ale w sumie związku z grafą raczej nie powinno to mieć.


czasami są problemy z botowanie nalezy w biosie ustawić sata raid na disable lub jakoś tak nie pamiętam niestety wszystkiego :)

poszukaj w necie problem z instalacją windows i sata a będzie wiadomo :)

Co do grafy to może być tak że BIOS sam przestawia grafikę na vga jako domyślną po restarcie i dlatego nie śiga

może należy wymusić gniazdo DVI jako pierwsze może należy coś na karcie przestawić jakoś nie mam poglądu na tę kartę nie kojarzę.

no to coś jest w Biosie nie winie dlatego że pod winem śmiga a pod biosem nie szukaj :cool:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
zdzich44 




Dołączył: 22 Sty 2005
Posty: 51
Skąd: Kraków



Wysłany: Wto Gru 16, 2008 08:58   

MaReK napisał/a:

Foxconn jest z tej samej polki co MSI :)
Abit z tej co Assrock ;)


damiwr napisał/a:
Co do dyskusji wy wiązanej o płytach.

Marku nie można powiedzieć że MSI to sprzęt 1 klasa

i zgadzam się z tym że co kraj to obyczaj.

Jednakże jak ktoś ma nawet i abita czy msi a potrafi tego nie zajeździć to będzie mu służyć.


Tak się tylko wtrącę offtopic... :)
Skąd u Was te opinie? Abit robił pierwszorzędne płyty, z ostatnich wspomnę tylko KN9 pod AM2 i AB9/AB9 quad gt, Ip35 pod s775. Dawniej też posiadał w ofercie kilka cenionych płytek.
Co do MSI - seria neo2 to wg mnie pierwsza klasa, generalnie same pozytywy zbiera też seria neo3 a nawet budżetówki neo-f są jednymi z lepszych w kategorii cena/możliwości.
Płyty są dobre, czasami tylko użytkownicy są dziwni a sprzęt nie jest idiotooporny. :P A większość problemów z kompami wynika z faktu oszczędzania przez ludzi na zasilaczach. Kupuje taki koleś quada + HD 4870, do tego "zasilacz" no-name 500W za 70zł i się dziwi, że coś nie śmiga ;)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
truten23 




Dołączył: 10 Sie 2007
Posty: 1453
Skąd: Busko-Zdrój



Wysłany: Pon Gru 22, 2008 20:29   

Kolego azer, osobiście jak biorę się za wymiane płyty, to reinstalka jest na wejściu, w przeciwnym razie systemik może nie wykryć poprawnie chipsetu, a czasem zdarza sie że wyskakują problemy właśnie z kontrolerem grafiki i się wiesza... :neutral:

Co do tego zasilacza to płyta generalnie powinna ruszyć bez tego dodatkowego zasilania +12V... zależy jaka grafila jest wpięta i jaki proc. Jeśli nie rusza, to jedyne wyjście to nowy zasilacz :wink:

Co do katry, z tego co kojażę, to może być tak że przy pracy z DVI pobiera większy prąd... Gozumien, że na tym nowszym zasilaczu sprzęt pracuje ok??
_________________
>lepiej głupio zapytać, niż mądrze coś spie....lić<
 
 
 
TomC 




Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Sro Gru 24, 2008 15:29   

Ja może magistrem od infy nie jestem ale co ma BIOS MoBo do DVI grafy?? :roll:
Co do stwierdzenia że DVI może nie działać jako główne... moim zdaniem BZDURA.
Mam Radka 9800PRO z D-Subem i DVI i nie ma różnicy co podpięte. GF 7600GT od Galaxy podobnie. Teraz w głównym kompie mam HIS HD3850 z 2x DVI i też nie ma różnicy gdzie monitor podłączę. Działa i tyle.

Co do Abita. Nie płaczcie ale Abit padł.... Nie istnieje...

truten23 napisał/a:
płyta generalnie powinna ruszyć bez tego dodatkowego zasilania +12V


Nie jestem w stanie się zgodzić. Wszystkie płyty z jakimi mam kontakt nie działają poprawnie bez dodatkowego +12V. Objaw jest prosty: wszystkie wentylatory na max i brak czegokolwiek na monitorze.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Dobre animacje komputerowe
ADI-mistrzu Offtopic 2 Czw Maj 31, 2012 21:46
slax
Brak nowych postów pytanie o epc
piotrekM Offtopic 6 Wto Kwi 10, 2007 16:46
piter34
Brak nowych postów Pytanie do was
Torturnik Offtopic 2 Pon Cze 28, 2010 10:52
Torturnik
Brak nowych postów Spawarka pytanie
rafalmis1 Offtopic 16 Pią Mar 08, 2013 07:28
kadzaf
Brak nowych postów Pytanie do komputerowcow
Perez Offtopic 7 Sro Mar 23, 2011 07:53
piterazim



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink