Forum Klubu ROVERki.pl :: Nawigacja GPS
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Nawigacja GPS
Autor Wiadomość
pajda 




Dołączył: 22 Cze 2009
Posty: 312
Skąd: Jarocin



Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 20:58   Nawigacja GPS

Witam,

zastanawiam się nad kupnem nawigacji do mojego auta, od roku jeżdżąc używam HTC Diamond+ automapa. Wszystko działa oczywiście dobrze, tylko ekran jest malutki, odczytując informacje o fotoradarze itp itd muszę skupić wzrok na miniaturowych ikonkach / literkach / cyfrach co za tym idzie jest to całkiem niebezpieczne.

Zastanawia mnie zakup jakiejś taniej i dobrej nawigacji. Na rynku jest dostępne wiele modeli z różnymi przekątnymi ekranu. Jaka była by najlepsza ? najbardziej optymalna ?

Ponad to niektóre nawigacje posiadają transmiter FM. Czy to oznacza, że można słuchać muzyki mp3 wprost z nawigacji w naszym aucie ? jak wygląda jakoś takiego dobrodziejstwa ?

Chciałbym również, żeby nawi była odblokowana co da możliwość wgrywania rożnych map itd

zainteresowała mnie ta
http://www.allegro.pl/ite...zaw_kurier.html

aczkolwiek chodzą słuchy, że posiada gorszy procesor gps w porównaniu do 50.1, przez co dłużej znajduje fix'a

może Tom Tom
http://www.allegro.pl/ite..._gwarancja.html

ale jak wygląda sprawa fotoradarów itd ? ( w ogóle czy jest lepszy od AutoMapy ?)

Goclever z BT
http://www.allegro.pl/ite..._bluetooth.html


z drugiej strony ma ktoś doświadczenie z samsungiem omnia 2 ? posiada Win Mobile wiec wgrania Automapy nie będzie stwarzało problemu, a ekran wydaję się być odpowiedni.
HTC HD 2- zbyt duży jak dla mnie
Iphone oferuję już nawigacje na swoją platformę ?

z góry dziękuje za wszelkie sugestie
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 20:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
zouza 




Dołączyła: 24 Sie 2007
Posty: 1716
Skąd: Zabrze



Wysłany: Pią Kwi 16, 2010 21:01   

Z tego co wiem na TomTom chyba nie da się wgrać żadnej innej mapy.
_________________
Moje Maleństwo :serducha:
http://picasaweb.google.pl/zouza27/Roverek
 
 
Paul 




Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 13:06   

pajda napisał/a:
w ogóle czy jest lepszy od AutoMapy
Z tego, z czym miałem do czynienia, to oprogramowanie TT jest całkiem OK, ale mapy (jeżeli chodzi o Polskę) to najlepsze ma AM - największe pokrycie kraju i (może poza numeracją budynków) chyba najlepsza dokładność.
Co do Europy, to TT chyba, ale w Europie za dużo go nie sprawdzałem :bezradny:
Do navi TT jest b. trudno (o ile nie niemożliwe) wgranie czegokolwiek innego :(
 
 
kepo 




Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 100
Skąd: Ostrołęka

Rover 600

Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 13:10   

ja polecam mio moov 500. Ekranik 4.7cala. Odblokowanie trwa doslownie kilka minut.

Nową kupisz za około 350zł
 
 
Dydo 




Dołączył: 09 Kwi 2009
Posty: 307
Skąd: Grabów nad Prosną



Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 13:30   

Ja posiadam Mio moov 200. Nie pozostaje nic innego jak zakup karty pamięci i wgranie automapy, bo chodzi ogólnie bardzo dobrze, tylko mape PL mam z 2008 roku.
 
 
 
jaro12 




Dołączył: 24 Lip 2009
Posty: 348
Skąd: Jarosław/Bachórz

Rover 200

Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 13:30   

Ja mam Garmina i praca tego urządzenia jak i instalacja dodatkowych map czy oprogramowania nie ma przede mną już tajemnic. Dodatkowo mapy według mojego porównania są nieraz dokładniejsze niż automapa
_________________
Jeśli w czymkolwiek pomogłem to wystarczy kliknąć "Pomógł" Wdzięczność gwarantowana
 
 
 
LU 



Dołączył: 13 Cze 2009
Posty: 99
Skąd: Bielsko-Biała/Kraków



Wysłany: Nie Kwi 18, 2010 13:54   

Z racji tego, że pracuję w firmie, która opiera się na technologii gps, pozwolę sobie dorzucić swoje 3 grosze:)

Osobiście używam i polecam TT:
- menu jest przejrzyste i proste w użytkowaniu (mega plus, bo AutoMapa już taka nie jest),
- fotoradary, tak samo jak i inne punkty sygnalizacyjne POI możesz aktualizować samemu - żaden problem,
- co do aktualizacji samych map - można ją zaktualizować samemu (tutoriale są na http://www.my-navia.pl/) - za pierwszym, drugim, trzecim, a nawet czwartym razem może nie wyjść, no ale nie można się tym zrażać, chociaż trochę kombinacji jest.
 
 
 
greg_szczytno 




Dołączył: 31 Paź 2007
Posty: 277
Skąd: Szczytno

Rover 400

Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 10:08   

I ja dodam cos od siebie.
Sporo zajmuję się nawigacjami róznych producentów od tanich z biedronki po te z górnej półki
Moim skromnym zdaniem, stosunek jakości do ceny wygrywają produkty mio.
Duże ekrany, przystepna cena i łatwość rozblokowania
_________________
Pozdrawiam
Szczytno warmia - mazury
 
 
 
sobrus 




Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pon Kwi 19, 2010 11:13   

Choć osobiście nie używam (bo mam smartphone) ale również myśle że najlepsze sa produkty MIO. Łatwo je odblokowac, ale niestety oryginalna mapa pozostawia nieco do zyczenia.
W rodzinie miałem MIO 200 i sprawowały sie bez zarzutu.

Co do samej mapy, to staram sie ostatnio nie używać Automapy. Niestety w paru przypadkach wyprowadziła mnie w pole tam, gdzie stara, paskudna i nieaktualna MapaMap 5.0 za 20zł poradziła sobie świetnie.

Dodatkowo Automapa ma słabe niestety kierowanie głosem. W Mapamap (tym za 20zł) komendy głosowe są trafniejsze i bardziej na czas. Niestety pokrycie ma marne.

Rozważałem zakup nowej AM6 ale chyba kupie sobie MapaMap 6.0 EASY za 55zł. Tym bardziej że cena jest bardzo atrakcyjna a widok 3D mi niepotrzebny. Oczywiście mapka ta działa równiez na zwykłych nawigacjach na Windows CE.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Nawigacja do 500 zł
andrew0503 Offtopic 14 Pon Wrz 19, 2011 13:48
monia0023
Brak nowych postów Nawigacja samochodowa
marcin_przybys Offtopic 34 Czw Sie 07, 2008 23:57
KuBaB
Brak nowych postów Nawigacja TOMTOM ONE T
kolin Offtopic 15 Sro Lip 23, 2008 21:50
lineumaciel
Brak nowych postów nawigacja NAVIGON 2200
potrzebna szybka pomoc
kamil18101986 Offtopic 2 Sro Gru 24, 2008 16:35
kamil18101986
Brak nowych postów Nawigacja TomTom Go 730 Traffic - i skasowane mapy...
Azazel85 Offtopic 9 Pią Mar 13, 2009 23:57
Azazel85



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink