Forum Klubu ROVERki.pl :: Rekalkulacja składki oc?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Rekalkulacja składki oc?
Autor Wiadomość
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 16:36   Rekalkulacja składki oc?

Witam!

W styczniu zakupiłem swojego roverka razem z oc podpisanej poprzedniego własciciela z MTU. To OC było ważne do 2 czerwca tego roku. Na około 30 dni przed końcem OC wypowiedziałem umowę. Przed wczoraj dostałem list z informacja i drukami do zapłaty zaległej składki. Czy coś takiego jest zgodne z prawem? Czy ubezpieczyciel może (coś gdzieś czytałem, że jednak nie może) bez mojej zgody dokonać przeliczenia składki OC?
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 18, 2009 16:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 16:53   

nie wiem jak to wyglada od strony prawnej, nie mniej samo przeliczenie przez nich skladki do niczego Cie nie zobowiazuje.
jesli zlozyles wypowiedzenie i masz potwierdzenie tego, po prostu nie placisz- podejrzewam, ze bardziej chodzi o to, zebys "moze jednak" u nich zostal. kazdy klient sie liczy, a napewno nie jedna osoba dopiero wowczas przypomni sobie, ze nowe ubezpieczenie miela znalezc.
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 21:23   

NIE MAJĄ PRAWA CI ZROBIĆ REKALKULACJI ! I teraz pytania czy poprzedni własciciel zapłacił 2 ratę czy ile ich tam było. Podam za przykład mój własny.

Kupiłem auto poprzedni właściciel zawarł umowe z Uniqa opłacił tylko 1 składkę czyli za pół roku. Po zakupieniu auta i przerejestrowaniu pojechałem do nich i powiedziałem że samochód zmienił właściciela i że chce zmienić dane w polisie. Po tym spytałem się czy 2 rata podlega jakieś rekalkulacji powiedzieli że nie tylko muszę zapłacić 2 ratę. I to wszystko nie było żadnej rekalkulacji.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
siemion_ 
Klubowicz



Członek Zarządu
prezes


Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 989
Skąd: Gliwice

MG ZT

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 21:26   

mi przy przepisywaniu OC zrobili rekalkulacje i musiałem dopłacić 199 zł, grrrr
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 21:43   

Raptile, to zalezy od konkretnego TUW- nie rekalkulowanie skladki to rowniez sposob na zachecenie klienta do pozostania u nich i byc moze wykupienia kolejnego oc.

z tym, ze sytuacja jest inna- wy nie rezygnowaliscie w ciagu tych 30 dni z oc, _papa_ to zrobil.
 
 
 
czort 




Pomógł: 31 razy
Dołączył: 26 Kwi 2008
Posty: 485
Skąd: Góra



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 21:58   

W moim przypadku kupiłem auto z oc w PZU.(pierwsza rata) poszedłem do nich z przepisaniem na siebie tzn zmiana rejestracji i wogole zaplacilem odrazu druga rate,
ale nie chcialem byc w PZU.wiec poszedlem do innej ubezpieczalni pan dal wniosek o wypowiedzenie umowy oc ktory nalezy zlożyć 1 dzien przed upływem polisy. tak zrobiłem. Pani w PZU po sprawdzeniu powiedziala ZE NIE MUSZE KONTYNUOWAC W PZU OC BO JA NIE ZAWIERALEM TEGO UBEZPIECZENIA TYLKO POPRZEDNI WLASCICIEL wiec bezproblemowo zawarłem polise z inna firma
_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 
_papa_ 




Pomógł: 26 razy
Dołączył: 24 Lis 2008
Posty: 424
Skąd: Płock

Rover 600

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 22:05   

Ale czy obowiązkowo muszę zapłacić tą kwotę którą Oni mi naliczyli czy mogę się na nich (za przeproszeniem) wypiąć?
 
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Cze 18, 2009 22:23   

_papa_, jeśli wszystko było opłacone to zapytaj się na jakiej podstawie masz to zapłacić ?
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Joa 




Pomogła: 9 razy
Dołączyła: 03 Lip 2008
Posty: 755
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Cze 18, 2009 22:30   

_papa_, jak napisalam wyzej- jesli zlozyles wymowienie nic nie musisz placic. gorzej, jesli nie zlozyles, wtedy musisz sie zapoznac z owu oc (w tym wypadku ustawa) i ew. dochodzic czy moga od Ciebie ta kase wyciagnac czy nie.
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [OC] Rekalkulacja składki w trakcie trwania umowy.
Gulag Prawo i ubezpieczenia 4 Wto Gru 21, 2010 13:47
mcteusz
Brak nowych postów Przejęcie składki na rzecz ochrony ubezpieczenia. Wtf?
krzy90 Prawo i ubezpieczenia 1 Sob Sty 21, 2012 21:07
machi12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink