Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej-gdzie?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Filtr odpowietrzenia skrzyni korbowej-gdzie?
Autor Wiadomość
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 08:55   

Co 50tys km wymienia się filtr a co 100tys całą odmę. Znakiem rozpoznawczym, że odma jest już całkowicie zatkana jest wysadzanie w górę bagnetu do sprawdzania poziomu oleju.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 08:55   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 15:56   

no to jestem po wymianie :) tak wygląda nowa odma:




a tak stara:



Jak widać nowa jest całkowicie inna i dlatego mam teraz pytanie: skoro nowa, całkowicie plastikowa odma bez żadnego filtra też pasuje i taką założyłem to też mam ją wymienieniać co 100kkm ?? Tak jak się jej przyjrzałem to nie widziałem tam nic co miałoby się zatkać, przytkać itp.

[ Dodano: Sro Wrz 23, 2009 15:57 ]
swoją drogą za 100kkm na liczniku będzie 340kkm więc nie wiem kto będzie się martwił tą wymianą :mrgreen:
 
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 19:53   

Sama odma wygląda tak samo jak stara, skoro się ją wymienia to pewnie Ty czy ktoś będzie musiał to robić co 100tys :) A to to co zastępuje filtr to podobno się tylko czyści co 50 tys. Dam-Kam, u mnie sam filtr był jeszcze gorzej zabrudzony niż ten Twój
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Sro Wrz 23, 2009 20:00   

Dam-Kam napisał/a:
całkowicie plastikowa odma bez żadnego filtra też pasuje i taką założyłem to też mam ją wymienieniać co 100kkm


Tylko się ją czyści co 50 tyś.km
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 15:33   

Dzisiaj od rana walczyłem z autem. Odma umyta, filtr umyty. Na odmie i filtrze 0 przypalonego oleju. Umyłem płynem do mycia silników K2. Potem aby było już całkiem ładnie :grin: umyłem myjką kolektor dolotowy, EGR i wydmuchałem zawór wysokiego ciśnienia na pompie. :grin: Na pewien czas będzie spokój.
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Lis 26, 2009 16:26, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 16:05   

apples, po tym zabiegu dobrze by było jak byś sprawdził tą teorie bagnetu i odmy :wink:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 16:10   

tzn?
Mój przebieg 174 764. Auto nie kopciło, nie wypychało bagnetu itp. Zabrałem się za to z ciekawości - tak już mam. Doszedłem do wniosku (również po rozmowie z serwisem BMW Zdunek w Gdańsku), że nie będę popadał w paranoje i na razie zobaczę jak to wygląda, a ewentualnie potem kupie odmę lub filtr. Pan w serwisie powiedział że myją też odmy. To dlaczego ja mam tego nie zrobić? :grin: Po rozebraniu była czysta, więc umyłem ją K2 i wygląda prawie jak nowa. Oplot zewnętrzny ma prześwity, a sznurki w środku prawie białe. Uważam, że niektórzy trochę przesadzają z tymi wymianami i niepotrzebnym ładowaniem się w koszty, co również niesie za sobą opinię o naszych R75, że takie drogie w utrzymaniu. Nie neguje tego, że trzeba trochę przy nich porobić dla uspokojenia sumienia i dbałości o podzespoły, ale nie do przesady. Myślę, że jak nie ma nagaru na obudowie, zaworek w obudowie chodzi prawidłowo to nie ma sensu wymieniać na nową, wystarczy tylko dobrze wymoczyć, wysuszyć i założyć. Po założeniu tego tematu na naszym forum niejeden sprzedawca dorobił się ładnej sumki, tym bardziej że przebitka między zakupem, a sprzedażą na pewno jest 50%.
Ostatnio zmieniony przez apples Czw Lis 26, 2009 16:47, w całości zmieniany 4 razy  
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 16:27   

tzw,jak sprawdzasz olej czy czyma ciśnienie w silniku ,czy za drugim razem zmieni sie poziom oleju na miarce :wink:
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 16:32   

Tego teraz nie sprawdziłem, ale też tak miałem. Wydaje mi się że to zasługa tworzywa z jakiego jest wykonana miarka, a nie odmy. Przy odkręceniu korka lub wyjęciu bagnetu słychać by było jak ciśnienie ucieka. Jeżeli występowałoby duże ciśnienie w środku to powinno pokazywać wyższy poziom, a nie mniejszy - chyba logiczne. Efekt z pokazywaniem mniejszej ilości oleju wskazywałby bardziej na wytwarzanie się podciśnienia (zasysanie oleju gdzieś w przewody).
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 17:50   

apples, wydaje mi się, że nie do końca masz rację, nie chodzi mi tu tylko o tą odmę, ale dbałość o takie niby szczegóły jak odma, filtry, czyszczenie EGR, dolotu, czy zawór wysokiego ciśnienia, sprawdzanie przepływki i poziomu oleju. To wszystko sprawia, że żywotność silników wydłuża się, a przecież takie zabiegi nic nie kosztują, a wymiana określonych części nie jest aż tak droga.
Well wracając do odmy jeśli samochód kupowany był z drugiej ręki nie wiadomo co i jak było czyszczone czy wymieniane, odma to jest ważna część należy ją czyścić czy wymieniać zgodnie z zaleceniami. U mnie było zalepione to zmieniłem i każdemu polecam sprawdzenie kto jeszcze tam nie zaglądał, a w przypadku gdy jest zapierdzielone wymienić i nie się co szczypać bo koszty potem mogą być duużo większe.
Ja już jestem na to wszystko uczulony, bo silnik już zmieniałem... :neutral:
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 18:18   

Dbasz o szczegóły? Piszesz o niedrogich częściach.
Hipol do skrzyni kto nalał? Ja?
Brudna odma-zły olej lub rzadko zmieniany. Proponuję lać olej do silnika przeznaczony do pojazdów osobowych.
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 18:26   

apples, po Twojej podpowiedzi jeżdżę już na Texaco i dzięki wielkie, że tak mi doradziłeś bo biegi wchodzą mi idealnie. W temacie z tym oparciem Cię skrytykowałem? Szanuję Cię jako kolegę z forum i nic złego na Twój temat nie mogę powiedzieć, nie zgadzam się tylko ze stwierdzeniem, że odma to rzecz na którą nie należy zwracać uwagi, to wszystko...
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Czw Lis 26, 2009 18:38   

Nie pisałem że jest nie ważna. Niektórzy sugerują się wypowiedziami z forum i później krążą historie. Tak jak pisałem, w serwisie BMW powiedzieli mi że również myją, nie tylko wymieniają. Napisałem właśnie w tym kontekście. Po co wywalać 180zł jak można 10zł.

OK. Niepotrzebnie się uniosłem. Sorki. Szukam zdjęć z tą kanapą. :grin:
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 18:41   

Dobra apples, kończąc naszą sprzeczkę powiem tylko, że obstawiam przy swoim, a tą kanapę to naprawdę chciałbym zobaczyć :wink:
 
 
 
MiReK 




Pomógł: 18 razy
Dołączył: 15 Paź 2007
Posty: 981
Skąd: Bytom

Rover 75

Wysłany: Czw Lis 26, 2009 23:44   

apples napisał/a:
również myją, nie tylko wymieniają

Myję się odmę właśnie tę z plastikowym wkładem zamiast filtra,mam nadzieję że wiesz o tym.W przeciwnym razie,jeśli myjesz ten waciany filter odmy to gratuluję pomysłowości i idąc dalej tym tokiem myslenia,proponuję umyć filtr powietrza,kabinowy,oleju i paliwa.To będzie dopiero oszczędność!
Pamiętaj że nawet niektórzy"fachowcy"w serwisach mają genialne pomysły,takie jak chociażby mycie filtrów
_________________
"jedyna"po reinkarnacji ;-)
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 10:32   

Dam-Kam , na jakiej ulicy w Krakowie kupiłeś odmę z tym plastykiem ? :)
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 14:09   

hmn... a pisałem ze kupiłem ją na ulicy ?? ;)
Kupiłem ją na allegro :)

[ Dodano: Pią Lis 27, 2009 14:09 ]
a
saute napisał/a:
plastykiem
to "osoba zajmująca się twórczością w zakresie sztuk plastycznych." :P
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 14:21   

jedyna jaki waciany? Chyba na oczy go nie widziałeś.
W środku oplot jest sznurkowy. I co Twoim zdaniem niby się stanie.
Budowa filtra powietrza i kabinowego stanowczo jest inna od tego filtra. Filtr paliwa sam sobie umyj. Co do filtra oleju to w przeciwieństwie do filtra odmy ma też trochę inną rolę. Na filtrze odmy zatrzymują się tylko"osady z oparów" które mają zapobiec zapchaniu zaworku odpowietrzającego odmę.
Co do mycia plastikowej to chyba gorzej ją umyć niż tą wełnianą ze względu na jej budowę. Też trzeba ją wymieniać, nigdzie nie piszą że można ją myć. To tylko domysły forumowiczów że można myć.

I nie oszczędzam. Czytając moje posty zobaczysz co wymieniłem i co zrobiłem. Nie popadam tylko w paranoje, że wszystko trzeba zaraz wymienić.
Ostatnio zmieniony przez apples Pią Lis 27, 2009 20:49, w całości zmieniany 3 razy  
 
 
saute 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 07 Wrz 2009
Posty: 169
Skąd: wolbrom



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 14:46   

Dan-Kam , myślałem , że w salonie BMW w Krakowie - sorry
 
 
 
Dam-Kam 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Lut 2007
Posty: 1182
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Pią Lis 27, 2009 15:31   

cóż za nerwowa atmosfera w tym temacie :lol:
saute, wymieniałem to na wakacjach a wakacje spędzam w domu z dala od Krk. Kolega edward25 podał na 2str. numery tej odmy i zamówiłem ja na allegro :)
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT] Filrt odmy, filtr skrzyni korbowej, pomocy
gandi84 Rover serii 75, MG ZT 9 Czw Lip 25, 2013 20:27
gandi84
Brak nowych postów [R75] Filtr odpowietrzenia skrzyni koprbowej - Odma
21matys Rover serii 75, MG ZT 7 Pią Kwi 29, 2011 09:22
apples
Brak nowych postów [R75] Filtr odpowietrzenia korbowodu (filtr odmy)
Orint Rover serii 75, MG ZT 2 Sob Maj 19, 2012 09:43
Orint
Brak nowych postów [R75] Odpowitrzenie skrzyni korbowej KV6
autko po wymianie uszkodzonego silnika, potrzebne zdjecie ktoredy ida przewody podcisnieniowe
markla Rover serii 75, MG ZT 6 Sro Sie 26, 2015 14:02
tomek92k2
Brak nowych postów [R75] Olej do automatycznej skrzyni biegów i filtr
MariuszK Rover serii 75, MG ZT 13 Sro Maj 16, 2018 22:54
columbus73



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink