Forum Klubu ROVERki.pl :: [R ALL] Żarówki H.O.D. zamiast nielegalnego zestawu H.I.D??
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R ALL] Żarówki H.O.D. zamiast nielegalnego zestawu H.I.D??

Czy ktoś to widział na żywo??
Autor Wiadomość
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:47   [R ALL] Żarówki H.O.D. zamiast nielegalnego zestawu H.I.D??

Na allegro dzisiaj znalazłem żarówki H.O.D....kolejny pseudo xenon czy też może coś ciekawego??
Może ktoś to widział na żywo.
Zastanawia mnie czemu tak niska cena jeśli takie fajne i niestety ta legalność....może polega ona na tym że JESZCZE tego nie zabronili bo nowe.

Lin do aukcji ALLEGRO

_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:47   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:53   

100/90 W .... pic na wodę ... a ze inny kształt bańki ... odpuść sobie .... kup zwykłe H4 + dołóż przekaźnik do instalacji i będziesz miał światła :ok: ... japońska technologia i amerykańscy naukowcy to najlepsze tekty marketingowe świata ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 10:55   

[quote="
Cytat:
Xenony H.O.D - LEGALNE - Najnowsza Japońska technologia - Żarówki H4 55/100 W


samo to mnie interesuje, w jaki sposób ma to być legalne?
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Wydryszek 




Pomógł: 16 razy
Dołączył: 05 Maj 2009
Posty: 534
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:01   

:D czyli na Allegro znowu wesoło
Tak też myślałem, pomijając fakt jak to to śmiesznie wygląda.

Na razie mam mocne PHILLIPS'y a następne będą CoolBlue i zostaję przy normalnym, cywilizowanym oświetleniu.

Swoją drogą to sprzedający chyba długo myślał i sam opracował teorię legalności H.O.D względem nielegalności H.I.D
_________________
"Jest cechą głupoty dostrzegać błędy innych a zapominać o swoich" - Cyceron
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:33   

jestem ciekaw czy rzeczywiście nie da sie zrobic alternatywnej żarówki 12V, np z wysokowydajnych diod luxeon (oczywiście mówie o oryginalnych luxeonach).
Wszytkie te pseudo hid to kicha, najlepiej kupić porządne żarówki - bynajmniej nie te niebieskie.

W dodatku w Roverku jest ta kicha, że mijania są H7 a długie H1. Patrząc na ceny żarówek wolałbym na odwrót ...
Ostatnio zmieniony przez sobrus Pon Lut 22, 2010 11:36, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 11:34   

Cytat:
Swoją drogą to sprzedający chyba długo myślał i sam opracował teorię legalności H.O.D względem nielegalności H.I.D

nooo o tym to nawet nie chciałem wspominać :rotfl:

sobrus napisał/a:
jestem ciekaw czy rzeczywiście nie da sie zrobic alternatywnej żarówki 12V, np z wysokowydajnych diod luxeon (oczywiście mówie o oryginalnych luxeonach)

myślę, że jeszcze daleka droga do tego .... chociaż ... obym się mylił ;) ból jest taki, że źródło światłą w żarówce jest geometrycznie bardzo małe ... więc dioda musiałaby być pojedyncza o bardzo wysokiej wydajności ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
chudson 



Pomógł: 31 razy
Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 619
Skąd: Gorzów Wlkp



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 14:08   

Cytat:
W dodatku w Roverku jest ta kicha, że mijania są H7 a długie H1. Patrząc na ceny żarówek wolałbym na odwrót


w castoramie widziałem wczoraj H7 za niecałe 9zł sztuka oraz w kompletach po 18zł. Więc jeśli komuś nie zależy na firmowych to nie jest już tak drogo.

Pozatym nie wszystkie roverki mają h7 :P
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 14:19   

Tak tylko te marketowe najczęściej świecą jak chcą (zła geometria żarnika).
Niby do jazdy po mieście nie trzeba nie wiadomo czego, ale ja wole jak mi ładnie świeci.

Na szczęście Tunsgram zwykłe H7 sa po 12zł na alledrogo.
W kazdym razie na pewno żadnych wypasionych sie nie opłaca, bo pół roku wytrzymują.

A z długimi można zaszaleć (NightBreaker albo coś :) ) bo w nocy w trasie po prostu trzeba dobrze widzieć.
W ogóle uważam że długie powinny być 100W. I tak przecież nikt nimi w obecności innych samochodów nie świeci.

hej a co myślicie o czymś takim:
http://www.allegro.pl/ite...nne_tuning.html
H7... policjanci by sie czepiali? Ten typ diod jest dość jasny (żółte kwadraciki) ale czy wystarczy? Z drugiej strony 55W to nie jest jakoś dużo.

(edit: wiem ze na 90% to bubel, ale warto zapytać ;) ) Wszędzie piszą "tuning" co zapewne ma oznaczać nie-wprost "po drogach jeździć z tym nie wolno"

Ja prawdopodobnie zamontuje sobie swiatła do jazdy dziennej LED w lecie w jakimś wyspecjalizowanym zakładzie. Bardzo rzadko jeżdże w nocy.

edit: pogooglowałem i nie ma co sobie nimi głowy zawracać. Nadają sie co najwyżej jako ozdoba choinkowa.
 
 
keponzo
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 15:37   

sobrus napisał/a:

hej a co myślicie o czymś takim:
http://www.allegro.pl/ite...nne_tuning.html
H7... policjanci by sie czepiali? Ten typ diod jest dość jasny (żółte kwadraciki) ale czy wystarczy? Z drugiej strony 55W to nie jest jakoś dużo.

(edit: wiem ze na 90% to bubel, ale warto zapytać ;) ) Wszędzie piszą "tuning" co zapewne ma oznaczać nie-wprost "po drogach jeździć z tym nie wolno"

Ja prawdopodobnie zamontuje sobie swiatła do jazdy dziennej LED w lecie w jakimś wyspecjalizowanym zakładzie. Bardzo rzadko jeżdże w nocy.

edit: pogooglowałem i nie ma co sobie nimi głowy zawracać. Nadają sie co najwyżej jako ozdoba choinkowa.


ja zajmuje sie sprzedaza oswietlenia LED wiec cos na ten temat wiem. I tych zaroweczek bym ci nie polecił. Jest tu 18LED. Mimo iż są to najprawdopodobniej diody SMD5060 o potrójnej strukturze, to strumień świetlny z takiej żarówki będzie niewielki - w granicach 160-200lm. Dla porównania standardowy halogen do jazdy dziennej 55W ma strumień około 1500lm.

A i sam sprzedawca ma strasznie przekłamane opisy, sprzedajac np żarówki 150-200lm jako odpowiedniki 60W :) :) z reszta wystarczy spojrzec na jego komentarze
 
 
Pływak 




Pomógł: 48 razy
Dołączył: 11 Mar 2008
Posty: 1918
Skąd: PPL

Rover 200

Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:25   

sobrus napisał/a:

Na szczęście Tunsgram zwykłe H7 sa po 12zł na alledrogo.
W kazdym razie na pewno żadnych wypasionych sie nie opłaca, bo pół roku wytrzymują.


Opłacalność pojęcie względne... na początku zeszłego roku przesiadłem się z mijania H4 tungsrama na Osram CoolBlue i różnica spora jak tylko przyjdą roztopy i wyjadę z garażu do wymiany pójdą też H1 właśnie na Osram Cool blue lub Philips Bluevision...
_________________
Jeśli twierdzisz, ze szukałeś i nie znalazłeś to znaczy, ze kłamiesz.
 
 
kaaaziuu 



Pomógł: 5 razy
Dołączył: 10 Wrz 2008
Posty: 178
Skąd: Fermoy/Irlandia



Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:31   

keponzo, dobrz mowi :) Te LED-y to lipa strraszna, kupilem takie same z tym ze do przeciwmgielnych i wogole to nie swieci :/ keponzo, a mozna wogole kupic takie LED-y ktore beda nie tylko wygladaly ale i funkcjonowaly?
_________________
Mały ale wariat :P
 
 
keponzo
[Usunięty]






Wysłany: Pon Lut 22, 2010 20:44   

kaaaziuu napisał/a:
keponzo, a mozna wogole kupic takie LED-y ktore beda nie tylko wygladaly ale i funkcjonowaly?


raczej nic, biorąc pod uwagę względy ekonomiczne. no chyba ze kogoś stać na wydanie conajmniej 1500zł na dwa reflektorki :)
 
 
pawelja89 



Dołączył: 05 Sty 2010
Posty: 12
Skąd: Białystok



Wysłany: Czw Mar 04, 2010 01:16   

Pływak napisał/a:


na początku zeszłego roku przesiadłem się z mijania H4 tungsrama na Osram CoolBlue i różnica spora jak tylko przyjdą roztopy i wyjadę z garażu do wymiany pójdą też H1 właśnie na Osram Cool blue lub Philips Bluevision...


Kiedys też kupiłem Philipsa Bluevision zapłaciłem chyba z 75 zł ale żadnej różnicy nie było i doszedłem do wniosku ze po co przepłacać jeżeli zwykłe najtańsze z hipermarketów świecą tak samo. A i tak żarówki nie rzecz wieczna wiec pół roku i się przepalą wiec po co przepłacać?
 
 
Kozik 




Pomógł: 141 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 3306
Skąd: Sanok

MG ZS

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 07:52   

Ja polecam philipsy + 30% są tanie (13zł/szt na stacji benzynowej) i nie przepalają się szybko, a świecą dobrze :)
_________________
Pozdrawiam Kozik
 
 
 
Perez 




Pomógł: 38 razy
Dołączył: 26 Mar 2009
Posty: 1787
Skąd: Warszawa - Centrum

Rover 600

Wysłany: Czw Mar 04, 2010 09:18   

Ja zawszebralem Osramy, a w ostatecznosci Narva. Prawda jest taka, ze jak jest dosc nowa to swieci elegancko.
_________________
Miałem już około 25 samochodów różnych marek i narodowości. Z Roverków to: 620i LP
G, 623Si Lux LPG, 820Ti coupe, 620Ti, teraz czas na roverkowego diesla, czyli 45 IDT...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Żarówki led zamiast świateł pozycyjnych jako dzienne
Venoth Tuning wizualny 1 Sob Lip 11, 2015 07:49
marcin316
Brak nowych postów [MG ZR]roleta bagaznika zamiast polki
tuners Tuning wizualny 1 Wto Maj 15, 2012 14:43
ADI-mistrzu
Brak nowych postów [r75] Szczotkowane alumninium zamiast plastików
dafit Tuning wizualny 3 Sob Wrz 03, 2011 16:39
dafit
Brak nowych postów [R 214 97r] podstawka na napoje zamiast popielniczki
maverick Tuning wizualny 3 Nie Sie 22, 2010 13:15
leszczu
Brak nowych postów Światła przeciwmgielne zamiast mijania w dzień?
Jaki cel?
jarcat Tuning wizualny 145 Sro Wrz 07, 2011 22:32
Remigiusz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink