Forum Klubu ROVERki.pl :: No i kupiłem FELE :) tylko teraz się zastanawiam :hmm:
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
No i kupiłem FELE :) tylko teraz się zastanawiam :hmm:
Autor Wiadomość
Zukowaty 




Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:07   

Ok, dzieki. Poczytalem i wiem juz co to ale jak sie w koncu wyspie to pomysle dopiero po co to i z czym sie to je. :wink: W kazdym razie Dobranoc :mrgreen:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:08   

standardowe ET z tego co pamiętam powinno być 45 u ciebie jest ET49 dość spora różnica mimo ze to tylko 4mm jednak myślę ze powinna wejść bez wstawiania dystansów... jeżeli nie wozisz R cięgieł ani ziemniaków i nie masz krótszych sprężyn to nie powinno obcierać o nadkola i powinny wejść. Gud lak :)

PS ja tez nie ma zgodnego ET w siedemnastkach i śmigam :)
PS2 Tomi poprawiłem literóweczke :)
_________________
Tomcata na części info na PW
Ostatnio zmieniony przez dobryziom Sro Lut 18, 2009 14:16, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:12   

fearless napisał/a:


W końcu - naprawy mojego R też można nazwać "leczeniem trupa" - bo taki stan przedstawiał jak go kupiłem - a teraz ...... druga młodość :D

Pozdrawiam.


To nie to samo, ponieważ byłoby to samo, gdybyś do swojego auta za wszelkę cenę chciał użyć klocków hamulcowych, filtrów, czy też elementów zawieszenia od innego auta.

Klocki trochę za małe?? To nie ma znaczenie, do tej blachy przyspawa się jeszcze kawałek i nie wypadną.

Filtr powietrza trochę za duży? To zrobimy dziurę w obudowie... Aaaa!!! Nie!!! On jest za mały. Reszte wypełnimy watą.

Filtr oleju ma inny gwint?? nie problem, przetoczy się i nagwintuje.

Swożnie nie takie? Zawsze można przetoczyć.

Mówię o tym, nie o naprawie samochodu. A w tej cenie to już jest w czym wybierać. Ponadto ceny opon 195/50R15 są naprawdę śmieszne. Ja kupiłem Uniroyal RainSport2 za 145zł./szt. Przy zakupie nowych felg również śruby i zestaw montażowy masz w komplecie. Czy warto wchodzić w takim wypadku w używki? Felgi 15-calowe również nie są drogie. Więc jesli poszukasz, to za kwotę 1200-1500 można już kupić nowy komplet. A możesz mi uwierzyć, że jazda na nowych kołach nie da się porównać do najlepiej nawet zachowanych używek... nie mówiąc o problemach montażowych.

Jeśli chcesz wejść w używki, komplet oryginalnych można kupić za 500-600 zł. bez problemu

[ Dodano: Sro Lut 18, 2009 14:15 ]
dobryziom napisał/a:
standardowe ET z tego co pamiętam powinno być 35 u ciebie jest ET49 dość spora różnica mimo ze to tylko 1,5cm


Fabryczne ET wynosi chyba 40 lub 44... ale przy oponach 185/55R15. W tym przypadku oprócz niewłaściwego ET, są opony są również większe od fabrycznych.
 
 
dobryziom 




Dołączył: 10 Maj 2007
Posty: 2528
Skąd: WWA

Rover Coupe

Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:18   

o oponach nie doczytałem to faktycznie za dużo tej rzeźby :p
_________________
Tomcata na części info na PW
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:22   

Nie chce mi się wstawiać śmiechu do każdego cytowania więc :hahaha:

:hahaha:

Fakt - z tym porównaniem popłynąłem ;P

To się nadaje do "D.O.W.C.I.P.Y. :hahaha:

A fabryczne ET to na pewno 45 - mam oryginalne felgi stalowe Rover i tam jest: 5JX14ET45
 
 
michone 



Dołączył: 16 Paź 2007
Posty: 2045
Skąd: Legnica



Wysłany: Sro Lut 18, 2009 14:46   

Felgi w dobrym stanie ale troche przeplaciles :/ ostatnio kupilem takie same tylko na zimowkach i kosztowaly mnie 180zl komplet. Za150 poszly do piaskowania i malowania i wygladaja jak nowe.

Ale jezdza w oplu astrze :P

Jak zalozysz to zrob fotki moze nie bedzie tak zle :)
_________________
Sentyment do r200 silverstone pozostanie na zawsze...
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Sro Lut 18, 2009 17:28   

fearless napisał/a:
W takim razie co proponujesz zrobić ?? Sprzedaż felg odpada :D

Przetopic i surowiec wykorzystac na odlew nowych felg ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Sro Lut 18, 2009 17:32   

Śmiejcie się śmiejcie :p

A ja i tak je założę i będę zadowolony :D

Nawet jak miałbym wsadzić metrowe dystanse to i tak je założę, i na zlocie letnim będę Wam robił wstyd :p
 
 
Markzo 




Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Sro Lut 18, 2009 21:27   

gdybanie gdybaniem, załóż felgi i będzie wszystko jasne, jeśli koles jeździł na nich w 400 to będa pasować :wink: mi tam sie podobają bardziej od tych wszystkich czarno-polerowanych dziwadeł na alledrogo :neutral: ładny klasyczny wzór, Rover to nie Lancer Evo, nie musi wszystko wyglądać agresywnie :wink:
PS. Robisz auto dla siebie, Tobie ma sie podobać :grin:
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 09:47   

Dziś sprawdzam jak będzie wyglądać, zaopatrzył się w klucz do odkręcania, podnośnik no i oczywiście aparat foto.

Tylko ogarnę robotę z rana w biurze i uderzam na wymianę. Fotki wrzucę trochę później.
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Czw Lut 19, 2009 10:16   

Opony sa kierunkowe? Jak tak, to nie zapominaj o tym ;)
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 10:31   

Marku..... nie zapomnę :p I tak są kierunkowe.

Edit: Marku - oponki jednak nie są kierunkowe :D

Założone już na osie i sprawdzone!

Na początku wydawało mi się, że nic z tego nie będzie, że się nie zmieszczą, ale jak się okazało chwilę później - błoto pośniegowe odpadło od nadkoli i zrobiło się dużo luzu :) Ostatni kawałek odpadł podczas testu przy prędkości 40 km/h i od tamtej pory cichutki. Skręca w całym zakresie - nie ma żadnych problemów obcierania kół.

Zrobiłem parę fotek, ale że w domu mam blueconnect i słaby zasięg - to wrzucę dopiero jutro z pracy. Poza tym jutro zrobię też parę fotek w dzień - postanowiłem zostawić felgi na jeden dzień, żeby podjechać na stację paliw, nabić powietrza i sprawdzić je przy szybszej jeździe.

Testu dokonam na obwodnicy Garwolina - jako że jest to droga pierwszej kategorii - powinna być jutro odśnieżona i czarna.
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lut 19, 2009 22:44   

fearless napisał/a:

Testu dokonam na obwodnicy Garwolina - jako że jest to droga pierwszej kategorii - powinna być jutro odśnieżona i czarna.


Tylko nie szalej za mocno. Coby się nie okazało, że powyżej jakiś prędkości samochód staje się nieprzewidywalny.
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lut 20, 2009 13:54   

Tomi napisał/a:
fearless napisał/a:

Testu dokonam na obwodnicy Garwolina - jako że jest to droga pierwszej kategorii - powinna być jutro odśnieżona i czarna.


Tylko nie szalej za mocno. Coby się nie okazało, że powyżej jakiś prędkości samochód staje się nieprzewidywalny.


Niestety będę zmuszony przełamać granicę strachu i wydusić do końca...., no bo jak inaczej sprawdzę czy samochód zachowuje się tak jak powinien :D

[ Dodano: Pią Lut 20, 2009 14:02 ]
Załączam fotki:
 
 
thef 



Dołączył: 15 Mar 2007
Posty: 4424
Skąd: Oświęcim



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 16:32   

Faearless, zrobiłeś te zdjęcia tak, żeby nie było widać jak to autko w tych "felkach" wygląda :P ? Walnij cały profil ;)
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lut 20, 2009 17:07   

Upss, poprawiam się, co prawda tylko jedno zdjęcie, ale zawsze coś - widok z boku :D
 
 
kolin 




Dołączył: 25 Maj 2007
Posty: 800
Skąd: Ostrów Wielkopolski



Wysłany: Pią Lut 20, 2009 17:46   

Taki dziadkowóz się zrobił :razz: Teraz daj glebę i będzie pasować wszystko :wink:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
MaReK 
Instytucja wspierająca


Pan
Wszechomogący :)


Dołączył: 08 Kwi 2005
Posty: 7983
Skąd: Warszawa/Mokotów

MG ZT

Wysłany: Pią Lut 20, 2009 18:01   

Dokladnie. Prosi sie albo o wieksza obrecz, albo o nizszy odstep od ziemi ;)
Poza tym to wrazenie na zdjeciach, czy te kola sa wklesniete ? W sensie nie sa rowne z blotnikiem...
_________________
Chiptuning: R25, R45, R75, 200/600 SDi, BMW (tuning, dpf serwis), VW Group (tuning, dpf serwis)
ROVER 75/ZT: diagnostyka, kodowanie, adaptacja zegarów, dodawanie kluczyków: używane piloty, nowy transponder (immo)
Kontakt: PW, 512 208 367, marek@roverki.eu

dolny śląsk:marcin.misek
wielkopolska: longer86
 
 
 
fearless
[Usunięty]






Wysłany: Pią Lut 20, 2009 20:44   

Dziadko czy nie dziadko - wóz, i tak mi się podoba, co nie zmienia faktu że opony są do wymiany i na pewno na profil 195/55 lub 50.

Co do schowania w nadkola - to tylko chyba tak się na zdjęciu wydaje, w rzeczywistości wychodzą ciut dalej niż na felgach stalowych.

Czas podsumowania po testach:

Plusy:
1. Kultura jazdy się poprawiła - nic nie nosi po drodze, nie ściąga, kto pamięta moje posty o ściąganiu w lewo - ten wie że podejrzewałem belkę z tyłu lub amorki, okazało się że była to wina felg.
2. Kulturalnie hamuje - nie ma już drżenia kierownicy podczas awaryjnego hamowania.
3. Nie wiem czy to tylko subiektywne odczucie, ale widać wyraźną poprawę w pokonywaniu zakrętów (nie przechyla się tak jak wcześniej) oraz ogólną poprawę płynności jazdy - wydaje się jakby samochód płynął równo po drodze.
4. Autko stało się wyższe - niewątpliwy plus, ze względu na to że u Teściów doły jak na poligonie - w końcu nie zawadzam tłumikami o ich mostek :P
5. Wbrew opinii różnych osób - oponki bardzo ciche :) - w końcu usłyszałem że mam nieszczelne okno od strony pasażera :p
Fajnie się jeździ na prostych felgach :D

Minusy:
1. Opony do wymiany i to jak najszybciej :D i na mniejszy profil :)
2. Podczas awaryjnego hamowania na obwodnicy Garwolina - przycierało lewe przednie koło o osłonę nadkola - raczej z powodu jej oderwania, jednak nie zmienia to faktu, że trzeba zmienić oponki.
3. Jedna opona - dziurawa - wniosek: trzeba zmienić opony :D
Generalnie minusy skupiają się wokół stanu i rozmiaru opon, wniosek jednoznaczny - wymiana.

Po tych wszystkich testach i obserwacjach zdecydowałem założyć dystanse 5 mm, (uniknę wymiany szpilek) oraz zmienić opony na coś niższego i przede wszystkim nowego....


Edit: Jako, że wczoraj sprawdzałem jak zachowuje się auto przy dużych prędkościach - wycisnąłem z niego ile się dało i poleciał całe 195 km/h - zastanowił mnie ten wynik.... czy aby z tymi felgami i oponami jest prawidłowy.
Zatem dziś z samego rana, zaopatrzyłem się w GPS Manta Easy Rider z wgraną MapaMap i w drogę.

Wynik jest co najmniej dziwny, ale okazało się że wskazania GPS pokrywają się ze wskazaniami prędkościomierza co do 1 km/h.

Pomiarów dokonałem przy prędkościach kolejno: 40km/h 60/km/h 80km/h 100 km/h 120km/h 140 km/h - wynik zawsze był w granicy błędu GPS +/- 1km/h....
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [mam,mam] kupiłem wymarzone 75
dzienix21 Offtopic 13 Sro Lip 14, 2010 09:20
darek_wp
Brak nowych postów Chciałem kupić Rovera 75 a kupiłem .....
pzwmichal Offtopic 21 Nie Kwi 13, 2008 10:31
pzwmichal
Brak nowych postów Kupiłem najszybszy seryjny 'Rover' ;)
Wojtek88 Offtopic 30 Wto Maj 29, 2012 09:06
Brt
Brak nowych postów Kupiłem sobie prezent . Nowe auto :)
borsi Offtopic 6 Sro Wrz 07, 2011 19:00
borsi
Brak nowych postów Kupiłem sobie nieRoverka... Ale jestem zadowolony...
mcteusz Offtopic 3 Pią Sie 07, 2009 21:33
mazda11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink